Graficzne przedstawienie atakowanej wioski na mapie

  • Rozpoczynający wątek Giw12
  • Data rozpoczęcia

dobre?

  • tak

    Głosy: 96 76,8%
  • nie

    Głosy: 29 23,2%

  • W sumie głosujących
    125
Status
Zamknięty.

DeletedUser60946

Guest
Nie rozumiesz tego, co ja napisałem. Napisałem, że ZMIERZAMY do botów! a to jest różnica. Jest to kolejne ułatwienie dla obrońcy. Niech agresor ma jakąś nadzieję, że obrońca przeglądając ileś tam wiosek(po to agresor właśnie śle feake) nie natknie się na tą, która najbardziej potrzebowała pomocy i nie zdąży podesłać defa.
 

DeletedUser

Guest
susz: przy fejkach i atakakach na wszystkie wioski bylby znaczek przy kazdej wiosce

z tego co sie orientuje atakowac potrafi kazdy a bronic nie i obrona jest jednym z czestrzym powodow wyjazdow do babci (szukanie zastepcy) akurat w czasie atakow badz rezygnacja z gry

z tego co pamietam dodatkowo to ostatnio sa dodawane ulatwienia dla atakerow
1. oznaczenie wioske gdzie wyslalismy ataki
2. wszystkie wojska na placu co skraca czas wysylania atakow

dodatkowo agresor nie musi byc w czasie atakow przy kompie a obronca raczej musi jesli ma malo wojska
agresorowi latwiej zorganizowac ataki niz obroncy ruszanie wojskiem

zastanawiam sie czy miales kiedys ataki na wioski ktore nie mialy wiecej defa niz 1 i to w wiekszej ilosci niz na pojedyncza wioske tylko na jakies 50 skoro sadzisz ze obronca ma za duzo ulatwien
 

DeletedUser60946

Guest
Obrońca ma za dużo ułatwień. Mi wystarczyło 7 mieczników przy murze na 10 poziomie, żeby ubić decydującego grubego. Nie raz szły na mnie fale ataków, ale ja bronię się w 80-90% swoim defem, więc często mi się zdarza, że idą ataki a ja nie mam co podesłać. Obrońca ma jednak wiele możliwości, więc jak nie masz wystarczająco defa, to robisz unik tym, co masz :p
 

DeletedUser

Guest
7 mieczykow czyli 7 wsparcia?

chyba nikt sensownie Ciebie nie atakowal skoro Twierdzisz ze obronca ma latwiej :p
 

DeletedUser

Guest
susz jeżeli masz średnio kilkadziesiąt ataków dziennie, które wchodzą od (przykładowo) 8:01 do 23:59 i dodatkowo mało wojska, to musisz albo siedzieć cały dzień przy kompie, albo zrezygnować z części wiosek i obonić tylko tych gdzie jest najwięcej deffa, ewentualnie tam gdzie wiesz, że wejdzie szlachta.
Jako agresor offa używasz w stylu: "odpal i zapomnij". Wysyłasz wojsko i tylko czekasz, aż dojdzie. A obrońca od wysłania ataku do jego dojścia musi cały czas działać, bo nie wie czy będzie więcej ataków, czy pójdzie szlacht, a jak tak to gdzie.
Uważasz, że obrońca ma zbyt łatwo? To przestań atakować barbarki pikami w bonusie nocnym.
 

DeletedUser60946

Guest
Tak obrońca ma za łatwo:
-107% więcej obrony na 20lvl muru(a ten jest, a przynajmniej powinien być zawsze)
-morale
-bonus nocny
-możliwość łączenia defów, agresor może wysłać do ataku jedną zagrodę, a Ty możesz mieć w obronie klika zagród jednocześnie
-gruby idzie długo i łatwo ginie


Agresor może liczyć na wysokie szczęście i to, że akurat nie ma obrońcy...

I kto niby ma łatwiej??


barbków ja nie atakuję już od 3 lat, a widzę, że jednak Ty jeszcze jesteś na poziomie farmienia ;p i pewnie jesteś zwolennikiem stylu rozwijających się barbów, bo surki Ci brakuje :)



Giw12 naucz się czytać :p jest napisane mieczników,
Ciebie chyba ciągle farmią skoro twierdzisz, że agresor ma łatwiej.
 

DeletedUser

Guest
susz: jesli miecznikow to jakis beznadziejny gracz jako ze musial wyslac z jakas bardzo mala iloscia wojska (10 lekkiej + gruby?) albo byl w bonusie nocnym


- mur szybko schodzi
- w przypadku morale sie zgodze ale przy wiekszosci morale jest na poziomie 100%
- bonus nocny nie jest na kazdym swiecie dodatkowo to ataker wybiera kiedy wchodza ataki a nie obronca
- ataker moze wyslac wiecej atakow na wioske niz 1
- Ataker wybiera co idzie z grubym
ze ktos wysyla 10 lekkiej to juz jest sprawa atakujacego

co do szczescia to obronca liczy ze ataker bedzie mial ujemne szczescie to jest losowe wiec kiepski argument

8 mil nie tak latwo sfarmic :p wiec jakos na to ze ktos mnie farmi nie narzekam
atakuje czesto i wiem ze bronic jest ciezej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser60946

Guest
Niestety nie beznadziejny gracz, ale mieczników "wepchnąłem" na 3 grubego, nie zawsze dysponuje się taką ilością wojska, żeby gruby miał obstawę ileś tak k.


- Nie tak szybko jak siedzi tam po 100k pik, mieczy, łuków i kilka k ck...
- Na starych są bonusy nocne, a atakujący przez bonus ma ograniczone możliwości ataku i musi też długo siedzieć, żeby zsynchronizować ataki :)
- Tak może, ale i tak jego offy walczą pojedynczo, a defy obrońcy walczą "w kupie" tzn wszystkie na raz.
- No i cóż z tego?? jak legnie połowa obstawy(nie zawsze musi zginąć połowa), to gruby zdycha

Jakbyś miał 8mln, to byś wiedział, że obrońca ma łatwiej. Poza tym jeśli jesteś na poziomie farmienia(a to wynika z faktu, że mówiłeś o tym, że ja farmię pikami w bonusie nocnym), tzn farmisz barby tzn. że nie masz tyle pkt ;)
 

DeletedUser

Guest
Giw12 tu masz statystyki do mojego konta

- kwestia ilosci taranow :p
- ja gram bez bonusu :p
- ale to atakujacy wysyla fejki aby obronca mial dzielic tego defa na wiecej wiosek
- kwestia swiata na niektorych musi pasc polowa aby gruby padl :p

farmi sie na poczatku pikami z tego co sie orientuje chyba ze Ty nie robisz pik na poczatku tylko surke i do lekkiej :p (a tak ogolnie to nie ja ten tekst napisalem o ktorym mowisz)
 

DeletedUser60946

Guest
Tak czy siak obrońca ma łatwiej ;) a fejki można wykryć ;)
Z tą połową jest różnie :p niby musi połowa paść, a nie zawsze np gruby z obstawą 100lk nie ginie gdy w obronie jest 80 pik(ginie 52lk, więc ponad połowa), mur na 20lvl - przynajmniej tak jest na 8. jak sprawdzałem w symulatorze ;)

Sorki, pomyliłem, rzeczywiście nie Ty pisałeś ten tekst. Jednak mowa w nim była o tym, co robię teraz("farmisz"), więc odpowiedziałem, że nie farmię - nie było mowy o początku :p
 

DeletedUser

Guest
susz: jak wykrywasz fejki jesli idzie po 6 atakow z 1 wioski na rozne cele? w czym 1 z atakow ma pelnego offa? bo jakos ja nie jestem wstanie tego stwierdzic :p

z ta szlachta jest zalezne od swiata
stary styl ma tak ze jednostki gina po rowno wiec trzeba zabic polowe aby gruby padl

co do Twojego stwierdzenia ze obronca ma latwiej to uwazam ze zaden dobry gracz Cie nie atakowal na wieksza skale

dodatkowo
standardowy def (taki jak wiekszosc graczy robi) buduje sie dluzej niz standardowy off co dodatkowo utrudnia sprawe

oraz fakt ze sporo ludzi konczy gre przy obronie to chyba kolejny znak ze obrona jest gorsza ;)
 

DeletedUser60946

Guest
Odpierałem fale po 200 ataków i cały czas twierdzę, ze obrona jest łatwiejsza ;) poza tym większość graczy sądzi, że jest dużo ułatwień dla obrońcy, a mało dla agresora - poczytaj forum :)

Porównaj pewien ranking: (ja mam ponad 2 razy mniej punktów)

Ty:
OD Rank: 93. (32,039,301 score)
OD Attack Rank: 54. (25,478,123 score)
OD Defense Rank: 186. (6,561,178 score)

ja:
Ranking pokonanych: 20. (75,494,146 score)
Ranking pokonanych (agresor): 35. (38,329,531 score)
Ranking pokonanych (obrońca): 35. (37,164,615 score)

moje statystyki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wez pod uwage ze u Ciebie jest liczony ranking wedle nowego stylu u mnie wedle starego (masz ladnie wyrownane)


wedle nowego wyglada u mnie
Ranking pokonanych: 99.
(60,118,379 score)
Ranking pokonanych (agresor): 31.
(49,112,204 score)
Ranking pokonanych (obrońca): 386.
(11,006,175 score)

statystyki

bo tam daja takie pomysly ktore sa bez senu i ktore daly by jeszcze wieksze ulatwienia
ten 2 pomysl ktory jest (o mieczyku na mapie) malo informacji bedzie dawal jako ze ataker moze zmylic wysylajac po 1 mieczu/ taranie/ kacie aby po prostu u osoby sie wyswietlala taka informacja (ja bym tak zrobil :D)


edit: na temat PP to slyszalem kiedys teze
ranking PP obroncy: jest wskaznikiem jak osoba jest lubiana przez plemie
PP agresora: jak osoba glupio wysyla offy :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser60946

Guest
I tak mam lepszy ranking pokonanych przeciwników ;) a pkt dwa razy mniej,


Co do tego ułatwienia. Co chwila są jakieś dodatkowe opcje dla KP, a dla zwykłych graczy nie ma prawie wcale. Wprowadzajmy ułatwienia dla obydwu grup, a nie tylko dla KP, bo przepaść cały czas się powiększa...
 

DeletedUser

Guest
wedle nowego stylu punktacji mamy podobne konta :p

co do ulatwien
wprowadzane sa ulatwienia dla KP bo to przynosi kase
 

DeletedUser60946

Guest
Rzeczywiście podobne(wcześniej nie zwróciłem uwagi ;))

Jeśli będą wprowadzane tylko ułatwienia dla KP, to ci którzy go nie posiadają przestaną grać :p a jak przestaną grać, to będzie duuuużo mniej ludzi na światach, a jak będzie mniej ludzi, to ci z KP będą mieli mniej potencjalnych celów.
 

DeletedUser123308

Guest
Ja z tego nic nie rozumiem, jak mi to ktoś "jaśniej" wytłumaczy to zagłosuje :)
 

DeletedUser81602

Guest
Ja z tego nic nie rozumiem, jak mi to ktoś "jaśniej" wytłumaczy to zagłosuje :)

jaśniej to jest tak:

chodzi o to że mając KP widzisz gdzie wbijają się Twoje ataki
a osoba broniąca nawet jak ma KP to tego nie widzi..

Więc jak dla mnie głosuje na "tak" i nie dlatego że to jest dobre
tylko dlatego żeby było sprawiedliwiej, tzn aby broniący widział
swe zaatakowane wiochy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry