Schowek - ulepszenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22977
  • Data rozpoczęcia

Sonda

  • Tak

    Głosy: 212 67,3%
  • Nie

    Głosy: 103 32,7%

  • W sumie głosujących
    315
Status
Zamknięty.

DeletedUser22977

Guest
Tak, wiem kolejny pomysł ułatwienia gry, jednak ten według mnie zasługuje na uwagę.
Otóż jeśli mamy schowek na np.9 lev (pojemność 1500) i mamy 2000 drewna, 450 gliny, 1300 żelaza to do spladrowania zostaje 500 drewna, prawda ? To czy nie mozna zrobić tak, aby te braki do 1500, czyli: gliny - 1050 (1500- 450) + żelaza- 200 (1500-1300) = 1250 wolnego miejsca zastąpić drewnem? W takim przypadku do splądrowania byłoby... nic!

Zapraszam do sondy, pozdrawiam TM11.
 

DeletedUser

Guest
Dobry pomysl, sam sugeruje zeby powiekszyc pojemnosc schowka lub lepiej samemu zarzadzac co tam ma byc schowane czyli np. mamy 1500 miejsca w schowku i mamy 2000 drewna 1500 gliny i zelaza to zebysmy mogli zrobic ze wsadzimy np. 100 gliny 500 zelaza a rzeszta to drewna.
Ciekawy pomysl.
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysl i jeszcze w stolicy byl jakis bonus np. 4000 tysiace a nie 2000
 

DeletedUser

Guest
Tak, wiem kolejny pomysł ułatwienia gry, jednak ten według mnie zasługuje na uwagę.
Otóż jeśli mamy schowek na np.9 lev (pojemność 1500) i mamy 2000 drewna, 450 gliny, 1300 żelaza to do spladrowania zostaje 500 drewna, prawda ? To czy nie mozna zrobić tak, aby te braki do 1500, czyli: gliny - 1050 (1500- 450) + żelaza- 200 (1500-1300) = 1250 wolnego miejsca zastąpić drewnem? W takim przypadku do splądrowania byłoby... nic!

Zapraszam do sondy, pozdrawiam TM11.

Owszem pomysł interesujący, ale jedno ale. Tym ale jest ułatwienie gry dla obrońcy, ponieważ wtedy trudniej będzie zdobyć surowce. W tym momencie i tak jest trudno zdobyć surowce, jeśli ktoś ma schowek na poziomie 10, czyli chowa po 2 000 każdego surowca. Uważam to za ułatwienie gry.

Dobry pomysl, sam sugeruje zeby powiekszyc pojemnosc schowka lub lepiej samemu zarzadzac co tam ma byc schowane czyli np. mamy 1500 miejsca w schowku i mamy 2000 drewna 1500 gliny i zelaza to zebysmy mogli zrobic ze wsadzimy np. 100 gliny 500 zelaza a rzeszta to drewna.
Ciekawy pomysl.

Uważam, że powiększenie ilości schowka lub zarządzanie samemu ilością chowanych surowców w schowku przed plądrowaniem znacznie ułatwi grę obrońcy, a o to przecież nie chodzi w tej grze. Może to jest ulepszenie, ale nie takie, jak powinno być. Jeśli chodzi o wybór chowanych surowców do schowka to już jest kompletną przesadą, ponieważ jeśli to będzie możliwe to każdy schowa sobie tak surowce, że nie będą opłacały się ataki na wioskę innych graczy i gra straci sens...
 

DeletedUser

Guest
No to moze najlepiej zrobic tak:
1. Podwojic pojemnosc schowka
2. Jak wioska jest opuszczona to zeby schowek nie dzialal(wioska jest opuszczona wiec po co jej schowek jak ona jej nie uzywa).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A komu bedzie chcialo sie budowac schowek na poziom 20??
ogolnie moj pomysl jest ciekawy choc ten na ktory temat jest sonda jest tez dobry, ale tak ogolnie to schowek jest dobry dla graczy do max 1000pkt, potem nie mam on sensu tylko podbija punkty moze lepiej nic nie zmieniac to tez jest dobre ale znów ten pomysl jest przydatny bo nie kazdy chce tracic dzien w dzien surowce i schowac te "marne" 2000 w schowku(czy tam 1500).
Lepiej zeby poprostu rozbudowac wojsko i nikt ci ich nie zabierze, to jest moja rada dla kazdego, czyli wojo na maxa i jest spox.
 

DeletedUser65900

Guest
powiedzmy ze 2razy wieksza niz 10
i kosztowal by 2 razy wiecej niz 10
 

DeletedUser

Guest
Poprostu jak zwiekszy sie pojemnosc schowka to reszta bedzie taka sama, czyli rozbudowanie na poziom 10 i basta, bo zwiekszac to utrudni starterom i bedzie kicha dla nich bo bedzie on za drogi dla nich.
 

DeletedUser

Guest
A komu bedzie chcialo sie budowac schowek na poziom 20??
ogolnie moj pomysl jest ciekawy choc ten na ktory temat jest sonda jest tez dobry, ale tak ogolnie to schowek jest dobry dla graczy do max 1000pkt, potem nie mam on sensu tylko podbija punkty moze lepiej nic nie zmieniac to tez jest dobre ale znów ten pomysl jest przydatny bo nie kazdy chce tracic dzien w dzien surowce i schowac te "marne" 2000 w schowku(czy tam 1500).
Lepiej zeby poprostu rozbudowac wojsko i nikt ci ich nie zabierze, to jest moja rada dla kazdego, czyli wojo na maxa i jest spox.

Pomysł jest nie przydatny, ponieważ sporo on ułatwi gry obrońcy, jeśli ten będzie decydował o tym, ile i jakie surowce ma schować w schowku. Tak, jak jest w chwili obecnej jest dobrze i tak powinno zostać. Gdyby w schowku istniała możliwość wyboru chowania surowców to każdy z graczy miałby spore ułatwienie, ponieważ sam decyduje, jakie i w jakiej ilości surowce schować. Dla mnie pomysł jest bezsensowny i nie ma szans na jego wprowadzenie...
 

DeletedUser65900

Guest
z jesli agresatorr bedzie mial o wiele wiecej woja niz obronca?
to co wtedy?
 

DeletedUser

Guest
To fakt moze lepiej zrobic to dla tych co maja premium?? ach co ja gadam moze lepiej nic nie robic lub jak juz to zwiekszyc obrone pocztkowa na 10 dni to moze byloby lepiej ale schowek w koncu i tak nawet jak bedzie mial pojemnosc 100000 to i tak beda sie czepiac ze to nadal jest z malo i beda chcili najlepiej zeby nic nie dalo sie splundrowac czyli innaczej mówiac to nie ma sensu.:D:D
 

DeletedUser

Guest
To fakt moze lepiej zrobic to dla tych co maja premium?? ach co ja gadam moze lepiej nic nie robic lub jak juz to zwiekszyc obrone pocztkowa na 10 dni to moze byloby lepiej ale schowek w koncu i tak nawet jak bedzie mial pojemnosc 100000 to i tak beda sie czepiac ze to nadal jest z malo i beda chcili najlepiej zeby nic nie dalo sie splundrowac czyli innaczej mówiac to nie ma sensu.:D:D

Cały ten pomysł nie ma sensu. Dlaczego? Wyjaśniłem to w swoich poprzednich wypowiedziach. Weź pod uwagę to, iż takie ułatwienie może wprowadzić chaos w grze, ponieważ farmy będą robić wszystko, żeby ich surowce nie zostały splądrowane, bo w przypadku wejścia w życie tej opcji będzie kompletny chaos i farma będzie miała bezpieczne surowce... Tyle na ten temat, bo nie ma sensu tego dyskutować. Zobaczymy, co inni napiszą na ten temat...
 

DeletedUser

Guest
Schowek, jest wystarczający, po co więcej grunt, ze starcza na odbudowę muru po ataku(na jakieś 6-7 poziomów). Jeżeli chcesz schować więcej surowców to wydaj na rekrutację wojsk, po atakach odwołasz ją i tyle.
 

DeletedUser22977

Guest
tak wiem że to nie jedyny sposób na schowanie surowców, ale wydajemi się że to absurdalny zapis, który teraz istnieje;)
 

DeletedUser

Guest
A komu bedzie chcialo sie budowac schowek na poziom 20??
ogolnie moj pomysl jest ciekawy choc ten na ktory temat jest sonda jest tez dobry, ale tak ogolnie to schowek jest dobry dla graczy do max 1000pkt, potem nie mam on sensu tylko podbija punkty moze lepiej nic nie zmieniac to tez jest dobre ale znów ten pomysl jest przydatny bo nie kazdy chce tracic dzien w dzien surowce i schowac te "marne" 2000 w schowku(czy tam 1500).
Lepiej zeby poprostu rozbudowac wojsko i nikt ci ich nie zabierze, to jest moja rada dla kazdego, czyli wojo na maxa i jest spox.

Pozwolisz, że zacytuję. Każdemu! Bo każdy mądry i doświadczony gracz wie, że na początku gry trzeba zrobić wojo mur i schowek. Ale byłoby to za duże ułatwienie, bo załóżmy, że schowek 20 mieści 20k każdego surka. Ktoś rozbudował wioskę wg. mojej taktyki (wojo mur i schowek) ma spichlerz 19k i idzie na Niego atak. Wtedy zadowolony wysyła atak na wiochę barbarzyńską. Dochodzi atak On nic nie traci a jeszcze z barbarzyńskiej surka doszła... Rozumiem to jakby gracz miał max. rozbudowaną wiochę, no to wtedy schowek 2000 to za mało. Ja naprzykład gdy mam 61 wiosek i 640 k pkt. uważam że schowek który mieści 2000 każdego surka to za mało, a gracze 116p, uważają że to dużo, bo wszystkie surki im schroni. No ale cóż, odszedłem od tematu. Jestem na nie, ponieważ to zbyt duże ułatwienie (znowu dla obrońcy:(). Ja jak jak farmię to kurcze nie dość że morale strasznie małe, to jeszcze bym nie dostawał surka. Ale z punktu obrońcy plus. Ja dużo atakuje ale jeszcze więcej się bronie. Się rozpisałem:)

Pozdro dla teamu;)
 

DeletedUser49160

Guest
To może mała modyfikacja.

Zmienić schowek z pasywnego na obiekt aktywny. Miałbyś dostępną powierzchnię magazynową, którą mógłbyś użyć wedle własnego "widzimisię".
Z tym, że chowanie trwałoby pewien czas (wykopanie dołu, schowanie i zakopanie) oraz wyciągnięcie z powrotem także. Powiedzmy ze dwie godziny.
 

DeletedUser27001

Guest
@up o, taki pomysl mi sie podoba, tylko zeby pojemnosc byla porownywalna ze spichlerzem bo inaczej to jest bezuzyteczne
 

DeletedUser

Guest
Pozwolisz, że zacytuję. Każdemu! Bo każdy mądry i doświadczony gracz wie, że na początku gry trzeba zrobić wojo mur i schowek. Ale byłoby to za duże ułatwienie, bo załóżmy, że schowek 20 mieści 20k każdego surka. Ktoś rozbudował wioskę wg. mojej taktyki (wojo mur i schowek) ma spichlerz 19k i idzie na Niego atak. Wtedy zadowolony wysyła atak na wiochę barbarzyńską. Dochodzi atak On nic nie traci a jeszcze z barbarzyńskiej surka doszła... Rozumiem to jakby gracz miał max. rozbudowaną wiochę, no to wtedy schowek 2000 to za mało. Ja naprzykład gdy mam 61 wiosek i 640 k pkt. uważam że schowek który mieści 2000 każdego surka to za mało, a gracze 116p, uważają że to dużo, bo wszystkie surki im schroni. No ale cóż, odszedłem od tematu. Jestem na nie, ponieważ to zbyt duże ułatwienie (znowu dla obrońcy:(). Ja jak jak farmię to kurcze nie dość że morale strasznie małe, to jeszcze bym nie dostawał surka. Ale z punktu obrońcy plus. Ja dużo atakuje ale jeszcze więcej się bronie. Się rozpisałem:)

Pozdro dla teamu;)

Właśnie to jest cały minus tego pomysłu, ponieważ wprowadzając to, co chce autor tego pomysłu sprawi, że gra straci sens, ponieważ obrońca będzie ładował surowce w spichlerz, który pomieści 20 000 każdego surowca, a to będzie spore utrudnienie dla agresora, bo nie zdobędzie żadnego surowca. Ten pomysł jest kompletnie do bani i też głosowałem na nie. Najlepiej, jak jest teraz, bo może każdy chować po 2 000 każdego surowca, ale musi tak być i tyle.
 

DeletedUser

Guest
@up o, taki pomysl mi sie podoba, tylko zeby pojemnosc byla porownywalna ze spichlerzem bo inaczej to jest bezuzyteczne

O i to jest rozwiązanie. Brawo dla pika za taką mądrą wypowiedź.

NP.
Schowek poziom 1- Zachowuje 1/50 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 2- Zachowuje 1/45 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 3- Zachowuje 1/38 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 4- Zachowuje 1/32 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 5- Zachowuje 1/30 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 6- Zachowuje 1/25 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 7- Zachowuje 1/22 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 8- Zachowuje 1/20 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 9- Zachowuje 1/12 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 10- Zachowuje 1/8 pojemności spichlerza.
Pasuje?

Do sondy/ankiety proszę dodać "Coś bym zmienił"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@up o, taki pomysl mi sie podoba, tylko zeby pojemnosc byla porownywalna ze spichlerzem bo inaczej to jest bezuzyteczne

Po co Ci większa pojemność schowka? Jak jesteś farmą kogoś to przed każdym atakiem wpierniczaj surowce w budowę budynków oraz w rekrutację wojska, a wojska wysyłaj do wioski barbarzyńskiej i tyle na ten temat.

O i to jest rozwiązanie. Brawo dla pika za taką mądrą wypowiedź.

NP.
Schowek poziom 1- Zachowuje 1/50 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 2- Zachowuje 1/45 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 3- Zachowuje 1/38 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 4- Zachowuje 1/32 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 5- Zachowuje 1/30 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 6- Zachowuje 1/25 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 7- Zachowuje 1/22 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 8- Zachowuje 1/20 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 9- Zachowuje 1/12 pojemności spichlerza.
Schowek poziom 10- Zachowuje 1/8 pojemności spichlerza.
Pasuje?

Do sondy/ankiety proszę dodać "Coś bym zmienił"

Kolejna głupia poprawka dla tego pomysłu... Ten pomysł nie wejdzie do gry, b to strasznie uprości grę obrońcy. Zrozum to wreszcie...

@topic:

Jak dla mnie ten pomysł jest niepotrzebny, ponieważ to będzie spore ułatwienie dla obrońcy, który będzie chował surówkę do schowka. Wtedy ataki będą nieopłacalne i gra straci sens, ponieważ przestaną w nią grać ludzie, którzy uznają to za bezsensowny pomysł. Ten pomysł wprowadzi chaos, bo wszyscy będą pakować swoje surowce w schowek i to jest do bani. Zrozumcie to wreszcie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry