Powrót do starych czasów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser150419
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za?

  • Tak!

    Głosy: 237 83,5%
  • Nie. To nie przejdzie.

    Głosy: 47 16,5%

  • W sumie głosujących
    284
Status
Zamknięty.

DeletedUser137434

Guest
W największej mierze ten spadek spowodowany jest rosnącą konkurencją. W tej chwili podobnych gier jest całe mnóstwo i cześć graczy woli klimaty starożytnej Grecji, a do części bardziej przemawia dziki zachód.

Co do starego klimatu. Światy w starym stylu nie powstaną, niestety cieszyły się małą frekwencją i zainteresowaniem. Stary wygląd wioski można ustawić korzystając z pakietów graficznych. Natomiast stary klimat nie powróci. Też tęsknie za 7 światem, gdzie jeszcze nie było wielu ekip, które ze świata na świat przeskakują, nikt się nie bawił na synchronizacje ataków co 50ms, nie było hiper rycka i farmienia od pierwszych godzin, a na forum ludzie przez pierwsze 4 dni chwalili się jakie eko wybudowali. Ale to już nie powróci. Tak jak wiele innych rzeczy. Mi osobiście strasznie przeszkadza coraz to większa "napinka" na grę. Wyszukane selekcje, siedzenie po 24 h na dobę (są tacy) i zapominanie o ty, że to wyłącznie gra. Ale niestety jest to konsekwencja stale rosnącego poziomu gry. Wygrywają Ci którzy podchodzą do tego bardziej profesjonalnie, ale czy to im sprawia jeszcze przyjemność?

Podkreślam, to co powiedział kolega Admin. Też mi brakuje starych plemion, starych rozgrywek. Tam była zabawa, spokojne pisanie, fajne akcje, brak napinki, gra całym plemieniem jako społeczność. Wymiana kontaktów, adresów, telefonów...

A dziś na nowych światach są :
napinki, szpiegowanie na chama, podburzanie, nieczyste zagrywki, oraz wszystko to, co niszczy grę, czyli brak relacji i kontaktu z innymi...

Dlatego nie gram na nowszych światach, a s44 będzie moim ostatnim.
Później ewentualnie jak mi się zachce, pogram albo Specjale, albo Szybkie.
 

DeletedUser

Guest
Coś w tym wszystkim co Pirotechnic pisze jest. Nie wiem jak to było kilka lat temu, ale nie pamiętam, abym jak grał kilka lat temu, widział tyle błędów ortograficznych... Niedawno powróciłem do gry i zalew dzieci neo jest okropny. Nie dziwię się, że co niektóre plemiona wymierzają próg +18 lat (oj, bez skojarzeń). Nie ma już tej współpracy, nie da się na poziomie porozmawiać. Aczkolwiek także nie masz szans, aby admini przywrócili całkowicie tego co było wcześniej, Inno to wielka firma i musi się trzymać, a dzieci łase na ładną grafikę żywią sms'ami (a nawet przelewami) pracowników...
 

DeletedUser

Guest
Podkreślam, to co powiedział kolega Admin. Też mi brakuje starych plemion, starych rozgrywek. Tam była zabawa, spokojne pisanie, fajne akcje, brak napinki, gra całym plemieniem jako społeczność. Wymiana kontaktów, adresów, telefonów...

A dziś na nowych światach są :
napinki, szpiegowanie na chama, podburzanie, nieczyste zagrywki, oraz wszystko to, co niszczy grę, czyli brak relacji i kontaktu z innymi...

Dlatego nie gram na nowszych światach, a s44 będzie moim ostatnim.
Później ewentualnie jak mi się zachce, pogram albo Specjale, albo Szybkie.

Zgadzam się w 100%. A gdyby zrobić wejście na świat za PP to mało by było tych dzieci neo. :) Graliby tylko ci co im zależy. :)
 

DeletedUser150419

Guest
Zgadzam się w 100%. A gdyby zrobić wejście na świat za PP to mało by było tych dzieci neo. :) Graliby tylko ci co im zależy. :)

Racja. Dzieci lubią inwestować w kp, ale żeby płacić za wejście to dla nich głupota. Dlatego też na szybkich wysoki poziom się utrzymuje.
Taki świat nie byłby głupim pomysłem, ale musiałby mieć coś specjalnego, aby graczy zachęcić (oczywiście nie dzieciaków).
 

DeletedUser

Guest
Płacić za grę? Rozumiem, że macie dość dzieci neo, ale bez przesadyzmu. Jeżeli taki pomysł miałby wejść jakimś cudem, to na pewno zostałyby udostępnione mikropłatności. A to już jest przepustka dla naszych kochanych dzieciaków ;)
 

DeletedUser150419

Guest
Tylko za wejście. Jednakże mówię, że świat nie dość, że byłby identyczny jak te co były 4 lata temu, to w dodatku musiałby posiadać coś specjalnego. Wtedy na pewno znaleźli by się chętni do gry nawet gdy na wstępie wybulić trzeba kilka złotych.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie dobry pomysł można by pokazać nowym graczom jak kiedyś wyglądały plemiona i może spodobały by się im bardziej niż współczesne, (ja też nie widziałem jak wyglądał s1 czy s2) jestem na TAK xD
 

PanDa x Wiadro

Zwiadowca
Wynik reakcji
320
Pare dodatków troche psuje tą grę (kościół,planer podbojów,skurka ś50),jest też wiele pozytywnych dodatków,gdzie barby się rozwijają,rycek ma przedmioty czy różne bardzo fajne dodatki.Jestem za aby powstał płatny stary serwer.
 

DeletedUser98497

Guest
Mnie się podobał s27, gdzie zaczynałem. Powróćmy do s27! A tak poważnie - zawsze tak jest, że podoba się to od czego zaczynaliśmy. Nasi dziadkowie mówią "kiedyś to były czasy, nie było komputerów, bieżącej wody". Nie wiem jak Wy, ale ja tam nie chciałbym powrotu tamtych czasów ;P Za 2 lata ludzi którzy dziś zaczynają też powiedzą "a s50 to był dopiero świat". Tak więc klimat nie powróci, bo on siedzi w waszych głowach. Mówicie, że nie było napinki itp. Chcielibyście świat z samymi początkującymi? To by było to co kiedyś, bo nikt by nie potrafił grać. Ale faktem jest - coraz mniej się ludzie chcą kontaktować w grze - głównie Ci bardziej doświadczeni - czyli Ci ze starych światów ;)
 

DeletedUser154081

Guest
Również tęsknię za pierwszymi światami, ogól graczy był bardziej otwarty na innych, KP nie dawało super przewagi, można się było bez niego obejść. Jestem pewien że gra dalej będzie szła w kierunku rozwoju KP, zobaczymy czy słusznie...
 

DeletedUser

Guest
a moim zdaniem nie w tym ze jest wiecej bajerów lub grafika lepsza tkwi spadek ilosci graczy a w zupełnie czym inny.

Poprostu gracze sie starzeja jak to ludzie i nie maja czasu siedzieć tak jak kiedys na plemionach jak byli mlodzi.
Wiec graja ale z olewka bo kazdy wie czym sie kończy gra z nie mozliwoscia zagladania co najmniej kilka razy dziennie.
Po za tym władze gry udostepnily legalna mozliwosc wysylania 4szlachcicow w 0.5sekundy co dodatkowo ogranicza ich możliwości obrony

jak juz cos to powinno sie o tym pomyslec co można dla nich zrobić bo wiem ze wielu chcetnie by pograło ale nie maja tyle czasu co dzieci nemo
pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Dużo zepsuł planer podbojów :( Teraz da się grać w plemieniu nie pisząc nawet słowa na forum, ba nie trzeba znać języka i jest to praktycznie nie do wychwycenia przez adminów :(
Gra zmieniła się ze społecznościowej w grę, w której każdy jest sam, bo kontakt z innymi przestał być niezbędny :(
 

DeletedUser96857

Guest
Zgadzam się w 100%. A gdyby zrobić wejście na świat za PP to mało by było tych dzieci neo. :) Graliby tylko ci co im zależy. :)


Tylko żeby nie byłą to wygórowana kwota ,bo ja kasy na komórce za bardzo nie mam , a przelewem nie prześlę, bo nie mam konta
 

DeletedUser

Guest
Nowe plemiona są dobre- i muszą być ciągle ulepszane. Bo w końcu sie znudzą. Czasami jednak muszą być światy gdzie będzie powrót do przeszłości :)
głos na nie.
 

DeletedUser

Guest
Tu się nie zgodzę. Atakując tylko samodzielnie wiele nie ugrasz.

Tutaj masz całkowitą rację.

Problem polega na tym, że gra się całkowicie zmieniła, może nie wszyscy to zauważyli ale tak jest :( Dziwne ale największa zmiana jest związana z aktualizacją 6.0, która wprowadziła Planer podbojów. Nawet ostatnia zmiana wprowadzająca wersję 7.0 to tylko kosmetyka, bez wpływu na rozgrywkę i forum plemienne.
Kiedyś forum plemienne oprócz spamu, organizowania większych akcji służyło również do rezerwacji wiosek. Teraz już wiosek się nie rezerwuje na forum, nie można stwierdzić, czy ktoś czyta forum plemienne :( trzeba organizować jakieś głupie listy obecności.

Wielu ludzi pisze o stworzeniu świata, gdzie nie będzie 10- latków. Dzieci nigdy nie radziły sobie z archaicznym sposobem rezerwacji wiosek :)

Prawdziwy świat w starym stylu, to świat bez Planera podbojów :D
Wiem, że planer jest wygodny, ale da się grać bez:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zgadzam się z kolegą wyżej. Pamiętam te rezerwacje na forum ;] Tylko ctrl + f. Zajęta, szukamy dalej ;P Chętnie zagrałbym na takim świecie. Tylko taki styl jak na św 1 :)
 

DeletedUser

Guest
Dałem głos na tak, ale klimat nie wróci, bo klimat tworzą gracze.
 

DeletedUser

Guest
W największej mierze ten spadek spowodowany jest rosnącą konkurencją. W tej chwili podobnych gier jest całe mnóstwo i cześć graczy woli klimaty starożytnej Grecji, a do części bardziej przemawia dziki zachód.

Co do starego klimatu. Światy w starym stylu nie powstaną, niestety cieszyły się małą frekwencją i zainteresowaniem. Stary wygląd wioski można ustawić korzystając z pakietów graficznych. Natomiast stary klimat nie powróci. Też tęsknie za 7 światem, gdzie jeszcze nie było wielu ekip, które ze świata na świat przeskakują, nikt się nie bawił na synchronizacje ataków co 50ms, nie było hiper rycka i farmienia od pierwszych godzin, a na forum ludzie przez pierwsze 4 dni chwalili się jakie eko wybudowali. Ale to już nie powróci. Tak jak wiele innych rzeczy. Mi osobiście strasznie przeszkadza coraz to większa "napinka" na grę. Wyszukane selekcje, siedzenie po 24 h na dobę (są tacy) i zapominanie o ty, że to wyłącznie gra. Ale niestety jest to konsekwencja stale rosnącego poziomu gry. Wygrywają Ci którzy podchodzą do tego bardziej profesjonalnie, ale czy to im sprawia jeszcze przyjemność?

Zgodzę się z tobą że to już nie powróci, z drugiej jednak strony to nie potrzebne.
Czasy się zmieniają, wszystko się modernizuje, więc po co się cofać?
Osobiście uważam że nowy wygląd plemion jest fajniejszy, stary styl mi się nie podobał
 
Status
Zamknięty.
Do góry