Oblężenie zamku powraca - komentarze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182378
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser180971

Guest
arkadia 2... czynnie udział w mojej grupie bierze max 10 osób... nie został zniszczony żaden zamek po zniszczeniu zamku się jeszcze medale do rozdania podnoszą? bo ciągle mam 5 tysięcy. więc nie możliwe by go zniszczyli. jak do końca eventu zniszczymy 2 takie zamki to będzie frajda z tym że nic za to nie dostanę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser166963

Guest
"Bonus łupów : zwiększa pojemność łupów o 25% na 48 godzin (tylko na światach z włączonym farmieniem)"
Czyli np na świecie 97 z ograniczonym farmieniem nic on nie da.
 

DeletedUser166963

Guest
Szkoda. Na takich światach powinna być opcja: "Zwiększa limit obecnego farmienia o 50%"
 

DeletedUser190494

Guest
Jeśli ktoś czegoś dalej nie rozumie w Evencie to mam tutaj filmik ułatwiający zrozumienie całej ideologi eventu, oraz jak najskuteczniej zdobywać medale i nie tylko ;)
[video=youtube;g82wj8qzrJQ]https://www.youtube.com/watch?v=g82wj8qzrJQ&feature=youtu.be[/video]
 

DeletedUser180971

Guest
do 2:15 posłuchałem i już się natknąłem na pierwszy błąd... punkty w Zadania-aktywność dostaje się po oddaniu odpowiedniej ilości najemników w misji "Oblężenie zamku: Najemnicy", a punkty w Zadania-ranking dostaje się za zrobienie Oblężenie zamku: Wspinaczka w rankingu. w Tym pierwszym jest 12 zadań a w drugim 7...

Na arkadii2 niedługo przeprowadzimy pierwsze bombardowanie na zamek... normalnie super drużyna mi się trafiła. Team coś z tym zrobi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser169049

Guest
Jeśli ktoś czegoś dalej nie rozumie w Evencie to mam tutaj filmik ułatwiający zrozumienie całej ideologi eventu, oraz jak najskuteczniej zdobywać medale i nie tylko ;)
[video=youtube;g82wj8qzrJQ]https://www.youtube.com/watch?v=g82wj8qzrJQ&feature=youtu.be[/video]

2/7 to 2 na 7 zadań wykonanych przez Ciebie. Nie ile Ty masz, a ile najlepszy gracz
 

DeletedUser27134

Guest
Mam pytanie odnośnie tego bonusu:

Rosnące uprawy: Trwale zwiększa maksymalną populację bieżącej wioski o 10%

Na danej wiosce można go użyć raz czy nieskończenie wiele?
 

DeletedUser120399

Guest
Mam pytanie odnośnie tego bonusu:

Rosnące uprawy: Trwale zwiększa maksymalną populację bieżącej wioski o 10%

Na danej wiosce można go użyć raz czy nieskończenie wiele?

to samo putanie noi jeszcze jedno do ego samego bonusu :)
jesli uzyje sie go przy zagrodzie 20lvl przykladowo to tykko na tym poziomie czy na kazdym populacjja bedzie podniesiona
i czy po przejeciu takiej wioski populacja bedzie zwiekszona czy bonus znika?
czyli juz sa 3 pytania o ten bonus
 

DeletedUser169059

Guest
A dlaczego ktoś może mieć nieparzyste pkt np 27,w klasyfikacji np bombardowania? W mojej grupie jest tak od wczoraj.

Ps. Inny gracz w rankingu najazd ma... 2 pkt. Jak to możliwe,skoro najemnik ma 4 pkt?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Jest to efekt tego, że gracz zakończył jedno z poprzednich bombardowań/najazdów gdy do końca brakowało 3pkt (w przypadku bombardowania) lub 2pkt (w najeździe). Wówczas nadmiarowe punkty przeszły do kolejnej rundy ataku dając na start 1-2.

A jak może brakować 2-3? Efekt aktywowania ostrzału morskiego, powodujący że potrzebna do zdobycia liczba punktów w bombardowaniu/najeździe staje się niepodzielna przez 4.
 

Messien

Szlachcic
Wynik reakcji
3.337
Drogi supporcie,

powinniście zrobić coś takiego jak czat zamkowy czyli zwykły czat w panelu wydarzenia tylko dla osób biorących udział w danym oblężeniu. To zdumiewające ile parapetów w tej grze w ogóle nie widzi jakiejkolwiek taktyki tylko ślepo klika to co ma najwięcej w pasku postępu zamiast zniszczyć szybciej zamek (albo w ogóle klika we wszystko po trochę). Dzięki ukierunkowaniu takich grajków jak mają klikaćz głową współpraca byłaby ciekawsza i bardziej owocna a to wydarzenie miałoby większy sens no i też nowe znajomości w grze.

Poza tym jak wprowadziliście opcję plemienną do zdobywania medali można było pokusić się o wprowadzenie rankingu plemion (ew też graczy) z największą liczbą medali - interesująca i mobilizująca rywalizacja :)

Pomyślcie o tym jesli jeszcze kiedyś planujecie powrót do tego eventu
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser180971

Guest
Też byście mogli trochę popracować nad dobieraniem ludzi, oddzielić tych co biorą od tych co nie biorą udziału w ewencie. Bo na arkadii 2 idzie to jak krew z nosa u mnie w grupie to tylko 10 osób bierze aktywnie udział a obawiam się że do końca ewentu zostanę sam. aktualnie mamy 7PŻ pierwszego!! zamku.
 

DeletedUser

Guest
Drogi supporcie,

powinniście zrobić coś takiego jak czat zamkowy czyli zwykły czat w panelu wydarzenia tylko dla osób biorących udział w danym oblężeniu. To zdumiewające ile parapetów w tej grze w ogóle nie widzi jakiejkolwiek taktyki tylko ślepo klika to co ma najwięcej w pasku postępu zamiast zniszczyć szybciej zamek (albo w ogóle klika we wszystko po trochę). Dzięki ukierunkowaniu takich grajków jak mają klikaćz głową współpraca byłaby ciekawsza i bardziej owocna a to wydarzenie miałoby większy sens no i też nowe znajomości w grze.

Poza tym jak wprowadziliście opcję plemienną do zdobywania medali można było pokusić się o wprowadzenie rankingu plemion (ew też graczy) z największą liczbą medali - interesująca i mobilizująca rywalizacja :)

Pomyślcie o tym jesli jeszcze kiedyś planujecie powrót do tego eventu

Przecież to normalne działanie - staramy się zwiększać przewagę nad innymi graczami. Grupy nie są plemienne, więc wspólny zysk nie jest najważniejszy, liczy się zysk indywidualny.

Zniszczenie zamku daje jakieś 150-200 medali max. zdobycie 3 miejsc więcej w rankingu daje mniej więcej podobnie, a zajęcie pierwszego to w ogóle 500. No i pierwsze miejsce można zająć częściej niż zdobyć zamek - dużo częściej. Ogółem to trochę nieprzemyślane, że ważniejsze są te rankingi niż przecież zburzenie zamku.


---
Jeszcze kwestia matematyczna.
Najszybciej zamek można zniszczyć przeprowadzając ciągły ostrzał morski (2000 kliknięć). Szybką metodą jest też przeprowadzenie 5 bombardowań, a następnie 2 ostrzałów morskich - 2.060, zaletą jest to, że wtedy zniszczenie zamku jest pewne (pierwsza metoda ma odchylenie standardowe). Robienie wszystkiego równomiernie O->B->N zabiera 25 HP po ok. 2500 wysłanych najemnikach.
 

DeletedUser180971

Guest
Super na arkadii 2 zniszczyliśmy właśnie pierwszy zamek by było wszystko ok gdyby nie nagroda za zniszczenie tego badziewia 185 medali coś strasznie mało jak na czynny udział 10 osób...
 
Status
Zamknięty.
Do góry