NAJCIEKAWSZA analiza od markopolo19

DeletedUser209074

Guest
Ale nie martw się @markopolo19 dla mnie top, najważniejsze, że coś robisz. To że nachrzanisz głupot, to inny temat
 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.773
Pora by napisać nową analizę dla Black Snowa!

Jestem przeziębiony 2 plemiona napisałem nad ranem wczoraj, teraz reszta nazajutrz, bo lekko nie jest.

Jako iść siedzę w Playersach, to przetrzymam analizę tej ćwiartki by dłużej tam pozostać w łaskach, więc pora na


Północny-Wschód! Czyli tam gdzie obecnie w życiu realnym dzieje się najwięcej, czy dzieje się również dużo i tutaj?
ALERT Kopiuj Wklej!
Znaków za dużo

Wyprowadzenie jest dla mnie ciężkie, bo z jednej strony w tej ćwiartce jest pewien faworyt, z drugiej są plemiona które nie znam i ciężko mi ocenić. Znajdują się też takie które znacząco potęgują swoje działania w innej ćwiartce. Też pisze to bez pewnej weny, a raczej z chęci by nikt dłużej nie czekał na kolejną analizę ćwiartki.

Jako iż plemion jest więcej do opisania, tak daruję sobie już wstęp by skupić się na poszczególnych plemionach


Tryb, czyli północno-wschodnie Jutro!

Ależ się zdziwiłem że jest tutaj plemienie depczące po piętach Jutro pod względem ilości członów, niby 4 człony Trybu ciężko porównać to 8 Jutra, bo jednak jest ich dwukrotnie więcej, ale imo 4 robi spore wrażenie, czy to nie jest już powyższej średniej członów?!
Chciałbym znać ich przepis na ich plan kończenia świata przy tych ustawienia, bo wygląda to tak, jakby mogli się nie zatrzymać przy stworzeniu 5 i 6 członu by zająć więcej terenu.
Co o plemieniu?

Znam pojedyncze osoby, zwłaszcza tych którzy grali ze mną w plemieniu, choćby w Bellum. Złote Chłopaki.
Zagłębiając się dalej listę osób widzę kilka mocnych osób, jednak jest ich garstka jak na tak dużą ilość graczy w plemieniu.
Założycieli nie znam, wiec na próżno mi się o nich wypowiadać.
Jednak pozytywną rzecz która można o nich powiedzieć to położenie, bo położenie mają TOP OF THE TOP!
Do obrzeży prosta droga, od centrum chwiejne Stefany, a od północy czy południa można podpisać tymczasowo pakty i tylko się rozwijać szybko, ale bezpiecznie, bo terenu między wioskami mają aż nad to póki co.
Oj namieszają tutaj w najbliższych tygodniach, do 3 miesięcy! (A może i dłużej)

Ocena położenia: 9,5/10
Ocena umiejętności: 6/10
Ocena plemienia: 7/10

Predykcja: łatwy teren, wygrany na loterii, dziobać przy okazji Stefany, którzy są zagrożeniem, zająć obrzeża. A później.. a później zobaczymy. Duża namieszają, jednak za mało by być faworytami.

Stefany, czyli jak wygrać 14 świat z rzędu na którym startują!

Do Stefanów mam pewien sentyment, gdy na 125 zrobiliśmy wspólna fuzje i miałem przyjemność ich prowadzić. Co lepsze był to jeden z lepszych światów Stefanów. Jednak niestety sporo osób z tamtego świata nie gra już od dłuższego czasu że Stefanami.

Ale odziwo dla mnie, mają tutaj naprawdę dobry skład, kilka osób których nigdy bym się u nich nie spodziewał, raczej przeciwieństwo specyficznych Stefanów.
Osobiście dla mnie to minus, przy ciezszych chwilach nie widzę by te osoby wytrzymały humor w plemieniu i walczyli do ostatniej kropli krwi. Jednak jakość tych osób top.
Położenie to katastrofa, dyplomacja na ten moment z tego co mi wiadomo od znajomych nie jest najlepiej poprowadzona, ale zobaczymy.

Ocena położenia: 3/10
Ocena umiejętności 7/10
Ocena plemienia 5/10

Predykcja: Wszystko to kwestia dyplomacji, mają skład. Jeśli Alfons ułoży dyplomację to może coś zrobią, ale na ten moment, gdy ją znam - wątpię. Padną pod naporem P!, Bum i może Tryb.

Bum, czyli stara gwardia w potężnej okolicy

Osobiście nie znam, wiec ciężko wiarygodnie bez odpowiedniej wiedzy ich ocenić, dosłownie znam może z 5-6 osób, a to mało by uznać że się znam.
Jednak po przejrzaniu plemion zauważyłem że część osób wygrało świat 8, ktoś tam 89, i pojedyncze osoby jeszcze inne.
Co można po tym wywnioskować?

Przy odpowiedniej dyplomacji i prowadzeniu plemienia możemy ich widzieć pod koniec trwania świata, kiedyś światy trwały kilka lat, wiec sprawnością są tu gracze długodystansowi, ale i najwyraźniej z odpowiednimi umiejętnościami by pokazać kto mógłby dominować w wojnie że Stefanami. Przy współpracy P! mógłbym nawet stwierdzić że lekko postawiłbym ich jako faworytów. Stefany zazwyczaj są krótkodystansowcami, jednak prawdopodobnie nie będzie to miało większego znaczenia bo wojna rozstrzygnie się zapewne do miesiąca max. Napewno będę obserwował, szkoda że nie mogą się pokazać przy lepszym położeniu.

Ocena położenia: 3/10
Ocena umiejętności: 7/10
Ocena plemienia: 6/10

Predykcja: Prawdopodobnie wygrają wojnę ze Stefanami, później kwestia dyplomacji. Gdyby nie ustawienia blokady składów, z pewnością mógłbym widzieć kilka osób za pół roku w topce. A tak? Lokalizacja może ich pokonać.

OS, czyli jutro part 40

Podobna sytuacja do Jutra, obrzeża wiec i usilnie przejmowanie terenu rekrutacją mimo blokady składów za 2 miesiące. Co do skladu - ciężko mi powiedzieć cokolwiek, bo ciężko ocenić który maiłby powalczyć o wygraną, nie mają jednego mocnego składu, a cztery średnie.
W zasadzie ich największym atutem jest położenie i to one może odegrać największą rolę. Jednak przy tych nickach sądzę że nie mają czasu by stworzyć skład który postawie się lepszym sąsiadom. Bo bądźmy szczerzy, blacha w Speed na farmieniu nie robi takiego wrażenia jak jakąkolwiek na bez. Ale mimo wszystko szanuje, bo zawsze lepsza taka, niż jej brak przy 70% przewagi hehe.
Najważniejsze dla nich to szybki rozwój i stworzenie mocnego członu pod wygranie, ale na tyle mocnego by móc podjąć rękawice z Key którzy są mocniejsi, a położenie mają zbliżone.
Czy sądzę że to się uda?
Nie.

Ocena położenia: 9/10
Ocena umiejętności: 5,5/10
Ocena plemienia: 7/10

Predykcja: Zajmą duży teren. Jeśli wojna z Key w przyszłości to prawdopodobnie lose. Być może będzie to tzw. kolos na glinianych nogach.

AT, czyli jak położenie może przegrać świat

Plemię mojego brata, Wędkarza. Miałem możliwość być nawet na zbiórce, więc muszę zaznaczyć że jestem zdziwiony składem, bo ten od zbiórki jest dużo mocniejszy. Myślałem w zasadzie że będzie to jeden z mocniejszych średniaków, a tu się okazało że skład mają by zawalczyć o najwyższe cele.
Skład trochę mixowy, niespodziewany. Ciężko mi tutaj w zasadzie powiedzieć z skąd jest najwięcej ludzi, bo chyba nawet Ci lepsi nie grali regularnie gdzieś razem. Chyba że jakiś 168 byłby punktem odniesienia?
Więc co do skladu Top
Jednak co to położenia to oj, bardzo słabo to wygląda. Bo o ile składem mogą wygrać centrum, tak obrzeża mocno blokuje im Key, które gorsze od nich nie są, a położeniem nawet są nad nimi. Chyba łatwiejsza droga jest przez OS, ale i tak wiele to nie zmienia, bo zajmą dużą część obrzeży, a mając tak naprawdę nieograniczona ilość deffa przeciwko Centrum..
Wiec chyba trzeba liczyć że dogadają się z jednym plemieniem obrzeży przeciwko drugiemu.
Jestem ciekaw też rady plemienia Wędkarza, bo ma mocne osobowości w plemieniu, a sam raczej nie jest jednym z lepszych dowodzących. Zdarzały mu się przegrane przed walkami koalicji.
Sam też wiem, że jeden z największych problemów w mocnych plemionach jest posiadanie tzw. gwiazdeczek. A ich napewno u Wędkarza nie brakuje.
Ajj tylko czekać na spiny o darmy.

Ocena położenia 4/10
Ocena umiejętności 8,5/10
Ocena plemienia 7,5/10

Predykcja: Zależy od dyplomacji. Muszą zająć obrzeża, teoretycznie najłatwiej od OS, ale pod warunkiem że dogadaliby KEY. Najmocniejsi w centrum, jeśli chodzi o tą ćwiartkę, wiec i oni będą ją dominować.
 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.773
Part 2 bo 10tys znakow

Ostatnie plemię na tej ćwiartce, równocześnie główny faworyt do wygrania świata, czy to przez położenie, czy jakość w plemieniu..

Key, czyli mus to wygranie ćwiartki, a i brak wygrany świata może być nie małym zaskoczeniem!

Ajajaj, co za skład co za położenie!
Mają dwa prężnie rozwijające się człony. Co lepsze, oba nie mają znaczących słabych punktów, jeden jest równie mocny jak drugi.
W zasadzie mógłbym pisać same pochwały i zachwyty, bo jak dla mnie mają tylko dwa problemy.
Pierwszy - mocni sąsiedzi
OS to nie topka, ale byłbym zdziwiony gdyby jakość szybko padli przy ewentualnej wojnie z Key.
AT - skład nie gorszy, tylko położenie średnie, ale już to widzę jak chcą robić ekspansje na centrum. Ba, to raczej oni powinni się ewentualnje obawiać, czy AT nie zechciało by dołączyć do wojny przeciwko KEY, by powalczyć o niezbędny dostęp do obrzeży.
W zasadzie słaby punkt mają, na zachodzie i to jedynie gdzie być może uda się zajmować potencjalnie słabe wsie, zwłaszcza jeśli owe plemię będzie ingerować w centrum, które nie jest im do niczego potrzebne, ale to w ostatniej analizie.


Drugi mankament, to zbliżony do problemu w AT, wiele fenomenalnych graczy, ale ciężko przypisać ich stricte do jednego plemienia. Nie wykluczone że przy poważnej wojnie mogą mieć znaczące problemy choćby w kłótniach między sobą.

Ale przy tym położeniu, przy tak doświadczonych ludziach wątpię by jednak mogło się to wydarzyć.
Są skazani na sukces, kwestia na jak duży.
Dla mnie minimum walka o wygranie, ale zobaczymy.

Ocena położenia: 9,5/10
Ocena umiejętności 9/10 (9,5 też byłoby dobre)
Ocena plemienia 9,5/10

Predykcja: zajęcie obrzeży na zachód. Walka o wygranie świata.

Ocena plemion:
1.
9,5/10 KEY
2. 7,5/10 AT
3. 7/10 OS
4. 7/10 Tryb
5. 6/10 BUM
6. 5/10 Stefany

Podsumowanie:
Jako pierwsi padną Stefany, niestety lokalizacja nie dopisała, a i dyplomacja średnia. Największym zwycięzca będzie Key, nie wiadoma dla mnie to OS i Tryb, mają obrzeża, ale brakuje im jakości choćby tej co ma np AT. Jeśli AT znajdzie drogie do obrzeży to będą mogli walczyć o wygranie ćwiartki z KEY, bez nich może być zbyt ciężko. KEY zajmie cwiartke, ale raczej zajmą się Północno-zachodnia. Co do Bum, kibicuje, ale nigdy nie miałem okazji ich widzieć wiec nie wiem o nich za wiele by stwierdzić śmiałe opinie.

 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.773
Bardzo nieobiektywna analiza. Tak słaba ocena dla Stefanów, wynika z tego, że grasz po stronie P

A w analizie najważniejszy jest obiektywizm

Mimo tego, daje łapkę w górę
Ocena Stefanów wynika z tego że zrobili regres w ostatnich światach.
Mam tam swoich ludzi, znajomych, wystarczy że znam ich opinie jak uważają że było kiedyś u nich, a jak jest teraz. Najmocniejsi byli kiedy grali pierwszy światy
 
Do góry