GDZIE JEST TOP1 OF CARTOGRAPHY & Mapki by Stukniety?

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.656
Żadne inne plemię nie zrobiło tego tak chujowo*
Bo jak zrobili to dobrze to noobaski z FO nigdy by się nie połapały.
@kochamTwojastara nie myśl tyle, bo Ci sie styki przegrzeją. Oczywistego sarkazmu nie umiesz wyłapać
Rozumiem że jesteś w stanie wskazać palcem kto rozwijał sobie darmy z bota?
Dla mnie temat zakończony skoro wioski usunięte i typ odpowiedzialny podobno wywalony.
 

Szum Lasu

Miecznik
Wynik reakcji
328
Ale niektórzy z was są odrealnieni..

Piszecie jak bardzo słabe jest posiadanie kręta/kretów w sąsiednim plemieniu.. i jeszcze twierdzicie, że kiedyś to byli fajnie, bo tak to nie wyglądało.. xd

Krety były przed światem 100, wyciąganie graczy było przed światem 100, dogadywanie dyplomacji w ukryciu też było, zmiany stron, kosy też były

Ktoś tu pamięta kosę kartonów i mdh w PHLL na 99?
Dla tych co nie grali PHLL walczyło z BraWO (jakieś 35 procent granjcy). Miało sojusz z kartonami i mdh z okresem miesięcznego wypowiedzenia. Kartony/mdh bez wypowiedzenia wbiły w nocy w nasze plecy (85%+ granicy... Front)

100 świat..
1) zdrada GEH, o której każdy słyszal pewnie.. sojusz przed startem/na starcie do końca świata.. Hej w środkj nich wbiło w speed(wymieszane wioski)
2) eNki rekrutowały/miały kretóe w Oramy (nie mam im za złe, element gry), my też mieliśmy w innych plemionach tak jak i wszystkie liczące się plemiona..



Farmy też były 100 światów wcześniej..

91 też pamiętam krety i wyciąganie graczy z przegrywającego plemienia (po obu stronach ostatecznej koalicji)

Co do darm na świecie 200. Wydziałem sporo przykładów (wystarczyło 5 minut szukania) jak gracze z innych ekip rozwinęli się na darmach. Kolejne Nicki kojarzę z innych swiatów, gdzie startowały z jedna/dwoma kuzynami.

Krety w plemionach na ibrzeżach/randomowych były od lat.. xd

"Krety" były 1000 lat wcześniej przed stworzeniem plemion, ale wcześniej miały inne określenie.. xd

Ps sorry za interpunkcję/literówki-pisałem na szybko z telefonu
Pewnie, że od lat były krety. Gracze jak przegrywali w plemieniu to zmienia stronę jednocześnie od razu po dołączeniu atakując dawnych kolegów. Oczywiście, że tak było i będzie.

Jednakże teraz poziom krętów niewyobrażalny dla mnie chociażby. Wróciłem sobie bo z sentymentu w sumie wracam. A tutaj każde plemię ma w każdym plemieniu kręta. Inna sprawa, że niektóre plemiona mają kretów w zarządzie plemienia. Kiedyś nie było widoczne kto ma jakie wojska, gdzie itd może to problem? Bo mając kreta o takim statusie to logiczne jest, że ilość informacji nie określa tylko dyplomacji, ewentualnie obstaw itp tylko normalnie może podać ilość wojsk w poszczególnych wioskach itd.

Jeśli chodzi o darmy. Większość je ma. Czasami dwaj kuzyni też wbiją i grają, kończą (uprzedzam nie na 1 wiosce tylko jak zapał stracą)-ofc wioski do mnie. Jednakże kiedyś musiałem ich bronić, dołączali do mnie do plemienia, czasami trzeba było walczyć.. Tymbardziej, że większość tych światów była przed wstępnym to w sumie mieliśmy różne okolice, jedynie stronę świata wybieraliśmy wspólnie a radzić sobie każdy musiał sam.

Teraz się tworzą plemiona darm, albo chociażby z połową darm, a reszta graczy przy okazji do rozebrania bo się niczego nie spodziewają. Jak z tym walczyć? Nie mam
Pojęcia. Może 1ip jedno konto i zakończyć te wstępne logowanie i wybieranie kierunku?

Przecież to logiczne, że jak osoby zaproszone startują obok nas to równie dobrze mogę kuzynów, dziadków, ciotki, wujków, kumpli z pracy i kogokolwiek z ulicy zaprosić aby mi wioskę zrobili.
 

Kamcio2013

Repka FO
Wynik reakcji
2.430
Jak.. w każdej grze tak naprawdę multiplayer. W każdej grze znajdą się olbrzymie minusy, które kłują w dupie na każdym etapie grania w nią.
A jednak gramy. Myślę, że przynajmniej +75% z nas już miała do tej gry nigdy nie wracać i z nią definitywnie kończyć. A jednak pojawia się iskierka, wraca chęć na nowo, ciekawość, ludzi, znajomi, nowe wyzwania.

„Przeszłość jest źródłem wiedzy, a przyszłość jest źródłem nadziei. Miłość do przeszłości pociąga za sobą wiarę w przyszłość”. – Stephen Ambrose

To tak jak z powrotem do ex - kocha się wyobrażenie tej osoby z przeszłości ( podobno ).


Uważam, że nie należy się z tym godzić choć jest to w kwestii tej gry wręcz sprzeczne z logiką.. skoro coś przeszkadza i zarazem grasz.
Czy godzisz się na to, że wszędzie dookoła na świecie, a nawet tak blisko nas - giną niewinni ludzie? nie przeszkadza Ci to, czujesz wewnętrzny spokój? Że ludzie głodują, dzieci są bite, gwałcone, przypalane papierosami i wiele różnych skrajnych sytuacji z całego świata - "pogodzenie się z tym" uważam, że w jakimś stopniu nas zdystansuje od problemów i uniewrażliwi.. i nie będzie tej samej siły i potrzeby działania co w przypadku gdy mamy świadomość z problemu, czujemy niezgodę i chcielibyśmy aby było inaczej. "Im mniej wiesz tym lepiej śpisz" - niektórzy ślepi, niewrażliwi czy mało-inteligentni będą sobie żyli z głową w chmurach widząc tylko co przed nimi.. wydaje mi się, że funkcjonowanie z tą kłującą szpilką, która gdzieś tam jest i przeszkadza - daje zarazem świadomość tego co jest nie tak i daje choć światełko nadziei, że nie pogodzimy się absolutnie z każdym zepsuciem - wolę w taki sposób, aniżeli się z nim "pogodzić".

Nie. Plemiona zmieniają się.. - na gorsze. Ze świata na świat są coraz gorsze - ludzie zaczynają być zdolni do coraz to gorszych rzeczy i tracą jakiekolwiek hamulce i wartości - a to przecież chyba głównie dla ludzi się gra w gry multiplayer ??? ( przynajmniej dla mnie tak jest ).
"kto z kim przestaje, takim się staje" - wbijanie kosy, ukryta dyplomacja, spiskowanie, rozwalanie plemion od zewnątrz, łamanie słów, obietnic, wpuszczanie wszędzie swoich kretów zaczęło być standardem, który nakręca rywalizacja ekip, które chcą się prześcigać w laurach, osiągnięciach.

"Zimna wojna" czy "wyścig zbrojeń" - tutaj mamy to samo, tyle że w grę wchodzi "blaszka" i są stosowane wszelkie chwyty w drodze po trupach do celu - a chwyty te się nakręcają i normalizują nawzajem. I w taki sposób to co jest coraz gorsze - normalizuje się z każdym dniem i znajdą się osoby, które będą sięgać dłonią coraz głębiej byleby tylko osiągnąć "swój cel". Świat schodzi na psy - prawdziwy. Więc taki cyferkowy tym bardziej. Możemy na to pozwalać i stawać się tego częścią - bo tak jest najłatwiej, lub chociaż nie pogłębiać. normalizować zepsucia swoją dodatkową osobą i naszym otoczeniem - jakimś kosztem.

A gdy teraz mamy do czynienia z upragnioną przez wielu, wymarzoną blaszką za jubileuszowy świat - nie ma chwytów niedozwolonych.. ale czy aby na pewno? Mam przynajmniej nadzieję, że po tym świecie - w następnych latach gdy ta gra jeszcze jakoś na oparach "miłości do przeszłości" będzie ciągnęła - nadal będzie choć małe, to rzetelne grono osób, które w razie potrzeby przypomni czyiś brud na rękach i będzie swego rodzaju historią, której nie da się zapomnieć i w razie potrzeby - przypomni.

"Nadejdzie czas, w którym będziecie musieli wybierać między tym co słuszne, a tym, co łatwe"
"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."
~pewien siwy dziadek z różdżką o nieznanej długości


Oby te internetowe blaszki były warte wszystkiego :)
Zamknij sie już bo przypał ruchasz u potencjalnych sojuszników
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.380
[ Data ] - 01.04.2024 - (Ostatnia: 7 Dni temu - NA CZAS!)

[ Mapka ]

Mapka 8 - F.png

[ Gifek ]

Gif.gif

[ Statystyki ]

1712024237927.png

[ Wojny / Podboje ] (Ostatnie 7 dni)
[25/03/2024: 11:59 p.m. - 01/04/2024: 11:59 p.m.]


1712029534752.png

[ Zmiany ]

W tym tygodniu SPEED outclassuje calutki 200-tny by far. Przyrost ~1k wioch bez rekrutacji, gdzie reszcie ekip blizej do ~500, do tego w teori 'jedna akcja' i dwa fragi na KD i SKW niczym collide z AWP'ki w CS'ku. Mozna tez doliczyc na tyle mocny hit w ZEMSTE +83, ze ich po prostu wyj*balo z mapki. Brawa dla @Hunter x Hunter i @Kanarinios. za wasze rozpiski i rozdzielenie roboty, co ulatwia koordynowanie - widac efekty. Oby tylko wiecej takich prezentacji SPEED jak ta, i z dala od krzywych akcji. Tutaj widze, ze zdobyliscie nawet jakiegos fanboy'a, o ile zaklad ze Stukniety wrzuci ich jako wasz czlon? #EMOTIONAL_DAMAGE

1712029911466.png

speedy niszczą grę 50 randomowym osobom na obrzezach rozwiązując ich plemię jak leci na nich akcja.
czego świetnym przykładem był zuzii i zaczek zakładający plemię z zamiarem zjednoczenia całych obrzeży przeciwko speed.
Zuzi i żaczek to były słupy jakiegoś francuza.

Z tym ex-3D nie do konca bylo to tak jak Mi czy innym sie wydawalo. Sam po tej glupiej wiadomosci Keymil'a z FO myslalem, ze stali za tym radni SPEED, by ulatwic sobie giereczke bo nikt inny poza SPEED - nie mial w teori w tym zadnych zyskow. Niektorzy gracze zwalali tez cala wine na MAG, ktorzy graja teraz w SPEED jakoby to Ci za tym stali - bo przeciez przyjelo sie tak, ze MAG egzekwo ze SPEED to najwieksi bociarze plemion - ale MAG gra obecnie koncowy etap na 194 i nie ma czasu na takie zabawy. Jak napisalem tez o tym na FO to jeden z radnych SPEED odezwal sie na PW, zeby to naprostowac i zaufalem mu na tyle - by postanowic to zweryfikowac na wlasna reke przez suppek. Bylo to mniej wiecej po tym wave'ie banow na SPEED i tamtejsze okoliczne wioski aka automated 'darmy', takze juz dobra chwile temu. Jak? Kilkanascie kont z K45 bylo na tamten moment swiezo zbanowanych za multi, miedzy innymi jedno ze SPEED, ktore pozniej dowiedzialem sie prywatnie od znajomego z suppka mialo w logach konto Zuzii95 - bo sam gracz nie chcial sie mi przyznac na pw mimo dania mu szansy. Do tego screen na ktorym ta osoba sie przyznaje pokrywa sie z nickiem od dobrej duszyczki z suppka.

@zazcek10 - na FO tez mozna dostac bana za multi - i jak tworzysz nowe konto, zeby napisac 3x wiadomosci, upewnic sie na pw czy wiem kim jestes i wiecej sie nie logowac - to chociaz uzywaj VPN'a, bo wpadlbys drugi raz. Mam nadzieje, ze jezeli lotka ze SPEED Ci nie dala do zrozumienia, ze chlopaki nie popieraja takiej gry i postapiles po prostu nie fair - to to, ze nie ujawnie tutaj twojego nicku i dalem Ci druga szanse - da Tobie jak i osobom, ktore w przyszlosci chcialyby zrobic podobnie, do myslenia. Trzecich nie daje. Koniec wiadomosci sponsorowanej.

WYGI zadziwiajaco wysoki przyrost w ostatnim tygodniu bo az 900 wioch - jest on znacznie wyzszy niz ten APK/TI/N!/WITAM, czyli ekip, ktore na papierze wygladaja znacznie lepiej. Zapewne spowodowany jest on przyjeciem lepszych graczy ze SKW do siebie, czego nie widac po statystykach - bo rownie dobrze selekcjonuja oni swoj sklad. Pytanie czy WYGI i ich obecny sklad jest juz gotowe na SPEED, ktore jest ewidentnie w formie, jak nie w all-time primie - jezeli chodzi o poziom graczy. Wydaje mi sie, ze nie jest, a kursik na WYGI bylby podobny co na Minimajka w walce z Kasjo. Niech moc bedzie z wami Mirek, a najlepiej to jeszcze, zeby i szczescie +25% i KLASYK. W wojnie 7:7, takze lokalnie juz chyba zadymka, czekamy na pierwsze akcje rozpoznawcze.


LOVE traci 60 graczy, a mimo tego przyrosty na plus, choc malutkie. Z gif'a widac, ze gracze najbardziej oddaleni od polnocnego glownego czlonu LOVE przechodza do okolicznych plemion takich jak BAN, czy NS, czyli lokalnie dominujacych ekip. Oznacza to, ze niedlugo LOVE zostanie tylko ze swoim core czlonem, oraz kawalkiem obrzezy na swoj wschod. Od tygodni wam mowie o ich ogromnym RO/RW, takze tutaj bez zmian i zapewne full focus koalicji NNZ / BAN / KLASYK leci wlasnie w nich. Biedni zolnierze z LOVE/HATE WAR oddaja zycie, zeby innym (tj. N!) sie zylo na tym swiecie lepiej. I te ich rodziny z gieldy, które czekają na ich powrót... Ehh..

"War never changes"

N!-ki przepotezny cios w NNZ, bo az +57, co tu duzo mowic - bardzo dobre wykorzystanie sytuacji na okolicznej cwiartce 'by Nieobliczalni', jezeli chodzi o dyplomacje - i powoli zbierane sa tego zniwa, bo NNZ jest tak bardzo oslabione wojna od startu swiata z LOVE, ze teraz nawet BAN, ktore zjednoczylo naprawde ogromny kawalek obrzezy nie ma jak im pomoc w tej wojnie, aczkolwiek to jeszcze nie koniec tego 2 vs. 3. Czemu? Wyksztalcilo sie nam na obrzezach, jeszcze jedno male plemie, ktore zdominowalo S200 - plemie Shiro (NS), czyli mocnego frontowca, a nawet koordynatora offa jak trzeba. Szukalem zarowno Ciebie, jak i Choinki w STEFAN, ale niestety nie znalazlem - a przez to, ze z nimi nie startowaliscie to znikneli z mapy szybciej niz zwykle. Skubaniec wystartowal po drugiej stronie swiata - jak najdalej od Filipa, zeby zwiekszyc swoje szanse na win'ka, jeszcze do tego prowadzi plemie. W ekipie widze tez jednego frontowca, oraz nawet radnego z TRD, ktorzy rozstrzeleni sa chyba po wszystkich wiekszych ekipach tego swiata - wiec to wiele nie mowi. Aczkolwiek, NS bedzie troche takim gamechanger'em, jezeli chodzi o losy LOVE.

1712041324397.png

Na ten moment NS ma pakcik z jedna (BAN), jak i z druga strona (LOVE) - widac to po braku podbojow w TW, z kolei czas wyboru strony nadchodzi juz wielkimi krokami, takze przy nastepnej aktualizacji bedziemy wiedziec, ktora ze stron wybralo NS. Jezeli wybiora czerwonych, to LOVE straci kolejnych graczy, i bedzie zmuszone przerobic sie na wieksza ilosc wiosek deff, jezeli natomiast wybiora niebieskich - to LOVE bedzie moglo sie w pelni skupic na dobijaniu NNZ nie martwiac sie o własne plecy. Mimo tego, czegoby nie wybrali - to raczej wynik tej wojny bedzie jednostronny, ze wzgledu na wyniszczajace wojny, o ktorych wspomnialem. N!-ki maja nagromadzone, zbyt duze tempo. NNZ powinno uczyc sie od Mirka.

TI i DUDU officialnie podpisalo sojek, takze obstawiam, ze bedzie to pierwsza zajeta cwiartka - praktycznie bez zadnych wiekszych trudow. TI dominuje okolice, a przyrosty wojenne sa liczone juz tak jak w przypadku SPEED - w setkach. Na gruzach DANCE powstalo WNH - chyba tylko dlatego, zeby nie pokazac przyrostow wojennych DUDU na ostatniej akcji, na szczescie na gif'ku troche widac.


1712042502813.png

Lepszym pytaniem, od tego ile zajmie im podbicie WNH + GOT, bedzie --- co dalej?
Czyzby full force w zwyciezce nastepujacej wojny na polnoc od nich?


1712043046765.png

Ale gdyby tak bylo, to chyba raczej by sie ze soba dalej nie bili, no nie? XD
Chyba, ze tam Brika im flashbang'a rzucila na starcie i nikt nie wie o co chodzi do dzisiaj.

1712046734154.png

Ale to zycie przewrotne, na poczatku HELL walczylo 1 vs. 3 przeciwko LAS & allies, a teraz LAS zostalo same 1 vs. 2 przeciwko HELL i KUMPLE. Chociaz juz chyba raczej GG, bo drugi tydzien pod rzad ostra wycinka drzew trwa. Wynik -53 w tym tygodniu LAS, a -68 od zawsze.

Screen'ek z 21-go Marca, czyli w najgorszym momencie, byli tylko na -5. #FULL_CONTROL.
1712043226679.png
 
Ostatnia edycja:

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.380
KRESY oznaczylem tez tam jako GOT, i poczyscilem pare plemion z mapy.
1712047583653.png

WITAM i ta ich lokalizacja w centrum. Zagadka ostatniego tygodnia - czyli ich dyplomacja z ARES - nareszcie rozwiazana. Alek / Swietlisty nie dogadali sie z Pietrkiem, a wiec wojna WITAM vs. ARES sie officialnie zaczela. Zarowno jedna, jak i druga strona leciala z rywalem grubo na PW, troche o 93, troche o 129 - zreszta tu w kartografi tez sie chyba podgryzali. Oboje twierdza, ze ten drugi ma za duze EGO. Takze ARES + APK + BCM vs. WITAM, tak jak na mapce:

1712045932745.png

Zaznaczylem tez na mapce SPEED, ktore ma dwie opcje:

- OPCJA 1 - Pomoc APK vs. WITAM: W takim przypadku WITAM dochodzi kolejny front, ktory trzeba zamrozic deff'em, ktory jest ograniczony w centrum. Taki scenariusz to raczej GG dla Witaczy, jezeli akcje mialyby wchodzic w nich jeszcze od SPEED.


- OPCJA 2 - Nie pomagac APK, i zajac sie swoja wojna vs. WYGI + KLASYK? (Narazie pakt): W tym wypadku wojna jest w miare wyrownana, co widac po statystykach wojennych na ten moment +24 dla WITAM. Pamietajcie ze APK dopiero bedzie wchodzic swoja akcja, wiec wtedy bedziemy mieli pelny obraz wojny. Ta opcja jest korzystniejsza dla SPEED, bo w wojnie wygra przede wszystkim lepszy - ktory, tak czy siak podpisze sie ze SPEED vs. N! + TI + sojusznicy. No, a czym mocniejszy sojusznik - tym wieksze szanse na zwyciestwo w pol-finalach, ktore przewaznie sa najtrudniejsze - bo rzadko kiedy to 50 vs. 50. Taka wojna pozwoli tez zgarnac troche tempa dla SPEED nad swoim przyszlym sojusznikiem, ktory ostatecznie przeselekcjonuje sklad dzieki tej wojnie i zrekrutuje pozostalosci drugiej ekipy oraz ich najlepszych graczy, co znacznie ich wzmocni dlugoterminowo. (Jedyna roznica to nazwa sztandaru i rada pod ktora Ci gracze beda dalej klikac.)

APK dzisiaj wchodzi z akcja w WITAM, takze pewnie zaktualizuje posta pod koniec dnia ze statami podbojow, no i co najwazniejsze RA/RO - bo WITAM wybilo im deff'a na ostatniej akcji na bardzo dobrym ratio, ciekawe jak to bedzie wygladalo w druga strone.

Wszystkie bledy gramatyczne to na prima aprilis jbc, pozdrawiam!
(Ale sie wycwanilem, ide w kime bo 5 rano, ez)
 
Ostatnia edycja:
Do góry