Plemiona w komórce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser132492
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tym pomyśle

  • Jestem na tak

    Głosy: 111 70,7%
  • Jestem na nie

    Głosy: 46 29,3%

  • W sumie głosujących
    157
Status
Zamknięty.

DeletedUser13634

Guest
Wystarczy zainstalować sobie OpereMini i po zalogowaniu się ustawić do klasycznego przeglądu wioski i po kłopocie. Ja korzystam z Motorolki RAZR2 V8 i przy Heyah mam 2gr/100kb płacę dosłownie grosze a zawsze jestem online kiedy chcę...

Chyba że bateria padnie... :-/

Ale jestem na TAK dla tej propozycji, zawsze to jakieś ułatwienie i kolejny krok ku rozwojowi gry oraz dostępności.
 

DeletedUser

Guest
według mnie powinno to zostać zrealizowane w postaci programu który pobierałby minimalne informacje o plemionach,czyli raz ściągamy płatny programik od IG wraz ze wszystkimi obrazkami czegokolwiek etc.A potem włączamy programik,logujemy sie i pobieramy tylko minimum z minimum z bazy danych plemion.Myślę że to by było lepsze rozwiązanie :p

Dokładnie raz pobrany plik zapisywał by się na telefonie w odpowiednim folderze i przy wchodzeniu na stronę trwało by to chwilę..
Przykład dla tych co nie rozumieją: robię własną stronę internetową, wrzucam obrazek, strona nie jest na serwerze jeszcze tylko otwieram ją normalnie w operze, co się dzieje? obrazek jest pokazywany natychmiast, nie trzeba czkać aż się ściągnie :)
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie raz pobrany plik zapisywał by się na telefonie w odpowiednim folderze i przy wchodzeniu na stronę trwało by to chwilę..
Przykład dla tych co nie rozumieją: robię własną stronę internetową, wrzucam obrazek, strona nie jest na serwerze jeszcze tylko otwieram ją normalnie w operze, co się dzieje? obrazek jest pokazywany natychmiast, nie trzeba czkać aż się ściągnie :)


To jest bardzo dobre rozwiązanie i coraz popularniejsze. Nawet niektóre banki zaczynają je stosować. Aplikacja w takim wypadku może być nawet wypasiona - ściąga się ją tylko raz. Nic się nie traci w ten sposób z wizualności a kosztuje naprawdę niewiele.
 

DeletedUser20307

Guest
jedyne co tak na prawdę przydało by się zrobić
to "mapę" tekstową - tak jak teraz mamy obrazki
to zamiast tego byśmy mieli linki do wiosek na "mapce"

czyli coś takiego (normalnie mamy po prawo małą mapkę i po lewo większą mapkę obszaru)
po lewo
222|333 p.235 aaa
222|335 p.285 bbb
223|339 p.1235 ccc
223|338 p.2785 ddd

a po prawo większa "mapka"
podzielona na 4 sektory tekstowo
z linkami do wiosek w każdym sektorze

wówczas z wyłączonymi obrazkami w klasycznym przeglądzie wioski
pobierali byśmy tylko tekst a wszystkie funkcje plemion by pozostały

obecnie jak gram przez komórkę to włączam obrazki tylko dla tego żeby mieć mapę ..
 

DeletedUser102153

Guest
Nie rozumiem jednej rzeczy, po co plemiona na komórkę jeśli wchodząc na plemiona.pl (na komórce) możemy zalogować się do gry.
 

DeletedUser131542

Guest
Propozycjia

Ja to na ich miejscu zrobiłbym coś takiego że ściągasz aplikacjie np. 'Plemiona Kom' z neta, Instalujesz na fonie i wbijasz w to i grasz. To by było najlepsze i najtańsze wyjście. Możecie sie ze mna nie zgadzać nie zależy mi na tym. xD
 

DeletedUser

Guest
....

ja gram na telefonie

zmieniacie przeglad wsi na klasyczny z graficznego
obrazki wylaczacie
i grajcie na operze mini

polecam plus pakiety za 5zl 25 mega
10zl 100mega
20zl 250mega
35zl 500mega
ja jade na 250mega
na konto jest idealny
mozecie na operze na kp obrobic konto jesli niemacie czasu wejsc na kompa
przez skrypt rekrutacji majac kp

skladki w palacu

zostaje problem z budynkami

przy 10 wsiach idzie obrobic konto na operze mini
nawet 15
ale przy wiekszej ilosci niepolecam:)

do wysylania takow jest to swietny sposob
ale nieda sie wysylac 4x szlachta:(
 

DeletedUser

Guest
do wysylania takow jest to swietny sposob
ale nieda sie wysylac 4x szlachta:(

Najnowsza wersja Opery Mini pozwala na otwieranie naraz kilku kart więc teraz przy odpowiednio szybkim połączeniu i wygodnym w obsłudze telefonie można to zrobić. Oczywiście telefon musi też być dość dobry aby się nie mulił przy kilku otwartych kartach:p
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie. Pakiety internetowe są tanie, wystarczy dokładnie przejrzeć oferty operatorów. Kilka zresztą osób wyżej podawało ceny w plusie, oraz ktoś tam dał info, że tanio jest w play. Plemiona są bardzo lekką stroną, więc 500 mega za 35 zł, powinno ci starczyć d swobodnego przeglądania internetu(nie mam tu na myśli tylko plemion) przez miesiąc. Oczywiście w wielu miejscach jest również wlan, który coraz więcej telefonów obsługuje. No i nie ukrywajmy, chyba wszystkie wychodzące teraz telefony bazują na jakimś tam systemie operacyjnym, więc przeglądarki wbudowane w telefon starczą aby przeglądać plemiona z całą pewnością.
 

DeletedUser132492

Guest
Widzisz jednak, 35 złotych na miesiąc to dla wielu jest cel nie do osiągnięcia. To nieprawda że plemiona są lekkie. Są duże, przez same reklamy. Wydawać 35 złotych aby przez miesiąc mieć internet i oglądać reklamy to lekka przesada. Mnie, tak jak pewnie wielu moich kolegów, nie stać na tak drogi internet. To że Ty możesz pozwolić sobie na wydanie takiej kasy, to nie oznacza iż inni są w stanie kupić taki pakiet.
Nie rozumiem dodatkowo osób które są na nie. Pomysł nie zmienia mechaniki gry, a jedynie ułatwia wszystkim graczom, którzy mają komórki, wchodzić na konta.
 

DeletedUser

Guest
Internet rzędu 35 zł miesięcznie jest dość niską ceną... A plemiona są lekkie-gwarantuje, sam mam iplusa i mam idealny monitoring na to, ile strona pobiera danych. A wiara głosuje na nie, ponieważ ostatni pomysł, na ulepszenie gry przez osoby grające na komórkach zakończył się nową ochroną botową... Jak już pisano wyżej możesz sobie obrazki wyłączyć. Nie da się zrobić nic więcej aby koszty wtedy jeszcze niższe były.
 

DeletedUser115062

Guest
do tych którzy chcą mieć plemiona w telefonie komórkowym niech zainwestują np w nokie n95 tam jest taka opcja Wlan czyli możesz mieć dostęp do neta przez wlan w n95 masz duży wyświetlacz sporo kolorów sporą pamięć + o ile się nie mylę 32mb ramu ;)

Przez ten telefon plemiona na 100% wam pójdą wiem bo sam korzystałem
 

DeletedUser

Guest
do tych którzy chcą mieć plemiona w telefonie komórkowym niech zainwestują np w nokie n95 tam jest taka opcja Wlan czyli możesz mieć dostęp do neta przez wlan w n95 masz duży wyświetlacz sporo kolorów sporą pamięć + o ile się nie mylę 32mb ramu ;)

Przez ten telefon plemiona na 100% wam pójdą wiem bo sam korzystałem
Problem w tym, że większość chciała by za darmo sobie pograć w wysokiej jakości na słabych telefonach.

Od siebie polecam nokię 5530 EM. Świetny telefon-sam korzystam. Również ma wlan. W abonamencie w plusie od 70 zł za 1zł. Ja niestety mam abonament tylko 55 zł więc zapłaciłem 200 zł. Na allegro były do kupienia za 600 zł, teraz pewnie tańsze. Obsługa kart pamięci do 16 giga. Kto będzie zainteresowany znajdzie sobie bardziej szczegółowy opis.
 

DeletedUser93204

Guest
Pomysł godny wprowadzenia lecz wątpie aby został wprowadzony w zycie plemion.
 

DeletedUser132492

Guest
Wiem. Jednak najgorsze jest to w tym, iż pomysł kompletnie nie zmieniałby nic w grze, tylko ułatwiałby ją.
 

DeletedUser

Guest
Wiem. Jednak najgorsze jest to w tym, iż pomysł kompletnie nie zmieniałby nic w grze, tylko ułatwiałby ją.

Normalnie też możesz wejść przez komórkę tylko że to kosztuje więcej niż gdyby było to np. czarno białe dlatego popieram pomysł.
 

DeletedUser75786

Guest
a ja się zastanawiam co komu przeszkadzałoby, gdyby istniała wersja plemion na komórkę? niektóre serwisy internetowe mają swoje wersje mobile, czy przeszkadza wam to w korzystaniu z ich normalnej wersji?
 

DeletedUser132492

Guest
Propozycja została wprowadzona, jednak tylko dla telefonów ala Iphone, ale to zawsze coś.
Teraz czekamy na serię N(mango, 72, 70 itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry