Kalkulator Ataków synchronizacja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16666
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16666

Guest
Pewnie nie jedna/jeden z was zna już ten kalkulator ale niedawno znów uruchomiłem wersję złożoną :)
wiec postanowiłem napisać mały poradnik jak z niego korzystać :)

Opis jak korzystać z kalkulatora złożonego na stronie http://www.plemiona.caba-it.com/
Na początek wybieramy wersję złożoną

50083793.png


Teraz wybieramy świat na którym gramy

69671729.png


Teraz należy wpisać nazwę gracza atakującego oraz nazwę gracza atakowanego i klikamy dalej.

50977090.png


Powyżej należy zaznaczyć które z naszych wiosek będą brały udział w ataku oraz ile ataków z danej wioski będzie szło. Po drugiej stronie zaznaczamy które z wiosek wroga będą przez nas atakowane. Wybieramy tutaj również domyślną jednostkę atakującą która będzie przypisana do wszystkich ataków, oczywiście jednostkę tą będziemy mogli zmienić na następnej stronie i dla każdego z ataków wybrać inną jednostkę. Im więcej ataków w grze tym lepsza zabawa :)

76788996.png


Tutaj mamy możliwość zmiany najwolniejszej jednostki puszczanej w konkretnym ataku. Wybieramy tutaj również wioski które w danym ataku będą pod ostrzałem. Poniżej podajemy czas o której wojska mają dotrzeć do celu. Czas w formacie godzina:minuty:sekundy. Kalkulator tak obliczy czas wysłania aby wszystkie ataki weszły w tej samej sekundzie.

89603868.png


Teraz otrzymaliśmy wynik obliczeń z parametrów które były podane na poprzednich stronach. Rozkazy są generowane w formacie bb-code dzięki czemu w grze musimy tylko je skopiować i wysłać w wiadomości do siebie lub wkleić na forum. Na końcu każdego rozkazu jest opcja wykonaj, po kliknięciu w tę opcję w momencie kiedy jesteśmy zalogowani zostaniemy przeniesieni do placu wioski z której ma wyjść atak oraz będą uzupełnione kordy wioski docelowej. Teraz wystarczy tylko wpisać ilości wojsk i wysłać je na naszego wroga w grze :)

51954320.png


Teraz przechodzimy na plemiona i wklejamy do wiadomości powyższy kod i wysyłamy w wiadomości do siebie

81546269.png


Teraz jak przyjdzie już czas na atak klikamy w link wykonaj

69542846.png


Komunikat o kierowaniu na stronę zewnętrzną nie są prawdziwe. Zwróćcie uwagę na adres na jaki jesteście kierowani. Jest to domena plemiona.pl więc nie jest to strona zewnętrzna więc potwierdzamy link

15687926.png


Jak widać automatycznie zostajemy przeniesieni do wioski z której ma iść atak oraz mam już wpisane kordy celu. Wystarczy teraz tylko wpisać ilości wojsk i kliknąć wyślij.

38142148.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser159480

Guest
Bardzo dobry kalkulator. Czytelna i jasna oprawa graficzna oraz dobrze działające mechanizmy kalkulatora. Polecam.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Nieźle :)

To wybieranie wiosek zamiast wklejania jest niezłe :)

No i jest rzeczywiście wszystko czytelne.

Jedną rzecz proponuję przemyśleć. Byłoby chyba jeszcze czytelniej, gdyby pola przy "Czas dotarcia wojsk do celów" były opisane, wiesz - przed pierwszym: "godz.:", przy drugim "min.", "sec.:". Ale to już taki szczególik, bo w informacji poniżej tych pól jest wszystko wyjaśnione, więc nie jest to niezbędne.

Podoba mi się zwłaszcza lista wyników w formie tabelki bb. Genialne. Po skopiowaniu do gry lista rozkazów jest bardzo czytelna.

Aha - jedną rzecz jednak proponowałbym zmienić: reklamy z AdSense mogłyby się otwierać w nowym oknie.

----

edit
jeszcze jedną rzecz poddaję pod rozwagę
wiadomość PW ma jakiś limit znaków; ja testowałem ten planer z małą ilością źródeł i celów (ergo: z małą ilością rozkazów)
a jeśli ktoś będzie chciał zaplanować akcję z 1.000 źródeł na 300 celów, to wynik w postaci tabelki nie zmieści mu się do jednej wiadomości
w permicie było tak, że lista wyników (rozkazów), była podzielona na części - po max 60 rozkazów w jednej części
byłoby super, gdybyś mrviper wziął to pod uwagę i listę wyników dużej ilości rozkazów podzielił na części, które zmieszczą się w osobnych PW
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16666

Guest
kors4r
Dzięki za cenne uwagi :D

dopisałem te minuty i sekundy :)

dodałem też podział rozkazów, teraz generuje po 60 i tworzy nową tabelkę.

Co do Adsense czemu radzisz żeby otwierały się w nowym oknie. Nie wiem czy warto eksperymentować jak sam pewnie wiesz utrzymanie serwera pod takie narzędzie to nie jest mały koszt :). Na tą chwilę z reklam ledwie wystarcza na utrzymanie serwera a czasem muszę dopłacić :(
ale mam nadzieję że się spodoba wersja złożona i zacznie jakoś działać.
to już drugi start wersji złożonej :) pierwszy był 29.08.2008 niestety działał tylko rok :(
Może teraz się uda :)
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
kolejna uwaga - warto byłoby dodać skrypt js, który był na permicie: w jednym miejscu zaznaczasz jednostkę i we wszystkich wierszach tabeli automatycznie zmienia się wartość pola na identyczną
mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, niestety nie mam zielonego pojęcia o js i nie wiem jak nazwać funkcję, która to robi

jeśli nie wiesz o co mi chodzi, to spróbuję się wysłowić inaczej

wersja złożona na pewno się przyjmie, bo jest bardzo czytelna i bardzo łatwo ją "ogarnąć", musisz po prostu poczekać (może nagraj jakieś filmiki i wrzuć na YT, zauważyłem, że to jest najlepszy sposób udzielania pomocy - nagrać filmik instruktażowy)

wracając do adsense i kosztów....

wiem ile kosztuje utrzymanie serwera :) mnie też to boli
na szczęście, w tej chwili jestem już na takim etapie z moim planerem, że dokładam niewiele :) choć gdybym miał ze sprzedaży abonamentu więcej, to mógłbym wykupić mocniejszy serwer i dodać parę rzeczy....

pierwsza wersja planera, jeszcze bardziej rozbudowana niż obecnie, startowała prawie dwa lata temu i początkowo byłem zmuszony utrzymywać dedyka (tak cholernie "ciężki" był planer), na szczęście teraz wystarcza mi hosting współdzielony

no nieważne

sugerowałem zmienić ustawienia adsens, bo mnie po prostu tak pasuje - jako użytkownikowi

generalnie mam zainstalowany dodatek do przeglądarki, który blokuje reklamy, więc mi się nie wyświeltają; wyłączam blokowanie tylko na stronach, które moim zdaniem na to zasługują

do Ciebie będę zaglądał kilka razy w miesiącu i klikał w reklamy, bo Twój wysiłek w postawienie strony na to zasłużył

niemniej...
jeśli już gdzieś klikam w reklamy, to robię tak, że w trakcie przeglądania strony kilkam w reklamę mimochodem (obojętnie jaką), ale mam nadzieję, że otworzy się w nowej karcie; polatam trochę po stronie, a po zamknięciu strony przechodzę do tej strony, którą mi otworzyło kliknięcie w reklamę i tam też wykonuję jedną do trzech odsłon

bardzo mi niepasuje, jak po klinięciu w reklamę strona docelowa otwiera się w tym samym oknie, bo muszę wracać do strony pierwotnej (jeśli gdzieś klikam w reklamy, to zawsze jest to jedna z kilkudziesięciu akcji na danej stronie, na pewno wiesz dlaczego i chyba nie muszę Ci nic więcej pisać - jak wiadomo zazdrośniczek Bryft i jemu podobni też czytają to forum :p)

jak reklama otwiera się w nowym oknie, to po prostu bardziej to pasuje do mojego schematu odwiedzania stron, które moim zdaniem są wartościowe i zasługują na to, żeby je bezinteresownie wesprzeć :)


czyli krótko pisząc (ja pier... ale się rozpisałem!?!?) - moja uwaga odnośnie adsense była czysto egoistyczna :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16666

Guest
Im więcej uwag tym lepiej :)
Domyślną jednostkę dla wszystkich ataków wybiera się w trakcie wybierania wiosek które będą brały udział ataku i ta jednostka jest potem wybrana jako domyślna, choć pewnie w JS byłoby to lepsze ;) jak będę miał chwilkę to wprowadzę to na JS :D
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
na stronie ilosc.php proponuję jako domyślne dać Taran, nie pikinier

poza tym, przeciętny użytkownik raczej nie będzie wiedział dlaczego za "Pikinier" jest 18, a za "Taran" - 30; wydaje mi się, że mógłbyś zlikwidować dane o prędkości danej jednostki, żeby usery nie miały wątpliwości

Twój planer wyróżnia się przejrzystością - myślę, że warto się trzymać tej cechy i usuwać wszystko, co gmatwa i rodzi pytania

ale to tylko takie moje narzekanie :) generalnie planer w dechę :)

kliknąłem Ci w reklamę :)

----
edit:
nadal reklamy wyświetlają się w tym samym oknie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser166270

Guest
Z chęcią pomogę w JavaScripcie :))
Oczywiście bez żadnej rekompensaty, korzystam z tego planera i fajnie by było trochę ułatwić życie :)

A moją propozycją jest to, czy byś mógł dodać na stronie z wynikami pola do zmiany godziny dotarcia ataków :)
Nie trzeba by było się cofać i zmieniać godzine, bo czasem jak jest akcja na cały dzień rozłożona to fajnie poszukać najlepszej godziny :))
Chyba wiadomo o co chodzi? :))

A co do reklam to i ja klikam :) Nigdy nie zarabiałem na nich, ale myślę, że pomagam :))


Pozdrawiam, i uważam, że ten planer to bardzo fajna rzecz!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry