Pasek skrótów i otwieranie nowych kart

Status
Zamknięty.

Vlad Morozov

Miecznik
Wynik reakcji
8
Witam.

Od roku do gry nie zaglądałem, więc jeżeli przeoczyłem jakieś znaczące dla problemu aktualizacje - z góry przepraszam.

Rok temu mogłem wybrać sobie wioskę i w jej przeglądzie (#tylkotekstowy) otwierałem 4 nowe karty, np. ratusz, rekrutacja, kuźnia, pałac - wszystko za pomocą środkowego przycisku myszy (ŚPM). Jeśli chciałem otworzyć coś z paska skrótów w tej samej karcie, np. tylko sprawdzić co słychać na rynku - nie ma problemu, używałem LPM.
Teraz problem jest taki, że przy domyślnych ustawieniach użycie LPM i ŚPM działa identycznie - wybierana strona otwiera się w tej samej karcie (mimo, że kiedyś ŚPM otwierał nową kartę bezwzględnie). Modyfikacja ustawień paska skrótów - a konkretniej: zaznaczenie opcji "Otworzyć w nowym oknie" - naprawia jeden problem, ale tworzy nowy - teraz chcąc otworzyć stronę za pomocą LPM lub ŚPM strona ZAWSZE otworzy się w nowej karcie.

Tak już będzie i muszę nauczyć się z tym żyć, czy mogę to jakoś naprawić...? Gdyby to miało znaczenie, przeglądarka to Google Chrome.

Vlad Morozov

(PS. Analizując aktualizacje, np. tą: Wersja-8-33-4 lub Wersja-8-34-1 nie ma wzmianki o tym, o czym ja piszę w tym temacie. Szukałem na forum, w FAQ, w changelogu, brak info.)
 

DeletedUser174820

Guest
Zauważyłem ten sam problem.
Jest to bardzo dokuczliwe, bo pasek skrótów jest dla mnie ogromnym udogodnieniem, mam tam kilkanaście odnośników do poszczególnych podstron wioski/przeglądów.

Jednak, zdaje mi się że po ostatniej aktualizacji, kliknięcie na jakikolwiek skrót na nim ŚPM, powoduje załadowanie strony w bieżącym oknie, zamiast otwierać nową kartę w tle.

Jak kolega wyżej pisze, zmiana na 'otwieraj w nowym oknie' nie rozwiązuje problemu.
 

KACZELNIK

Rycerz
Wynik reakcji
2.397
W mozilli ŚPM otwiera normalnie w nowej karcie. Raczej wina jakiejś aktualizacji google chrome.
 

DeletedUser182378

Guest
Z konieczności korzystania z touchpada korzystam z jednoczesnego naciśnięcia LPM i PPM zamiast scrolla i to działa na chromie.
 

Vlad Morozov

Miecznik
Wynik reakcji
8
Hmm, racja - w Firefoxie działa dobrze. Google coś zepsuło. Trzeba się przestawić na Firefoxa, innej opcji nie ma... :<

Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry