Handel punktami premium

Czy uważasz, że pomysł jest dobry?

  • Tak.

    Głosy: 39 22,4%
  • Tak, choć trzeba wprowadzić poprawki (napisz jakie).

    Głosy: 14 8,0%
  • Nie.

    Głosy: 121 69,5%

  • W sumie głosujących
    174
Status
Zamknięty.

DeletedUser140765

Guest
Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby umożliwić graczom zakup konta premium bez wkładu w złotówkach.
Chodzi o to, żeby wprowadzić na rynku 4. surowiec - punkty premium. Możnaby je było kupić za dowolny inny surowiec. Oczywiście, żeby uniknąć zawyżonych, jak i zaniżonych cen, wprowadziłoby się maksymalną i minimalną ilość surowców, za które punkt premium może zostać sprzedany. Wartość ta, wyznaczana przez administrację serwera, zmieniałaby się w zależności od rozwoju danego świata, żeby nie doszło do możliwości zakupienia przez każdego punktów premium za stosunkowo niewielką ilość surowców. W ten sposób gracze, którzy kupili punkty premium za złotówki, będą mogli wymienić je na surowce, a każdy będzie miał możliwość "darmowego" KP (za surowce uzyskane w grze).
Pierwsza myśl przeciętnego użytkownika mówi, że firma Plemion na tym straci. Otóż nie - będzie tylko tyle kont premium, ile zostało zakupionych za realną walutę. Podam to na przykładzie:
- Gracz xxx kupuje punkty premium i przeznacza je na KP. Zostaje mu ich jeszcze trochę. Pilnie potrzebuje żelaza, więc wystawia ofertę 2 punkty premium za 10 000 żelaza.
- Gracz yyy, który chce uzyskać konto premium za surowce, przyjmuje ofertę. Punkty premium zostają mu wysłane natychmiast (ewentualnie po czasie dotarcia kupców w stosunku 1 kupiec - 1 punkt premium, decyzję zostawiam administracji). Gdy nazbiera ich wystarczającą ilość, może wymienić je na KP.
- Firma dostaje tyle pieniędzy, ile zapłacił jej gracz xxx, mimo że sprzedał punkty premium graczowi yyy.
Pomysł został częściowo zaczerpnięty z innych gier przeglądarkowych. Myślę, że zapewniłby on grze większą popularność, oraz dodatkowe dochody (gracze kupowaliby więcej punktów premium, żeby część wymienić na surowce).

Proszę o odpowiedzi, które mogłyby coś wnieść i ulepszyć pomysł. Jeżeli dostrzegacie jakieś niedociągnięcie, napiszcie o tym, jak możnaby je naprawić. Jeżeli już musicie negować pomysł, to podajcie sensowny powód. To wszystko, o co proszę.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Jeżeli już musicie negować pomysł, to podajcie sensowny powód.

Jeden ZASADNICZY powód. W tym momencie gra staje się rozgrywką na zasadzie "jestem bogaty (mogę kupić dużo premium) więc mam dużo większe szanse w grze (bo będę miał więcej surowców)". Do tej pory Premium jedynie ułatwia zarządzenie kontem (jeśli ktoś się uprze i ma dużo czasu to jest w stanie zarządzać nim bez najmniejszej straty dla konta, także bez posiadania premium). Twoja propozycja stawia takie osoby na pozycji przegranej - zapał do gry i szczere chęci nie dadzą bowiem "ekstra surowców".
 

DeletedUser140765

Guest
Rozważałem tę możliwość, ale biorąc to na logikę, nikt nie wykupi 2 milionów punktów premium. Możnaby wprowadzić limit punktów premium miesięcznie, które chcemy przeznaczyć na surowce. W ten sposób nikt nie mógłby wykupić ich niewyobrażalnej ilości, żeby wszystko wymienić.
 

DeletedUser

Guest
Na nie ; D Przeczytałem pierwsze parę zdań i mam dosyć :D Bez sensu, ktoś równie dobrze jak ma dużo pieniędzy to kupuje PP i za te PP kupuje surowce na samym początku... Przez co ma o wiele większe szanse, to tak jakbyś kupował surowce... a tego chyba nie chcemy ? Jak kmic napisał KP ułatwia tylko zarządzanie, a twój pomysł daje niepotrzebną możliwość kupowania surowców - przez co gra staje się kolejną głupią grą przeglądarkową dająca bonusy za kasę.
 

DeletedUser118794

Guest
nie bo jak masz 2 i wiecej mil to tych premium mozesz se kupica na rok kp bez sensu nie ;/
 

DeletedUser

Guest
Pomysł słaby, Twój tok myślenia promuje bogatszych a tak nie powinno być.
 

DeletedUser

Guest
Bogatsi górą, tak przynajmniej według Ciebie jest... NIE (stanowcze)
 

DeletedUser125974

Guest
NIE-pomysł absurdalny

natomiast z drugiej strony-zauważcie ile osób przestanie grac przez zmiane systemu Premium,BOGATY to pojęcie względne
 

DeletedUser93204

Guest
Jestem na nie.
Gra stałaby się wtedy tylko dla bogatych..Masz duzo kasy?Kup konto Premium..
 

DeletedUser

Guest
na nie.
ponieważ w późniejszym etapie gry, przy kilku milionach pkt surki mam od groma, więc nie będę jej kupować za KP, mogę kupić KP za tą przelewającą się surę, ale każdy ma nadmiar sury, więc też chętnie kupi za nią KP:)
w początkowym etapie gry, jak masz kasę, rozwijasz się szybko, a to jest nie fair:)
 

DeletedUser141060

Guest
Gdy zobaczyłem ten temat pomyślałem "to jest coś!" ale później po zapoznaniu się z treścią zrozumiałem ,że gracz ,który jest pierwszy w rankingu będzie miał premium do końca życia a poza tym to jak byś się czuł gdybyś nie miał surkuw a gościu obok miał ich tysiące?
 

DeletedUser132492

Guest
Oczywiście że nie. Ta gra jest darmowa, a teraz zaczynano by kupować za kasę surowce tak jak niektórzy na allegro, a zgodnie z przepisami jest to nielegalne!
 

DeletedUser144323

Guest
Głos na nie. Złotówki z premium idą na rozbudowę i usprawnianie gry. Gdyby ich zabrakło to z kąd brano by fundusze.
 

DeletedUser135398

Guest
jeśli już, to po 5,6 miesiąch świata... na pczątku byłoby to bez sensu...
 

DeletedUser

Guest
To jak jesteś najlepszy na świecie i inni wystawiają KP za surkę... Całe życie da się obstawić :D
 

DeletedUser

Guest
ja jestem na nie, poniewaz plemiona podupadna bez kasy z KP!!! zreszta ja nie mam KP i narazie swietnie sobie radze:D
 

DeletedUser

Guest
No ja też jestem na NIE.
Zacząłem grać w plemiona i gram do dzisiaj, bo to jedna z niewielu(jak nie jedyna taka gra za free). Chcesz szybciej zarządzać kontem to kupujesz KP, nie stać Cię - grasz bez KP, ale nie jesteś na straconej pozycji, musisz tylko włożyć w to więcej czasu.
Równość wszystkich graczy bez względu na sytuację materialną musi być :)
 

DeletedUser

Guest
można tak zrobić, proponujesz tyle punktów premium za tyle surowców, on śle a ty ślesz punkty premium, ale ten pomysł... nie było by kasy na wybijanie monet, a pomysłodawcowi rozwaliło się 1000 ciężkich i nie ma np. żelaza, lub jest niepełnoletni, rodzice nie chcą mu konta bankowego dać, komórki oraz kasy żadnej NIE MA, no to chce za surowce, które ma od groma, bo mam 2 wioski na pustkowiu i nie wiem które barbarki atakowałem, i mi się nie chce grać itp. itd.
a odpowiedź to... każdy zresztą wie, NIE




P.S.
też mnie na premium nie stać, ale trudno, jakoś sobie żyje (bez premium) z wreszcie 28 wioskami wśród kolegów z plemienia na K22
 

DeletedUser146510

Guest
Moim zdaniem IG jednak by na tym straciła.
Poza tym, noobki, które są bogatsi, od przeciętnego dobrego gracza prędko zaczęliby być wysoko w rankingach, i już nie można by się było połapać, kto jest tak naprawdę dobry, a kto bogaty, zepsułoby to grę, część graczy by odeszła od plemion(w tym część graczy, którzy kupują KP, ale nie stać ich na nadwyżkę PP) więc iG raczej by straciła
 

DeletedUser

Guest
Pomysł do bani:mad:!!! Dałoby to możliwość bogatszym(niekoniecznie lepszym) graczom na szybki rozwój. To dzielenie nawet plemion na "bogatych" i "biednych" graczy. W rezultacie doprowadziłoby to do dyskryminacji!!! A to jest wbrew KONSTYTUCJI!!!! Choć mnie samego stać aby mieć premkę co miesiąc to wolę rywalizować fer-play. Jak ktoś chce mieć więcej surowców niech ruszy swoje wojo na farmy!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry