Dyskusja o sytuacji na świecie 200

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.204
Glownym problemem jest to ze bany za bota sa banami tylko na dany swiat. Najpierw dostajesz 5 dni , potem jest 14 dniowy z kasacja mowisz papa i idziesz sobie grac dalej na inny swiat Z TEGO SAMEGO NICKU CZESTO Z BLACHAMI. Jakby to byl ban globalny takze na przyszle swiaty to zaloze sie ze 90% ludzi by sie bardziej zastanawialo czy w ogole cos odpalic czy nie. Jezeli odpalenie czegokolwiek moze skutkowac straceniem konta na ktorym grasz 10 lat + na ktorym cie ludzie znaja i czesto szanuja? To juz COS. Ale ci support odpowie ze nie ma prawa karac gracza na innych swiatach albo nie ma prawa kasowac konta bo to zlamanie jakiegos tam prawa bla bla bla.

Jezeli chca juz robic zeby pierwszy ban za bota byl na 5 dni to spoko ale niech to bedzie na cala historie konta. Dostajesz bana na jednym swiecie na 5dni a na nastepnym wlatuje juz perm.

Bardzo mądrze napisane, brawo. O to mi właśnie chodzi. Nie walić od razu perma, ale dać szansę na resocjalizację. Tylko potem już bez taryf ulgowych.
Brawo Szari
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.204
@Dunkhell ale z kogo chcesz zrobić idiotę?
Jeśli potrafisz tworzyć skrypty, również nielegalne i ciężkie do wykrycia, to mało prawdopodobne, że nie skorzystałeś z okazji.
Zwłaszcza, że znasz wszystkie oszukańcze programy jakie były stosowane.
Swoją drogą taki jesteś uczciwy, mnie atakowałeś a nie widziałem byś opinię publiczną informował o oszustach.
Śmieszne.
Ja jak wiem, to piętnuje od ręki
 

Dunkhell

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.145
@Dunkhell ale z kogo chcesz zrobić idiotę?
Jeśli potrafisz tworzyć skrypty, również nielegalne i ciężkie do wykrycia, to mało prawdopodobne, że nie skorzystałeś z okazji.
Zwłaszcza, że znasz wszystkie oszukańcze programy jakie były stosowane.
Swoją drogą taki jesteś uczciwy, mnie atakowałeś a nie widziałem byś opinię publiczną informował o oszustach.
Śmieszne.

Ja jak wiem, to piętnuje od ręki
Jako że masz dwa kciuki przeciwstawne to nie ma dowodów że nie okradłeś nigdy żadnego sklepu.

Oczywiście, że wiem jak pisać skrypty- dowodem jest to że kilka mam już zatwierdzone przez support do ogólnego użytku, oczywiście że wiem jak pisać nielegalne skrypty, dzięki temu byłem w stanie znaleźć i wysłać supportowi 3 oddzielne githuby ze zbiorami skryptów botów do plemiona bo potrafiłem je rozpoznać.


Swoją drogą taki jesteś uczciwy, mnie atakowałeś a nie widziałem byś opinię publiczną informował o oszustach.
Śmieszne.

1712668037511.png
aha.


Zwłaszcza, że znasz wszystkie oszukańcze programy jakie były stosowane.
No ale jakie ja znam nielegalne rzeczy xD
Nawet awka pytałem się prywatnie czy ten upo serio pisze o oku saurona i uwaga uwaga : oko saurona to nie jest ten program shadowa o który mnie posądził.

Nie znam tych skryptów xD
 

Załączniki

  • 1712668033135.png
    1712668033135.png
    89,7 KB · Wyświetlenia: 39
Wynik reakcji
410
W sumie ciekawy temat się pojawił, więc może podyskutujemy o tym. Czy używanie analizy danych do przewidywania akcji na podstawie raportów i innych danych zebranych z pozostałych akcji to nielegalne oprogramowanie?
 

Dunkhell

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.145
W sumie ciekawy temat się pojawił, więc może podyskutujemy o tym. Czy używanie analizy danych do przewidywania akcji na podstawie raportów i innych danych zebranych z pozostałych akcji to nielegalne oprogramowanie?
No oczywiście, że nie. To tak jakbyś powiedział że osoba bez konta premium nie może użyć excela żeby obliczyć czas cofki lub wysłania klina.
 

husqa*strongmaman

Szlachcic
Wynik reakcji
9.282
A widzisz. Tym się różnimy, że w Plemionach banujemy osoby oszukujące. Bez patrzenia na to ile mają wiosek, punktów, czy wydały na grę 0zł czy 100.000zł.
I bez pytania kogokolwiek o zgodę.
I żeby nie pisać n-ty raz tego samego, to pozwolę sobie zacytować to, co pisałem jakiś czas temu na Discordzie:

"Bany za skrypty/boty, tak jak za inne naruszenia gry, nakładamy codziennie od 18 lat. Nie według własnego uznania i pomysłu, ale wg ustalonej tabeli kar, żeby za podobne wykroczenia przysługiwała podobna kara. Dlaczego nagle wczoraj miałoby to ulec zmianie? Bany za nielegalne wspomagacze nakładaliśmy także przedwczoraj, tydzień temu i miesiąc temu.
Wczoraj jedynie devi dodali mechanizmy pozwalające na wyłapywanie paru kolejnych niedozwolonych narzędzi i poleciała hurtem nieco większa liczba banów niż na co dzień (i paradoksalnie Polska nie była tu wcale głównym beneficjentem). Ale nie ma żadnego powodu aby traktować te bany jako lepsze czy gorsze od tych które nakładaliśmy dzień wcześniej czy nakładamy dzisiaj."

Swoją drogą jakaś szybka metamorfoza wczoraj nastąpiła. Najpierw był wielki płacz, że jakieś bany attackable, to dramat, straszne i ludzie w 1 dzień stracą dorobek życia... a teraz się okazuje, że 5 dni bana (które obowiązuje od lat i które otrzymały wcześniej tysiące osób i nikomu to dotychczas nie przeszkadzało), to nie jest żadna kara tylko wakacje....
Szanowny Kmicu,
Jeżeli wrogie plemię zrobiło właśnie akcje na twoje, a ty masz bana na 5 dni, to z mk (na maila wtedy widać kiedy ataki wchodzą) i z przeglądów, bez akcji plemiennej da się łatwo takie konto zabetonować i wybronić. Szczególnie, że to ban na 5 dni, więc nawet połówka offa się nie zdąży wybudować i pójść na akcję. To jest w takim razie totalna kwestia farta, bo jeżeli przeciwne plemie ma offy i właśnie rozpisuje akcje to fakt, taki ban jest strasznie bolący i sama akcja może nawet nie iść w takiego zbanowanego, ale jest to koszmarnie problematyczne przy obronie. Ale jeżeli przeciwne plemię właśnie robiło akcje, albo co gorsza już zaczęło wysyłkę to w zasadzie nie jest to żadną karą. 5 dni na plemionach to strasznie mały czas i to tylko kwestia losowa czy taki ban przegra front, czy będzie nieznacznym utrudnieniem.

Jeżeli ktoś oszukiwał latami, a dostaje za to bana na 5 dni, kiedy JEST 50/50 SZANSA, że taki ban nie zaszkodzi mu w znaczący sposób, to co to jest za kara? Co to za sprawiedliwość? Ban na 10 dni byłby sprawiedliwością. Wtedy tak, to jest ban, który pozwala odbudować się offowi i w każdym przypadku zapewni przynajmniej 1 obronę ze zbanowanym kontem, z regułyh frontowym (po co bocić na zapleczu?), które ma bana. Wtedy kara jest dotkliwa, zgodzę się. 5 dni jednak jest to po prostu szansa na dotkliwą karę, może się to okazać gwoździem do trumny, może się okazać tym, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu żeby popilnować czy diod wróg nie wbije.

Apelowałbym do Ciebie, byś rozważył jednak wprowadzenie banów 10 dniowych za takie przewinienia. Wtedy szansa na to, że plemię takiego oszusta będzie musiała się bronić z nim zbanowanym jest w zasadzie stuprocentowa, a sama kara stricte przekładając to na sytuacje na froncie/świecie zawsze będzie dotkliwa i potencjalnie o wiele bardziej odstraszająca od korzystania z takich programów. Bo niestety z obecnymi 5 dniami to jest po prostu loteria, gdzie można wygrać akcję przełamującą front, albo wbić 2/3 diody. Myślę że patrząc na popularność wspomagaczy obecnie na plemionach w ogóle nie odstrasza to potencjalnych oszustów od oszukiwania.

Chciałbym poznać Twoją opinię dotyczącą tego co ta kara ma na celu - czy ma na celu dotkliwością odstraszać od oszukiwania, czy taka kara ma być... no właśnie, czym? Nie chcę wkładać słów w Twoje usta, więc bardzo chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.
 

Szari.

Rycerz
Wynik reakcji
4.360
Dobra opcja bylaby tez inna tabela kar na swiaty z gielda i bez gieldy. Bo wszyscy dobrze wiemy ze rozchodzi sie o te pierwsze. Zbanowanie tam gracza z kasacja to strata $$$ . Niech oni sobie boca z banami na 5 dni , na swiatach bez gieldy gdzie taki gracz nie przynosi wam dochodu odrazu do wora a wor do jeziora.
 

Huta Żelaza

Chłop
Wynik reakcji
100
Każda planeta naszej galaktyki posiada pokłady magicznej energii zwanej Fluxem. Tutaj na Akilianie mówimy na nią oddech. Flux jest tak potężny, że musi podlegać kontroli. Wyjątek stanowią mecze footballu, najwspanialszego sportu we wszechświecie. Niestety, 15 lat temu planeta Akilian padła ofiarą tajemniczego wybuchu, który zabrał nam oddech i pogrzebał szanse na zwycięstwo w pucharze Galactic football. 15 lat bez drużyny z prawdziwego zdarzenia, nic tylko lód i śnieg - ale nadzieja powraca, młodzi nowi zawodnicy chcą przywrócić Akilianowi oddech. Mają szanse odwrócić nasz los.
Czy drużyna Snow Kids przetrwa?
 
Do góry