Dyskusja odnośnie aktualizacji w grze 2020

Fujinchang

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.347
- Ej chłopaki. Już się chyba nic nie da więcej popsuć w tych naszych plemionach.
- No nie wiem. Oni dalej w to grają.
- Faktycznie... Nie wiem już sam.
- Czekaj czekaj Staszek. Nie wydaje ci się, że z tą mapą jest wszystko w porządku?
- Faktycznie Mieciu. Dawaj długopis. Już poprawiamy.
 

Xanthard

Chłop
Wynik reakcji
1
Nowy wygląd to jakiś żart, zabranie weteranom opcji wyboru pomiędzy tym co było - a tym czego chcielibyście Wy.
Aż ciężko teraz patrzeć na mapę, grafik płakał jak projektował.
 
Wynik reakcji
3
Z tymi grafikami wiosek jest naprawdę coś nie tak, wydawało mi się ,że to tylko moje przywidzenie, ale już kilka osób mi potwierdziło, że te grafiki są jakieś rozmazane i też ich oczy bolą od patrzenia na to. Czy wy też to zauważacie ? najlepiej to widać na grafikach wiosek 11k+
 

Bonnie i Clyde

Łucznik
Wynik reakcji
267
Bardzo zawiodłem się na tej aktualizacji... Skąd pomysł w ogóle na zmienianie czegoś co działało i nikt się na to nie skarżył?

Czemu skoro jedynym problemem InnoGames były za małe wielkościowe tekstury, zamiast zwykłego upscallingu aktualnej mapki powstała nowa interpretacja klasycznego widoku?

Jak ta zmiana była procesowana, że przez wszystkie kroki wytwarzania tej funkcjonalności (planowanie, mock-upy kodowanie, testy, testy na środowisku przedprodukcyjnym) nikt nie dopatrzył się tego, że mapa po prostu "bije po oczach"?
 

z0rd

Szlachcic
Wynik reakcji
5.068
to teraz czekamy na "ulepszenie" widoku wioski

wiadomo że i tak każdy z zachwytem obserwuje obracający się wiatrak i chłopa koszącego siano obok zagrody.
najwyższy czas by wiatrak otrzymał aż 10 nowych pikseli, a chłop nowy, bijący w oczy kubrak.

oczywiście opcja "pokaż przegląd graficzny" będzie wówczas pozbawiona sensu, bo nikomu nie przyjdzie do głowy, by używać przeglądu tekstowego, mając nowy wiatrak.
 
Wynik reakcji
23
Nic dziwnego - oczy mamy takie same. Bez żadnych złośliwości do twórców (chociaż sami powinni to zauważyć, bo chyba jakieś testy były?) z tej mapy nie da się korzystać. O ile offy na akcje można wysłać dzięki planerowi ataków bez patrzenia na mapę, to inne rzeczy wymagają jednak mapy...
 

Kreonomaxx

Szlachcic
Wynik reakcji
6.884
Hej, mam nadzieję, że jak za 5 minut odpale plemiona, to będę miał do czego walić - a nie zobaczę jakiegoś gniota z plasteliny
 

CzarnamambaPL

Miecznik
Wynik reakcji
36
"Przy okazji tej zmiany usunęliśmy z ustawień opcję "Klasyczna grafika mapy", ponieważ obecnie utrzymywanie tego parametru, mijałoby się z sensem.
Cieszymy się, że nareszcie mapa będzie wyglądała tak jak sobie wymarzyliśmy i jesteśmy przekonani, że Wam również się ona spodoba: zarówno gdy jesteście nowymi graczami (bo jest po prostu ładniejsza) jak i starymi wyjadaczami (bo przypomni Wam czasy Waszych początków w grze)."

Co??? Rozumiem, ze spelnilscie swoje mokre sny ta nowa grafika. Nowym gracza ma sie spodobac bo jest ladniejsza? Ej mamy rok 2020.

Czesc tutaj plemiona team. Wciaz chcecie grac w nasza gierke? To dobrze, bo z kolejnymi aktualizacjami bedziemy wam to utrudniac. Kurde co to za mapa? Byl wybor dla ludzi co chcieli klasyczna to mieli. Ale toze skazaliscie wszystkich na to dziadostwo jest slabe, ten wyglad jest dramtyczny. Tak jak nawet mi przypomina stare czasy. Stare nie znaczy dobre.
 

z0rd

Szlachcic
Wynik reakcji
5.068
Hejtujemy, ale trzeba pamiętać, że jest też druga strona medalu. Plemiona posiadają wiele wersji językowych i grają w nie tysiące graczy, są wśród nich tacy, którym zmiana się podoba.

Dotarłem do tych osob, niestety wszyscy trzej pod wpływem jakichś środków odurzajacych a czwarty tłumaczył się że tylko trollował.
 

eloelo80

Miecznik
Wynik reakcji
78
Przy każdym kliknięciu w wioskę przy nieruchomej mapie odświeża się minimapa, chociaż nic się na niej nie zmienia - z kolei przy przesunięciu mapy nic w widoczny sposób się na minimapie nie odświeża(nie renderuje ponownie). Dosyć dziwna zależnośc jak na mój gust ;|

/edit na 152 tak sie dzieje, na 150 juz nie
 

YNTELYGENTA-

Chłop
Wynik reakcji
1
Przecież to jest tragedia, mamy 2020 a nie 2010 zróbcie coś z tym, i dlaczego nie było konsultacji ze społecznością.......
 
Do góry