indywidualne zapisywanie graczy do zakładek forum plemiennego

  • Rozpoczynający wątek omeen28
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci sie pomyśl zarządzania zakładkami forum per gracz

  • Tak

    Głosy: 6 46,2%
  • Nie

    Głosy: 2 15,4%
  • Jest to mi obojętne

    Głosy: 5 38,5%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W większych ale i w mniejszych plemionach łatwiej było by wprowadzić porządek oraz zachować bezpieczeństwo informacji na forum plemiennym gdyby była możliwość określania którzy gracze mają dostęp do jakich zakładek forum. Np.: do zakładki konkretnego frontu (granicy z jakimś wrogim plemieniem) przywódcy plemienia zapisywali by tylko osoby uczestniczące w walkach na danym froncie. Jedynie grupa założycieli i administratorów powinna mieć dostęp do wszystkich zakładek. Możliwe mogą być inne grupy tematyczne dla których przydzielanie graczy do zakładki może mieć sens, np.: karczma, itp (niektórzy lubią tylko konkretne rozmowy związane z walką a nie "puste" ciągnące się pogaduszki na tematy luźno związane albo w ogóle niezwiązane z grą).


Dodatkowe uzasadnienie:
Zauważyłem powszechny problem w plemionach nieśledzenia forum przez graczy. Analizując ten problem doszedłem do wniosku, że często jest to wina zbyt dużej ilości postów na niedotyczące danego gracza tematy (np raporty z ataków na gracza będącego całkiem po drugiej stronie plemienia). Tam gdzie dużo postów się pojawia tam przestaje mieć znaczenie gwiazdka "nowego postu na forum", która ciągle się pojawia i irytuje. Z drugiej strony przeszkadza to w zauważeniu wiadomości, która ma dla nas duże znaczenie....np.: ataki na sąsiada.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie wiem czy stworzenie czegoś takiego było by realne;) I szczerze powiedziawszy jest mi to całkowicie obojętne;)
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że lepszym rozwiązaniem była by możliwość zaznaczenia przez gracza tych zakładek, które go interesują. I wówczas, gdy pojawi się nowy post w zakładce, którą gracz zaznaczył, to zostanie poinformowany. Jeśli w innej, nie zostanie o tym powiadomiony.
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że lepszym rozwiązaniem była by możliwość zaznaczenia przez gracza tych zakładek, które go interesują. I wówczas, gdy pojawi się nowy post w zakładce, którą gracz zaznaczył, to zostanie poinformowany. Jeśli w innej, nie zostanie o tym powiadomiony.

To też jedna z propozycji, która tutaj padła i w sumie uważam też za ciekawy pomysł....zwłaszcza jak chcemy zachować dotychczasowe możliwości szpiegowania w plemionach :DDD Zapewnie większość graczy woli zachować dostęp do jak największej ilości informacji na forum a jedynie zlikwidować tą irytującą gwiazdkę ;) http://forum.plemiona.pl/showthread.php?t=76893.

Jednakże ja liczę na poparcie tych nielicznych, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu dużymi plemionami :D W moim pomyśle ważne jest to że założyciele plemienia mogą dowolnie kształtować dostępność informacji dla graczy poprzez jawne określanie które zakładki dany gracz widzi. Dla mnie najważniejsze jest to że poszczególni gracze będą mieli bardziej przejrzyste forum oraz to że łatwiej będzie uchronić się przed szpiegowaniem całości forum. Wydaje mi się, że w ten sposób w dobrze zarządzanym plemieniu problem szpiegowania będzie można niemalże całkowicie wyeliminować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry