Pożyczki

  • Rozpoczynający wątek tash.trac
  • Data rozpoczęcia

Co myślisz o pomyśle pożyczki?

  • Dobry

    Głosy: 42 36,5%
  • Zły

    Głosy: 43 37,4%
  • Trzeba go jeszcze dopracować

    Głosy: 30 26,1%

  • W sumie głosujących
    115
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Myślałem nad dodaniem nowej funkcji do rynku - pożyczki. Wyglądało by to tak, że gracz podawał by ilość surowca oraz procent, podobnie jak teraz wystawia się surowce na wymianę (Np. 10 000 drewna, 10%). Procent naliczany był by tygodniowo (do ustalenia czy z kumulacją odsetek czy bez). Można by pożyczać surowce na procent czyli zrobić taką prowizorkę banków. Znacznie poszerzyło by to możliwości mniej ofensywnego rozwoju wiosek.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

A jak chciałbyś ściągać z powrotem pożyczoną kwotę ? :>
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

Np. po pewnym czasie mogly by sie automatycznie odkladac raty na splate
 

DeletedUser6338

Guest
Odp: Pożyczki

Pierwszy jakiś sensowny pomysł. Podoba mi się.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

Kompletnie bez sensu... Chcesz surowców? Napadnij na sąsiada, wymień się surowcami albo poproś kumpla, żeby Ci podesłał na dogodny procen.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

lordmatiz - tak samo można by wycofać oferty na rynku. "Chcesz surowców, napadnij sąsiada". Pożyczyć co prawda można od sąsiada ale chodzi o to, żeby dać więcej opcji zarabiania osobom, że tak powiem "defensywnym". Bo z samego rynku nie da rady wyżyć, no i wprowadziło by to jakiś powiew świeżości :p A co do ściągania - można by także ustalić na ile się pożycza i surowce były by automatycznie ściągane (w razie braku surowców, ściągane "z wypłaty". Np. musisz komuś oddać dziś 10 000 drewna. Masz tylko 5000 więc oddajesz te 5 i dopóki nie uzbierasz następnych 5 000 to nie będziesz mógł go wydawać. Po uzbieraniu reszty wysyłana jest ona automatycznie). W każdym razie opcji ściągania jest sporo :p
 

DeletedUser1365

Guest
Odp: Pożyczki

chyba że by było oprocentowanie ... np 30 % :p , to pomysł byłby okej
 

DeletedUser1365

Guest
Odp: Pożyczki

chodziło mi o wyższe oprocentowanie :p , źle to ujołem :p ( a tak szczerze to 50% tygodniowo powinno być minimum ... żeby tego nie nadużywać przez noobków :p ( tzn "do skrajnych przypadków" ) )
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

Napisałem także, że można by samemu ustalać oprocentowanie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania
 

DeletedUser7769

Guest
Odp: Pożyczki

Myślałem nad dodaniem nowej funkcji do rynku - pożyczki. Wyglądało by to tak, że gracz podawał by ilość surowca oraz procent, podobnie jak teraz wystawia się surowce na wymianę (Np. 10 000 drewna, 10%). Procent naliczany był by tygodniowo (do ustalenia czy z kumulacją odsetek czy bez). Można by pożyczać surowce na procent czyli zrobić taką prowizorkę banków. Znacznie poszerzyło by to możliwości mniej ofensywnego rozwoju wiosek.

to jes sredniowiecze a nie wspołczesność
pomysł denny
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

no to co , ja ustawiam 1% i dupa.... każdy powinien mieć takie samo =.=
O co Ci chodzi? Przecież pożyczasz innemu graczowi! To sam sobie ustalasz jakie z tego czerpiesz korzyści (jak ustawisz 1% to będziesz miał z tego 1% tygodniowo, twój wybór). Tak samo jak można ustalić Stosunek przy wymianie surowców na rynku, tak samo tutaj można będzie ustalić swoje oprocentowanie. Nie wiem o co Ci chodziło z tym 1%. A co do tekstu "to jest średniowiecze":
http://skarb.bzwbk.pl/11285
Możesz sobie poczytać - pierwsze banki powstawały jeszcze w starożytności, kilka wieków pne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pożyczki

W średniowieczu lichwiarstwo (pożyczki z żądaniem procentów) było zabronione.
 

DeletedUser4056

Guest
Odp: Pożyczki

A ja dodam, ze w wielu krajach arabskich jest zabronione do dziś :p
 

DeletedUser8802

Guest
Odp: Pożyczki

ja muwie idealny pomysł tylko żeby to było ściągane a nie na własną renkę jestem za tak!!!!!!!
 

DeletedUser891

Guest
Odp: Pożyczki

pomysl bardzo ciekawy, ale zaglosowalem, ze trzeba go dopracowac. dlaczego? problem w sciagalnosci, autor napisal, ze mogloby sie to odbywac automatycznie. tylko ze wtedy jest taki problem, ze osoba zapozyczona moglaby zajac wszytskich swoich handlowcow wystawieniem ofert na rynku po wysokim kursie. i co wtedy? nie ma handlowcow, nie ma splaty dlugu. trzeba dopracowac;)
 

DeletedUser7504

Guest
Odp: Pożyczki

Niech będzie ale niech oprocętowanie będzie stałe. I porzyczki będą przyznawane z gry, a nie od graczy.:cool:
 

DeletedUser10028

Guest
Odp: Pożyczki

Jezeli pozyczki mialy by byc to przeba by bylo ustalic jaka maksymalnie mozna by bylo brac. Czyli do czego to dopasowac ?? Jak do pkt to na starcie swiata bylo by krzywdzace dla graczy inwestujacych w surke. Jak dla mnie pomysl nierealny ale gratuluje starań :)
 

DeletedUser3490

Guest
Odp: Pożyczki

Nawet niezłe :] Przyda sie gdy ktoś stracił wioskę i została mu jedna, a ma w okolicy silnych graczy, porzyczy surki i zrobi wojo,a potem odda, jestem za tak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry