Special 6/2 zamiast 24/7

Czy uważasz, że światy otwarte 1/2h dziennie będą powiewem świeżości?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DawwwwwwwidQ

Pikinier
Wynik reakcji
66
Witajcie,

Odkąd plemiona zdominowały gry przeglądarkowe w naszym kraju minęło kilkanaście lat, w tym okresie zmieniło się wszystko, łącznie z grupą docelową graczy plemion. Osoby, które dzisiaj tworzą społeczność plemion to w większości gracze, którzy zaczynali kilkanaście lat temu, nowych, młodych graczy jest jak na lekarstwo. Typowy gracz ma obecnie 25-35 lat, dużo obowiązków, brak chęci do wstawania w nocy, brak możliwości obrony konta przez cały dzień, a jednak nostalgia pozostaje.Wychodząc na przeciw potrzebie przeciętnego gracza chciałbym zaproponować Wam serwer special.

1. Server aktywny codziennie od 21-22 lub 21-23 z wyjątkiem piątku.

2. Jeżeli jest to możliwe od strony kodu gry to w pozostałych godzinach istnieje możliwość zalogowania się do gry, wysyłania wiadomości, planowania gry, ale nie przybywają surowce, nie da się wysyłać ataków.

3. Prędkość świata x 24

4. Prędkość jednostek x 0.2(czyli 4.8 x szybciej niż na zwykłym świecie).Ktoś mógłby zapytać jaka jest przewaga takiego świata na rundą szybkich? Już spieszę z odpowiedzią:

1. Światy z prędkością x400 to pojedynek skrypterów, a nie ludzi.

2. Na światach z prędkością x400 nie ma elementu interakcji międzyludzkiej. Kto tam prowadzi dyplomacje? Kto robi akcje plemienne? Kto godzinami ustawia obronę? Kto zastanawia się jak przechytrzyć wrogie plemię? NIKT.Zalety świata special 2/6 nad światami standardowymi:

1. Brak wstawania w nocy.

2. Brak ciągłej presji psychicznej czy akurat mi ktoś wioskę atakuję, a ja nie mogę mieć dostępu do Internetu.

3. Brak całodziennych wycieńczających walk frontowych.

4. Brak całodziennej wysyłki offów na akcje.

5. Bez elementu zaskoczenia obrońcy atakami w nocy akcje będą musiały być o wiele bardziej przemyślane, na o wiele większym poziomie.

Plemiona są na równi pochyłej, nie wytrzymują starcia z grami innych gatunków, jeżeli nie zostaną podjęte żadne kroki możemy nie doczekać świata 250. Co sądzicie o pomyśle świata, który jest aktywny tylko 1h/2h dziennie? Czy zagralibyście na takim serwerze? Jakie widzicie dodatkowe zalety i wady takiego świata?
 
Wynik reakcji
59.444
"Typowy gracz ma obecnie 25-35 lat, dużo obowiązków, brak chęci do wstawania w nocy, brak możliwości obrony konta przez cały dzień"

No akurat typowy gracz plemion to teraz przeciwieństwo co napisałeś, każdy albo ma mnóstwo czasu albo gra w kilka osób na koncie, casuali już prawie nie ma, zostały same tryhardy i trolle :p
 
Wynik reakcji
66
Propozycja niekoniecznie dla Plemion, ale w podobnym kierunku można by się udać. Special w tej wersji, jaka jest, mógłby zostać lekko poprawiony. Ale co do tej konkretnej propozycji:
STANOWCZE NIE!!!
Cała idea polega na tym, że nie wiesz kiedy, skąd, jak. Ograniczenie serwera do kilku godzin to ułatwienie bardziej, niż granie na bootach..
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Bez sensu, jest już tryb snu - tylko może trzeba go odpowiednio przystosować do takiego świata, że np każdy może sobie go włączyć kiedy chce do 12h w ciągu dnia, z tymże wyjątkiem że zacznie to np działać za 30 minut albo godzinę i nie może tego zrobić gdy idą na niego jakieś ataki. To może miałoby jakiś sens.
 
Do góry