[KP] Lepszy panel skrótów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser90103
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że pomysł jest dobry?

  • TAK

    Głosy: 23 60,5%
  • NIE

    Głosy: 15 39,5%

  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser90103

Guest
Podstawa merytoryczna:
Różni gracze różnie korzystają z panelu skrótów. Można na panelu nanosić linki do wiosek, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dwóch czynności:
1. kliknij w przeglądy i przeszukaj listę wiosek - jeśli ktoś ma ich wiele to jest to uciążliwe.
2. kliknąć na wioskę.

Przy większej liczbie wiosek takie korzystanie z panelu skrótów jest już niemożliwe - dla mnie panel staje się wówczas prawie całkowicie bezużyteczny.

Dlatego proponuję:
1. Zrobić edytowalny panel skrótów, którego zawartość zależałaby od wybranej grupy(grupy wiosek - konto premium).

2. Aby nie zmieniać całkowicie przyzwyczajeń graczy powinien być do niego dodany nieedytowalny panel skrótów, wzbogacony jednak o link prowadzący do lokacji PLAC->WOJSKA. Przy takiej zmianie można zapytać graczy o to czego chcieliby jeszcze na pasku nieedytowalnym.


Uzasadnienie techniczne:
Zapytanie do bazy byłoby zwiększone o jeden warunek. Rozmiar danych pobieranych z bazy jednorazowo zmniejsza się. Rozmiar jednego rekordu zwiększa się o jedno pole(powinno być indeksowane).
Zmniejsza się liczba odwołań do serwera jeśli można wybrać wioskę jednym kliknięciem a nie dwoma.
 

DeletedUser

Guest
Różni gracze różnie korzystają z panelu skrótów. Można na panelu nanosić linki do wiosek, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dwóch czynności:
1. kliknij w przeglądy i przeszukaj listę wiosek - jeśli ktoś ma ich wiele to jest to uciążliwe.
2. kliknąć na wioskę.

Co za problem to samemu zrobić? Wydaje mi sie, że po to w ustawieniach jest opracuj panel skrótów... Chyba, że źle zrozumiałem.
 

DeletedUser90103

Guest
Na pewno źle zrozumiałeś.
Jeśli zaczniesz dodawać wioski do panelu w końcu będzie ich tam tyle że zajmą Ci caly ekran (oczywiście wpisuję je bardzo skrótowo)

Napisałem wyraźnie : uzależnić zawartość panelu skrótów od wybranej grupy wiosek. Zapoznaj sie z grupowaniem wiosek i będziesz wiedział o czym piszę.

Wytłumaczę to bardziej obrazowo:
Załóżmy że sąsiaduję z dwoma wrogimi plemionami jedno ma Tag AXX a drugie BXX.
Wioski leżące koło AXX dodaję do grupy AXX a koło BXX do grupy BXX.
Przełączam się z [wszystkie] na [AXX] i chciałbym mieć zawartość panelu skrótów inną niż gdy przełączę się na grupę [BXX]

Sprawa na prawdę nie jest trudna do zrealizowania.
 

DeletedUser90103

Guest
Już tłumaczę:

Masz załóżmy 100-200 wiosek

Wchodzenie do przeglądy za każdym razem jest mało kosztowne jeśli masz ich 5. Obsługa 5 wiosek to banał. Przy większej ilości pojawia się masa czasu na klikanie.

Oczywiście masz grupowanie wiosek ale to niewiele usprawnia pracę bo pomiędzy grupami także przesyłasz wojska. Zatem znowu musisz uciekać się do przeglądów.

Przy 20-50 wioskach bardzo korzystne jest zrobienie sobie ich listy w panelu skrótów.
Dajmy na to zdobyłe dwie wioski na graczu Super-Wymiatacz
nazywasz je Super-Wymiatacz 1 i ...2
w panelu takie nazwy nie przejdą, zatem nazywasz je SW1 i SW2 a te linki prowadzą do przeglądu wioski.

Nie wchodzisz teraz już w przeglądy tylko od razu klikasz na panelu skrótów i jesteś we właściwej wiosce. Na tym panelu wioski są odpowiednio rozmieszczone abyś wiedział co z czym się je.

To wszystko co opisałem da się zrobić teraz.

Pojawia się na Twoim liczniku 100-120 wiosek i zaczynasz mieć z tym rozwiązaniem poważny problem.

Jest jednak rozwiązanie:
Z wyborem grupy związane jest to że strzałkami możesz przełączać tylko pewną grupę wiosek.(taka jest idea działania grup, choć nie tylko)

Mi chodzi o to aby wraz ze zmianą grupy wyświetlana była odmienna zawartość panelu skrótów.

Rozwiązać to można na dwa sposoby:

1. koszystniejszy dla użytkownika. Użytkownik dysponuje np.: maksymalnie 10-ma panelami i może je przypisać do określonych grup.

2. Mniej korzystne: wyświetlanie linku na panelu jest uzależnione od tego czy link jest przypisany do grupy( to jest zawiłe do wytłumaczenia i na dodatek posiada wady)


To jest usprawnienie gry a nie wprowadzanie magicznych rycerzy czy płomiennych lanc mieszka palących mur :).

Ileż jest użytkowników którzy spedzają czas na określeniu nazw wiosek aby mogli sami zrozumieć gdzie i co się znajduje? Takie rozwiązanie ułatwiłoby to na 100%.
 

DeletedUser

Guest
Wg mnie jest to całkiem nie potrzebny "badziew".

Jeśli masz kłopot z grupowaniem swoich wiosek to trudno, ale mi większej ilości nie robi to różnicy. Stwórz odpowiednią ilość grup i przyporządkuj.

Nie jest powiedziane że każdą wioskę można przyporządkować do jednej grupy.


Nie wiem, może wg mnie to nie potrzebne ale tylko wyraziłem swoją opinie. Może dlatego że masz zamysł, ale nie wiesz jak to zrealizować :D
 

DeletedUser90103

Guest
Wg mnie jest to całkiem nie potrzebny "badziew".

Jeśli masz kłopot z grupowaniem swoich wiosek to trudno, ale mi większej ilości nie robi to różnicy. Stwórz odpowiednią ilość grup i przyporządkuj.

Nie jest powiedziane że każdą wioskę można przyporządkować do jednej grupy.


Nie wiem, może wg mnie to nie potrzebne ale tylko wyraziłem swoją opinie. Może dlatego że masz zamysł, ale nie wiesz jak to zrealizować :D

Sorry ale niczego nie wniosłeś do tematu:
(...)
Nie jest powiedziane że każdą wioskę można przyporządkować do jednej grupy.
(...)
Nigdzie też nie pisałem że tak jest.

Może dlatego że masz zamysł, ale nie wiesz jak to zrealizować :D
Tak sie składa że wiem:

Technicznie:
1. Wybór grupy wiąże sie z pobraniem ID_GRUPY(SQL), jeśli jest to zrobione inaczej to zrobione jest źle, w co wątpię.
2. Przy wyświetlaniu panelu pobierane są rekordy z bazy przyporządkowane ID_GRACZA(SQL)
3. Gracz ma aktualnie tylko jeden panel więc i warunek może być jeden.
4. W nowym rozwiązaniu do warunku sprawdzającego ID_GRACZA dochodzi sprawdzanie ID_PANELU, ktory może być pobrany przez podzapytanie do tablicy relacji(ID_PANELU=>ID_GRUPY)
5. Te szczegóły techniczne oczywiście nie interesują użytkownika.
6. Zmiany i dodatki w formularzach (HTML):
a) Dodanie pola select(wybór panelu) do formularza tworzenia grupy
b) Dodanie pola select(wybór panelu) do formularza edycji grupy
c) Dodanie n{1..N} checkbox-ów do tworzenia nowego linku w panelu aby można było określić do jakich paneli chcemy dodać link. Zamiast checkboxów może być pole multi-select. Gdzie N to liczba dopuszczalnych paneli dla użytkownika.
d) Miłym dodatkiem byłoby przy tworzeniu takiego panelu opcja importowania do niego linków sporód wybranych, wybór powinien zachodzić między wszystkimi linkami(lista uniezależniona od grupy)


Zatem wydaje mi się że "zamysł" to niewłaściwe określenie :)
 

DeletedUser

Guest
Tak według mnie to jest badziew i wiem o czym mówisz. Jeśli jesteś nie poradny to nie graj w tą gre przy tylu wioskach, tylko graj do 5, max.15

A jeśli uważasz że zagłosowanie i wytłumaczenie głosu w ankiecie jest zbędne to po jaką cholerę to robisz?? Napisz od razu do Administracji z twoim pomysłem i tyle.
 

DeletedUser90103

Guest
Regulamin propozycji pkt ostatni napisał:
Dyskusja w dziale ma być merytoryczna, rzeczowa i konstruktywna. Zabrania sie umieszczania postów typu: "jestem za/przeciw", "dobry pomysł", " ja tego i tak nie używam", "po co takie coś?" etc. Aby poprzeć/odrzucić pomysł‚ wystarczy zagłosować w ankiecie.

Niczego nie wniosłeś do tematu a na dodatek Twoja wypowiedź jest delikatnie mówiąc chamska.
Zatem masz jasno napisane, że aby zagłosować tłumaczyć się nie musisz.
 

DeletedUser

Guest
Niczego nie wniosłeś do tematu a na dodatek Twoja wypowiedź jest delikatnie mówiąc chamska.
Zatem masz jasno napisane, że aby zagłosować tłumaczyć się nie musisz.

To chyba ty nie rozumiesz co pisze!!
Ja jakby nie było poparłem swój głos argumentami.

Stwierdzę na koniec. Ten pomysł jest do bani i jeśli takie coś będzie wprowadzone to ja za KP podziękuję :)
 

DeletedUser

Guest
jakos nie bardzo widzie sensu dodawac do paska skrotow wiosek bo to mija sie z celem tej rzeczy

dodatkowo jesli mialbym ustawiac 20+ (tyle mam grup) paskow skrotow to chyba bym zrezygnowal z czegos takiego

jestem na nie
 

DeletedUser90103

Guest
jakos nie bardzo widzie sensu dodawac do paska skrotow wiosek bo to mija sie z celem tej rzeczy

dodatkowo jesli mialbym ustawiac 20+ (tyle mam grup) paskow skrotow to chyba bym zrezygnowal z czegos takiego

jestem na nie

Panel skrótów jest dość pojemny, zatem jeden panel byłby przypisany do kilku grup. Wcześniej napisałem, że na pewno liczba musiałaby być ograniczona, np. do 10-ciu.

Idea panelu skrótów jest na tyle elastyczna, że gracz ma na prawdę dużo możliwości.

Zasadniczym powodem dla którego z niego korzystam jest intuicyjne lokowanie na nim wiosek gdzie linki są skrótami nazw. Co na tym zyskuję?
Jeśli masz 200 wiosek to standardowo aby wybrać wioskę:
1. najpierw wchodzisz w przeglądy, przewijasz całą listę i szukasz tej która jest Ci potrzebna - masa pracy na nic.
2. jeśli masz już wybraną grupę a chcesz wioskę z innej grupy to najpierw musisz przełączyć grupę a później dopiero odnaleźć wioskę w przeglądach
3. jeśli masz wybraną właściwą grupę to i tak czasem musisz przełącznikami trochę czasem się naklikać aby dojść do właściwej.

Jeśli masz wioski w panelu to wystarczy odnaleźć wzrokiem właściwą, kliknąć raz i koniec wybierania. Nie macie pojęcia jak ułatwia to pracę.


A jak zorganizować sobie panel skrótów?
Klikamy na link do przeglądu naszej wioski prawym klawiszem myszy, wybieramy opcję "kopiuj nazwę odnośnika"
wchodzimy w organizator panelu skrótów i wklejamy w ostatnie pole-input skopiowany w ten sposób adres.
w nazwie wioski, którą nazwiemy np. ZachodniaWioska5 wpisujemy [ZW5] albo jeszcze krócej [Z5]

Środkowe pole wstawia obrazek, z niego również można skorzystać. Kopiujemy adresy obrazków-kontrolek aktywności lub sygnalizatorów jakości raportów.
Prawy-klik na obrazek -> kopiuj adres obrazka.
są 4:
niebieski adekwatny do wiosek skanerskich.
Czerwonym można oznaczyć wioski offowe. Wioski defowe mogą pozostać bez obrazka.

Tak zorganizowany panel na prawdę pomaga. Problemem jednak jest to że staje się on ogromny i po jakimś czasie nieczytelny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry