Szlachcic jak rycerz

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13363
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Tak

    Głosy: 110 51,6%
  • Nie (uzasadnij)

    Głosy: 103 48,4%

  • W sumie głosujących
    213
Status
Zamknięty.

DeletedUser120555

Guest
pomysł nie ma sensu, przecież jak szlachcic ma dojść np.: o 22:00 czas drogi 10h, co za problem wysłać go o 12:00??

A co jeżeli szlachcic idzię 16h ? A osoba atakująca chce aby szlachcić weszedł kilka sekund po zakończeniu bonusu nocnego (powiedzmy że kilka s. po <cfaniak> Wtedy musi wysłac grubych o godz.14 (-pewnie źle policzyłem) i już nici z zaskoczenia.... Ponieważ Obrońca ma szanse zrobić bunkier.... a tak to atakujący by przemieścił grubych do innej wioski i o 4 nad ranem spokojnie mógl by sobie wysłać taki atak - o to chodzi autorowi tematu z czym sie nie zgadzam... bo to za duże ułatwienie...

Dobrze tą sprawe ujoł GIW12

przeciw
1. na starym stylu trzeba odpowiednio planowac przyszle ruchy
2. kolejne ulatwienie
3. na nowym swiecie wystarczy zabic szlachte i mozna przeniesc do innej wioski
4. proponuje nauczyc sie atakowac na dalszy dystans


Jestem na NIE
 

DeletedUser

Guest
qrnick: zaskoczenia raczej nie bedzie ale mozna tak slac ataki aby zdezorientowac przeciwnika

tak jak nie ma zaskoczenia jak sie sle ataki na 24h+ ale to juz trzeba wiedziec jak atakowac ;)
 

DeletedUser120555

Guest
GIW12 ja komentowałem pomysl twórcy tematu - i wiem że jak ktoś jest zmuszony tak słać ataki to trzeba zdezorientować przeciwnika i wiem też jak atakować na duże odległości :p
 

DeletedUser

Guest
Bez sensu...
Zrob w wiosce która ma 10h do niego, tak jak powieedział Wilczeq, 4 szlachciców i po sprawie..
 

DeletedUser

Guest
PRZECIW dlatego, bo jak napisał poprzednik:

bo jak napisał poprzednik:
przeciw
1. na starym stylu trzeba odpowiednio planowac przyszle ruchy
2. kolejne ulatwienie
3. na nowym swiecie wystarczy zabic szlachte i mozna przeniesc do innej wioski
4. proponuje nauczyc sie atakowac na dalszy dystans :p
 

DeletedUser

Guest
Skoro idzie 10 h . Zobacz mniej więcej o której koleś którego przejmujesz siedzi na kompie. ( Polecam wysyłanie wiadomości . Następnie patrz na godziny odsyłania ich.) Np. gdy wyczaisz że rzadko jest między 5-17 wyślij na niego 2-3 szlachtów o 6-7 . Jak wrócą na następny dzień znów o tych godzinach ...

Ciekawe kto się na to złapie. Wystarczy przez kilka dni nie odczytywać takiej wiadomości, albo nawet je zablokować :) To, że ktoś nie odczytuje wiadomości nie znaczy zaraz, że nie siedzi przy komputerze. Może właśnie zna tę metodę ;)

To jest gra strategiczna, więc trzeba pomyśleć. Dlatego takie ułatwienie jest zbędne.
 

DeletedUser

Guest
Jak zwykle ludzie wolą sobie utrudniać grę, zamiast jej ułatwić...Jestem ZA.

Puszczasz szlachtę na jakąś barbarzyńską. Ona ci najprawdopodobniej pada robisz ją gdzie chcesz. Co za problem...

Omg, koleś dobijasz mnie, ostatni post przed Twoim:

Skuteczne i owszem, ale na nowych światach. Na starych nie ma trochę sensu ;) Jak szlachcic jest jeszcze tani (czyt. poniżej 10 pak), to może i się opłaca. Ale jak jeden kosztuje ponad 100, to nie warto wyrabiać w innej wiosce. W jednej uśmiercamy, w drugiej budujemy. Ale taniego można rekrutować tylko w wiosce, z której został wysłany.

Więc to, że Ty grasz na nowym świecie nie znaczy, że inni nie grają na starych światach i tam nie ma tak prosto..
 

Turgsmen

Miecznik
Wynik reakcji
6
Dobry pomysł.
Kiedyś miałem w 14 wiosce szlachcica, a w okolicy nie ma wiosek wroga albo opuszczonych.
 

DeletedUser

Guest
Nie bo na nowych swiatach mozesz ubic szlachte bez obstawy a na starych koszt paczek bez sensu no i jak obliczyc ze idzie szlachta trzeba by to usprawnic:D
 

DeletedUser

Guest
W ogóle połowa kretyńskich wypowiedzi :d
Wracam ze szkoły, patrzę w pomysły a tutaj hydepark :D
Ten mówi, ze jak szlachta ma dojść tam o którejś to żeby wysłać wcześniej, a temat mówi co innego :D Kabaret post po poście :p
Co do tego, jestem przeciwny, należy myśleć jak się produkuje szlachtę, zwłaszcza na starych swiatach, jak ktoś pomyśli to nie będzie musiał przemieszczać.
 

DeletedUser54216

Guest
ja tez na nie

szlachcic jest nie bez powodu najwolniejszą jednostką w grze i to właśnie ma wymuszać przemyślenie gdzie warto go budować, poza tym jak już przedmówcy wskazali - na nowych światach to żaden problem, puścisz go bez obstawy to padnie na murku i możesz go budować gdzie indziej będąc tylko w ramach nauczki trochę surki w plecy.:)
a czym by się skończyło wprowadzenie tego pomysłu w życie? pewnie bezsensownym przejmowaniem niewartych przejęcia wiosek czy to opuszczonych czy nie w pobliżu planowanego celu ataku żeby tam właśnie szlachciców przenieść...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Bez sensu... trudno sie gra jak trzeba pomyśleć i synchronki zrobić albo 4 w jednej wsi ?
 

DeletedUser160438

Guest
No niestety to gra na myślenie. I to gra plemienna. Są fejki, jest plemię. Na tym to ma polegać.

Pamiętaj, że mobilność szlachcica działa w dwie strony. Przeciwnik też mógłby go szybko przemieścić.

Myślę, że miało to by jakiś sens dla starych stylów gdyby tania paczka obowiązywałaby wszystkie wioski. Takie małe udogodnienie.

Na nowych jak mu w bonusie puścisz szlachtę i tarki to rano się nie doliczy co idzie. Musiałby siedzieć. Wyczaj kiedy go nie ma. Nikt nie siedzi 24/24.
 

DeletedUser167118

Guest
skoro z tej wsi gdzie masz grube na wioske wroga idą 10h a z tej bliższej 4h to znaczy że szlachta by z jednej wsi do drugiej szła 6h a jeden grubas robi się 1;35 więc zrobienie grubych będzie trwało 6h20min więc poprostu rozbij szlachte o pobliska wieś i zrób w tej drugiej :)
 

DeletedUser

Guest
Ja w takiej sytuacji wysyłam samego szlachcica na pewna smierć i go robie w innej wiosce
(Gram na świecie z monetami)
 
Status
Zamknięty.
Do góry