Opuszczanie wiosek/zasada SPALONEJ ZIEMI

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18078
  • Data rozpoczęcia

Co sadzisz o projekcie?

  • Jest ciekawy, punkty w grze to nie wszystko.

    Głosy: 36 31,9%
  • Licza się rankingi punktowe, ale..

    Głosy: 7 6,2%
  • Nieciekawy i bez sensu.

    Głosy: 70 61,9%

  • W sumie głosujących
    113
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser18078

Guest
Witam.
Poddaję pod dyskusję PROPOZYCJĘ dotyczącą elementów
rozgrywki. Chodzi o porzucanie posiadanych wiosek.
Ktoś by odpowiedział, że to pomysł mizerny, ale czasem
ilość wiosek powoduje już tyle problemów z ich ogarnięciem,
że chciało by się tu i tam odciąć niektóre od ogólnie już
posiadanych. Oczywiście z takim pomysłem wiąże się kilka
rozwiązań systemowych na świecie, gdzie by to się znalazło,
ale puki co proponuję żeby podumać.

Przykładowo:
* mam 1000 wiosek, ale juz mało czasu, żeby tyle ogarniać
więc klikam zakładkę [wioski do wysiedlenia], zaznaczam
tam kolejne współrzędne mi zbędnych [odwrotność opcji
w planerze podboju] i klikam [spalić]

1. akcja nie może ujmowac z konta więcej jak 50% wiosek,

2. akcję taka można by było wykonać tylko raz na 60dni
niezależnie od tego, czy wybierzemy do spalenia jedną
czy 50% posiadanych wsi, i nie więcej jak 3 razy w historii konta.

3. wioski SPALONE staja się barbarzyńskie i zmniejszają
swoją punktację do minimum sumując 1 poziom
ratusza
, 1 poziom magazaynu oraz 1 poziom zagrody,
dodatkowo znika z nich całe wojsko jakie tam było, a to
co stacjonowało jako pomoc, wycofuje się i albo już takie
zostają, albo "kwitną" do granicy punktowej innych wiosek
barbarzyńskich/koczowniczych wg ustawień danego świata gry.

4. można by dodać odznaczenie [spalona ziemia]

Uwagi, poprawki i opinie koniecznie!
Lepsze nie jest wrogiem dobrego ;]



Pozdrawiam, Jedrol
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Na nie. Jak nie możesz ogarnąć 100 wiosek nawet bez kp to przykro mi... ;| Zawsze możesz te wioski oddać współplemieńcom.
 

DeletedUser18078

Guest
Zakładam, że zdobyłem je i chcę ich się pozbyć, a nie oddawać współplemieńcowi. Mój czas, moje konto, moja kasa za KP. Osobiście ogarniałem 500swoich i konta na zastępstwach, ale juz gra wtedy traci na wartości, a KP sie kupuje tylko dla tego, żeby widzieć gdzie co się szkoli, a i tak
każda wioskę trzeba kliknąc, żeby zadecydować, co dalej..
 

DeletedUser135398

Guest
Jak nei masz czasu na 1000 wsi, to na 999 też nie znajdziesz ;]
 

DeletedUser18078

Guest
liczyłem, że w postach podacie przy opiniowaniu argumentacje, dlaczego tak, dlaczego nie, a widzę nie wszyscy potrafią spojżeć na temat, liczę na głosy w ankiecie, jakie tam by nie były.
..jak nie mam na 1000wsi to robie [spal 50%] i mam 500 nie mam na 500 wiec znowu robie spal i mam 250 jak i to za wiele, znowu [spal] i mam 125, czyli zostaje tylko rozciaglość w czasie siegajaca [jak zaproponowalem] 3x60dni, czyli prawie 1/2 roku,ale można odpoczac i znowu zakupic KP - rozkrecic gre ;]
 

DeletedUser

Guest
Jestem na ,,nie'' bo uważam, że lepiej nie mając czasu robić więcej deffa, bardziej stać bezczynnie w miejscu, niż oddać 500 wiosek po to tylko, żeby sąsiedzi mogli je wziąć i nas jechać, bo my mamy 500 a oni z 1200 i mogą wioski zabunkrować, a ich cały off wystarczy na wyczyszczenie nas całych. Uważam to za całkowity bezsens. Można oddać wioski normalnie sąsiadom, po co się tak bawić? Sądzę, że walka o nasze wioski i wyrzucanie je... jest głupia.
 

DeletedUser

Guest
Zakładam, że zdobyłem je i chcę ich się pozbyć, a nie oddawać współplemieńcowi. Mój czas, moje konto, moja kasa za KP. Osobiście ogarniałem 500swoich i konta na zastępstwach, ale juz gra wtedy traci na wartości, a KP sie kupuje tylko dla tego, żeby widzieć gdzie co się szkoli, a i tak
każda wioskę trzeba kliknąc, żeby zadecydować, co dalej..

Hahaha typie. To co pogrubiłem oznacza tylko to że jesteś g...o wartym graczem polskich Plemion. Pozdro :|
 

DeletedUser

Guest
nie

bo jak spalisz se tą wioche to potem możesz i tak nową zrobić i tak szybko dotrzeć to graczy rozpoczynających grę później
 

DeletedUser

Guest
I co z tych nowych wiosek i co z tego jak możesz atakować słabszych graczy, skoro przy 1000 wiosek inni będą mieli też po tyle, więc nie chciałbym bronić się jakąś marną ilością pyłku, zostawić 500 wiosek dla kogoś innego. Po co tak kombinować... nie chcesz grać, napisz do sąsiadów, wezmą wioski, lub funkcja: ustawienia--> usuń konto.

Uważam, to na prawdę za bezsensowne.
 

DeletedUser18078

Guest
Hahaha typie. To co pogrubiłem oznacza tylko to że jesteś g...o wartym graczem polskich Plemion. Pozdro :|

przeczytajcie jeszcze raz mój projekt, a nie wypowiedzi przedmówców, które zupełnie odbiegły od tematu ;]]]


GANGSTA, zaraz tam wyjde z monitora u Ciebie hehehe

rozróżniasz jeszcze gre od świata rzeczywistego? Chyba
wyraźnie napisane masz, ocena i argumentacja, a nie
czy i kto jest takim, czy innym graczem. Ja w plemiona gram
dla rozrywki, a nie żeby coś osiągać, a rozrywka przynajmniej
dla mnie przestaje być rozrywką, jak koliduje z obowiązkami.
Dlatego ten temat poruszyłem i mam nadzieję, że ktoś
weźmie pod uwagę i takie rozwiązanie na dalszych nowych
światach.
 

DeletedUser

Guest
przeczytajcie jeszcze raz mój projekt, a nie wypowiedzi przedmówców, które zupełnie odbiegły od tematu ;]]]


GANGSTA, zaraz tam wyjde z monitora u Ciebie hehehe

rozróżniasz jeszcze gre od świata rzeczywistego? Chyba
wyraźnie napisane masz, ocena i argumentacja, a nie
czy i kto jest takim, czy innym graczem. Ja w plemiona gram
dla rozrywki, a nie żeby coś osiągać, a rozrywka przynajmniej
dla mnie przestaje być rozrywką, jak koliduje z obowiązkami.
Dlatego ten temat poruszyłem i mam nadzieję, że ktoś
weźmie pod uwagę i takie rozwiązanie na dalszych nowych
światach.

Ale ja skomentowałem tą wypowiedź która mnie zdziwiła. Ja nie zabraniam Ci grać, ale plemiona to gra zespołowa jak wskazuje nazwa a jeśli nie chcesz oddać wiosek współplemieńcom to po prostu dziwne dla mnie. Tak rozróżniam grę od reala ale po prostu to mnie zdziwiło i skomentowałem. Pzdr


EDIT: Plemiona to gra przede wszystkim na punkty. Nie wiem po co 'spalać' czy jak tam nazywacie wioski które zdobywałeś np kilka lat. Jeśli nie masz czasu ogarnąć konta to wypełniasz wioski deffem na full, ślesz go na front i masz je krótko mówiąc w nosie. Monet też nikt Ci nie każe w nich bić :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18078

Guest
ale ja nie chce oddawać współplemieńcom wiosek, chcę grać
dalej, a współplemieńcy chca sie rozwijac i walczyć, a nie
doklepać kolejną "bańke" gdzieś w środku plemienia..

gra zespolowa nie musi wcale zabierać czas na sprawy
ważniejsze, to jest priorytet w moim przekonaniu, w
przekonaniu natomiast właściciela gry plemiona, musi zabierac
jak najwięcej czasu i powodowac jak najlepsze zyski ;]

mój czas jest cenniejszy niż kolejne KP na miesiąc, żeby
móc w czasie, gdy juz sie nie może, kliknąć te MASOWE SZKOLENIE itd.

zrozumiesz chłopak to za jakiś czas, może Tobie trzeba jeszcze zdobyć te 2-3 miliony, żebys zrozumiał, bo w tej chwili
jesteśmy po dwóch róznych stronach barykady
 

DeletedUser

Guest
Nadal mnie nie przekonuje Twój pomysł :) Co do wiosek w środku plemienia to świetne wioski pod deffa. Bezpieczne są więc dobra baza do wysyłania wojsk na front ;) Sam takie wioski chętnie przejmuję aby obstawić kolejne wioski na froncie :)

EDIT: Podejrzewam że 3mln to za mało :p Wciąż dążę do kolejnego miliona :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1. Już nigdy ze strachu nie dałbym nikomu zastępstwa ;]
2. Jak jakaś wioska Ci zawadza po prostu się nią nie zajmuj ;]
 

DeletedUser

Guest
jestem absolutnie na tak! włam na konto i po np. 100 najlepszych z 500 wiosek! genialne! oskar
 

DeletedUser

Guest
jestem absolutnie na tak! włam na konto i po np. 100 najlepszych z 500 wiosek! genialne! oskar

cóż za ironia ;]] Miło się czyta

Wacław:
No tak. Jak się gra na starych światach gdzie zostało 5 plemion i nie ma 'wolnych' graczy to spalanie wiosek nie ma sensu bo i tak przejmie je plemię. Lepiej je oddać koledze czy komu tam się chce. Można też dać łapówkę założycielowi :D
 

DeletedUser

Guest
włam siędo mnie ,jeszcze Ci podziękuje za spalenie wsi :D

pomysł jest ciekawy ,gdyby wioska miała zmieniać sie w barbę,i oczywiście za to dostał bym szlachcica w pałacu to zdecydowanie tak ;]
 

DeletedUser154840

Guest
Nie, nie i jeszcze raz nie.
Co to da???
Można przecież umówić się z sąsiadem żeby przejął wioskę, a nie zostawiać ją pustą... Czy jest sens w zostawieniu 200 wiosek i braku możliwości kontroli kto je przejmuje?
Żeby opuścić wioskę można ją "przekazać" innemu graczowi. Nie potrzebna kolejna reguła która praktycznie nic nie daje (kolejna mówię, gdyż kościół jest bezsensu moim zdaniem). ;)
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie pomysł lipny i do niczego się nie nadaje, po co zdobywać wioski a potem je palić, co innego gdyby była funkcja wymianny wiosek z graczem w plemieniu oboję klikają i wymieniają się wioskami oczywiście wojska według uznania inno zostawały by lub gineły, ale itak jestem pewny że nie wprowadzą czegoś takiego
 

DeletedUser

Guest
odpowiedź

Czytając ten pomysł chciałem dodać, że po kliknięciu funcji "spal" nie powinny być zwracani szlachcice za te wioski to wtedy byłoby o wiele ciekawsze.
 
Do góry