Grupy wiosek-wyróżnenie na mapie

  • Rozpoczynający wątek mx1000
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    136
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pół roku miałem przerwy, zacząłem znowu niedawno na ś29. Kiedyś wioski nazywałem 0001:xxxxxxxxxxxx. W miejsce "x" dawałem jakąś nazwę, aby łatwiej mi było zapamiętać gdzie dana wioska leży... Na nowym świecie jednak wszystkie wioski nazywam "...", aby utrudnić akcję ewentualnym wrogom.

Stąd propozycja, aby grupy wiosek(off, deff itd.) można było jakimś kolorem wyszczególnić na mapce. Gracz sam by oczywiście decydował czy chciałby, aby jego grupa wiosek była na mapce widoczna i ewentualnie sam by ustawiał kolor.

Chyba wszystko jasne. To by ładnie pokazywało rozmieszczenie wiosek np. z ofem na mapie i jednocześnie ustalało by planowanie ataków. Wiem, że jest skrypt, który przy wiosce daje taką ikonkę w zależności od tego czy jest to wioska off, czy deff, ja jednak wolałbym aby można było zobaczyć wszystko na tej większej mapce po prawej stroni;) Liczę, że pomysł się spodoba.

Co do ankiety. Dam dwie odp. "tak" i "nie"... Bardzo proszę, aby gracze bez KP nie klikali na "nie", tylko w ogóle nie głosowali lub klikali na "tak" aby pomóc innym korzystającym z KP.

Aaa i zapraszam do komentowania, ponieważ smutno mi, że ja się tu męczę, a Wam się nawet nie chce nic napisać;D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Głos na nie, szkoda że nie dodałeś opcji ,,Nie mam zdania".
Bo choć Twojego pomysłu nie popieram, chciałbym by była możliwość znaznaczania grup wiosek na mapie bez udziału skryptów. Im mniej tego dziadostwa, tym lepiej.
 

DeletedUser

Guest
Odświeżam. Pomysł na pewno nikomu by nie zaszkodził;)
 

*BBC*

Zwiadowca
Wynik reakcji
131
pomysl calkiem ok.. zawsze tez mecze sie szukajac wioski off na mapie.. a skrypty.. nie zawsze chce sie je instalowac i nie kazdy jest legalny.. :)
glos na tak
 

DeletedUser109506

Guest
głos na tak ;)
kto by nie chciał przecież niemusi korzystać z tej opcij a innym ułatwiłoby to oriętacje na mapie ;)
 

CartoonNetwork

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
0
Owszem. Dla graczy z xxx wioskami o podobnych nazwach pomogłoby grupowanie wiosek na mapce.

Głos na tak.
 

DeletedUser121480

Guest
Sam miałem 150 wiosek i wiem jak trudno wiedzieć gdzie off a gdzie def.. bo tak najeżdżać na każdą wioskę co to za grupa to aż strach :D
 

DeletedUser120637

Guest
dla posiadaczy kont premium jest skrypt dzięki któremu możemy sobie oznaczyć odpowiednie grupy wiosek na mapie

view.php
[/URL][/IMG]

to instalujemy np pod chrome lub FF (z małpką)
http://userscripts.org/scripts/source/46930.user.js

Kiedy zainstalujesz, w przeglądzie wiosek wybierz "grupy" a następnie kliknij w odnośnik "» Grupy". Tam obok każdej grupy masz kropkę. Kliknij na nią, i wybierz kolor i logo odpowiednie dla grupy.

Miłego oglądania mapy
 

DeletedUser

Guest
Ale mi chodzi o to, aby podział na grupy był widoczny również na tej drugiej mapce;)
 

DeletedUser130574

Guest
Ale mi chodzi o to, aby podział na grupy był widoczny również na tej drugiej mapce;)


A jak sobie wyobrażasz, żeby zmieścić jakiekolwiek oznaczenia na takie małe kwadraciki?

Jeżelli podasz sensowną propozycję to poprę pomysł
 

DeletedUser130574

Guest
A nie sądzisz, że mogłoby zacząć brakować kolorów lub kolory zlewałyby się ze sobą, gdyby tylko w okolicy był ktoś, kogo dodaliśmy do jakiejkolwiek grupy graczy?

Może i dobrze kombinujesz, ale nadal mnie to nie przekonuje.

Powstrzymam się na razie od zagłosowania, do czasu aż pojawi się coś co mnie przekonuje, bo negatywnie pomysłu nie ocenię, gdyż pomysł jest ciekawy :)
 

DeletedUser

Guest
Dlatego też uważam, że każdy powinien sam sobie ustawiać czy tego chce oraz ewentualnie kolor.

To w sumie coś takiego jak byś dodawał nowego gracza do kolorów na mapce. Działało by to na tej samej zasadzie. Opcja dla chętnych.
 

DeletedUser127120

Guest
np

np off kolor żółty deff biały i zostaje ci dużo kolorów na wroga:eek::eek::eek::eek::eek::eek: P
 

DeletedUser

Guest
Hmm... Kij ma 2 końce. Z jednej strony pomysł dobry. Ale z drugiej to już za duże ułatwienia. Kiedyś żeby grać trzeba było mieć umiejętności, a teraz jest tyle ułatwień, że pełno dzieci neo dręczy nas swoją obecnością... Ale jako, że jestem leniwy i ułatwiłoby mi to wysyłanie wojska zagłosuję na "tak":)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest ciekawy i dlatego zagłosowałem na tak. A ,żeby nie były takie same kwadraciki mogłoby się dawać 2 kolory na jednym. Kolorów jest dużo, więc napewno by to odmieniło grę. Chociaż czasem kolory mogą się zlewać co było by problemem. Nie wiem czy mój pomysł się wam podoba. ;]
 

DeletedUser114179

Guest
np off kolor żółty deff biały i zostaje ci dużo kolorów na wroga:eek::eek::eek::eek::eek::eek: P

Zależy. Ja np nie lubię mieć na mapie 2 zlewających się kolorów - nie jest to problem dostrzegania, ale raczej dobrej orientacji. Front mam odpowiednio pokolorowany wedle aktualnych zainteresowań. Do tego chciałem ci uświadomić że żółty kolor jest zarezerwowany dla wiosek własnych, biały dla aktualnej wioski (w której "przebywa się" obecnie). Oznaczenie takie na prawej mapie jest moim zdaniem bezsensowne. Jedynie jakieś mogło by być na mapie okolicy (lewa) - wtedy ludzie mający zastępstwo mieli by znacznie ułatwione zadanie.

Co do samych oznaczeń wiosek. Ktoś pisał że przy 150 wioskach ma problem. Jak przejąłeś te wioski sam to nie powinieneś mieć problemu. Po to są grupy wiosek by tak sobie zorganizować pracę by było łatwo szukać takich wiosek jaki ci są w danej chwili potrzebne. Masz nieograniczoną możliwość tworzenia grup. Przy obecnie 1311 wiosek mam 35 grup wiosek z czego 8 grup jest ogólnych (def, off x3 - zależnie dla grupy od ilości jednostek produkowanych, zwiad itd). Pozostałe 27 grup to grupy terenowe - na każdy teren odpowiada grupa off i def. Dzięki temu nie mam problemu z odszukiwaniem interesujących mnie wiosek :)
Dodatkowo każdą z 1311 wiosek przejąłem sam. Każdą wioskę ja przydzielałem do grup i dzięki temu wiem dokładnie co, gdzie i po co jest.
 

DeletedUser73475

Guest
ciekawy pomysł ,przy liczbie ponad tysiąca wiosek nie jest łatwo ,uzywam podobnych nazw wiosek i zeby nie szukac offa to mam wszystko zapisane w wordzie i systematycznie aktualizuje jesli dochodzą nowe wioski ,inaczej by człowieka szlag trafił ,to by znacznie uprosciło zycie nie jednej osobie ,na tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry