Wersja 7.3 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser42480

Guest
- Asystent Farmera


No to teraz Plemiona zeszły na psy... pamiętam jak się chwaliliście z dumą że Plemiona to jedyna gra której premium nie oferuje korzyści w postaci surowców .. a tu proszę automatyczne farmienie za pieniądze ;] Brawo , brawo ... widzę że szukacie dodatkowej kasy jako że ilośc graczy spadła makabrycznie ;] I co dalej ? Może automatyczna dyplomacja za pieniądze ? żal ......
 

DeletedUser159480

Guest
Kilka ciekawych zmian widzę, ale szału nie ma :( Sam osobiście liczyłem na coś więcej, ale to w końcu wersja 7.3 więc będzie Nam trzeba dłużej poczekać na większe "apgrejdy" :)
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Voldi, od wersji 7.1 przeleżałeś pod lodem? ;) AF działa od 7.2 na prawie wszystkich światach.
 

DeletedUser159478

Guest
Zgodzę się, stanowczo za dużo tych udogodnień dla KP.
Wprowadźmy że gdy mamy KP surowce produkują się 2x szybciej. To by było coś i dużo kasy byście mieli.
 

DeletedUser159480

Guest
Będziesz mógł 3 budowle w Ratuszu kolejkowac ;]
Nie masz pieniędzy to nie ma ułatwień :D

Super! To szczyt moich marzeń :D

Tworzy się coraz to większa dziura pomiędzy graczami bez KP, a posiadaczami KP. A cena KP rośnie.. a graczy coraz mniej. Może powinni nieco obniżyć cenę KP? Nie... nie ma takiej opcji. Lepiej dodać kilka nowych opcji i czekać aż więcej osób zacznie je kupować. I graczy ubywa w zastraszającym tempie.
 

DeletedUser

Guest
- Wewnętrzna lista członków plemienia: można posortować listę po swojemu, wg wybranej kolumny.

ok, ale to raczej nie ma większego zastosowania :)

Ogólnie, dopiero brne przez tekst- ale na początku wydaje się dobry :)
 

DeletedUser141207

Guest
oK ALE
1 36 złotych miesięcznie trochę dużo , zgoda mogę kupić od razu 5000 pp i będzie taniej
2 Proszę wręcz błagam wyłączcie ochronę botową bo to jest trochę denerwujące jak przeglądam np. raporty a ona się włącza mi osobiście włącza się co chwilę jakieś 15 razy na dzień na komi fajnie można wpisać cyferki ale na telefonie trzeba je najprzód zapamiętać
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Oczywiście, że łatwo rzucać populistycznymi hasełkami typu:
voldemort24 napisał:
Brawo , brawo ... widzę że szukacie dodatkowej kasy jako że ilośc graczy spadła makabrycznie ;] I co dalej ? Może automatyczna dyplomacja za pieniądze ? żal ......
albo
Davideus. napisał:
Tworzy się coraz to większa dziura pomiędzy graczami bez KP, a posiadaczami KP. A cena KP rośnie.. a graczy coraz mniej. Może powinni nieco obniżyć cenę KP? Nie... nie ma takiej opcji. Lepiej dodać kilka nowych opcji i czekać aż więcej osób zacznie je kupować. I graczy ubywa w zastraszającym tempie.

Szkoda jednak, że nikt (albo prawie nikt) nie wnika w istotę problemu, szukając jednocześnie przyczyn bardzo płytko. A może niektórzy chcą się przypodobać innym tutaj piszącym i razem sobie ponarzekać na coś, tak dla przyjemności... Cóż... Moja rola pozostaje taka sama - wyjaśnić.
Zatem: spadek liczby graczy nie wynika z ceny KP. KP ma niestety na tyle mało osób, że nie ma to praktycznego znaczenia - choćby wszyscy posiadacze KP w jednym momencie (i w tej chwili) zrezygnowali z gry, to nie odbiłoby się to wielkim spadkiem ogólnej liczby graczy. Aż żałuję, że nie mogę powiedzieć ile dokładnie kont ma KP, ale sądzę, że wszyscy by byli co najmniej zdziwieni.
Jednak do rzeczy: ponieważ dochód z KP jest niewielki, gdyż w Plemionach (w wersji polskiej przynajmniej) nigdy nie było opcji typu "20% więcej surki za KP", to mając bardzo ograniczone środki możemy tylko utrzymywać rozwijać grę. Nie możemy jednak jej skutecznie reklamować. Mamy więc dobry produkt, najczęściej wyższej jakości niż u konkurencji, ale nie jest on w stanie się wybić, bo bez reklamy gubi się w nawale innych gier (które mają typowo monetyzacyjne opcje, a więc o wiele więcej mogą wydać na reklamę).

Tutaj więc nakłada się kilka przyczyn:
- "boom" na Plemiona jest już za nami (to się dzieje z każdym produktem),
- są wakacje, spadek liczby aktywnych internautów ogólnie jest standardem,
- nie mamy kasy na reklamę, bo nie możemy jej uzyskać od userów.

W związku z powyższym sposoby na zdobycie pewnych pieniędzy muszą być wypracowane. Szczęściem całej polskiej społeczności nie dzieje się to praktycznie w ogóle naszym kosztem (bo u nas nadal nie będzie ani wspomnianego wyżej "20% więcej surki za KP", ani redukcji czasu budowy za KP). W tym kontekście jest naprawdę dobrze.

I nie, nie możemy brać pieniędzy od Grepolis czy The West. To jedna firma, ale projekt musi utrzymywać się sam, nie można do niego dokładać.
 

DeletedUser42480

Guest
"Aż żałuję, że nie mogę powiedzieć ile dokładnie kont ma KP, ale sądzę, że wszyscy by byli co najmniej zdziwieni."

Całkiem wygodne :D

Tylko w dzisiejszych czasach trudno uwierzyć na słowo ;] Mimo że racjonalne powody o ile są prawdziwe częściowo mnie przekonują to jednak żeby wydawać dodatkowe pieniądze na farmienie oprócz samego głównego Premium to i tak uważam za ... no lepiej nie powiem co uważam ;]
 

DeletedUser

Guest
Myślę że około jedna trzecia graczy kupuje co miesiąc KP czyli gdzieś tak 80-90 tysięcy :D
 

DeletedUser135398

Guest
Może coś konkretnego dla graczy bez KP będzie wprowadzone?

udogodnienia dla kp są po to, żeby je kupować... dostaliście notatnik :D

Menadżer konta mi się też nie podoba.. co do farmienia, bo co do np. szlaków handlowych, rozwijania wsi itp, to się zgodzę, ale AF to już legalny bot ;/ niestety, pod tym względem plemiona zeszły na pasy i nie tylko mi się to bryftuś nie podoba.. choć wiem, że nie jest to zależne od polskich plemion, tylko tych z góry, którzy lecą na kasę.


Z kolei bardzo mi się podoba to ulepszenie co do zwoływania surki i wsparcia do swoich wsi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24545

Guest
Z tego co widzę, wielu graczy ma żal za wprowadzane udogodnienia. Przypomnę więc, że owe udogodnienia nie dają realnej, mechanicznej przewagi w postaci zwiększonej siły wojsk(obrony, ataku) czy przyrostu surowca. Automatyka pozwala owszem - zdobyć coś przy nakładzie mniejszej ilości włożonego czasu/energii, jednak osoby które pragną uparcie 'dorównać tym którzy dają kasę wcześniej ją zapracowując, mogą tego dokonać.

Tylko zamiast spędzać czas w pracy by zarobić na KP, spędzają go w grze. Może takie spojrzenie niektórym ułatwi przyjęcie do wiadomości tego, co zostało de facto wprowadzone.

W innych grach, za pieniądze otrzymuje się rzeczywiście, konkretne bonusy. Bonusy które otrzymuje się tylko przy wykupie opcji premium i zwykli userzy NIE są w stanie ludzi z kontem premium dogonić w wyścigu do top. Bo czy to będzie realne zwiększenie produkcji surowca, czy bonus do ataku, obrony, lepszej broni czy czegokolwiek innego, takich różnić nie da się już wyrównać.

W przypadku KP i reszty dodatków w plemionach, różnica polega - że powtórzę, na zmniejszeniu ilości czasu przeznaczanego na grę. Chce ktoś płacić - płaci. Nie chce , jego wybór.
 

DeletedUser135398

Guest
I tu CI akhal przyznam rację, tylko zmień tego avka, bo nie mogę na niego patrzeć :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
WhatsGoingOn??? napisał:
Z kolei bardzo mi się podoba to ulepszenie co do zwoływania surki i wsparcia do swoich wsi:)
kiedy się można spodziewać aktualizacji ?
Bo od kilku dni przejmuje jedne,u typowi wsie na froncie i ten gadżet ze wsparciem by się przydał :D

Pisze Ci przecież na samym początku :D

Już wkrótce kolejna aktualizacja. Będzie przeprowadzona prawdopodobnie w środę, 3 sierpnia, między 10 a 14 (przepraszamy, jeżeli z tego powodu światy będą niedostępne przez kilka minut).
 

DeletedUser159480

Guest
udogodnienia dla kp są po to, żeby je kupować... dostaliście notatnik :D

Menadżer konta mi się też nie podoba.. co do farmienia, bo co do np. szlaków handlowych, rozwijania wsi itp, to się zgodzę, ale AF to już legalny bot ;/ niestety, pod tym względem plemiona zeszły na pasy i nie tylko mi się to bryftuś nie podoba.. choć wiem, że nie jest to zależne od polskich plemion, tylko tych z góry, którzy lecą na kasę.


Z kolei bardzo mi się podoba to ulepszenie co do zwoływania surki i wsparcia do swoich wsi :)

Dobra, a co mogę zrobić w tym notatniku? :D

Fajnie, że są udogodnienia, ale jak dla mnie większych zmian nie widzę :(

Powiedz mi co ma zrobić gracz, który ma przykładowo 500 wiosek na X świecie. Musi zrobić wojsko i wybić monety. Jak ma to zrobić bez KP? Praktycznie się nie da. Gracze kasuje konto lub oddaje wioski, bo po co grać, skoro nie można się rozwijać? Niektórzy co prawda zostają dla przyjaciół, kolegów ale nie grają :rolleyes:
 
Status
Zamknięty.
Do góry