Porzucenie wioski.

  • Rozpoczynający wątek Awatares
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o możliwości porzucenia wioski?

  • To świetny pomysł!

    Głosy: 104 39,4%
  • Ciekawe, ale można to jeszcze dopracować (wyjaśnię w poście)

    Głosy: 44 16,7%
  • Raczej nie mam zdania

    Głosy: 37 14,0%
  • Nie przypadł mi ten pomysł do gustu

    Głosy: 79 29,9%

  • W sumie głosujących
    264
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witajcie,

Zwięźle przedstawię swoją propozycję. Co sądzicie o wprowadzeniu możliwości porzucenia, czy też opuszczenia jakiejs wioski? Byłoby to dostępne z poziomu Ratusza. Wydaje mi się, że to racjonalny pomysł, władca porzucający wioski biedne czy o nikłym znaczeniu strategicznym... całkiem sensowne.


Po opuszczeniu, wioska:

  • zmieniałaby nazwę i kolor na wioskę barbarzyńską
  • stan punktów, surowce, stan zagrody, produkcja, pozostają bez zmian
  • limit szlachciców zwiększa się o 1 (spada liczba podbitych wiosek).


Ograniczenia:
  • porzucić wioskę może tylko właściciel konta
  • wszystkie wojska oraz kupcy w momencie porzucenia muszą znajdować się w wiosce
  • nie można opuścić wioski, gdy poparcie wynosi mniej niż 100, lub gdy zmierzają w jej kierunku ataki
  • by pozbyć się wioski, trzeba ich mieć co najmniej dwie. W momencie gdy zostanie nam jedna, nie można jej opuścić w opisany przeze mnie sposób.



Proszę o Wasze opinie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser122792

Guest
Wtedy multikontowce będą miały ułatwienia. Nie jest to zły pomysł, można by było dojśc d wioski obok swojego przyjaciela, ale jak mówiłem multikonta rozprzestrzeniają się po Plemionach. ;)
 

DeletedUser101311

Guest
I nie głosuj sam na swój pomysł

A ty nie potrafisz edytować??? nie pisz jeden pod drugim...

A co do tematu to zły pomysł bo kto by chciał zrezygnować jakies wioski... Daje punkty i wszystko Jeśli chcesz zrezygnować to poprostu usuń konto na danym świecie i już po kłopocie...
Nikt by z tego nie korzystał

na NIE
 

DeletedUser

Guest
A co do tematu to zły pomysł bo kto by chciał zrezygnować jakies wioski... Daje punkty i wszystko Jeśli chcesz zrezygnować to poprostu usuń konto na danym świecie i już po kłopocie...
Nikt by z tego nie korzystał

Jak sie ma xx albo i xxx wiosek to często któraś po prostu jest zbędna: ze strategicznego czy ekonomicznego punktu widzenia. Na chwilę obecną nie ma szybkiego i niezawodnego sposobu, by jej się pozbyć.




I nie głosuj sam na swój pomysł

Nie bede za każdym razem klikał w "pokaż wyniki" :)


PS. Dodałem kilka nowych pomysłów.
 

DeletedUser99417

Guest
pomysł dobruy ale to dopiero od 20 ppoizomu ratusza powinno być jetem na tka a głosowanie na swój pomysł przecierz głosuja tu czonkowie plemieona a onkiim jest cżłonkiem
 

DeletedUser

Guest
Przeczytaj jeszcze raz temat, tu nie chodzi o zaczynanie od nowa ale o np. opuszczenie jednej ze stu posiadanych wiosek.
 

DeletedUser

Guest
dogadaj sie z jakims graczem i ta wioske sobie od Ciebie wezmie, jeszcze mozesz na tym skorzystac
co do pomyslu to moim zdaniem jest to niepotrzebne, na nie
 

DeletedUser116793

Guest
A co jest złego w posiadaniu kilku wiosek więcej?

Po to przejmujesz takie wioski żeby je mieć. Nie chcesz? Pisz do kogoś, wyczyść wioskę a on niech przejmie. Limit szlachcica ci sie powiększy, punkty odejmie, czyli tak jakbyś porzucił wioskę.

Głos oczywiście na NIE, gdyż ten pomysł można zastapić przedstawionym przeze mnie sposobem :D
 

DeletedUser

Guest
Tu nie chodzi o to, żeby prosić nie wiadomo do kogo (jeszcze jakby kogoś interesowały te wioseczki), tylko żeby móc samemu to szybko załatwić. Sytuacja w grze sie zmienia, wioski które miesiąc temu miały kluczowe znaczenie dla wojny pomiędzy dwoma plemionami dziś mogą być bezużyteczne.


Skoro wioski można przejmować stosunkowo swobodnie, to czemu nie można się ich równie łatwo pozbywać?
 

DeletedUser115870

Guest
A co jest złego w posiadaniu kilku wiosek więcej?

Po to przejmujesz takie wioski żeby je mieć. Nie chcesz? Pisz do kogoś, wyczyść wioskę a on niech przejmie. Limit szlachcica ci sie powiększy, punkty odejmie, czyli tak jakbyś porzucił wioskę.

Głos oczywiście na NIE, gdyż ten pomysł można zastapić przedstawionym przeze mnie sposobem :D

O Jezu.... tak trudno zrozumieć, nie? No to postaram się opisać co autor miał na myśli.

Dajmy na przykład, Twój kolega jest na K50 a Ty jesteś na K10 i chcesz się przenieść na K50. Więc Twój kolega zbija Ci poparcie w jakiejś wiosce koło niego Twój gruby wchodzi i już masz wioske na K50, ale po co Ci ta wioska na K10? Niepotrzebna, a więc właśnie dobrze by było gdyby była taka możliwość.

Pomyśl pierw.... :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
od tego jest opcja zacznij od nowa.

Wy nie rozumiecie o co mu chodzi!
Jeśli nasza wioska ma powiedzmy 3.000 punktów, a nadarza się okazja szybkiego przejęcia wioski, która ma powiedzmy 12.000 punków i na dodatek nie mamy surowców na kilkanaście monet, to co robimy? Oczywiście, porzucamy wioskę na rzecz lepszej.
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście. Idą na nas ataki. Wioski puste na 100% stracimy je za 4h. Porzucamy wsie i robimy szlachtę. Wpadamy zaraz po ataku i od razu je odbijamy.
 

DeletedUser116793

Guest
O Jezu.... tak trudno zrozumieć, nie? No to postaram się opisać co autor miał na myśli.

Dajmy na przykład, Twój kolega jest na K50 a Ty jesteś na K10 i chcesz się przenieść na K50. Więc Twój kolega zbija Ci poparcie w jakiejś wiosce koło niego Twój gruby wchodzi i już masz wioske na K50, ale po co Ci ta wioska na K10? Niepotrzebna, a więc właśnie dobrze by było gdyby była taka możliwość.

Pomyśl pierw.... :rolleyes:



Co do twojego postu.

Rozumiem że dałes przykład ale ten jest idiotyczny. Wytłumaczysz mi jak się przejmuje 4 Kontynenty w góre?



Czy wy nie rozumiecie prostej rzeczy? Po co zdobywaliście te wioski? Żeby się ich pozbyć? To mogliscie nie przejmować a nie potem wymyślać jak się pozbyć tych wiosek
 

DeletedUser

Guest
A czy Ty nie rozumiesz równie prostej rzeczy, że wioski kiedyś strategiczne, dziś mogą być bezużyteczne?
 

DeletedUser

Guest
pomysł nie głupi.... mimo, że jak piszecie daje możliwości większe na multi, to jednak ile razy jest tak, że zdobywa się jedną wioskę tylko po to by grube dolazły tam gdzie człowiek chce, a potem ta wiocha stoi i stoi przez dłuuuugi czas.... i ani z nią coś zrobić konstruktywnego, ani nic ;p ogólnie za
 

DeletedUser

Guest
A czy Ty nie rozumiesz równie prostej rzeczy, że wioski kiedyś strategiczne, dziś mogą być bezużyteczne?

odwieczny problem, zawsze tak bedzie jak zechcesz zdobywac nowe kontynety, dla mnie wioska ktora nie jest strategiczna daje surowce wiec jest potrzebna jak kazda inna, jak jej nie chcesz to daj mi z checia przygarne i stworze kolonie
chyba ze zal ci jest 3k punktow ale i tak je tracisz dzieki tej opcji ktora wymysliles
wydaje mi sie ze jestes kolesiem typu ze ja nie stracilem zadnej wioski i dlatego jest ci ta opcja potrzebna
wiesz dwie osoby u mnie w plemieniu odstapily mi wioski i z tego powodu wielkiej fety nie robili
jest to normalne
 

DeletedUser

Guest
swietny pomysl, ja omylkowo przejalem barbara 3k pkt i tylko stracilem szlachica a zanim wioske rozbuduje mina wieki. a nikt nie chce jej wziac bo kazdemu szkoda na takie cos szlachty. wiec ja na TAK
 
Status
Zamknięty.
Do góry