Reguła Piguła

SoczekPiS

Miecznik
Wynik reakcji
9
Czy ktos potrafilby mi wytlumaczyc bez przytaczania linkow odnosnie tematu na czym polega tak naprawde reguła zagrody na SP???^.^
 

eSPek

Łucznik
Wynik reakcji
929
bez przytaczania linku, to moge ci jedynie przekleić jego treść xd


"Reguła zagrody ogranicza ilośc wojsk, które mogą stacjonowac w danej wiosce jako pomoc. Jeżeli w wiosce znajduje sie za dużo wojowników, obniża sie ich siła walki. Każdy gracz widzi w zagrodzie, ile jednostek sie już w wiosce znajduje oraz ile wynosi sila walki tych jednostek.
Siła walki jednostek obliczona zostanie ze wzoru:
(Stopień rozbudowy zagrody) x 1200 / (Wojska w wiosce)

Jeżeli wynik jest większy niż 1, wojska zachowują całkowita sile walki.
Jeżeli wynik jest mniejszy niż 1, siła walki wojsk będzie obniżona o ten właśnie czynnik.
Wojska w wiosce oblicza sie w następujący sposób: dodaje sie ilośc miejsc w zagrodzie, które zajmuje jedna jednostka danego wojska. Na przykład lekka kawaleria (1 szt.) zajmuje 4 miejsca w zagrodzie.

Przykład: poziom zagrody wynosi 30,
30*1200 = 36000 , czyli w wiosce może stacjonowac max 36000 wojsk, by ich siła walki nie opadła. (np 500 ciężkiej kawalerii (3000 miejsc w zagrodzie), 15000 pikinierów i 18000 mieczników, co w sumie daje 36000 miejsc w zagrodzie).

Im więcej jednostek wykracza powyżej tego obliczonego maximum (36000), tym słabiej te jednostki walczą w obronie naszej wioski. Ile dokładnie wynosi siła walki wojsk, będzie pokazane w zagrodzie. Tam również zobaczysz, ile wojsk stacjonuje w wiosce."

-https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/faq-regu%C5%82a-zagrody.79321/ no i przytoczyłem link :(
 

SoczekPiS

Miecznik
Wynik reakcji
9
Hmm... To w takim razie pytanka, mianowicie:
- jesli posiadam w wiosce wojsko w stosunku 1 o liczebnosci maxymalnej to czy beda walczyly lepiej niz masa jednostek w stosunku np. 0.8???
-
i jak to sie ma do ofensywy??
 

eSPek

Łucznik
Wynik reakcji
929
Reguła zagrody nie dotyczy wojsk, która dana wioska posiada, tylko tych które w niej stacjonują. Myślę że tutaj zgubiłeś trop :)

Możesz mieć pustą zagrodę, a wioskę obstawioną deffem kolegów i to ten deff się liczy. Jeżeli twoja zagroda ogarnicza liczbę wojsk broniących do np. 40.000, to jeżeli wstawisz tam z innych wiosek w obronie 80.000 to te 80k bedzie walczyło jak 40k, tyle że z większymi stratami. Jeżeli wstawisz tam mniej wojska niż 40k, to nie będzie się to skalowało w górę, po prostu nie ma negatywnych skutków.

Reguła zagrody nie dotyczy wojsk ofensywnych.
 
Do góry