Opcja Dodatkowa - URLOP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser137434
  • Data rozpoczęcia

Czy wprowadzić dodatek "URLOP"


  • W sumie głosujących
    247
Status
Zamknięty.

DeletedUser137434

Guest
Mnie zaś irytują ciągłe zasty, powiedzmy ludzie urlop robią z pracy, wyjazd na wakacje, a Ty nagle siedzisz z 6 kontami dużymi i musisz każde obrobić i pilnować.

Więc zastępstwo nie jest dobrym wyjściem.

Urlop jak wspomniałem można byłoby włączyć np raz na 30 dni.
 

DeletedUser

Guest
Przeczytałem tylko pierwszy post bogver'a, pomysł w sumie fajny, ale jest jedno ale.

W grze jest również masa kretów, i jak np. będzie akcja na mnie i dowiem się z jakiegoś źródła o niej jak jeszcze żadnego ataku nie wysłano, to mogę to ominąć dając sobie urlop na pare dni, to należałoby poprawić albo coś zmienić :)
 

DeletedUser

Guest
przyznam sie bez bicia... nie czytalem wszystkiego... tylko pierwszy post wiec to co napisze byc moze bedzie juz opisane :)


urlop..piekna sprawa cudowna i w ogole ...ale jaki porblem ustawic cos takiego , ze urlop aktywuje sie w ciagu 48h od klikniecia go ...wyeliminuje to sytuacje ze ktos zwiewa na urlop bo widzi ze ktos go nagle zaatakowal... ataki dojda i tyle...a ataki ktore doszly by juz w momencie kiedy urlop bylby juz aktywny...po prostu by nie mogly zostac wypuszczone..i tyle
max okres urlopu...60 dni... po 60 dniach sam urlop "schodzi" ai gracza mozna atakowac
odnowienie urlopu raz w roku .... wtedy madrze dysponujesz urlopem w ciagu roku od zalozenia konta...nie zwiewasz na urlopy raz po razie bo wiesz ze pozniej na wakacje urlopu wziac nie bedziesz mogl i moczac giry w jeziorze beda wioski Ci farmic ;)
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem nawet niezły pomysł. Wielu z was krytykuje, że ktoś będzie uciekał przed atakami, ale przecież serwer dalej się będzie rozwijał i bez nich więc jak wrócą to zastaną rozwiniętą okolicę i będą zacofani względem was, zatem i tak nie uciekną od przejęcia wioski, a te kilka dni różnicy jak ma takim noobom sprawić przyjemność to niech mają.
 

DeletedUser144395

Guest
Ja jestem za, ale trzeba dac poprawki, bo z tymi atakami co ida sprawa nie jest prosta, bo jak pojda ataki, pojdzie na goscia x offów, a ten sobie wezmie urlop to guzik z tego bedzie i nie bedzie to sprawiedliwe.
Ale jak ja np. codziennie mam jakis skan i nie bede mogł urlopu wziąśc to nieee.. to nie bawie sie tak:)
 

DeletedUser154239

Guest
Na nie....
Wyobraźmy sobie sytuację ,że plemię szykuje sporą akcję na jakiegoś gracza ,jednak nie wiedzą ,że mają w plemieniu kreta.
Krecik wysyła PW do odpowiedniej osoby ,ona włącza urlop i po całej akcji...:(
 

DeletedUser

Guest
Zasada 3: Urlop nie może być włączony jeśli idą na nas w chwili obecnej ataki, oraz gdy poparcie z jednej wiosek wynosi poniżej 100 (zapobiegnie to uciekaniu w urlopy, przed masowymi atakami)

Przydałoby się do tego dodać, że urlop nie moze być aktywowany jeżeli w ciagu ostatnich 24h został wysłany na Ciebie atak, a poza tym to świetny pomysł :D
 

DeletedUser160287

Guest
Przydałoby się do tego dodać, że urlop nie moze być aktywowany jeżeli w ciagu ostatnich 24h został wysłany na Ciebie atak, a poza tym to świetny pomysł :D

z taką opcja byłoby lżej... szczególnie dla tych co zostają raptem z 10 zastami...
dla mnie samej okres wakacyjny był uciążliwy, a opcja urlopu byłaby wybawieniem [oczywiście z tymi zastrzeżeniami] :p
 

DeletedUser

Guest
mi sie wydaje że pomysł całkiem zgrabny tylko ja bym był za tym,aby taki urlop mógł być aktywowany tylko raz do roku na 30 dni, nawet spotkałem się z takim rozwiązanie w innej produkcji :)
 

King Dzong MAGIK

Pikinier
Wynik reakcji
18
Szykuję się na akcje 1 tydzień a tu bach , gracz wziął urlop i nici z wszystkiego :) Wolę by kotoś dał mi zastępstwo i konto było regularnie rozwijane niż by miał mi taki typ siedzieć w plemieniu i nie progresować , a zawszę znajdzie się dobra dusza , która zaopiekuje się kontem :)

Jestem stanowczo na nie !
 

DeletedUser172489

Guest
Również jestem na nie.

Nagle dana osoba dostaje cynk ,że od miesiąca(czy dłużej) planowana jest akcja na tą osobę ,albo większa akcja i nagle 10 osób ,które nie mają szans na wybronienie się biorą "URLOP". Po to jest stworzone zastępstwo ,aby wrzucić je koledze ,który ma na to czas i chęci, a zawsze taka osoba się znajdzie...

Nie wyobrażam sobie, aby taka opca weszła w życie:<
 

DeletedUser

Guest
Ja byłabym jak najbardziej za taką opcją. Są na pewno osoby które chętnie by sobie odpoczęły od gry. Może po takim wolnym bardziej chciałoby się grać. :p
 

DeletedUser

Guest
Witam,

Moim zdaniem tworzenie takich twierdzy bez dostępu totalnie nie ma sensu.
Bądźmy ludźmi - znudziło mi się granie zrobię miesiąc urlopu...
 

DeletedUser

Guest
Kiedyś może była bym za tą opcją ale są też osoby co grają w nocy , w dzień nie mają czasu itd / wiem ,że pewnie wynosi to jakieś 5-15 procent ale no farmić trzeba , a jak to początek gry i się skończy ochronka to gracze dają więcej surowców.Dla mnie to jest to samo co bonus nocny dla obrońcy , to wam nie starczy ?Nie popadajmy w przesadę.
Gryzellda napisał:
Są na pewno osoby które chętnie by sobie odpoczęły od gry.

Po to są przecież zastępstwa , no ale jak ktoś siedzi po 18/24 lub więcej na necie a zastępca posiedzi 30 min do 1h dziennie to nie będziesz ustawiony nie ?
 

DeletedUser163461

Guest
Nie.. pomysł z Ogame. Strasznie rozwlecze walkę.. trzeba by dużo poprawek dodawać.. no bo jak kolo będzie miał odkrycie, wszyzcy wokoło padną w jakiejś wojnie a ten se bedzie nie tknięty i nic mu zrobić nie mogą.
Nieaktywne konta się rozbiera a tak będzie pół świata widmo w wakacje i nawet nie będzie kogo atakować.
Wystarczy że sięzgadają i z jednego plemienia wezmą ludzie urlop z jednego całego frontu z 1 lini.. i już jedna wojna zablokowana bo grube będą miały daleko...
za dużo błędów by było
 

DeletedUser176850

Guest
No dobra a co jeżeli urlop trwać miałby min 7 dni, max 21 dni.
Do tego dwa razy w roku (raz na pół roku), do tego z kilkudziennym brakiem ataków na liczniku (min 3 dni).
Klikasz urlop, weryfikacja 3 dniowa, później odpala się zatrzymanie all komend, produkcja etc dla gracza. i 3 tyg.
Wątpie ze te 3 tygodnie zatrzyma grubasów (przejęcia na stratę agresora)
A jeżeli chodzi o kwestie równoległych graczy to max 10-20% graczy w plemieniu może taki urlop wziąść.
Tzn kto pierwszy zrobi procedurę i ona przejdzie ten lepszy. I urlop może wziąść tylko członek plemienia posiadającego minimum np 30 graczy.
I kwestia rozwiązana.
Jak do tej pory obciążano zastami, to niech gracze między sobą w plemieniu dogadują się o tzw urlopy.

Dodatkowo:
Urlop bierze konto aktywne na którym w ciągu 30 dni nie było ciągłego zasta.
Urlop (procedure) zaczyna tylko właściciel. (weryfikacja administracji pod względem IP)
Urlop nie może być zlecony do weryfikacji 3 dniowej w przypadku:
1) Istnienia aktywnego zasta
2) Dzielonych łącz
I dodatkowo urlop może wziąść członek plemienia który jest minimum 7 dni w plemieniu, które spełnia zasady opisane wyżej.
W trakcie trwania urlopu gracz nie może opuścić plemienia.
Max czas zastępstwa po urlopi ulega skróceniu do 60 dni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Przedstawiona propozycja to praktycznie w 90% istniejąca już w grze opcja snu (kwestia ustawienia odpowiednich jej parametrów), która jednak ze względu na trudności techniczne jest bardzo rzadko używana.

Obecnie opcja urlopu nie jest planowana.
 
Status
Zamknięty.
Do góry