Gitara

  • Rozpoczynający wątek ccchelsea
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam.

Czy ktoś z was gra na jakimś typie gitary??

Elektryczna klasyczna akustyczna...

Jaką polecilibyście na początek ;p?
 

DeletedUser160041

Guest
Ja gram przede wszystkim na Gibson SG Standard white ( w Polsce nie kupisz koloru white )
W zespole mamy zakupiony wspólny Gibson ES345
 

DeletedUser165979

Guest
Witam.

Czy ktoś z was gra na jakimś typie gitary??

Elektryczna klasyczna akustyczna...

Jaką polecilibyście na początek ;p?

Na początek przygody z gitarą polecam klasyczną przez wzgląd na palce. Najczęściej (choć są wyjątki) gitary klasyczne posiadają nylonowe struny, które bardziej oszczędzają palce w początkowej fazie nauki gry. Akustyczną z metalowymi strunami na sam początek po części odradzam. Chociaż sam zaczynałem od akustyka. Aczkolwiek trzeba mieć wiele samozaparcia, aby nie zrezygnować z nauki po kontuzjach palców (przecięcia itp) przez ostre struny. Reasumując niektóre osoby od razu rzucają się na elektryka, bas nie znając całkowicie podstaw gry. Na początek wybierz klasyka, a w miarę postępów (poznanie podstaw) można iść krok dalej.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
@up

Oczywiście jeżeli interesuje CIę muzyka rockowa, zacznij grać na gitarze elektrycznej. Początki będą bardzo trudne, ale zaczneisz od elektryka, i po ok. miesiącu gra nie będzie ęczarnią, ale czystą przyjemnością.

P.S Bas to zupełnie inna szkola jazdy.
 

DeletedUser165979

Guest
Można skakać od razu na elektryka, ale nie wiem czy jest sens jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z gitara. Może jestem tradycjonalista, ale warto podstaw nauczyć się na klasyku/akustyku, a dopiero później rzucić się elektryka. Przynajmniej później jest o wiele prościej. Jeśli zaniedba się podstawy i od razu będzie się chciało grać to faktycznie będzie się grać, ale jakoś tej gry będzie kiepska lub zwykłym odtwarzaniem mechanicznym. Natomiast nutka kreatywności będzie "uśpiona" (delikatnie mówiąc), bo jak ma być żywa jak się nie zna podstaw? Ale to moje zdanie, czyli osoby która przebrnęła i przegryzła muzykę od wielu lat. :)
 

DeletedUser155947

Guest
Temat stary, ale warto go odkopać, bo początkujący gitarzyści mogą się zrazić przez posty poprzedników.
Dobijają mnie wypowiedzi, które mówią, że elektryk i akustyk na początek są bee. Ja początkującym polecam elektryka jeśli lubią taki typ muzyki do którego nie nadaje się klasyk, czy akustyk, kropka. Można kupić przecież "dziewiątki". Wtedy gra się chyba nawet lżej niż na nylonach w klasyku. Sam mam w klasyku struny Hard Tension i struny te są twardsze od dziesiątek w moim elektryku, a nawet na akustyku kolegi grało mi się lżej.
Przecięcia od strun w akustyku? Akustyk to gitara to smęcenia, a Ty się pozacinałeś? :D A może to przez źle spiłowane/nabite progi? :D
Wystarczy dobrać odpowiednią grubość strun i odpowiednią gitarę i bez problemu nauczymy się gry na każdej z gitar.

Co do basów.. to w ogóle inna kwestia :D gra się inaczej niż na "zwykłych" gitarach, więc nie ma co porównywać. Regularne ćwiczenia + dobre wprawki i po miesiącu palce przyzwyczają się do gry na basie :D

Najważniejszą kwestią jest ogranie gitar i wybranie takiej jaka nam pasuje w danym przedziale cenowym, no i porady doświadczonych gitarzystów. Są wiosła dobre dla początkujących, a są też takie, które potrafią sprawić problemy doświadczonym gitarzystom.. :)
 
Do góry