PORADNIK by LoH - świat z limitem, typu 55

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser152632
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser152632

Guest
Witam, na wstępie powiem dlaczego i po co zakładam ten topic, jest to pierwszy świat z limitem, a co za tym idzię trzeba zmienić swoją taktykę. W tym momencie uważam że jest to Mój pierwszy jak i zarówno ostatni świat tego typu, a myślę że młodym-ambitnym mogę troche przejaśnić ścieżkę do TOPki.

Prośba do administracji o nie przenoszenie wątku i nie zamykanie go - jako że jest związany ze ś 55 a dział nosi nazwę dyskusję - więc odnoszę się do dyskusji o taktyce.

kolejną zaś proźbę kieruję do userów FO - by nie pisali bezsensownych komętarzy - oczywiście liczę na krytykę, ale będę brał pod uwagę tylką tą konstruktywną!

Poradnik będę pisał z biegiem gry - więc przyjmijmy że podzielimy go na etapy/punkty/części etc.

CZĘŚĆ 1

Jako że sporo osób wyraziło zainteresowanie poradnikiem do świata z limitem farmienia, postaram się streścić Moje ogólne wnioski jak i opisać sposób gry, niestety jestemm na etapie +500 pktów, więc owy poradnik będzie powstawał przez jakiś czas - jako że nie chce wybiegać do przodu i ewentualnie acz przypadkiem wprowadzić kogoś w błąd..

Przed startem należy się oczywiście zastanowić, jakie są nasze ambicje i jak stoimy z czasem, jeśli ambicję są nader wysokie, a życie daje Nam niewiele czasu na przyjemności typu plemiona, polecam co-playing, który od pewnego czasu jest legalny..

Gra nazywa się plemiona i jedną z najważniejszych rzeczy jest dobór plemienia, niestety tutaj nie jestem w stanie Wam ułatwić wyboru jako że sam wybieram swoje jeszcze przed startem serwera po tak zwanej - znajomości.

od 46 do 500pkt-ów

Przejdźmy do startu - obieramy kierunek - jeśli takowy istnieje - opisuję grę na ś 55 po 3 dniach od startu serwera - niby jakiś czas do graczy startujących od razu jesteśmy w plecy, ale za to mamy wioskię z postawionym ekiem jak i otaczające Nas barby je posiadają a to spore udogodnienie.

Robimy samouczka - oczywiście po zrobieniu cofamy rozkaz
następnie budujemy piedestał po czym włączamy producję rycerza
kolejnym krokiem będzie postawienie ratusza na poziom 3eci jak i koszar
zabieramy się za producje pik(uwaga nie farmimy nimi jako że będą padać i będziemy wykorzystywać limit farmienia)

W tym momencie mamy trochę czasu, jedną z ważnych spraw jest okolica, wiem że wzbudza to kontrowersje etc. ale jest to jeden z aspektów gry i czemu mamy sobie nie pomóc skoro możemy? tak więc piszemy PW - bądź korzystamy z tzw gotowca i rozsyłamy do sąsiadów, w celu poinformowania ich jakim graczem jesteśmy i że mogą sobie pomóc a przy okazji Nam

Gdy mamy już rycerza, wysyłamy go na najbliższą barbarkę (razem z pikami)- trzeba obserwować ile ma pkt-ów i czy nie jest po graczu, jako że mogą sie w niej kryć piki z samouczka, ogólnie infiltracja okolicy jest bardzo ważna i polecam kolorowanie mapy, więc najlepiej wybrać osade koczownicą, jeśli jest w względnie blisko, albo barbarkę mającą początkową punktację ..

Farmimy, rekrutujemy piki i zmierzamy ku kuźni - tak kuźni - tzn ratek na poziom 5, gdy postawimy owy budynek zaczynamy producję mieczy ;]] (wiem że wiele osób się ze mną nie zgodzi ale daje Nam to dwa plusy jako że możemy farmić mniejszymi oddziałami co daje nam większy procent łupów, a przy końcu ochrony mamy też miecze na ewent. toporki) - a więc rekrutujemy około 90 pik i 16 mieczy jako że farmimy po 15 i 4 miecze, a pozostałość z rycerzem
- jako że wiele osób piszę że w tym momencie lepsze są toporki, postaram się przedstawić czemu tak nie jest. Świat ma limit farmienia, a co za tym idzie ograniczenie i każdy surowiec jest na wagę złota, produkcja mieczy kosztuje zaledwie budowe kuźni toporki zaś trzeba zbadać, a surowce które na to wydamy tak na prawdę możemy spożytkować w innym celu - ważniejszym na tym etapie, gdybyśmy zbadali toporki - stracili byśmy znacznie.

Czas podnieść spichlerz, i gdy mamy za dużo zelarza postawić rynek i wystawić je tam na przetrzymanie..
Jako że jest to specyficzny świat, nie idziemy do stajni, a w eko ;) dopiero przy 14/14/7 stawiamy budynki potrzebne do budowy stajni - podnosząc też eko ;P

W miare poświęconego czasu badamy LK, eko mamy już na około 16/16/17 - tak teraz bardzo ważna jest huta jako że bardzo potrzebne będzie Nam żelazo do LK..

Farmimy pikami/mieczami jak i LK osobiście proponuję po 2 sztuki i produkcję około 20 koników, ale zależy to od okolicy, gdy Nasze łupy są niepełne i nie wyfarmiamy limitu - cóż może się tak zdarzyć w zależności od okolicy potrzebna jest większa ilość LK biegająca na dalsze farmy. - oczywiście zbiegiem czasu podnosimy ich liczbę..



ETAP 2 500 - 1000

Ten etap jest strasznie nudny, a jedyne co trzeba robić, to rozsądnie myśleć, ponieważ musimy wyprodukować jak najmniej LK i farmić nią tak by, przed zakończeniem jednej budowli starczało Nam na kolejną i by spokojnie wyfarmić limit.

Jedyne co budujemy to EKO, lecz nie podam wartości jaka ma być, jako że wszystko zależy od Was jak i okolicy, czasu jaki włożycie etc. Wiadomo też że w miarę potrzeb podnosimy spichlerz jak i zagrodę.

Średnio Eko powinno wyglądać 23/23/19 - okolica/czas więc +/-

Dużym plusem podczas limitu jest rynek - teraz na prawdę się przydaję, w moim przypadku 3 kupców praktycznie caly czas jest w drodzę, w zależności co stawię, handluję żelazo za drewno jak cegielnie - a za glinę przy tartaku.

Co mogę więcej powiedzieć, zachęcam do zakupu KP jako że dużo pomaga, chociażby wielu graczy farmi za pomocą skryptów - troche się na nich znam, ale osobiście nie używam jako że głównie gram z telefonu, ale dam Wam byście mogli szybciej farmić.

1. Wyszukuję barbarki na mapie - wklejamy go do paska skrótów, klikamy mape, ustawiamy rozmiar 30/30 i klikamy go - zawartość okienka kopiujemy.

javascript:var barb_size={min:0,max:0};var village_size={min:0,max:21};var author="dalesmckay@gmail.com";var minVer="7.0";var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var ver=win.game_data.version.match(/[d|.]+/g);if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row<TWMap.size[1];row++){for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;if(parseInt(village.owner||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen=/i,"screen=map");}}void(0);

2. Wpisuję coordy w placu - sposób instalacji taki sam, zawartość tamtego okienka które skopiowaliśmy wklejamy zamiast napisu "TUTAJ"

javascript:function%20end(){c='TUTAJ';var%20d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');a=c.match(/(\d+\|\d+)/g);b=a[Math.round(Math.random()*(a.length-1))].split("|");d.forms[0].x.value=b[0];d.forms[0].y.value=b[1];d.forms[0].spear.value=0;d.forms[0].sword.value=[0];d.forms[0].axe.value=[0];d.forms[0].spy.value=0;d.forms[0].light.value=[2];d.forms[0].heavy.value=[0];d.forms[0].ram.value=[0];d.forms[0].catapult.value=0;d.forms[0].snob.value=0;d.forms[0].archer.value=0;d.forms[0].marcher.value=0;d.forms[0].knight.value=0;}end();

Teraz w placu klikamy skrypt - Napad - ok i wysylą nam wojsko kolejno na farmy.

Polecam Wam Operę z włączonymi skrótami jednoklawiszowymi, tzn instalujemy OPERE - najlepiej najnowszą
USTAWIENIA -> PREFERENCJE -> ZAAWANSOWANE -> Mysz i klawiatura i zaznaczamy okienko ze skrótami jednoklawiszowymi.
- Dzięki temu możemy za pomocą "2" przechodzić pomiędzy kartami.

Mamy zainstalowane skrypty i włączone "2" więc możemy za pomocą "rolki" w myszce otworzyć kilka placów, za pomocą 2 i kliknięciem na skrypt w każdej karcie wpisać coordy, i znowu za pomocą 2 i kliknięcia na Napad, kolejno powtarzając to na OK - rozesłać szybko wojsko - wiem że wygląda to skomplikowanie ale w zastosowaniu jest banalnie proste ;))






Uwaga - w miare konstruktywnej krytyki będę edytował go.


PozdRRo LoH
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Hmm, Napisałeś o 90pikach i 16 mieczach. Mamy to robić z początkowym eko, czy dopiero po uzbieraniu wojska iść w eko ?:)
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
LK to może za tydzień się przyda bo idzie wyfarmić wszystko pikami i topkami, lepiej zamiast lk pakować wszystko w topki, chyba że lubi się mieć w połowie dnia tj 14-15 limit osiągnięty to ok :D
 

DeletedUser

Guest
poradnik dobry :D acz kolwiek ja stosuję inną taktykę stajnię buduję trochę później niżeli ty radzisz a na sam początek robię liczbę pików i mieczy w zależności od barb w małym kwadracie jak powiedzmy 5 to 100 pika i 25 mieczy itd czyli 20pik i 5 mieczy na farmy u mnie lata :)
 

BackToTheGame

Rycerz
Wynik reakcji
137
poradnik dobry :D acz kolwiek ja stosuję inną taktykę stajnię buduję trochę później niżeli ty radzisz a na sam początek robię liczbę pików i mieczy w zależności od barb w małym kwadracie jak powiedzmy 5 to 100 pika i 25 mieczy itd czyli 20pik i 5 mieczy na farmy u mnie lata :)

po co robić tyle mieczy, zrobisz 4 i już piki nie padają.. :p
 

DeletedUser152632

Guest
Nie opisze Wam wszystkiego jako że byłoby to zbyt obszerne - wszystko zależy od okolicy..

ale walnąłem gafe - da się jakoś edytować tytuł? bo dałem że ś54 a nie 55 ;//
 

DeletedUser

Guest
Ograniczony farming jest nieco elastyczny. To znaczy raz może być ograniczony bardziej, a raz mniej. Tak więc nie zrobisz dokładnego poradnika do takich gier. Przy ograniczeniu 15k należy grać zupełnie inaczej, niż przy obecnym (z tego co pamiętam z ustawień) 5k.
Zresztą, coraz więcej osób chyba zaczyna rozumieć tę grę. Po co odbierać komuś przyjemność dochodzenia samemu (a każdy prędzej czy później zrozumie jak najlepiej grać na takich światach) do najlepszego sposobu rozwoju, prowokując ludzi do czytania jakiś własnych przemyśleń? Wiele osób po Specialu 7 mogłoby napisać coś podobnego, a ludzie trzymają to dla siebie. :) I tak powinno być, bo inaczej ta gra znowu stanie się strasznie schematyczna i nudna. ;)
 

DeletedUser

Guest
Love , musze ci podziękowac bo dzieki tobie na etapie 500+ pkt zrobilem dokonca samouczek i wlasnie przed chwila otrzymalem po 250 kazdego sura xD (zapomnialem poprostu ze 2 razy dostaje sie prezent a nie jeden raz) Bóg zaplac za ten poradnik xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser158592

Guest
Solidny poradnik pewnie wielu osobom pomoże. Ja zagrałem zupełnie z innej mańki :) Dodam od siebie że wszystko uzależnione jest od okolicy,sasiadów, poziomu rozwiniecia barb bo jak masz biegac po 3h grupką pików to na nic żaden poradnik sie zda.

PS w tytule powinno byc s55 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie da się chyba.
Jedynie do modka napisz aby zmienił.
A i poście też masz 54 św napisane.
 

Deleted User - 7388697

Guest
Poradnik jest totalnie bez sensu, bo zrobiony pod Twoją okolicę. Grając w mojej okolicy tą taktyką miałbym eko może po 10? I z 250 pkt + same piki z mieczami. Dlatego też proponuję albo usunąc, albo dodac wielkimi literami, że jest to poradnik na jeden z kilkunastu przypadków okolicy.

Mimo wszystko + za chęci napisania
 

DeletedUser158592

Guest
Chyba rzeczywiscie mozna dopisac ze poradnik sie sprawdza na obrzeżach gdzie poczatkowe eko szarakow to 1/1/1 .
 

DeletedUser152632

Guest
Chyba rzeczywiscie mozna dopisac ze poradnik sie sprawdza na obrzeżach gdzie poczatkowe eko szarakow to 1/1/1 .

Przejdźmy do startu - obieramy kierunek - jeśli takowy istnieje - opisuję grę na ś 55 po 3 dniach od startu serwera - niby jakiś czas do graczy startujących od razu jesteśmy w plecy, ale za to mamy wioskię z postawionym ekiem jak i otaczające Nas barby je posiadają a to spore udogodnienie.
 

DeletedUser

Guest
Ochrona początkowa kończy się dla tych, którzy startowali 3 dni po otwarciu serwera. LoH - nowy poradnik x2? :)
 

nüPPo

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
585
Osobiście też myślę, że ludzie powinni dopasowywać okolice pod taktyke, i powinni opracowywać ją sami bo w samej rzeczy daje to wiele przyjemności.

Poradnik jest dobry ale właśnie w przypadkach tych bardziej ,,luźniejszych", gratuluję i + za chęci ;)
 

DeletedUser152632

Guest
Ochrona początkowa kończy się dla tych, którzy startowali 3 dni po otwarciu serwera. LoH - nowy poradnik x2? :)

niby po co? bo ochrona się kończy? limit spokojnie idzie wyfarmić z barbar.. a na tym ś skupiamy się niestety na EKO.
 

DeletedUser

Guest
Nie ma co stosować schematu na tym świecie, wg. mnie trzeba planować i oceniać sytuację na bieząco.
Teraz wg. mnie jest moment na robienie lk, ktos pisal ze mozna wyfarmic limit pikami toporami Oo , mozna ale trudno bardzo jest i trzeba duzo latac i logowac, do tego miec w miare eko :)

ps przypominam ze startowalem z 3 dniowym opoznieniem
 

DeletedUser156485

Guest
farmię limit spokojnie i ciągle się podnosi, więc poco się spieszyć z LK
 

DeletedUser160685

Guest
Bzdura!!! W zależności od okolicy. Jak możesz wyfarmić limit pikami to całą surę przeznaczasz na eko i tyle. Żadnych drwali(toporów) jak już to lk tak ze 20-30 sztuk aby zrobić limit i tyle. Całą resztę walisz w eko. I tak nikt nie ma na tym poziomie katap więc krzywdy Ci nie zrobią. Surę ukryjesz w budynki jeżeli zachowałeś balans w budowie eko aby nic się nie odkładało. Nadmiar na rynku i finito. Wojo zawsze zdąży się naklepać, gdy podniesiesz koszary.
 
Status
Zamknięty.
Do góry