1. Zostań częścią Teamu Plemion! Obecnie otwarta jest rekrutacja na stanowisko Moderatora Forum, a więcej informacji znaleźć można pod tym linkiem.
    Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!
    Dismiss Notice

Komputer

Dyskusja w 'Wszystko co nie dotyczy "Plemion"' rozpoczęta przez użytkownika -kamilsal1-, 10. Wrz 2017.

Poleć tę stronę

1. -kamilsal1-

-kamilsal1- Łucznik na koniu

Docenione treści:
    32
    Witam,pomoże mi ktoś złożyć,lub poleci ktoś jakiś komputer gamingowy do 3 tysięcy złotych?

2. Lukasz032

Lukasz032 Moderator Plemiona Team Moderator Operator Gry

Docenione treści:
    22
    Powiem tak - gotowców na pewno nie ma co brać, bo płaci się wtedy głównie za markę :p

Biorąc płytę główną zwracaj uwagę (oprócz wydajności, podstawki procesora i maksymalnej FSB) na kondensatory - omijaj szerokim łukiem chińskie elektrolity, które potrafią efektownie "wybuchnąć" po ~2 latach użytkowania. Z własnego doświadczenia polecam płyty z kondensatorami polimerowymi - wprawdzie cena lekko skacze do góry, ale płyta i wytrzyma długie lata, i będzie stabilniejsza.
    (Ostatnio miałem przygodę z naprawą routera klasy pro, w którym właśnie wybuchły kondensatory - w takiej sytuacji polecam po prostu zakupić na Aliexpress polimerowe lub tantalowe o podobnych parametrach (pojemność i napięcie co najmniej taka, jak w oryginalnym) i wlutować w ich miejsce.)
    Największym dla ciebie wydatkiem (>1/3 ceny) będzie oczywiście grafika. Polecam co najmniej GTX 1060, EVGA robi dobre karty z tym chipem.
    Procesor - w komputerze, który kiedyś składałem koledze, wstawiłem i7-4820K - i taki polecam dzisiaj co najmniej. Procek to niestety również 1/3 ceny komputera. A jeszcze zostają pamięci (bierz jak najszybsze i co najmniej 16 GB).

3. Brat Franek

Brat Franek Moderator Plemiona Team Moderator

Docenione treści:
    0
    Procesor i7 jak by nie był jest niepotrzebnym wydatkiem, gdyż przez najbliższe lata nie będzie gier bardziej wymagających sprzęto niż nawet mój i5-6400. Prędzej grafikę będziesz musiał chciał zmienić niż procesor więc inwestycja jest w i7 jest zbędna chociaż jak masz przeznaczone nie 3 tysiące a więcej to inwestuj i wtedy kupuj grafikę nie gtx 1060 lecz 1070 bądź 1080 bo w cenach poniżej 4tysięcy nie złożysz nic konkretnego z procesorem i7 :)
    Co do pamięci również nic nie znajdziesz tak byś zmieścił się w trzech tysiącach i miał 16 gb ramu chociaż jak kupisz byle co to może i jest szansa ale to będzie szkoda nawet składania czegoś takiego :) Ogólnie też Łukasz tu nie napisał że podstawą jest dysk ssd na system no i jedna jakaś gra w ostateczności bo tak 120 gb lub 240 można kupić a tak to z 1tb dysk hdd kup sobie. Kończąc jeszcze raz muszę to napisać nie inwestuj w procesor i7 bo nie zmieścisz się w środkach a nie możesz zapomnieć jeszcze o systemie operacyjnym.