Działania wymierzone w multikontowców

  • Rozpoczynający wątek Muso Gonnosuke
  • Data rozpoczęcia

Multikontowcy

  • Pomysł dobry

    Głosy: 3 30,0%
  • Pomysł dobry ale trzeba dopracować

    Głosy: 0 0,0%
  • Pomysł do bani

    Głosy: 7 70,0%

  • W sumie głosujących
    10
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Wszyscy wiemy co znaczy multikonto.
Jeden gracz dwa, trzy albo więcej kont w grze na danym serwerze.
Ale są i inne multikonta tzn takie gdzie gracze dostaje na przykład konto od swojego kolegi (login i hasło) i działa na obu.
Te konta ja nazywam kontami "martwych dusz".
W tym temacie widzę następującą możliwość ingerencji administratorów serwisu. Należy moim zdaniem wprowadzic obowiazek zmiany co jakiś czas hasła dostepu do swojego konta. Albo ustawić jakiś automat który co 2 tygodnie wygeneruje procedure zmiany hasła na koncie.

O co w tym chodzi zobrazuje przykładoa sytuacja.
Kupuje konto na allegro lub dostaje powiedzmy od kolegi ktory grał na
niku "kolo1" i hasle: "kolo1"
rejestracji dokonał z adresu: kolo1@onet.poczta.pl

Ja dostając to kont lub kupując je na allegro mogę swobodnie zmienić hasło. Ale nie mogę zmienić adresu mailowego bo często go po prostu nie znam.

A wątpię żeby ten kto był poprzednim posiadaczem konta mi go podał.

W grze istnieje procedura odzyskiwania hasło które jest wysyłane na maila.

I tu wystarczy wymusić wysyłając na maile co jakiś czas obowiązkową procedurę zmiany hasła. Czesto jest tak że ten kto kończy grę i oddaje swoje konto nie dba juz o nie i nie interesuje sie mailami z plemion.
Wiec sadzę że ten obowięzek oleje.... a nawet jeśli zmieni to ciężko mu będzie przekazać nowe hasło temu który gra na jego koncie.

Co więcej nowy właściciel tego konta "martwej duszy" o tym że nastąpiła obowiązkowa zmiana hasła nie będzie w ogóle wiedział i nie zareaguje.
A nie zmienienie hasła np. w ciągu 2 lub 3 dni będzie oznaczało wykluczenie z gry....


To taka propozycja....


A co z normalnymi multikontami. Trzeba opracować niewielki programik który należało by pobrać na dysk z z niego można by było się łączyć z plemionami.
Sprytni informatycy wiedzą o co chodzi.
Problem multikonta to generalnie dynamiczne IP. A taki programik umozliwiał by gre z na danym serwerze tylko z jednego adresu maila i generował unikatowe dane do połączenia.

A jak sie w domu trafi 2 braci którzy koniecznie chcą grac w plemiona to mogą grac na innych serwerach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Działania wymierzone w multikontowców

a nie widziales takiej opcji jak "USTAWIENIA->ADRES E-MAIL" tam sobie kolo moze zmienic. jak dostal login i haslo to stary adres przeciez tez moze miec.


co do drugeigo pomyslu; na tym polega ta gra, ze nie trzeba sciagan sobie zadnego klienta to nie jest World of warcraft, nie trzeba nam zadnych "niewielkich programikow". nie wiem, na ile sie znasz na informatyce, ale takie rozwiazania, ktore jak rozumiem proponujesz, bardziej przystaja do systemow bankowych a nie do prostej gry
 

DeletedUser

Guest
Odp: Działania wymierzone w multikontowców

rozsądne oddanie konta odbywa się zawsze w jednym schemacie: stary właściciel konta pyta się nowego właściciela o jego adres mejlowy, ustawia go, po czym wysyła zapytanie (do automatu) o nowe hasło, które przychodzi już na adres nowego właściciela (w tym momencie transakcja jest w zasadzie ukończona), następnie nowy właściciel zmienia hasło wedle własnych upodobań. jeśli ktoś oddaje konto i nie dostosowuje się do tego schematu (który naprawdę jest jedynym słusznym i obecnie obowiązującym) to jest po prostu niepoważny i się go olewa, zakładając, że chce Cię zrobić w balona. nie są zatem potrzebne żadne sztuczki ze strony gry czy jej operatorów - pomysł zatem niepotrzebny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry