Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.850
OMG inni mają jakieś boty co analizują jak deffa ogarniac, a ja zawsze wszystko sam ogarniałem, używając głowy i doświadczenia. Najlepsze, że potrafiłem całe plemie do obrony przygotować na ez.

Czy jest jakaś publiczna apka co takie rzeczy robi? Czy to dla wybrańców tylko co grają z jakimiś bociarzami.

Zastanawia mnie czy takie topowe plemiona to jeszcze w ogole coś robią ręcznie czy boty za nich myślą.


@edit

a no tak boty same nie wymyślą jak wbić sie do randomowego plemienia i rozwiązać je podczas akcji czy użyć innych tanich sztuczek. Topowe plemiona mają za dużo wolnego czasu bo wszystko za nich robi bot i maja miejsce żeby cwaniaczyć jak rozbić plemie jakiś randomów bo jeszcze wyjdzie, że nie są tacy pro jak sie wydaje.
 

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.850
Patrząc po wynikach Twoich tworow to byłbym raczej ostrożny z posługiwaniem się słowem "potrafilem"
moje twory grały tylko na 3 światach. ( gdzie 1 do był śmiech na sali, byłem naiwny aż nad to jak jakiś random)

jeden 148 gdzie przegrałem grając bez dyplomacji i przegrałem gdy świat był 30/70 (Amtaor skutecznie zwerbował 6 członowe AWW + jego sojusznik 3 członowy vs 2 człony moje)
potem jak naiwniak zagrałem przeciwko FORZIE nawet nie pamiętam na jakimś świecie, pamietam tylko, że to był 1 świat gdzie były blokowane plemiona. Łudząc sie, że wszyscy wystartuja w max 1,5 członu wylądowałem swoim 1 członowym plemieniem w środku 5-6 członowej forzie XDDD gdzie jakieś darmy i mulciaki od końca ochrony burzyli nas bo grali pod was.

a na 159 wygrałem grajac 40/60.

Więc nie wiem o czym mówisz tym bardziej, że graliśmy na 156 razem i skończyłem gre gdy zobaczyłem, w jak żalosnym plemieniu przyszło mi grać XD
 

rotescorp

Szlachcic
Wynik reakcji
4.170
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia więc aby nie ciągnąć tematu w którym i tak się nie zgodzimy odniosę się do jednej rzeczy

Więc nie wiem o czym mówisz tym bardziej, że graliśmy na 156 razem i skończyłem gre gdy zobaczyłem, w jak żalosnym plemieniu przyszło mi grać XD
Grałeś w NHH (czy tam BL) a nie razem z nami
 
Wynik reakcji
399
OMG inni mają jakieś boty co analizują jak deffa ogarniac, a ja zawsze wszystko sam ogarniałem, używając głowy i doświadczenia. Najlepsze, że potrafiłem całe plemie do obrony przygotować na ez.

Czy jest jakaś publiczna apka co takie rzeczy robi? Czy to dla wybrańców tylko co grają z jakimiś bociarzami.

Zastanawia mnie czy takie topowe plemiona to jeszcze w ogole coś robią ręcznie czy boty za nich myślą.


@edit

a no tak boty same nie wymyślą jak wbić sie do randomowego plemienia i rozwiązać je podczas akcji czy użyć innych tanich sztuczek. Topowe plemiona mają za dużo wolnego czasu bo wszystko za nich robi bot i maja miejsce żeby cwaniaczyć jak rozbić plemie jakiś randomów bo jeszcze wyjdzie, że nie są tacy pro jak sie wydaje.
Według mnie to nie są boty, tylko automatyzacja procesu, bo tak na prawdę można to wszystko zrobić w excelu lub na kartce papieru.

Jeden z poprzednich graczy napisał:

"Baza pokazuje KD lub innym graczom następujące rzeczy:"

"- czas między wysłaniem ataków z danej wsi (tu jest ciekawe bo jak ktoś klika fejkomat to pokazuje, że wysyłamy 3 pierwsze ataki co 4s kolejny leci po 20s i potem znowu kolejne co 4s więc nawet małpa zorientuje się gdzie były wpisywane jednostki co daje nam potencjalnego offa)
- określa gdzie ataki są dokładane po kolei wg odległości na mapie
- koncentracja wsi gdzie moga iść pełne offy"

Z tego co kojarzę jest skrypt który jak etykietujemy dodaje czas wysyłki ataku przez przeciwnika. Wystarczy potem tylko zebrać od gracza ataki wrzucić do excela i można samemu to przeglądać, porobić filtry, makra itp, jeżeli chcemy udostępnić to na całe plemię to możemy to możemy ten excel udostępnić tylko z prawami do przeglądania.

Do botowania jedynie możemy podczepić sposób zbierania tych danych, bo może być robiony na poniższe sposoby:
1) jest udostępniony serwer przez radę gdzie gracze wrzucają po etykietowanie ataki/ rapki z ataków. (to uznał bym za legalne, bo gracze muszą własnoręcznie wykonać akcję)
2) jest skrypt na zewnętrznym serwerze który z automatu pobiera stany z kont gracza (tutaj raczej by konta szybko dostały bana za multi, ale pewnie znalazł by się ktoś mądry kto by to jakoś obszedł)
3) skrypt "do małpki" który automatycznie etykietuje i wysyła na serwer nadchodzące ataki (niestety pewnie tak to działa i jest raczej ciężkie do wykrycia, a to już podchodzi pod bota)
 

Zgredeczek

Miecznik
Wynik reakcji
517
nie lubię plemion chyba że z tobą
nie gram chyba że z tobą
siedze na zapleczu
ty siedzisz obok
masz moje słowo

Masz moje słowo, nie mam nic do ukrycia
Masz moje słowo, toporki mają dla kogo bić
Bez ciebie to nie to samo
Olej tą pracę i zostań na noc
Przy plemionach czuję, że żyję
klepie deffa sobie tyle
Chcę to wspominać na starość, wiem
Przejdźmy do speedów, ej, zagrajmy na bocie na dwa konta
Pokonajmy Wygi, Witaczy i eNki
Spokój na fontach
 

Polunyt

Pikinier
Wynik reakcji
22
Masz moje słowo, nie mam nic do ukrycia
Masz moje słowo, toporki mają dla kogo bić
Bez ciebie to nie to samo
Olej tą pracę i zostań na noc
Przy plemionach czuję, że żyję
klepie deffa sobie tyle
Chcę to wspominać na starość, wiem
Przejdźmy do speedów, ej, zagrajmy na bocie na dwa konta
Pokonajmy Wygi, Witaczy i eNki
Spokój na fontach

3/10
Stać Cię na więcej
 

kochamTwojastara

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
505
Według mnie to nie są boty, tylko automatyzacja procesu, bo tak na prawdę można to wszystko zrobić w excelu lub na kartce papieru.

Jeden z poprzednich graczy napisał:

"Baza pokazuje KD lub innym graczom następujące rzeczy:"

"- czas między wysłaniem ataków z danej wsi (tu jest ciekawe bo jak ktoś klika fejkomat to pokazuje, że wysyłamy 3 pierwsze ataki co 4s kolejny leci po 20s i potem znowu kolejne co 4s więc nawet małpa zorientuje się gdzie były wpisywane jednostki co daje nam potencjalnego offa)
- określa gdzie ataki są dokładane po kolei wg odległości na mapie
- koncentracja wsi gdzie moga iść pełne offy"

Z tego co kojarzę jest skrypt który jak etykietujemy dodaje czas wysyłki ataku przez przeciwnika. Wystarczy potem tylko zebrać od gracza ataki wrzucić do excela i można samemu to przeglądać, porobić filtry, makra itp, jeżeli chcemy udostępnić to na całe plemię to możemy to możemy ten excel udostępnić tylko z prawami do przeglądania.

Do botowania jedynie możemy podczepić sposób zbierania tych danych, bo może być robiony na poniższe sposoby:
1) jest udostępniony serwer przez radę gdzie gracze wrzucają po etykietowanie ataki/ rapki z ataków. (to uznał bym za legalne, bo gracze muszą własnoręcznie wykonać akcję)
2) jest skrypt na zewnętrznym serwerze który z automatu pobiera stany z kont gracza (tutaj raczej by konta szybko dostały bana za multi, ale pewnie znalazł by się ktoś mądry kto by to jakoś obszedł)
3) skrypt "do małpki" który automatycznie etykietuje i wysyła na serwer nadchodzące ataki (niestety pewnie tak to działa i jest raczej ciężkie do wykrycia, a to już podchodzi pod bota)

Ta pewnie zwykly algorytm w oddzielnym programie wiec jesli ktos nie zrobi skrinow i nie wysle to twardych dowodow i tak na to nie bedzie
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
9.444
Po prostu można ją oszukać i przełamać front na strzała. Fajnie jest ją mieć ale jako pomoc a nie jego wyznacznik.

Można, oczywiście - to przecież tylko program, który ma ułatwić obronę, a nie bronić za gracza. (Dlatego to tylko dodatek dla KD)

To może inaczej, jeżeli to co napisał @Nezus Cię nie przekonywuje i dalej twierdzisz, tak jak przedmówca, że nie daje on żadnej przewagi to:

• Wyobraź sobie plemię ~300 graczy, z rozciągniętym frontem na późniejszych etapach gry na które leci akcja (Dajmy na to ~ARES, żeby pozostać w temacie s200 - a spełniają oni wytyczne.) W takim wypadku wypadałoby ustawić @Świetlisty Władca obronę:

- Zwykle zaczyna się od ustalenia w jaki rejon leci wróg. Jak? Gracze najczęściej sami dają znać, w które wioski leci szlachta na Forum, bądź PW. Ale są też tacy, którzy akurat danego dnia byli w kopalni na trzeciej zmianie i trzeba ich osobno przepytywać. Świetlik musi to wszystko zebrać w jedno miejsce i przy odpowiedniej ilości danych, może oszacować gdzie leci wróg, tracąc w taki sposób swoją pierwszą godzinkę.

(Baza z kolei ma już takie informacje przygotowane dla Świetlika bo dla graczy to tak trudne jak kliknięcie w skrypcik z małpki)

- Następnie @Świetlisty Władca, musi zweryfikować, czy aby napewno nie są to fejk karety, wchodząc odpowiednio we wioski, z których karety wychodzą i przeanalizować raporty, oraz ataki je poprzedzające - bo zdarzają się gracze, którzy dla pewności wolą zassać Deff’a i mieć spokój. A taki stały deff, bądź mobil na czas akcji, poza przygotowanymi wioskami pod odbitki - jest kluczowy. Każde plemię takich ma.

(Baza zbiera Ci to automatycznie w jedno miejsce i pokazuje, czy dane ataki, które Cię interesują są słane z off/deff, czy były wysyłane jako ostatnie z danej wioski, czy były wysłane w przeciągu minuty wraz z innymi 50-cioma atakami, itp. Więc @Świetlisty Władca nie musi tworzyć excela, wyciągać kartki i filtrować tego od zera, a także ma już to przygotowane - zaoszczędzając kolejną godzinkę.)

- Mając wszystkie ataki, które idą na jego plemię w jednym miejscu, @Świetlisty Władca jest w stanie znacznie łatwiej rozplanować surowce, którymi dysponuje jego plemię - aniżeli gdyby miał info jedynie o potencjalnie zagrożonych wioskach, bo gracze nie wrzucaliby mu innych ataków by nie zaśmiecać PW/Forum. Z tyłu głowy przecież zawsze jest ta nutka niepewności, tym bardziej przy tak wysokiej liczbie graczy z rekrutacji.

Pomijając fakt, że @Świetlisty Władca mógłby iść spać kilka godzin wcześniej, bądź miałby więcej czasu na doszlifowanie obrony, zamiast jej dalsze ustawianie. Także, możesz napisać że bazę da się oszukać, jak najbardziej. Ale pamiętaj, że za każdą bazą stoi Koordynator Deff’a, który to tak czy siak analizuje i to w oszukanie jego, a nie bazy celujesz jako Koordynator Off’a, będąc praktycznie zmuszonym do jej obejścia. A zdanie o tworzeniu jakiejkolwiek przewagi niech każdy wyrobi sobie sam. Jeżeli ustawianie obrony w 2h, zamiast 5h nie jest przewagą to macie rację.
 
Ostatnia edycja:

Sh4Me

Szlachcic
Wynik reakcji
5.754
Ale ogółem to śmieszą mnie „starzy wyjadacze” którzy są zdziwieni czemu coraz mniej osób gra w tą gierke. Meanwhile, gracze z ekip już wyselekcjonowanych przed startem, zakladaja mulciaki, wchodzac w rade jakiegos bobowego plemienia po to zeby zyskac przewage nad innymi jak najszybciej, no niby spoko zdobedziecie szybko obrzeza i przewage ale osobom które zostaly „zjechane” w taki sposób że maja kretow w radzie lub w plemieniu i kazda grupówka leci do enemy plemienia sie odechciewa grac. Nikt by nie płakał jakby zostal zjechany przez plemie ktore wygrywało juz swiaty, ale przegrywajac w sposob gdzie kilkanascie % graczy to kreci, ktorzy czekaja tylko na jeden moment zeby rozbic plemie nowych osob pykajacych sobie na chilku to troche beka. Wiec jesli sobie zadacie pytanie czemu na swiecie 250 nie bedzie juz prawie osob to przez was starych wyjadaczy bo gracie jak cipki i mimo swojej przewagi skilla musicie uzywac tanich sztuczek kręciarskich po to by zniechęcic wszystkie poczatkujace osoby, bo to troche inna sprawa jak rekrutujesz gracza od wroga z ktorym sie bijesz o win, a inna jak obsadzasz swoimi fejk kontami plemienia cześków.
Miłego dnia

Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie.

sebastian-stan-opening-curtain-iqobspwse2fd1e3h.gif
 

Landoś

Rodowity Misiek
Wynik reakcji
1.859
Można, oczywiście - to przecież tylko program, który ma ułatwić obronę, a nie bronić za gracza. (Dlatego to tylko dodatek dla KD)

To może inaczej, jeżeli to co napisał @Nezus Cię nie przekonywuje i dalej twierdzisz, tak jak przedmówca, że nie daje on żadnej przewagi to:

• Wyobraź sobie plemię ~300 graczy, z rozciągniętym frontem na późniejszych etapach gry na które leci akcja (Dajmy na to ~ARES, żeby pozostać w temacie s200 - a spełniają oni wytyczne.) W takim wypadku wypadałoby ustawić @Świetlisty Władca obronę:

- Zwykle zaczyna się od ustalenia w jaki rejon leci wróg. Jak? Gracze najczęściej sami dają znać, w które wioski leci szlachta na Forum, bądź PW. Ale są też tacy, którzy akurat danego dnia byli w kopalni na trzeciej zmianie i trzeba ich osobno przepytywać. Świetlik musi to wszystko zebrać w jedno miejsce i przy odpowiedniej ilości danych, może oszacować gdzie leci wróg, tracąc w taki sposób swoją pierwszą godzinkę.

(Baza z kolei ma już takie informacje przygotowane dla Świetlika bo dla graczy to tak trudne jak kliknięcie w skrypcik z małpki)

- Następnie @Świetlisty Władca, musi zweryfikować, czy aby napewno nie są to fejk karety, wchodząc odpowiednio we wioski, z których karety wychodzą i przeanalizować raporty, oraz ataki je poprzedzające - bo zdarzają się gracze, którzy dla pewności wolą zassać Deff’a i mieć spokój. A taki stały deff, bądź mobil na czas akcji, poza przygotowanymi wioskami pod odbitki - jest kluczowy. Każde plemię takich ma.

(Baza zbiera Ci to automatycznie w jedno miejsce i pokazuje, czy dane ataki, które Cię interesują są słane z off/deff, czy były wysyłane jako ostatnie z danej wioski, czy były wysłane w przeciągu minuty wraz z innymi 50-cioma atakami, itp. Więc @Świetlisty Władca nie musi tworzyć excela, wyciągać kartki i filtrować tego od zera, a także ma już to przygotowane - zaoszczędzając kolejną godzinkę.)

- Mając wszystkie ataki, które idą na jego plemię w jednym miejscu, @Świetlisty Władca jest w stanie znacznie łatwiej rozplanować surowce, którymi dysponuje jego plemię - aniżeli gdyby miał info jedynie o potencjalnie zagrożonych wioskach, bo gracze nie wrzucaliby mu innych ataków by nie zaśmiecać PW/Forum. Z tyłu głowy przecież zawsze jest ta nutka niepewności, tym bardziej przy tak wysokiej liczbie graczy z rekrutacji.

Pomijając fakt, że @Świetlisty Władca mógłby iść spać kilka godzin wcześniej, bądź miałby więcej czasu na doszlifowanie obrony, zamiast jej dalsze ustawianie. Także, proszę mi nie pisać, że bazę da się oszukać - bo za każdą bazą stoi Koordynator Deff’a, który to tak czy siak analizuje i to w oszukanie jego, a nie bazy celujesz jako Koordynator Off’a, będąc praktycznie zmuszonym do jej obejścia. A pisanie, że nie daje przewagi - jest spowodowane brakami we wiedzy na jej temat.
Fabcio to sigma ze na każde pytanie takie wypracowanie pisze. Tak powinien wyglądać nasz support.

Swoja droga, co sadzisz o życiu poza planetarnym, myślisz ze są tam jakieś ufoludki co w plemiona klikają? Prosiłbym o wypracowanie.
 

kochamTwojastara

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
505
Fabcio to sigma ze na każde pytanie takie wypracowanie pisze. Tak powinien wyglądać nasz support.

Swoja droga, co sadzisz o życiu poza planetarnym, myślisz ze są tam jakieś ufoludki co w plemiona klikają? Prosiłbym o wypracowanie.

Elon mózg twierdzi ze obcy sa miedzy nami
to ty jestes obcy i klikasz w plemiona
mam nadzieje ze wyczerpujace to bylo
 
Do góry