Nowy przedmiot rycerza - MORALE

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser144764
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o moim pomyśle?

  • Świetny pomysł!

    Głosy: 250 73,1%
  • Nie ma szans, żenada!

    Głosy: 50 14,6%
  • Niezły, ale...

    Głosy: 42 12,3%

  • W sumie głosujących
    342
Status
Zamknięty.

DeletedUser157154

Guest
Jestem na tak, ale tylko premia do ataku. Obroncy mają za dużo premii:p i tych bonusów:p
 

DeletedUser

Guest
Dobry pomysl

Ja też jestem na TAK!
Pomysł całkiem spoko. Wielu ułatwiłby grę i było by to coś nowego dla rozruszania światów...
 

DeletedUser157129

Guest
Jestem na nie...taki przedmiot wzbudzi zbyt wiele kontrowersji.
 

DeletedUser151138

Guest
Najlepiej zrobić, żeby na każdym świecie morale non stop były by 100% i było by super;) hehe
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie. Morale mają pomagać słabym graczom, którzy później zaczęli grę, a nie pomagać graczom defensywnym, dlatego dziwią mnie wasze komentarze że za dużo jest bonów dla obrońcy. A jeżeli już uważacie, że obrońcy mają za dużo bonów to zacznijcie robić defa a nie zrzędzicie.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie. Morale mają pomagać słabym graczom, którzy później zaczęli grę, a nie pomagać graczom defensywnym, dlatego dziwią mnie wasze komentarze że za dużo jest bonów dla obrońcy. A jeżeli już uważacie, że obrońcy mają za dużo bonów to zacznijcie robić defa a nie zrzędzicie.

ty jesteś chory, myślisz że nie robią defa? twoja wypowiedź nie trzyma się kupy i nikogo nie przekonuje, a ciebie po prostu jadą a ty żyjesz tylko dzięki tym bonusom, najwyżej do tej pory, a ten przedmiot zwiększy morale u wojsk atakujących, wiesz co, radzę ci wejść na wikipedie i poczytać o morale, wtedy dojrzysz sens takiego pomysłu
 

DeletedUser

Guest
Powiedzmy, że ktoś atakuje z 40 wiosek, a rycerz z nowym przedmiotem idzie tylko w jednym oddziale. Nawet jeżeli zostałby wprowadzony nowy przedmiot to tak na prawdę nie wiele zmieni. Do tego dochodzi szczęście. Raz możesz atakować bez przedmiotu ze szczęściem 20, a drugi raz z przedmiotem i przy pechu -20. Nowy przedmiot nic nie wniesie.

A morale to chyba najgłupsza sprawa jaka jest w tej grze i najlepiej jakby to wogóle zlikwidować. No ale na to niestety nie ma szans..:(

cała prawda. Jednym offem z przedmiotem nic nie zdziałasz.
 

DeletedUser

Guest
cała prawda. Jednym offem z przedmiotem nic nie zdziałasz.

kto ci powiedział że bez przedmiotu szczęście +20 a z przedmiotem -20 ? kto powiedział że tak musi być? a morale to nie jest głupie, to też jest sens, tylko tutaj trochę źle to zrobili, a może nie, bo jak wojska atakowały słabszego, to były pewne siebie, i wychodziło to zawsze źle, ale z drugiej strony morale wpływało na chęć do walki i od niego zależało czy wojska uciekały z pola bitwy, a takie wsparcie duchowe zawsze coś da :) pomyśl o tych z np. 2 wioskami co grają od tygodnia
 

DeletedUser

Guest
rozwiązanie z przedmiotem wydaje się zbilansowane. Wiele jednym ofem się nie zdziała, więc do masowej eksterminacji służyć to nie może - ale zawsze to straty w jednym chociaż ofie zredukuje.

wbrew temu, co mówią niektórzy - to nie byłoby ograniczenie taktyczne, lecz wręcz przeciwnie - rozwinięcie taktyki, szczególnie pomagające w zgraniu zespołowym. Jeden mocny gracz słabiaka dalej nie ruszy (tylko jeden przedmiot) ale jakby się parę osób zebrało, to by się dało rozebrać element jakiś, który jest słaby, otoczony, ale podskakuje - bo morale go wspiera.

przedmiot umożliwiłby organizowanie akcji na takie elementy. Akcji wymagających dobrego zgrania i taktycznego właśnie planowania. Jak w większości przedmiotów - de facto ułatwienie kosmetyczne.
 

