Plemienia i fuzję

  • Rozpoczynający wątek Prolerah
  • Data rozpoczęcia

Czy łatwa fuzja plemion się przyda??

  • Tak

    Głosy: 17 34,7%
  • Nie Wiem

    Głosy: 8 16,3%
  • Nie

    Głosy: 24 49,0%

  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Grałem w te grę kiedyś i wróciłem do niej z kilku powodów. Gram obecnie na 58 świecie i 57(Ś.56bis). Już nieraz czytałem propozycje fuzji 2 plemion ale większość nie dochodziła do skutku bo były kłótnie kto do kogo i na tym się kończyło. Ja proponuje stworzenie mechanizmu który łączy dwa przyjazne plemienia w prosty i szybki sposób .
To tworzy tylko 3 problemy na pierwszy rzut oka :
Co z nazwą i skrótem plemienia (łatwe do rozwiązania).
Co z sojusznikami plemienia , z wrogami Wrogami plemienia i pakty o nie agresji(nie wiem).
Oraz co z prawami w plemieniu(średnie)bo można je ustalić z góry i po fuzji system przyznaje takie ,a nie inne prawa danym członkom z wyróżnieniem założyciele plemienia , Adminów plemienia , powiedzmy dyplomatów i rekrutantów oraz z prawami dla reszty członków(ogółu).

Stworzenie tego wpłynie pozytywnie na rozgrywkę .
Umocni i ułatwi grę i poznawanie się ludzi, rozrastanie się bliskich sobie społeczność.

Mam nadzieje że taki system powstanie ,a moja sugestia zostanie rozpatrzona pozytywnie.
 

DeletedUser

Guest
1. Zły dział.
2. Wszystkie te 3 punkty powinny być dużo wcześniej uzgodnione przed 2 fuzjujące się plemiona.
3. No właśnie... plemiona. Nie plemienia :p
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem czy zrozumiałeś ale chodzi o automatyzację tego zamiast mozolnie i ręcznie , wiadomo że z góry musi być to ustalona bo po co fuzja??
A niby jaki dział pod to lepiej się nadaje ??
 

DeletedUser

Guest
To jest dział Kuriera Plemion :)

A jak chcesz zautomatyzować kwestię sojuszy? :) Jeśli mamy do czynienia z jakąś poważną fuzją, to wcześniej te dwa plemiona dobrze się już znają i współpracują razem. Po kiego grzyba fuzjować plemiona, które mają różne dyplomacje? :)

Wszystko o czym piszesz powinno być dokładnie poopisywane w warunkach przeprowadzenia fuzji. Nie da się tego zrobić inaczej niż ręcznie, bo będzie beznadziejne.
 

DeletedUser

Guest
Opisujesz sytuacje gdy plemiona dobrze się znają , a co z początkiem gry gdy plemiona raz dwa tworzą się i rozpadają ? Wtedy taka opcja napawa zaufaniem . Zgodzisz się?
 

DeletedUser144395

Guest
taka opcja jest bezsensu.
Fuzje powinno sie tworzyc jak plemiona sie "znają", jesli plemiona sie znają i wspołpracują ze sobą to nie ma takich problemów jak opisałes wyżej.
Nawet gdy taka funkcja bylaby wprowadzona to i tak nic to nie zmieni- "Noob plemiona" i tak beda padac jak muchy:)
 

DeletedUser

Guest
Idiotyczna propozycja. Nie umie plemię samo grać - po fuzji będzie jeszcze gorzej.
I nie ten dział.
 

DeletedUser160709

Guest
TAK: ja sam dałem taką propozycję poprzednio a żeby wywalczyć dobre warunki dla swojego plemienia to łatwe jeśli ma się dobre argumenty dlaczego tak xD
 

DeletedUser22258

Guest
Prosta sprawa, szybka piłka. Jak jesteś z typu tych co to zakładają plemię, naklikają +1000 zapro, potem wysyłają do 1000000000000000 "plemieniów" propozycję fuzji, to fakt, możesz mieć problem z przeprowadzeniem jej. Jeśli władze plemion są kompetentne,a ludzie w plemieniu poważni, to na prawdę, fuzja nie jest żadnym problemem i już nie raz mieliśmy przykłady, że praktycznie nie wiadomo kiedy może się pojawić nowy TOP1 po bardzo szybkiej fuzji dwóch plemion. Tak więc pomysł jak najbardziej na nie. Zbyt dużo nie wiadomych no i.... po prostu to jest niepotrzebne.

aha + naukę odmiany przez przypadki polecam
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Na nie, powodów jest kilka. Jeśli przeprowadzamy fuzję, to za nim to zrobimy powinniśmy się umówić na jakich zasadach jest przeprowadzana. Kolejnym argumentem jest polityka dyplomatyczna. Wszyscy zainteresowani, przywódcy, dyplomaci każdego z plemienia są z obligowani do rozmów na temat fuzji i wybrania kierunku jaki będzie obrany pod wspólną banderą.
 

DeletedUser

Guest
Na nie, powodów jest kilka. Jeśli przeprowadzamy fuzję, to za nim to zrobimy powinniśmy się umówić na jakich zasadach jest przeprowadzana. Kolejnym argumentem jest polityka dyplomatyczna. Wszyscy zainteresowani, przywódcy, dyplomaci każdego z plemienia są z obligowani do rozmów na temat fuzji i wybrania kierunku jaki będzie obrany pod wspólną banderą.

Jednak sam dobrze wiem jak mają miejsce kłótnie dotyczące fuzji - ten mechanizm w sumie mógłby nieco ułatwić sprawę choć wielu widzę tego nie postrzega. Czasami zdarza się, że po drugiej stronie siedzi dzieciak, który nic nie potrafi skminić - wtedy do fuzji nie dojdzie z wiadomych przyczyn, chociaż brak tego automatu chroni nas przed głupotą poniektórych graczy... kto wie.. w sumie jestem bezstronny co do tej sprawy.
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Jednak sam dobrze wiem jak mają miejsce kłótnie dotyczące fuzji - ten mechanizm w sumie mógłby nieco ułatwić sprawę choć wielu widzę tego nie postrzega. Czasami zdarza się, że po drugiej stronie siedzi dzieciak, który nic nie potrafi skminić - wtedy do fuzji nie dojdzie z wiadomych przyczyn, chociaż brak tego automatu chroni nas przed głupotą poniektórych graczy... kto wie.. w sumie jestem bezstronny co do tej sprawy.

Jeśli plemię jest dobrze zarządzane to nie ma potrzeby robienia fuzji. Automatyzacja jedynie się przyda słabym- nic nie znaczącym plemionom.
 

DeletedUser157129

Guest
Jak logujesz się na świat to chyba już wiesz z kim grasz itd. ?
Chyba że grasz w plemieniu co zaprasza wszystkich po kolei czyli tzw. w kupie siła.
 
Status
Zamknięty.
Do góry