Dzień Dobry Misiaki

Wynik reakcji
3.093
Uważam, że robienie sobie z celów charytatywnych "nagród" w zakładzie jest niemoralne i słabe. Jeśli czujesz, że chcesz wpłacić - wpłać. Ale nie żeruj na krzywdzie innych.
Ale jakie robienie nagród? Równie dobrze moglibyśmy przelać sobie te pieniądze, ale po co? Chyba lepiej wspomóc kogoś? Więc przy takiej "rywalizacji" uważam, że jest to całkowicie w porządku. Te społeczeństwo teraz... Cokolwiek chcesz zrobić dobrze to i tak Cię zjedzą, beka
 
Wynik reakcji
352
Chcesz zrobić dobrze, to zrób. Ale nie szukaj powodu, wymówki ani motywacji w czymś, co moralnie krzywdzi osoby znajdujące się po drugiej stronie. Wyobraź sobie sytuację, że stajesz twarzą w twarz z osobą, której przelałeś pieniądze, bo przegrałeś zakład. Mówisz jej o tym? Nie wstyd Ci takiego przedmiotowego traktowania osób? Dla mnie dno moralne.
 
Wynik reakcji
3.093
Chcesz zrobić dobrze, to zrób. Ale nie szukaj powodu, wymówki ani motywacji w czymś, co moralnie krzywdzi osoby znajdujące się po drugiej stronie. Wyobraź sobie sytuację, że stajesz twarzą w twarz z osobą, której przelałeś pieniądze, bo przegrałeś zakład. Mówisz jej o tym? Nie wstyd Ci takiego przedmiotowego traktowania osób? Dla mnie dno moralne.
Ok już czyli jak ktoś wygrywa jakąś kwotę w jakimś programie i przeznaczy ja na cel charytatywny to jest snem moralnym tak? Również rywalizują o wygraną i są dnem bo pomogą komuś potrzebującemu?
 

ROCCATmateo

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.094
Ok już czyli jak ktoś wygrywa jakąś kwotę w jakimś programie i przeznaczy ja na cel charytatywny to jest snem moralnym tak? Również rywalizują o wygraną i są dnem bo pomogą komuś potrzebującemu?

Różnica jest taka, że wasz zakład z góry zakłada to, co Maskotka napisała, czyli "nagrodę" w postaci przelewu na cele charytatywne. Odcinki teleturniejów przeważnie są nastawione na zapewnienie rozrywki widzom, a nagrody poza pojedynczymi odcinkami nie są z góry przeznaczone na cel charytatywny (zwycięzca teleturnieju ma dowolność tego, co zrobi z nagrodą).
 

szynkaa123

Szlachcic
Wynik reakcji
14.136
1685039819436.png1685039829413.png
oof-old-man.gif
 
Do góry