DeletedUser

Guest
kto ci powiedział że bez przedmiotu szczęście +20 a z przedmiotem -20 ? kto powiedział że tak musi być? a morale to nie jest głupie, to też jest sens, tylko tutaj trochę źle to zrobili, a może nie, bo jak wojska atakowały słabszego, to były pewne siebie, i wychodziło to zawsze źle, ale z drugiej strony morale wpływało na chęć do walki i od niego zależało czy wojska uciekały z pola bitwy, a takie wsparcie duchowe zawsze coś da :) pomyśl o tych z np. 2 wioskami co grają od tygodnia

Jak ktoś zaczyna np na świecie który ma już 2 lata to niech się nie dziwi że go jadą po 3 tygodniach jak ma te 2-3 wioski. Trzeba grać na nowych światach jak coś ;)
 

DeletedUser21198

Guest
Poprawa morale o 15% może być ciekawą alternatywą dla Lancy Mieszka (poprawa ataku lekkiej kawalerii o 30%), ewentualnie Toporu Thora. Często i tak będzie się bardziej opłacało wysłać offa z Lancą zamiast poprawiać morale.
 

DeletedUser156889

Guest
Poprawa morale o 15% może być ciekawą alternatywą dla Lancy Mieszka (poprawa ataku lekkiej kawalerii o 30%), ewentualnie Toporu Thora. Często i tak będzie się bardziej opłacało wysłać offa z Lancą zamiast poprawiać morale.

Wątpię, ponieważ zmiana morale podnosi siłę wszystkich jednostek.

Zwiększenie morale o 15% w jednym ofie również niewiele wnosi - bo co to za różnica jak ładujesz z morale 30-50%? ;] By wilk był syty a owca cała powinno być morale w drugą stronę. Słaby gracz nie powinien atakować mocnego z morale 100%, tylko z takim samym. Czyli jak ja atakuje małego gracza z morale 50%, to on również może mnie zaatakować ale z morale 50% (bo jego wojska widzą przewagę przeciwnika i paraliżuje je strach).

Wtedy będzie to wyrównane i mocniejszy gracz będzie mógł się łatwiej wybronić w sytuacji, gdy zbiera się kilku słabych graczy i atakują go od tyłu.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
nie
1. dlatego że to gra grupowa
mimo wszystko
2. działa efekt skali
w walce 1vs1 gracz większy ma zdecydowanie większe szanse
byłbym "za" gdyby np spadek siły offów był wprost proporcjonalny do różnicy sił [a/b]
ale tak nie jest

ale jeśli chodzi o modyfikację dla jakiegoś wybranego świata- jak najbardziej
brakuje światów z różnymi niestandardowymi bajerami
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser162692

Guest
Jestem zdecydowanie na nie. Po to są morale... Ewentualnie należało by się zastanowić nad zmianą ich przeliczania...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ciekawy, w końcu nie musiałbym pisać do sąsiadów o pomoc w czyszczeniu, żeby nie tracić 3offów na 1 wioskę jakiegoś nupka.
 

DeletedUser

Guest
Ciekawy pomysł :) Chociaż bonus nie powinien przekraczać 30% w obu stronach :)
 

DeletedUser

Guest
Ciekawy pomysł, przydało by się wprowadzenie jakiś nowych przedmiotów dla rycerza do rozgrywki .
 
Status
Zamknięty.
Do góry