FAQ: Miłe złego początki, czyli co i jak wg Zielonego Onego

  • Rozpoczynający wątek Zielony Ony
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Poradnik przeznaczony dla początkujących graczy na przykładzie świata Classic

Poradnik pisałem dla mojego obecnego plemienia (nie powiem gdzie i jakie ;)) i informacje tu zawarte, chociaż są wyliczone i najbardziej przydatne dla zaczynających grę teraz, to ogólny plan działania można przenieść na dowolny świat o podobnych zasadach.

A więc zaczynamy - na samiuśkim początku budujemy ... no właśnie, żadnego eko...
... budujemy 3 poziom
main.png
ratusza,
barracks.png
następnie koszary, a za resztę
unit_spear.png
piki, gdy już nazbieramy około 20
unit_spear.png
pik, wtedy hajda na opuszczone wioski. To jest naprawdę sprawdzony sposób i możecie na nim polegać. Żadne eko nie daje w tej grze tyle dochodu co farmienie. Nie wierzycie? Przykład:
mamy
stone.png
cegielnię na poziomie 9, chcemy rozbudować do poziomu 10, koszt:
holz.png
559
lehm.png
415
eisen.png
277
Za taką ilość surki możemy zrobić 11
unit_spear.png
pik i jeszcze nam zostanie
holz.png
9,
lehm.png
85 i
eisen.png
167
Dochód z inwestycji:
kopalnia zwiększy wydajność o 14
lehm.png
na godzinę, co da nam 336
lehm.png
dziennie więcej, natomiast 11
unit_spear.png
posyłamy na opuszczoną wioskę, lub taką z małą ilością pkt, którą można już atakować, przy liczbie 11
unit_spear.png
ginie nam 1
unit_spear.png
pika, zbieramy 250 sztuk surki w ciągu 1-3 godzin (w zależności od odległości wioski, do której posyłamy wojsko), posyłamy następny raz i następny, policzcie sami ile mozna w ten sposób wyciągnąć surki. Tutaj mała uwaga, jak najszybciej robimy więcej jak 30
unit_spear.png
pik (idealnie jest 44 szt, wtedy mamy pewność, że żadna nam nie zginie, bez względu na szczęście).
Kiedy już uzbieramy dwie lub 3 ekipy farmiące po 40-50
unit_spear.png
pik, zaczynamy dążyć do zbudowania
stable.png
stajni, a następnie 16-20
unit_spy.png
zwiadu i rozsyłamy na początek do pobliskich niewielkich wiosek po 4
unit_spy.png
zwiadu, jeśli nie ma wojska, to na pewno jest surówka ^^ więc hajda na wioskę. Następnie dążymy do jak najszybszego wprowadzenia
unit_light.png
lekkiej, która jest nieoceniona w farmieniu z prostego powodu - szybko zwozi nam duże ilości surki. Nie chwaląc się, pod koniec drugiego dnia grania tym kontem miałem już pierwsze koniki :) Mija 10 dzień, a już mam prawie 2 k pkt, 600 lekkiej, 450 toporów, i nie chodzi tu o czcze przechwałki, ale o pokazanie Wam co oznacza efektywne farmienie i ile można przez to osiągnąć.
Oczywiście przykłady tu podane są dość ogólne i trzeba brać pod uwag ilość opuszczonych wiosek, w razie trudności piszcie do mnie na priv na forum, w miarę możliwości pomogę w rozwoju, pokażę gdzie co i jak.

P.S. Proszę o uwagi, komentarze, może coś przeoczyłem, czegoś nie dopisałem? Będę wdzięczny.
P.S. nr 2 - gram rekreacyjnie i dla przyjemności ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Mi?e z?ego pocz?tki, czyli co i jak wg Zielonego Onego

Na prosbe autora informuje, że w/w obliczenia dotyczą świata Classic.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry