[Przeglądarka] Informowanie o postach z działów

Dyskusja w 'Skrypty do przeglądarek' rozpoczęta przez użytkownika kacylda wielka, 26. Cze 2013.

Poleć tę stronę

 1. kacylda wielka

  kacylda wielka Ciężki Kawalerzysta

  Dołączył:
  26. Lut 2008
  Wiadomości:
  1.095
  Docenione treści:
  0
  Skrypt pozwala otrzymywać informacje wyłącznie z działów na forum, które nas interesują.

  Skrypt do pobrania na stronie Skryptoteki.

  plik ZIP
  plik niespakowany
  JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

  1) Instalujemy skrypt w przeglądarce (-Chrome, Opera, Firefox).


  2) Wchodzimy na forum plemienia. Na dole z lewej strony klikamy w przycisk "Wybierz działy".
  [​IMG]

  3) Wybieramy działy (zaznaczamy "ptaszkiem"), z których chcemy być otrzymywać informacje o nowych postach - jeśli pojawi się nowy post w takim dziale, zaświeci się niebieskie słoneczko. Jeśli zostanie dodany post w dziale, który chcemy ignorować, słoneczko pozostanie szare.

  Następnie klikamy "OK".
  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 21. Mar 2015
 2. Jurigag

  Jurigag Łucznik

  Dołączył:
  15. Cze 2007
  Wiadomości:
  402
  Docenione treści:
  6
  Witam. Skrypt jest częściowym rozwiązaniem pomysłu z tego tematu : http://forum.plemiona.pl/showthread.php?76893-Denerwujące-posty-na-forum-)/page1, co prawda nie ignoruje on konkretnych tematów, a konkretne działu, a konkretniej informuje nas o nieprzeczytanych postach z konkretnych działów przez nas wybranych, ignorowanie konkretnych tematów jest stosunkowo ciężkie do zrobienia i w dodatku mogłoby być bardzo wolne.

  Skrypt korzysta z xmlhttprequest = wykonywania zapytań w tle. Zmienia on kolor słoneczka po załadowaniu strony w zależności czy są nieprzeczytane posty w wybranym przez nas wcześniej dziale. Aktualnie jest to średnio przydatne z racji że nie wiemy w jakim konkretnym dziale te nowe posty i w dodatku musimy przeczytać wszystkie nieprzeczytane tematy w danym dziale aby przestało informować o nowych postach z tego działu, jest to swego rodzaju wada i zaleta, wadą jest to że musimy czytać wszystko w wybranych przez nas działach lub po prostu korzystać z opcji w grze aby oznaczyć dział jako przeczytany, zaletą jest to że żaden temat/dział nie umknie naszej uwadze.

  Skrypt oczywiście działa bez odświeżania strony, na bieżąco zmieniając kolor słoneczka. W dodatku mogą pojawić się problemy z lekkim zamuleniem strony po pewnym czasie z nieznanych mi przyczyn, ale wystarczy wyłączyć i włączyć przeglądarkę i problem znika. Testowany był na operze,mozilli i chrome.

  W planach są: kliknięcie na słoneczko przenosi do konkretnego działu w którym znajdują się nowe posty oraz w dalekiej przyszłości przenoszenie do konkretnego tematu.

  Proszę o opinie, pomysły i o to jak działa skrypt, czy prawidłowo czy nie, aktualnie wyświetlać się może alert co jakiś czas - wiem o tym, zapomniałem zmienić jedną linijkę kodu, przy okazji następnej aktualizacji która będzie w pierwszej połowie lipca naprawię to.

  A no i link do downloadu: http://skrypty.plemiona.pl/download/antyspamforum.user.zip
   
  Last edited: 2. Lip 2013