Dyskusja

Czy chciałbyś wziąć udział w turnieju sp??


  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser199262

Guest
Jedyny ciekawy wniosek jaki można wysnuć to że
Ramajad
IownedU
TheSzumix
H4rdc0re?

grają razem. Każdy zrobi z tym co chce, ale to ważna wiadomość :p Może nawet kilka drużyn z tym coś zrobi...? zobaczymy
Podaj jeszcze jaki punkt regulaminu gry lub turnieju złamali, bo przecież gra zespołowa jest zakazana. Nikt wam też nie broni na rundach ogólnych turnieju podpisywać sojuszy i współpracy wedle uznania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser199633

Guest
Macie awans i zagraliście sprytnie. Pewnie inne zespoły nie dadzą wam drugiej szansy ;) Ale kto wie, może we wszystkich pokonacie bo nikt się przeciw wam nie złoży?

Pchełka przestań przeklinać. Odrażasz mnie
 

DeletedUser199262

Guest
Pewnie inne zespoły nie dadzą wam drugiej szansy
To już skończcie się usprawiedliwiać i pisać rozprawki że gra była nieuczciwa, i w ogóle los was dziś pokrzywdził, tylko nie dajcie tej drugiej szansy. Jak ktoś cię zjedzie, to nie dokopiesz mu cwaniakowaniem na forum po rundzie, tylko dajesz mu satysfakcję okazując swój ból porażki. Dokop mu w grze i w ten sposób tylko będziesz mu w stanie zadać tak samo dotkliwy ból, licytacjami i szukaniem usprawiedliwień na forum nic nie zdziałasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lonsdale..

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
279
Fajnie się czyta spiny jak za dawnych czasów o to samo XD
Szkoda trochę że ludzie nie rozumieją sensu gry jakim jest gra zespołowa, na grę 1 vs 1 przyjdzie niedługo czas,wtedy nie będzie sojuszy A czas zweryfikuje kto będzie najlepszy,mimo że Ceiter nie wygrał był i tak najlepszy na rundzie dlatego był jechany.
Myślę że i tak dzisiejsza rundka była rozgrzewka bo jak wiemy 1 vs 1 to będą pojedynki emocjonujące,myślę że i tak Ceiter ma największą szansę na zwycięstwo z racji skila;)
 

*Gwiazdeczka*

CHŁOP
Plemiona Team
SuperMod
Moderator
Operator Gry
Wynik reakcji
2.467
@Gwiazdka dlaczego przesyłanie surowców między kolegami z plemienia jest zablokowane?

hmm nie wiem.W ogóle to coraz ciężej ustawić jakąś "inną" rundę bo coraz mniej mamy dostępnych ustawień. Samo ustawienie rycerza ze starymi przedmiotami wymaga mega kombinacji, bo podobno już nie ma na plemionach zbrojowni.

Się podniecacie o uczciwości rozgrywek, a prawda jest taka że i tak ci co mają przejść to przejdą do fazy team vs team, dziś 11 drużyn i jeden gracz solo wbiło i prawdopodobnie frekwencja jutro i w niedziele będzie podobna. Więc jak 16 przechodzi, to nie wiem czemu tak przeżywacie, że wtopiliście tą rundę.

Tak, eliminacje zrobiłam między innymi po to aby wyeliminować graczy, którzy się zapisali a na turniej nie przyjdą.

Awans mam można czekać na podział na grupy :]
Jutro wbije może 4 fun :]

Owszem awans nie jest problemem wystarczy zalogować się na rundy. Tak myślę:D Jednak proszę pamiętać, że wybieramy również najlepszego gracza turnieju i na rudach eliminacyjnych też są otrzymywane punkty, więc może warto grać na każdej rundzie.

A i jeżeli chodzi o sojusze to owszem nie ma żadnych zakazów w regulaminie turnieju, bo nie mam możliwości tego sprawdzić. Jednak turniej byłby ciekawszy gdybyście ich nie robili, przecież to tylko 3 rundy. A gracz, który wygra turniej na pewno byłby bardziej wiarygodniejszy, niż w momencie gdy będziecie tworzyć sojusze. Ode mnie propsy dla Ceitera, który odmawiał sojuszy nawet dobrym znajomym.
I jeszcze prośba byście wzięli z niego przykład to już tylko 2 mecze. Ale to już Wasza decyzja.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser199262

Guest
Proste rozwiązanie - wiem, że teoretycznie więcej roboty, ale starczy od początku zrobić rundy team vs team bez tych ogólnych. Albo nie liczyć punktów z pierwszych 3 rund, tylko traktować jako same eliminacje żeby zmniejszyć liczbę teamów to wymaganej w fazie team vs team (jeśli tak jest to mnie poprawcie, nie czytałem zasad punktowania).
Ale przeanalizujmy dalej.
Jest 19 drużyn, 3 mają odpaść.
Dziś było 11 teamów i 1 samotnik.
Frekwencja w weekend pewnie będzie podobna, więc ciężko mówić, że w walce 3 teamy odpadną, bo odpadną przez frekwencję tylko i wyłącznie. Dlatego można było sobie darować te wstępne rundy, i nie robić mieszanego turnieju. Te 3 drużyny więcej niewiele by przeszkadzały, bo i tak szansa że całe 19 teamów by się stawiły na mecze byłaby znikoma.
Kwestia złej logistyki, jak nie chcecie sojków, to po co ustawione są te 3 rundy początkowe? Rozumiem jakby zgłosiło się 400 graczy, ale dla 38 graczy spokojnie można jechać team vs team od początku, chyba że to taka różnica między 32 graczami... Zawsze się ktoś wyłamie i zrobi sojusz na rundzie która na to pozwala, a każda runda szybkich czy wolne światy na to pozwalają. Taka natura gry. Stąd kompletnie nie rozumiem decyzji o tych 3 rundach, warunki sprzyjały by od początku grać team vs team, a nie wykorzystaliście tego przy ustawianiu turnieju. Jeśli turniej ma sprawdzać ten nienaturalny tryb gry, czyli walki 1 vs 1 czy 2 vs 2, to powinno się ustawiać (szczególnie przy tak sprzyjających warunkach jakim jest teraz liczba graczy), tylko rundy team na team, żeby tak jak piszesz wyniki turnieju były klarowne. Konsekwentnie, bez robienia mixu.
To jest trochę zabawne, bo dajecie rundę ogólną, umożliwiając sojusze tym samym, ale widzicie w tym problem. Nie da się tego skontrolować na rundzie gdzie jest więcej graczy niż tylko te dwa teamy które mają rywalizować, sama koncepcja gry na to nie pozwala, czego kto jak kto, ale support gry powinien być świadomy. Dlatego zamiast robić sobie pod górkę, na następnym turnieju można wyciągnąć wnioski i jeśli frekwencja będzie niska, jak teraz, to można sobie darować otwieranie rund takich jak gramy na co dzień jako pierwszej fazy, jeśli dalej ideą turnieju jest sprawdzać stricte umiejętności gry w pojedynkę (które tak czy siak, nijak mają się do ogólnej idei gry plemiona).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser199633

Guest
Pchełka nie zgadzam się ze wszystkim ale propsy za pierwszą konstruktywną wypowiedź zgodną z tematem.
 

*Gwiazdeczka*

CHŁOP
Plemiona Team
SuperMod
Moderator
Operator Gry
Wynik reakcji
2.467
Jak sam zauważyłeś w pierwszy dzień 11 teamów i 1 samotnik oczywiście przewidziałam to, dlatego zrobiłam etap I, z którego nie jest problem wyjść, teoretycznie wystarczy tylko się zalogować na rundę. Też uważam, że za wiele się nie zmieni dziś czy jutro. Ale po samych zgłoszeniach wiedziałam, że będzie taka aktywność, gdyż pisałam do niektórych by podali nazwę teamu i do teraz jej nie mam. W takim przypadku mogę podejrzewać, że taki gracz nie zjawi się na turnieju.
Po co mam tracić czas swój i graczy aktywnych na ustawianie rund 1vs 1 z drużyną, która nawet nie przyjdzie na turniej. Na dzień wczorajszy mamy 7 nieaktywnych zespołów i teraz wyobraź sobie, że ja ustawiam rundy dla drużyn, które się nawet nie logują. Nie mamy osobnego serwera na turniej, więc blokuje czas w którym mogłaby być runda dla wszystkich graczy lub inna runda turniejowa. Turniej trwa z miesiąc dłużej bo ustawiane są rundy, na które nikt się nie zjawia.
Rozumiesz po co etap I??

Runda ogólna nie miała na celu udostępniać sojuszy tylko wyeliminować nieaktywnych graczy. Ja biorę udział w turniejach i nie oszukujmy się, ale jeśli robię to od kilku lat, to też znam większość moich rywali i są w tej grupie ludzie, których oczywiście bardzo lubię. Jednak na żadnym turnieju nie wyobrażam sobie by dawać im jakieś ulgi. Wszędzie tak jest. Kolejnym przykładem masz piłkę nożną. Ludzie grają w różnych zespołach, a jak przychodzą rozgrywki międzynarodowe to jakoś nikt nie daje Polsce taryfy ulgowej, by przeszli do kolejnego etapu.

Zawsze byłam przeciwna sojuszom na sp i teraz tym bardziej mam takie zdanie. Sojusze psują rywalizację. Piszecie do mnie kiedy turniej, a kiedy się już go zorganizuje, to nie potraficie przez krótki okres grać ze wszystkimi fair play, bawić się, rywalizować ze sobą i sprawdzać swoje umiejętności tylko koniecznie muszą być sojusze bo jest taka możliwość i kto komu zabroni.
 

DeletedUser190128

Guest
szumix nie skacz i nie kozacz,

Prawda jest taka ,że byłeś słaby i będziesz ,tak zostanie będziesz tylko robaczkiem którego dziś zdeptamy :)

pozdrawiam <nonono><nonono>:cool:
 

DeletedUser199633

Guest
No i dobrze;) osobiście uważam że sojusze nie są złe o ile jest jako taka równowaga, a że ujawniliscie się na pierwszej rundzie jako skoordynowany sojusz to pewnie większość drużyn będzie chciała uniknąć powtórki z rozrywki co uczyni te pozostałe rundy ciekawsze

Ale jak mówię, pewnie może być i tak że nikt się nie połączy i powygrywacie kolejne. Trochę szkoda tego rankingu najlepszego gracza, bo kto ma więcej osób trzyma karty:p
 
Do góry