Jak zatrzymać graczy którzy kończą grę z powodu braku czasu :)

  • Rozpoczynający wątek suwer
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem takiej opcji ??

  • Oczywiście że tak.

    Głosy: 232 62,4%
  • Sprzeciw ale bardzo słaby a właściwie to zgoda.

    Głosy: 17 4,6%
  • Nie wiem ale raczej za.

    Głosy: 41 11,0%
  • Przeciw ...

    Głosy: 45 12,1%
  • Nie mam pojęcia ale jestem zadowolony ze go nie mam.

    Głosy: 37 9,9%

  • W sumie głosujących
    372
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
No cóż w innym temacie napisałem tę propozycję ale jak zobaczyłem że ludzie tylko czytają co jest napisane na początku , a co w środku plan poszedł się palić na panewce .

A wiec jak (skopiuję co tam napisałem :) :

Jednym z największych problemów graczy z powodu czasochłonności jest ustawianie produkcji budowy armii w wioskach jak to rozwiązać :> .Sposób na rozwiązanie z budową wojsk jest wręcz banalny , jak wiadomo całkiem niedawno wprowadzono opcję masowej rekrutacji wojsk , jest on przydatny , ale mało pomocniczy przy budowaniu deffa ok ale offa :/ , w dodatku przy liczbie wiosek na przykład 300 i tak są z tym problemy jeśli
coś nie pasii miejsca w zagrodzie jest za dużo lub surowców za mało trzeba szukać co i jak gdzie , dlatego wiele osób rezygnuje z tej pomocy . Aby ten problem rozwiązać ułatwić grę , utrzymać klientów(graczy) przy sobie , zarobić proponuję następujące ułatwienie w opcji KP . W zakładce masowa rekrutacja na końcu listy uczynić coś takowego :

Produkuj : |piki|..|mie|...|top|..|łucz|..|zw|..|lk|..|łk|. .|ck|..|tar|..|kata|

Produkuj do :| 0 |. |5| .|6500|.|0|.|250|.|2300|.|500|.|0|.|250|.|25|

produkuj w
przeliczniku : |0|.|1|.|2,7|.|0|.|5|.|1.3|.|0,4|.|0|.|0.2|.|1|.|1 | .


I w jaki sposób by to było przeliczane , w takowy żeby nie pojawił się komunikat że zabrakło surowców , albo niema miejsca w zagrodzie .
Przeliczałoby w takowej liczbie że wszystko szło by szeregowo dopiero następnie równolegle , tzn. dobiłoby z 2 rubryki do wyznaczonej liczby w 1 i w wiosce jakiegokolwiek z danej grupy więcej by się nie budowało , przykładowo mam miecze ustawiane do produkcji liczby 5 w danej wiosce , jeśli już jest na tej liczbie w wiosce z grupy lub dobije z 2 przelicznika nastąpi zakończenie produkcji danej jednostki , podobnie z innymi . 1)Zabraknie surowców bądź 2)miejsca w zagrodzie
AD.1) by było doliczane do ta go co si da czyli strzelam w wiosce gdzie mamy pełny spichlerz i 0 jednostek produkowało by się nam po takowym ustawieniu , 5 m, 1673 t , 250 z , 640 Lk , 400 łk , 250 taranów , 25 katapult .
Ad.2) Zabrakłoby miejsca w zagrodzie nie buduje sie dalej lecz nie że buduje się nam tylko 5 m , 3500 t . Lecz byłoby to rozłożone (i znowu strzelam) i budowało się , 5m . 900 t. 250 z . 300 lk . 400 łk . 250 taranów . 25 katapult .

Niedopracowane bo na biegu lecz myślę że by takie rozwiązanie mogło zapewnić graczom zaoszczędzenie czasu , a ogólnie plemionom przypływu gotówki .
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście tak, choć wątpię by takie coś przeszło. To poważne ułatwienie, ale oczywiście KP dostarcza nam właśnie ułatwienia.
Sam je kupuję regularnie a i tak problemem mi jest załatwianie kolejki w blisko 150 wioskach :eek: No i czasami zapominam dodać do kolejki nieistniejący (bo wykorzystany już) off :p
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście tak, choć wątpię by takie coś przeszło. To poważne ułatwienie, ale oczywiście KP dostarcza nam właśnie ułatwienia.

Ułatwienie takie samo (podobne) jak z wybiciem wszystkich monet w wioskach , a to jednak jest :p .
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście że tak-dlaczego? Jeżeli ja gubię się przy moich marnych 45 wioskach gdy po jakichś akcjach tracę dużo offa, to jak gubić się muszą gracze-dajmy na to tacy, jak kolega Michi.N, przy wioskach 150 czy 200... Świetny pomysł i mam nadzieję że zostanie wcielony w życie :)
 

DeletedUser20307

Guest
sądzę że zbyt skomplikowane
raczej bym dał możliwość wpisania w rekrutacji po prostu 8000 mieczy 8000 pików i nie zwracać uwagi czy są surowce czy też nie
produkowało by się gdyby były surowce a jakby zabrakło - produkcja by się wstrzymywała, jakby znów były surowce to by się wznawiała itd...
jedyne co by zostało do sprawdzenia to limit zagrody i tyle :)))
 

DeletedUser44377

Guest
Pomysł bardzo dobry i moim zdaniem warto było by go rozpatrzyć, choć to w sumie zależy od tego czy naszym zachodnim Koleżankom i Kolegom którzy stworzyli tę grę spodoba się ten pomysł.

Zgadzam się z Przedmówcą. Najprostsze rozwiązania potrafią być najlepsze. Wystarczy w danej wiosce zaznaczyć co się ma rekrutować i do jakich ilości i to wystarczy. Jeśli zabraknie surowców i/lub miejsca w zagrodzie proces rekrutacyjny siłą rzeczy zostałby zatrzymany do momentu gdy: w wiosce pojawią się nowe surowce, zostanie zbudowany kolejny poziom zagrody, lub gdy zwolni się miejsce w zagrodzie (np. podczas ataku zostałyby zniszczone wojska)

Teraz kolejna kwestia której chyba nikt nie poruszył. Załóżmy, że postanowiłem w wiosce obronnej zbudować sobie 8k pik i 2k CK, zaznaczyłem co potrzeba i się buduje. Mija te 17 i 2/3 dnia i proces rekrutacyjny dobiega końca. Teraz czy rozkaz rekrutacji byłby kasowany, czy nadal dana wioska "wiedziała by" że ma na stałe ciągle rekrutować do 8k pik i 2k CK jeśli tylko wojska zostaną zniszczone. Nie wiem czy coś takiego można by wprowadzić, jeśli tak to było by to wspaniałe udogodnienie. (Oczywiście dla konta premium, żeby jeszcze bardziej zachęcić do jego kupowania) Pewnie za chwilkę ktoś napisze, że to było by już prawie jak bot, ale gramy dla przyjemności a nie po to aby ślęczeć godzinami nad rekrutowaniem wojsk. Masowa rekrutacja, choć już bardzo pomogła nadal mnie osobiście nie satysfakcjonuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
WEDŁUG MNIE TO DOBRY POMYSŁ,CHOCIAŻ SKORO IDENTICO ŻECZ JEST W KP TO SĄdze ze to bardzie przeniesienie niż pomysłbook
 

DeletedUser79685

Guest
Noo chyba najlepiej to powiedzieć im że napadniecie na tą wioskę którą ten ktoś pożuca... może mu gól stanie...?
-Niee... ale na pewno trochę będzie mu szkoda na takich patałachów jak my xD


[tekst zawarty oczywiście w przenośni]
 

DeletedUser

Guest
nie kliknąc sobie produkcje w 40 wioskach nie dajesz rady hmm to nie graj jak nie możesz opanować takiej WIELKIJ ilości wiosek 20 i koncz
za duzo ułatwień to człowiek ma grać
niedługo bedzie ze może by planowane ataki dać itd. nie
 

DeletedUser

Guest
nie kliknąc sobie produkcje w 40 wioskach nie dajesz rady hmm to nie graj jak nie możesz opanować takiej WIELKIJ ilości wiosek 20 i koncz
za duzo ułatwień to człowiek ma grać
niedługo bedzie ze może by planowane ataki dać itd. nie

Nie kochaniutki nie 40 , tylko około 680 .
Przy 40 to ja sobie z palcem w dupie poradzę bez premium , a z tym co mam to z premiumem mi jakoś idzie ale poco marnować czas na monotonie ?? wiem co chcę zbudować i będę tak budował a niepotrzebnie klikać to samo to żadna przyjemność . Podobno jak niema roboty to nawet z kupki na kupkę sie coś przenosi (tak w kółko) ale poco w końcu jest premium za które słono się płaci ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17141

Guest
Jestem na NIE!!
Jak masz premium robisz sobie podział na grupy wojskowe i nigdy się nie pogubisz żadnych masowych akcjach.
Ja wole tradycyjny sposób nawet z produkcji masowej nie korzystam bo uważam ją za głupią a wioseczek trochę do obskoczenia mam ale to przyjemność oglądać tak spore włości :)
 

DeletedUser

Guest
ja tam tez nie uzywam mas rekruta bo to w sumie jest zle zrobione moim skromnym zdaniem, lepsze od takiego czegos bybloby gdyby mozna bylo ustalic dla kazdej wioski ile codziennie ma dac danego rodzaju woja do rekrutowania to by znacznie ograniczyli klikanie i tylko sprowadziloby sie do sprawdzania stanu wojsk, a jakby co produkcje mozna zatrzymac lub wprowadzic inna liczbe
 

DeletedUser

Guest
ja jestem za wprowadzeniem mozliwosci rekrutacji proporcji - to juz byloby ulatwienie.

Np chce zeby w wiosce proporcja byla 1pik:2miecze:1luk wciskam w okno proporcji tylko 1|2|1 i na tyle ile mnie stac surowcowo lub zagrodowo to sie buduje - pomysl bardzo podobny wiec na opcje suwera zgadzam sie wszystkimi konczynami :)

ja akurat tez mam 570 wiosek do obskoczenia wiec byloby to ulatwienie
 

DeletedUser

Guest
świetny pomysł ! popieram! sam mam 350wiosek i trudno mi przeglądac niepełne zagrody a masowa rekrutacja mi się nie przydaje bo jest niedoprecyzowana.
pozdrawiam:D
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest całkiem nie zły, ale to ogromne ułatwienie i pewnie nic z tego nie wyjdzie.
 

DeletedUser

Guest
jestem za.
swoją drogą to ciekawe, czy wprowadzone zostaną ułatwienia, czy skończy sie na "biciu piany"?
 

DeletedUser20939

Guest
świetny pomysł ! popieram! sam mam 350wiosek i trudno mi przeglądac niepełne zagrody a masowa rekrutacja mi się nie przydaje bo jest niedoprecyzowana.
pozdrawiam:D

Jezeli podzielisz sobie wioski na def i off to przy masowej rekrutacji nie ma z tym problemów bo przy ok 580 wioskach zajmuje mi ustawianie kolejek ok 30 minut :p

______________________________________________________

Brakuje ci czasu na gre ??
Oddaj wioski :p
 

DeletedUser22977

Guest
Oczywiście a tak, pomysł bardzo dobry, praktyczny i co najważniejsze- udany...

Kowal.pl - masz coś do Wisły ???:mad:
 
Status
Zamknięty.
Do góry