Wasal

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15509
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myslicie?

  • Super! JA bym to od razu wprowadzil!

    Głosy: 10 34,5%
  • Pomysl bardzo dobry! Ale wymaga usprawnien!

    Głosy: 3 10,3%
  • To jest do bani! Nie potrzebuje czegos takiego!

    Głosy: 16 55,2%

  • W sumie głosujących
    29
Status
Zamknięty.

DeletedUser15509

Guest
"Wasal – początkowo (wczesne średniowiecze) wolny oddający się w opiekę seniorowi w akcie komendacji. W zamian za lenno wasal zobowiązywał się służyć wiernie seniorowi radą i pomocą orężną. Później wasal to osoba, która złożyła hołd i przysięgę na wierność."

Pomyślałem że moznaby do gry wprowadzic cos takiego jak wasal.
Często jest tak że pokonamy wojska sąsiada i droga stoi wolna aby go podbic (lub we wczesnym stadium gry) by go farmic. Ja otóż wymysliłem coś jeszcze, gdybysmy pokonali wroga moglibysmy sie mu zaoferowac aby zostal naszym wasalem.

Gdy sie juz z nim dogadamy ze jak zostanie wasalem to nie bedziemy go jezdzic a on bedzie nas wspieral wojskiem, nasz przyszly wasal musialby wejsc w nasz profil i tam oprocz opcji: zapros do plemienia i napisz wiadomosc, pojawila by sie trzecia nowa: Chcę zostać twoim wasalem! Gośc klika na to a my dostajemy wiadomosc o tym. A my sie oczywiscie zgadzamy :D.

Jako wasal, nasz kumpel moze kliknac na placu oprocz napad i pomoc, rowniez oddaj. Wojska ktore wysle pod rozkazem oddaj po dojsciu do naszej wiochy stali by sie naszymi wojskami. Gdy ktos zostanie wasalem to my nie mozemy zostac jego wasalem ! To zastopuje przesylanie wojsk w dwie strony.

Cos takiego moze bardzo umocnic lepszych graczy, lecz gdy pan jest dobry to wasal tez duzo otrzyma :D

Myśle ze dla niektorych moze to byc lepsze rozwiazanie niz farmienie lub przejmowanie wioski. (miec wlasnego wasala :rolleyes:)

Dzieki temu moznaby wziasc wasala za to ze np. bedzie oddawal 10 pikow w nasze recee dziennie:D

Sumując:

Dla nas (jako pana) :
+ Mamy jakby podwladnego, ktory bedzie nam pomagal
+ Dostajemy nowe wojska
+ Fajnie jest miec wlasnego wasala :D
+ W kazdej chwili mozemy przerwac pakt i zniszczyc wasala

- Po zniszczeniu jego armii ( lub wogole dominacji) nie zdobedziemy jego wioski od razu
- nie sfarmimy go

Dla niego:
+ Nie zostanie zniszczony
+ Nie bedzie farmiony
+ Oczywiscie pan go broni
- Pan moze go w kazdym momencie zaatakowac

Gdyby ewentualnie zadane bylo pytanie typu gdy on nam przesyla wojska a my nie mamy miejsc w zagrodzie to przejmujemy te wojska ktore mozemy , reszta zawraca

Dziekuje za dluga lekture i prosze o komenty :D

Pozdrawiam
 

DeletedUser14905

Guest
Odp: Wasal

Głupi pomysł od tego są sojusze i PoN osobiste.

Nie!!!

A co jeśli wasal ma 100 pkt. a senior 10.000 i wasal wysyła mu 5 pików dziennie, bo go ktoś jeszcze atakuje, senior go chroni i ponosi coraz większe straty? Po 1, wasal nie ma jak się wzbić punktowo, a senior nie musi prawie wcale budować Defa, buduje dziennie po 200 Offa, i 100 Defa, wasal nie ma żadnej kożyści z tego, bo większą korzyściom jest zaczęcie od nowa gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15509

Guest
Odp: Wasal

Ale tu chodzi o to ze on ci przesyla wojska a one sa juz twoje! czy w pon jest cos takiego? czytaj uwaznie
 

DeletedUser8819

Guest
Odp: Wasal

po
1.Jest to raczej niewykonalne
2.Przeciez sami mozemy ustalic warunki z takimi graczami
 

DeletedUser15509

Guest
Odp: Wasal

tak ale co powiesz mu zeby ci przesylal np pikinierow 100 na dzien
po pewnym czasie uzbiera sie ich troche i on ich cofnie i moze nas nimi atakowac, a tak to oni beda tylko nasi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wasal

B E Z . S E N S U
Niepotrzebnie się męczyłeś pisząc ten post, ale cóż, nie pisałeś na darmo, inni mogą sobie pokrytykować ;]

albo pospamowac - odpowiedz "bez sensu" nic nie wnosi do tematu. moze chociaz jakies argumenty a nie glupie nabijanie postow...

@topic
skoro juz napisalem posta to musze sie wypowiedziec do tematu - uwazam ze jest to niepotrzebna aczkolwiek ciekawa propozycja.
jednak plemiona przyciagaja swoja prostota i taka wielka zmiana moze odpychac.

nie mowiac juz o tym ze to sa plemiona! za czasow plemion nie bylo lenna.
 

DeletedUser5820

Guest
Odp: Wasal

Moi mili Państwo. Aż nie chce mi się wierzyć, że jest tutaj tyle pustych głów, które potrafią powiedzieć tylko "A" (podoba mi się/nie podoba mi się), a nie umieją wystękać "B" (dlaczego=argumentacja). Przez niecałe 2h skasowałam 7 takich pustych komentarzy...

Chyba zbyt dobroduszna jestem. Obiecuję się poprawić. Od teraz każda taka bezsensowna wypowiedź skończy się nie tylko skasowaniem posta, ale też warnem. Nie pojmuję tego - jeżeli nie potrafisz poprzeć swojej opinii czy oceny jakąkolwiek sensowną argumentacją - to po prostu nie zabieraj głosu. Jasne jak słońce.
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Wasal

Ja jestem jednak na nie. Jeżeli nasz wasal mam mało ptk i oprucz tego najeżdża go gracz silniejszy od nas ( którego np. to my możemy mieć jako "pana" ) to skąd ten biedny kolo wezimie chociażby 10 pików ??

Ponadto jak już to my możemy się go zapytać czy chcę nim zostać, bo wyobraź sobie jak dostajesz raporty od każdej farmy i od oddalonych słabych graczy.

Idąc dalej z tym zerwaniem paktu. To z kolei jest do ..., bo ja wysyłam Ci wojo, a Ty mnie na drugi dzień walniesz.

Argumentów na "nie" jest jeszcze kilka, ale przytoczę już ostatni.
Jeżeli gracz z pierwszego miejsca ma 100 wasalów i każdy przesyła 5 pików dziennie ( a na pewno byłoby to więcje ) to ma 500 dziennie.
Tak więc sam nie musi produkować defa tylko wystaczy off.
Ty sobie przejmujesz wioski, a codziennie wpływa na Twoje konto 500 pików.

I pomyśl jeszcze jakby to wyglądało, gdy gracze mieliby po 500k ptk ?
Wtedy to już vogle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wasal

Jestem na nie. jeżeli ktoś kończyłby grę to byłby fikcyjnym wasalem i rozdawałby wojsko. Po co w takim razie funkcja pomoc skoro można podarować wojska, a po atakach zamienić sie rolami i je oddać. Co z zagrodą? Gdzie żołnierz zajmowałby miejsce? U wasala czy seniora?
 

DeletedUser11788

Guest
Odp: Wasal

Ja Głosuję na Nie bo to jest głupi pomysł:/-dlaczego? Otóż takie coś można ustalić z graczem, który miał by być wasalem, pozatym co da Ci 10 pikinierów na dzień? A wątpie, ze jesli wasal miał by wysylac Tobie surowce rozbudowywac się i jeszcze robic wojsko przestal by grac i kazdy kto stal by sie wasalem przestawal by pewnie grac, bo to bylo by już dla wasala nudne i od kiedy stanie się wasalem wie, ze nie ma już szans wzbicia się na szczyt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Wasal

myślisz że jak ktoś byłby twoim wasalem, to już nikt by go nie atakował. I tak by go atakowali, a ty byś musiał go bronić. Jestem na nie
 
Status
Zamknięty.
Do góry