Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Wynik reakcji
2.633
Dzisiaj czytam po łebkach, więc mogłem coś przegapić. O ile kret jest elementem gry i to wina plemienia, które da sobie go w składzie umieścić, tak jeśli ktoś tworzy konta w innym tworze, by później skosować, to tak - jest to obrzydliwe i haniebne.

--

Black ja rozumiem,że Witam jest w złej sytuacji i za wszelką cenę będziesz chciał im pomóc.

Ale...
Sam z @Kuwejt założyliście KUMPLI i większość ludzi była z łapanki
Wyobraź sobie,że trafiasz obok SPEEED i macie 15 kretów na start xD

Uważasz,że to wasza wina wtedy?

To tak samo jakby wielbić lakiernika za to,że rat nie spłacił xDDD
A obwiniać bank,że dał mu kredyt :p
 
Wynik reakcji
2.645
Bo nie kretowałeś.
Po prostu jesteś hmm..
Ciężkim człowiekiem czasami(bardzo często XD) to sam się zgłosiłeś do rozbiórki xD
Nie było tam komu kretować, bo jazda się podała od razu po kosie czumbo xd
Ta kosa była ciężka bo wcześniej zapewniał że na pewno zostanie. Dostał bana na tydzień bez ochrony. Cały mobile poszedł do niego na ten tydzień. Jak pojawiały się jakieś ataki to od razu wrzucaliśmy resztki. Były dyżury pilnowania konta (także w nocy). Żeby go zmotywować przesunęliśmy akcje i część offów daliśmy pod niego jak wróci. Wrócił i skosował. Mi trochę po tym psycha siadła. Rada mnie wysłała żebym pomógł tam w tym terenie ale ciężko komuś pomóc jak ktoś tej pomocy nie chce. Tam konto za kontem kosowały a kolejne kosowały widząc że inne kosują. Takie domino. Sporo czasu mi zjadły plemiona tam. Najpierw osoby co wzięliśmy od upadającego plemienia Mirka i ich absurdalne żądania (nic dziwnego bo byli już dogadani na kosę i chcieli zrobić jak największy syf w plemieniu zanim skosuja). 95% kosa (mam nadzieję @TypowyMirekHandlarz że tym razem lepiej selekcjonowaleś skład). A później drugi człon stupek i po kolei osoby z tego członu południowego Jazdy. Tam może kilka osób (np. @pawcio231 chciało normalnie grać) a reszta dla blaszki kosa do strony co miała już zwycięstwo w kieszeni. Ale ta kosa czumbo chyba najbardziej ciężka była do przełknięcia. Po tym faktycznie jakiekolwiek chęci do gry sporej grupie graczy się skończyły. Jeszcze pojawiły się informacje że na main terenie Jazdy też szykują się kosy i to nawet chyba z rady. Tam chyba ktoś nawet skosował ale to już nie grałem wtedy.

Dlatego rozumiem w pełni perspektywę mniejszych plemion. Po co grać i się starać jak finalnie i tak największą rolę odgrywają kule śnieżne. Z random plemieniem ciężko coś ugrać (na światłach bez funkcji premium to po wygranej Sabatu na 133 nie kojarzę żeby wygrywało jakieś plemię zrekrutowane z mapy). Szybkie blokady składów.moglyby sprawić że ludzie aby wygrać musieliby rozłożyć się na więcej ekip a po blokadzie aby wygrać tym kontem nie kosowaliby tak. Ale tutaj praktycznie takiej blokady nie ma. Przez te kolejne 130? Dni będą co chwilę kosy z plemion słabszych/przegrywających. Silne plemiona będą tego bronić bo daje im to przewagę ale jest to perspektywa krótkowzroczna. Niedługo mało kto będzie w to grał a jakieś sukcesy, kolejne blaszki etc. szybko zostaną zapomniane.
 
Ostatnia edycja:
Wynik reakcji
401
Ta kosa była ciężka bo wcześniej zapewniał że na pewno zostanie. Dostał bana na tydzień bez ochrony. Cały mobile poszedł do niego na ten tydzień. Jak pojawiały się jakieś ataki to od razu wrzucaliśmy resztki. Były dyżury pilnowania konta (także w nocy). Żeby go zmotywować przesunęliśmy akcje i część offów daliśmy pod niego jak wróci. Wrócił i skosował. Mi trochę po tym psycha siadła. Rada mnie wysłała żebym pomógł tam w tym terenie ale ciężko komuś pomóc jak ktoś tej pomocy nie chce. Tam konto za kontem kosowały a kolejne kosowały widząc że inne kosują. Takie domino. Sporo czasu mi zjadły plemiona tam. Najpierw osoby co wzięliśmy od upadającego plemienia Mirka i ich absurdalne żądania (nic dziwnego bo byli już dogadani na kosę i chcieli zrobić jak największy syf w plemieniu zanim skosuja). 95% kosa (mam nadzieję @TypowyMirekHandlarz że tym razem lepiej selekcjonowaleś skład). A później drugi człon stupek i po kolei osoby z tego członu południowego Jazdy. Tam może kilka osób (np. @pawcio231 chciało normalnie grać) a reszta dla blaszki kosa do strony co miała już zwycięstwo w kieszeni. Ale ta kosa czumbo chyba najbardziej ciężka była do przełknięcia. Po tym faktycznie jakiekolwiek chęci do gry sporej grupie graczy się skończyły. Jeszcze pojawiły się informacje że na main terenie Jazdy też szykują się kosy i to nawet chyba z rady. Tam chyba ktoś nawet skosował ale to już nie grałem wtedy.

Dlatego rozumiem w pełni perspektywę mniejszych plemion. Po co grać i się starać jak finalnie i tak największą rolę odgrywają kule śnieżne. Z random plemieniem ciężko coś ugrać (na światłach bez funkcji premium to po wygranej Sabatu na 133 nie kojarzę żeby wygrywało jakieś plemię zrekrutowane z mapy). Szybkie blokady składów.moglyby sprawić że ludzie aby wygrać musieliby rozłożyć się na więcej ekip a po blokadzie aby wygrać tym kontem nie kosowaliby tak. Ale tutaj praktycznie takiej blokady nie ma. Przez te kolejne 130? Dni będą co chwilę kosy z plemion słabszych/przegrywających. Silne plemiona będą tego bronić bo daje im to przewagę ale jest to perspektywa krótkowzroczna. Niedługo mało kto będzie w to grał a jakieś sukcesy, kolejne blaszki etc. szybko zostaną zapomniane.
Że 176 był ten problem ze plemię Mirka założyli randomy, którzy nie potrafili w prowadzenie plemienia. Mirek przejął władzę z 5 dni przed akcją tajemnicy. Niestety potem nie było lepiej chociaż Mirek się starał na tyle co potrafił. Podczas 1 akcji skosowała jedna osoba, która była na froncie i zassała defa. Następnie 2 osoby wyciągnęli z rekrutacji. Z 10 osób rzuciło kontem. Nie mieliśmy KO i KD. Dodatkowo Mirek zrekrutował obrzeża w których było 3 graczy z wstępnego tajemnicy którzy po prostu zostali podbici i zaczęli na obrzeżach, więc sam wrzucił kretów do plemienia. W drugiej akcji front był już pod moimi wioskami, pierwsza akcje broniłem bez deffa plemiennego, bo Mirek który był na drugiej linii zassał defa, aby go nie burzyli. Udało mi się wyjść na -1 tylko. W między czasie każdy pisał o rozbiórce TheSzumixa który miał 0 Ra Rw i Ro jedyne co robił to podbijał Barby. Mirek tego nie zrobił. Zaczęła się 3 akcją tajemnicy i tutaj dalej byłem bez defa plemiennego, więc zrobiłem pass i po prostu dałem się wyciągnąć stuknietemu do tajemnicy. 3 osoby wtedy przeszły Ja, TheSzumix i Mephiree. Na następnej akcji kosę wrzuciły osoby zrekrutowane z obrzeży, a potem czumbo z innymi 2 ziomkami. Ogólnie jakby była tam normalna rada to kos na pewno było by mniej, ale jak każdy widział że jedyne co robimy to oddajemy wioski to morale szybko poszło. Trzy członowe PW, a potem EKS przez 2/3 miesiące nie przeprowadziło ani jednej akcji. Co ciekawe jako tajemnica startowaliśmy na 186 i oficjalna wersja jest, że coop czumbo robił za kreta u nas.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.201
Black ja rozumiem,że Witam jest w złej sytuacji i za wszelką cenę będziesz chciał im pomóc.

Ale...
Sam z @Kuwejt założyliście KUMPLI i większość ludzi była z łapanki
Wyobraź sobie,że trafiasz obok SPEEED i macie 15 kretów na start xD

Uważasz,że to wasza wina wtedy?

To tak samo jakby wielbić lakiernika za to,że rat nie spłacił xDDD
A obwiniać bank,że dał mu kredyt :p

Nie wspieram Witam.
Jest mi już całkowicie obojętny los tego plemienia po tym co się wydarzyło.
Nie widzę jednego powodu dla którego miałbym to robić. Czy Witam padnie, czy nie, bez różnicy mi.

--

Świetny podałeś przykład.
Tak, jeśli by było jak piszesz, to w połowie jest to moja wina. Bo rekrutując z mapy trzeba się z tym liczyć.

Oczywiście to ohydne co robią, ale tak niestety jest.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.201
Że 176 był ten problem ze plemię Mirka założyli randomy, którzy nie potrafili w prowadzenie plemienia. Mirek przejął władzę z 5 dni przed akcją tajemnicy. Niestety potem nie było lepiej chociaż Mirek się starał na tyle co potrafił. Podczas 1 akcji skosowała jedna osoba, która była na froncie i zassała defa. Następnie 2 osoby wyciągnęli z rekrutacji. Z 10 osób rzuciło kontem. Nie mieliśmy KO i KD. Dodatkowo Mirek zrekrutował obrzeża w których było 3 graczy z wstępnego tajemnicy którzy po prostu zostali podbici i zaczęli na obrzeżach, więc sam wrzucił kretów do plemienia. W drugiej akcji front był już pod moimi wioskami, pierwsza akcje broniłem bez deffa plemiennego, bo Mirek który był na drugiej linii zassał defa, aby go nie burzyli. Udało mi się wyjść na -1 tylko. W między czasie każdy pisał o rozbiórce TheSzumixa który miał 0 Ra Rw i Ro jedyne co robił to podbijał Barby. Mirek tego nie zrobił. Zaczęła się 3 akcją tajemnicy i tutaj dalej byłem bez defa plemiennego, więc zrobiłem pass i po prostu dałem się wyciągnąć stuknietemu do tajemnicy. 3 osoby wtedy przeszły Ja, TheSzumix i Mephiree. Na następnej akcji kosę wrzuciły osoby zrekrutowane z obrzeży, a potem czumbo z innymi 2 ziomkami. Ogólnie jakby była tam normalna rada to kos na pewno było by mniej, ale jak każdy widział że jedyne co robimy to oddajemy wioski to morale szybko poszło. Trzy członowe PW, a potem EKS przez 2/3 miesiące nie przeprowadziło ani jednej akcji. Co ciekawe jako tajemnica startowaliśmy na 186 i oficjalna wersja jest, że coop czumbo robił za kreta u nas.

Jeszcze dłuższy wpis zamieść, bo za krótki.
I tak nie przeczyta tego 90% ludzi, więc jak machniesz więcej nic się nie zmieni. Do dzieła
 

Dunkhell

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.106
Nie wspieram Witam.
Jest mi już całkowicie obojętny los tego plemienia po tym co się wydarzyło.
Nie widzę jednego powodu dla którego miałbym to robić. Czy Witam padnie, czy nie, bez różnicy mi.
Po tym co się stało to
1) bany za boty w dużej ilości
czy
2) dążą ku przegranej (a ty zadajesz się tylko z wygranymi)
 

Wazzup??

Chłop
Wynik reakcji
15
Trudno, żebym wiedział, skoro nie mam takiej bazy - dlatego zaznaczyłem, że WEDŁUG MNIE jest to oszustwo, bo w myśl regulaminu gry programy, które wykonują zautomatyzowane działania są zabronione:

View attachment 63407

Zaznaczam tu, że jest to zależne od rozumienia określenia "zautomatyzowane działania", w zależności od tego w jaki sposób ta baza ma działać może być legalna bądź nie, nie zmienia to jednak faktu, że jest narzędziem dającym przewagę, czy to czasu (który na mniejszych światach zawsze ma znaczenie), czy to pracy, jaką należy włożyć, a to już jest mało etyczne. Gracze w wielu plemionach grają na podobnym poziomie, nie ma jakiegoś potężnego rozstrzału, a takie źródła informacji są tego rozstrzału potencjalnym źródłem.

Mi się nie podoba korzystanie z kretów, bo uważam, że jak mam przegrać, to z kimś kto jest lepszy, a nie z kimś kto lepiej kręci i mataczy, a cały ten serwer wygląda tak, że jak powstało jakieś plemię z rekrutacji to pierwsze co musi robić to użerać się z kretami i prowokatorami premade'owanych plemion, które teoretycznie powinny być i tak o klasę lepsze od nich i nie mówię tu tylko o Witamach - uważam, że każde duże plemię ze swoim uber-składem zbieranym miesiącami i jeszcze przed startem przeselekcjonowanym powinno się wstydzić wpychania kretów do łapanek.
Ale Ty masz świadomość, że te "zautomatyzowane działania" które są zakazane dotyczą interakcji z grą? Jak np sobie policzysz na kalkulatorku ile surki musisz przesłać żeby grubego postawić to właśnie dokonałeś "zautomatyzowanego działania" ale bana nie dostaniesz bo to nie ingeruje w żaden sposób w grę. Ręcznie przeklepałeś ilość surki do kalkulatora, kalkulator policzył i ręcznie potem te surki przesłałeś.
Baza działa na tej samej zasadzie. Nie ma ŻADNEJ ingerencji w grę, ani przy pobieraniu informacji, ani przy obronie akcji. Wszystko musi zrobić gracz "z łapy".
Baza zbiera informacje i Ci je automatycznie segreguje. Skoro nie możesz mieć skryptów niedopuszczonych przez Support w pasku nawet jeśli służy do czegoś takiego to dlaczego taki zewnętrzny program, RÓWNIEŻ NIEZATWIERDZONY przez Support miałby być legalny i etyczny?

Wiem, że kretami posługują się wszyscy, co nie przeszkadza faktowi, że każde plemię, które ugrywa na kretach powinno się wstydzić, bo koło "najlepszej" taka gra nawet nie stoi xd Miał być jubileusz, a jest jedna wielka kmina komu wsadzić kolegę do wyciągnięcia na potem.


Pogodzę się z nazywaniem mnie starym dziadem pod warunkiem, że będziemy każdego kto opiera swoją grę na kombinowaniu i oszustwie nazywać po imieniu, czyli pizdą, a nie poważnym graczem wartym szacunku.

Wallhacki w FPS-ach to oszustwo, a podobnie pozyskiwane niemal w czasie rzeczywistym informacje to już jest element strategii? O ja pierdolę, takiego fikoła to nawet BS by nie zrobił.
Jw. baza informacji nie zbiera sama. Jest takim samym zewnętrznym programem jak Excel, Notepad czy Calculator. Żadnego z tych programów nie widzę na żadnej liście dopuszczonych do używania. To co? Każdy kto sobie w Excelku cokolwiek policzy to oszust, pizda i bociarz?

Porównywanie bazy do WH pokazuje, że albo nie masz pojęcia czym ona jest albo nie wiesz czym jest WH.
WH w plemionach to jest Wieża Strażnicza i jest na niektórych światach legalna. Bazka NIE DAJE takiej funkcjonalności jak wieża strażnicza xddd
Grałeś może w lola? Bazka to prędzej takie stare timery do summoner spelli gdzie klikasz na ikonkę flasha przeciwnika i to startuje timer który Cię informuje kiedy znowu będzie on mógł tego flasha użyć. Zero kontaktu z grą. Zero informacji których sam nie masz.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.201
Popytałem, pogadałem, powęszyłem, popatrzyłem.
I już ze 100% pewnością stwierdzam, że maksymalnie do połowy maja wybuchnie wojna między aPK - SPEED.

Jeśli ktoś znowu zarzuci mi, że się nie znam i wymyślam coś, to odważnych honorowych ludzi zapraszam do spisania umowy takiej jak z @markopolo19, dotyczącej zniknięcia z forum gry raz na zawsze.
Nie ma problemu. Mam już całkowitą pewność
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.201
Zapraszam do podpisania dżentelmeńskiej umowy, zwłaszcza ludzi z aPK.
Im więcej się was pozbędę, tym większa przysługa dla tego forum
 

West

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
647
Apk ma swoje wojny a speed swoje nie wiem po co wróżyć z fusów na tym etapie gry przecież speed musi walczyć z koalicja południowa z tego co pisałes
 
Ostatnia edycja:

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.201
Apk ma swoje wojny a speed swoje nie wiem po co wróżyć z fusów na tym etapie gry przecież speed musi walczyć z koalicja południowa z tego co pisałem

Nie wiem co pisałeś, aż tak Twoich wpisów nie śledzę.
Ja stwierdzam co się stanie i kiedy. Tyle
Jeszcze tydzień temu wszyscy się śmiali gdy o tym pisałem a dziś proszę, już uniki:)
Zmienia się, oj zmienia
 

West

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
647
Nic się nie zmienia,wydaje mi się wręcz że jeśli chodzi o dyplomację na tym świecie to jest chyba najbardziej stabilna od X swiatow, zero fikołków
 
Do góry