System operacyjny

Jakiego systemu operacyjnego używasz


  • W sumie głosujących
    285

DeletedUser

Guest
Windows ale na nowym kompie planuję Linux albo MacOS bo są stabilniejsze.
 

DeletedUser132439

Guest
a co myślicie o win 7? ja się zastanawiam nad zmianą systemu, obecnie mam XP'ka i szczerze go lubię, jednakże brat zachwala tą siódemkę, troszkę się obawiam zmienić, z tegoż to względu że w xp'ku jak się coś zwali to jestem sama w stanie to zreperować. Jak jest w 7 ? Czy jest intuicyjna czy niekoniecznie?
 

DeletedUser119568

Guest
XP, ale od września mam zamiar używać jakiegoś Linuxa bo już Windows lekko mnie wku&^#%....
 

DeletedUser148576

Guest
Posiadam windows 7 professional (64bit) i bardzo mi się podoba, nigdy nie wrócę już do XP...
GruttGar - szczerze Ci polecam przerzucić się na siódemkę. Wersja professional 64 bitowa jest dla mnie w sam raz, jednak nie wszystkie programy chodzą, albo nie chodzą poprawnie, co niektóre.
Poza tym systemy 64bitowe to przyszłość. Ale 32bitowa siódemka zapewne nie różni się znacznie, a przy dzisiejszych programach nawet szybciej chodzi i z nimi współpracuje, jednak niebawem już to się skończy :)

A te Linuxy to wg mnie przereklamowane są. Jedynie zagorzali informatycy mogą być wg mnie takimi maniakami, żeby babrać się w systemie, którego się nie zna i poznawać go od nowa. Poza tym wiele programów nie działa na Linuxie.
Chociaż jest jest też druga strona medalu, przykładowo instalacja Symfony - systemu do projektowania w PHP na winie to jest tragedia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Gentoo GNU/Linux x64 testing - compiling is my life :}
Na 2 partycji Windows 7 x64 - bo czasem potrzebuję napisać coś w C# .NET

@SamSpirytus - w php się programuje, a nie projektuje. Najwyżej możesz coś zamodelować pod kątem php, ale to nie będzie w php tylko w UML :) A do php polecam javowe środowisko NetBeans - fully portable.
 

DeletedUser

Guest
Windows 7 oczywiście . Czasem potrzebny LINUX (serwer) ale zazwyczaj win7... Zalet sporo :p.
Ja piszę w PHP itd. I mod wyżej ma rację...
 

DeletedUser8581

Guest
Przerabiałem już kilka systemów operacyjnych i na daną chwilę nic poza Windows 7 64 bit mi nie potrzeba. Przy w miarę dobrym configu ten system jest niesamowicie stabilny. Od czasu złożenia zestawu (nieco ponad 3 miesiące), ani razu nie byłem zmuszony użyć przycisku reset (btw. nie sprawdzałem, może nawet go nie podłączyłem dobrze :p)

Bawiłem się swojego czasu w dwa systemy xp i ubuntu, ale na daną chwilę nie widzę ku temu najmniejszego sensu. System otrzymałem za darmo w ramach umowy uczelni z Microsoftem, także nawet cena nie przemawia za Linuksem.

Natomiast w Linuksie wkurzało mnie kilka rzeczy:
- Fatalne sterowniki dla kart graficznych ati (nieoficjalne stery, niestabilne i niewydajne)
- Na windowsa jest znacznie większy wybór oprogramowani, które już poznałem.
- Wiele programów nie ma linuksowych odpowiedników
- Jakoś nie trawię tej całej otoczki którą się ta społeczność użytkowników otacza
- Jeżeli nie jesteś studentem/ absolwentem / maniakiem (geekiem?) informatyki nie zauważysz praktycznie żadnych znaczących zalet.
- Windows jest jak dla mnie znacznie bardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze.
 

DeletedUser148576

Guest
@SamSpirytus - w php się programuje, a nie projektuje. Najwyżej możesz coś zamodelować pod kątem php, ale to nie będzie w php tylko w UML :) A do php polecam javowe środowisko NetBeans - fully portable.

Jak zwał tak zwał. Nic mnie do linuxa nie przekona :) Chyba, że na mojej uczelni mnie do niego zmuszą:)
 

DeletedUser

Guest
Oracle VM VirtualBox i masz wszytko czego dusz Ci zabraknie na Windowsie:). Ja obecnie posiadam dwa laptopy jeden Windows Vista drugi Ubuntu, ale najczęściej korzystam z Windy i jak potrzebuje coś napisać odpalam Virtuala.
 
Do góry