Kowadło Króla Najemników (IV 2021)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
10.533
Musisz to zobaczyć! Nasi zwiadowcy znaleźli osobliwe kowadło, większe niż jakiekolwiek, które dotąd widzieliśmy. Znaki na nim sugerują, że było własnością Króla Najemników - mrocznego władcy tych terenów w poprzednim stuleciu.

Jeśli nasi kowale mają rację, to może ono wytrzymać ekstremalne temperatury i wytwarzać towary o niezliczonej mocy. Przynieś materiały rzemieślnicze, abyśmy mogli wykorzystać jego potencjał!
Drodzy Gracze!
witajcie w kolejnej edycji wydarzenia "Kowadło Króla Najemników"! Polegać ono będzie na zbieraniu i odpowiednim łączeniu różnych materiałów, by zamienić je na cenne przedmioty. Ale by podnieść Wam poprzeczkę wyżej: nie będziecie z góry wiedzieli jaka kombinacja materiałów pozwoli na uzyskanie jakiego przedmiotu!

Nie będzie jednak tak źle: udostępnimy Wam książkę z przepisami, która automatycznie będzie rejestrowała wszystkie przepisy jakie odkryjecie podczas wydarzenia, co umożliwi Wam produkcję już konkretnych zasobów. Aby uzyskać więcej wskazówek odnośnie działania wydarzenia, zapoznajcie się z poniższym opisem.

Materiały
Podstawowymi surowcami w tym wydarzeniu będzie siedem różnych (dostępnych tylko na potrzeby wydarzenia) materiałów:
 • Ołów
 • Cyna
 • Miedź
 • Stal
 • Brąz
 • Srebro
 • Złoto
Pierwsze cztery surowce są bardziej powszechne, podczas gry brąz, srebro i złoto jako rzadsze będą trudniejsze do znalezienia.

Jest kilka sposobów zdobycia nowych materiałów, ale podstawową drogą jest normalna gra, czyli wykonywanie na koncie następujących operacji:
 • Rekrutacja jednostek
 • Budowa/rozbudowa budynków
 • Wybijanie monet na szlachcica
 • Akceptowanie ofert rynkowych
 • Atakowanie wiosek
 • Bronienie wiosek
Każda z tych akcji daje Wam szansę na otrzymanie jednego darmowego losowego materiału. W ten sposób możecie zdobyć aż do ośmiu materiałów dziennie. Na ekranie wydarzenia będziecie mieć podgląd ile darmowych materiałów udało Wam się już otrzymać.
Dodatkowymi metodami otrzymania materiałów będzie wypełnianie zadań wydarzenia oraz kwalifikowanie się na odpowiednich pozycjach w dziennych rankingach wydarzenia.

Kowadło
Aby wytworzyć przedmiot wystarczy położyć na kowadle 3 wybrane materiały i nacisnąć znajdujący się poniżej przycisk. Wytworzony przedmiot trafi do Waszego inwentarza, a spis użytych na niego materiałów do Waszej książki z przepisami.
Miejcie na uwadze, że każdy przepis pozwala na uzyskanie przedmiotów, nie ma takiego, który nie dawałby rezultatu. Oznacza to, że dowolna kombinacja 3 materiałów zawsze skutkować będzie przerobieniem ich na przedmiot.
Dodatkowo, przepisy potrzebne do wykonania konkretnych przedmiotów będą różne dla każdego gracza! Wspólna będzie jedynie zasada, że użycie rzadszych materiałów (brąz, srebro, złoto) będzie pozwalało na wytworzenie bardziej wartościowych przedmiotów.
Wasza książka z przepisami będzie zawierała filtr, pozwalający na szybkie wyszukanie posiadanych przepisów zawierających konkretne materiały. Ponadto: jeśli będziecie posiadali wszystkie wymagane materiały, to będziecie mogli wytworzyć dany produkt bezpośrednio z poziomu książki z przepisami.

Szczegóły wydarzenia
Wydarzenie rozpoczyna się 7 kwietnia 2021 o 14:00 i potrwa do 21 kwietnia 2021 o 14:00. Odbywać się będzie na światach o numerach nieparzystych + Arkadiach.
Prosimy mieć na uwadze, że (zwłaszcza na najnowszych światach) może potrwać parę minut nim wydarzenie będzie widoczne jako dostępne dla każdego z graczy.

Po zakończeniu wydarzenia zniknie ono z Waszego panelu, a wraz z nim wszystkie zdobyte przepisy oraz niewykorzystane materiały - nie zapisują się one na przyszłość i nie będzie można z nich korzystać przy kolejnej edycji tego wydarzenia.
Oczywiście wszystkie wytworzone w czasie wydarzenia zasoby będzie można wykorzystać także później, pozostają one w Waszych inwentarzach.

Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nowe wydarzenie. Jak zwykle czekamy na wszelkie Wasze opinie. Prosimy o umieszczanie ich w tym temacie. Dziękujemy!

Pozdrawiamy serdecznie,
Wasz Plemiona Team