"Szukajka" na forum

Czy jesteś za zrobieniem "szukajki" na forum w grze?

  • Tak, to dobry pomysł.

    Głosy: 21 77,8%
  • Tak, ale trzeba dopracować (proszę dodać co).

    Głosy: 1 3,7%
  • Nie, to zły pomysł.

    Głosy: 5 18,5%

  • W sumie głosujących
    27
Status
Zamknięty.

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Witajcie.
Ostatnio chciałem coś znaleźć na forum sprzed paru miesięcy. Dawno nie zaglądałem do archiwum, zacząłem szukać czegoś w tematach. I o dziwo utknąłem. Zwykłe CTR + F wysiada, gdy ma się do przeszukania tysiąc czy więcej tematów i nie pamięta gdzie to było :) Także wpadłem na pomysł "szukajki" na forum. Nie jestem artystą, ale zrobiłem jakiś wzór, który jest tylko jako pogląd na sprawę. No więc po lewej, by się wpisywało słowo lub jego część (np, gdy nie pamiętamy nicku, ale wiemy, że było na początku Grzegorz i jakieś cyferki dalej, których nie pamiętamy. Wpisujemy grzegorz i zaznaczamy zakres poszukiwań z prawej (rozwijamy listę). Myślę, że możliwości będzie parę. Może będą mogli radni to edytować - miałoby to sens. Na pewno powinno być standardowo szukanie w całym forum, a np szukanie w zakładce archiwum dodatkowo powinna być możliwość dodania tego przez radnych. Nie mam pojęcia czy jest możliwość, żeby gra to obsłużyła, bo nie znam się za bardzo na informatyce i tych sprawach. Na prawdę ułatwiłoby to sprawę, szczególnie w plemionach, które grają nie od 2 miesięcy, lecz przez parę lat. Na pewno niektóre archiwa plemion z pierwszych światów jeśli nie były czyszczone mają po parę tysięcy tematów. Ciężko wtedy znaleźć coś z przeszłosci, nie wiedząc jak się nazywał ten temat. Proszę głosować i oceniać pomysł. Może macie jakieś rady? I najważniejsze to chciałbym usłyszeć, czy jest to w ogóle możliwie technicznie patrząc.


A tu screen:

pomgk.jpg

Szukajka

Pozdrawiam.

EDIT: Wyniki, by wychodziły na oddzielnej stronce (forum). W jakiej formie? To już zostawiam grafikom. Myślę, że jakaś tabelka z pogrubionymi słowami w temacie w jednej rubryce ("cały urywek" np gracz grzegorz898 mnie atakuje) oraz w innej tytuł tematu, data itp. To narzędzie powinno pomóc wszystkim graczom, ale przede wszystkim radzie/założycielom itd. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Dla mnie ok. Zawsze trochę ułatwi grę na plemionach...
 

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Wybierając drugą opcję proszę podawać co chcielibyście zmienić. A i jak klikacie nie to byłoby miło, gdybyście napisali dlaczego. :)
 

DeletedUser

Guest
Bardzo pomocne gdy jest sie w plemieniu gdzie forum to jeden wielki śmietnik.Jestem na tak.
 

emarcin

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.110
Pomysł dobry, gdy moderatorzy śpią:)

Nie tyle, gdy śpią, lecz gdy plemię ma archiwum i gra powiedzmy 2 lata to na prawdę tam setki tematów są i jak odnaleźć coś co nas interesuje/jest potrzebne itd. Strata po prostu paru godzin, by przejrzeć wszystko. A tak samo "wyszuka"
 

DeletedUser

Guest
W sumie tak też może być, choć rzadko do archiwum zaglądam:)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Pomysł ten został już swego czasu zgłoszony jako propozycja zmiany, jednak został przez programistów odrzucony. Były przymiarki co do jego wdrożenia, jednak okazało się, że ilość potencjalnych bugów przewyższa tutaj wartość dodaną wnoszoną przez daną funkcjonalność.
Pomysł otrzymał status "Won't implement", więc dyskusję na jego temat również zamykam, jako - przynajmniej na chwilę obecną - bezcelową.
 
Status
Zamknięty.
Do góry