Dyskusja o sytuacji na świecie 200

ROCCATmateo

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.953
Tyle się dzieje, że nikt nie zauważył zniknięcia @Fabcio :|
Where are Ju ?

Dostał kosę między żebra, poszukiwania impostora nadal trwają.


aPK wygrało wojnę z witam ale przerżnęło walkę o wygraną.

Nie wygrali, trochę za wcześnie o tym mówić, skoro teraz się męczą z przepchaniem nas, a z każdym kolejnym dniem będzie już im tylko trudniej, bo nasza rada też pracuje i się dostosowuje do sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.915
Ty opowiadasz historię, w której Kmic na białym koniu wjeżdza na s200 i mówi, że za tydzien zamykane są składy.
Gdyby od początku było wiadomo, że składy zamkną się po 60 dniach to takich plemion jak Muchy, Ares, LOH, DUDU etc by nie było.

A ja mówiąc, że świat byłyby rozstrzygnięty miałem na myśli obecną sytuacje, w której LOH i ARES stoją po stronie SPEED. Powtórzę -> gdyby nie było zamykanych składów i układ sił byłby niezmieniony - można byłoby się powoli pakować z tego świata. Sam fakt, że opcja zamkniętych składów istnieje sprawia, że ŻADNA koalicja nie zamknie tego świata tylko ktoś będzie musiał sie ze sobą ostatecznie bić i takie plemiona, które wyżej wymieniłem muszą KALKULOWAĆ, po której stronie mieliby większe szansę.
Takim ekipom jak SPEED, APK, TI i N to obojętne z kim zawalczą 2:2 czy 1:1. Wyżej wymienione ekipy mimo, że nie są faworytami to obecnie znaczą dużo więcej.
Gdyby składy nie były zamykane to APK nic nie obiecywałoby Aresom a SPEED nic nie obiecywałoby LOHom więc dyplomacja byłaby otwarta. Przy obecnej sytuacji ARES musi trzymać się układów z APK a LOH musi trzymać się już do końca serwera z układami z SPEED, żeby mieć szansę przynajmniej powalczyć o coś na tym serwerze.
I nie masz tu racji że wpływ na to dyplo ma mysl o zamykaniu składów, tylko o zamykaniu swiata jako takim. ARES musiało podjąć decyzję (co sami tu wspominali) na etapie kilku wsi - APK czy wITAM i wyrbrali APK. Zamykanie składów czy nie, DUDU im PoNa wypowiedziało bo skończyli im się poważni wrogowie i gdzieś rozwijać się trzeba a z TI za bardzo się miziają od dawna żeby ich kosować. Czy byłyby zamykane składy czy nie, reszta świata nie pozwoliłaby ARESom na łykanie barbarek przez dwa miesiące. bo reszta też gdzieś offy musi wysyłać i zdobywać teren żeby się liczyć w wyścigu po blaszki. LOHNS dostało obietnicę 25 blaszek, ale taką samą obietnicę mogliby dostać na świecie bez zamykanych składów, szczególnie kiedy widać bylo że to już ten etap gdzie powstają dwie koalicje. Mogli siedzieć za plecami WYG i czekać na swoją kolej aż do nich SPEEDy podejdą albo dogadać się z północą i namieszać, wybrali to drugie.

Kalkulować i tak te ekipy muszą bo liczba blaszek jest ograniczona. Na 150 świecie nie było zamykanych składów a i tak koalicje powstały szybko i były zmiany dyplo podyktowane przede wszystkim kalkulacją kto więcej blaszek może dać (kosownicy z bez czy LOSE które zmieniło stronę jak zrozumiało że !N!UPPO im nie da blach). Na 170 nie było zamykanych składów, koalicja 70% świata na P!/GO/JUTRO powstała w zasadzie na etapie wcześniejszym niż tutaj, na mniejszym świecie, BELLUM od P! oddzielały dwa inne plemiona jak już byli w koalicji na nich podpisani. To że składy zamkną się za 4 miesiące nie powinno mieć znaczenia (chyba że ktoś jest głupi i nie umie liczyć) bo zanim się zamkną świat będzie rozstrzygnięty a finaliści znani.
 

ROCCATmateo

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.953
1. Wioski Much i tak trafiły do APK w postaci TPK, pakt łącznie kosztował nas 0 terenu.
2. W wojnie w której sojusz APK/ARES jest na +80 po miesiącu walk, ex-Muchy mają +14 (lepszy wynik od PPK) więc nie robią za kotwicę a wręcz aktywnie wspierają i biorą udział w walkach jako cenny nabytek
No tragiczna decyzja, @Snuffy83 po całości przesrałeś nam grę tym PoNem z Muchami :/

P.S. nie byliśmy wymieszani z Muchami tylko ze Stefanami. Muchy miały K43 dla siebie i gdyby nie ten PoN, kolonizacja obrzeży na etapie gdzie wITAMce chciały nas przygnieść masą byłaby utrudniona. To dzieki PoNowi z Muchami APK zdążyło zająć teren i wyyprodukować defa żeby już drugą akcję wITAM odbić na wyniku -1. Twoje pojęcie o tym świecie faktycznie jest nikłe, mogłem się domyślić że tu nie grasz tylko nie wiem po co się wypowiadasz.

Na drugiej akcji akurat zadefowało was już Ares, także chyba sam nie wiesz, co się działo dookoła ciebie.
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.915
Na drugiej akcji akurat zadefowało was już Ares, także chyba sam nie wiesz, co się działo dookoła ciebie.
Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie, użyj swojej ulubionej opcji "szukaj", 85-88% akcji odbiło APK, 75% jednym członem. Muchy i Ares razem wzięte przyjęło tego dnia trochę ponad 10% ofów. Tak, pomogli, ale w przytłaczającej większości ratował nas własny deff zrobiony w barbach podbitych na obrzeżach.
 

Pa-Triota

NAJLEPSZY FRONTOWIEC SPEED
Wynik reakcji
1.677
I nie masz tu racji że wpływ na to dyplo ma mysl o zamykaniu składów, tylko o zamykaniu swiata jako takim. ARES musiało podjąć decyzję (co sami tu wspominali) na etapie kilku wsi - APK czy wITAM i wyrbrali APK. Zamykanie składów czy nie, DUDU im PoNa wypowiedziało bo skończyli im się poważni wrogowie i gdzieś rozwijać się trzeba a z TI za bardzo się miziają od dawna żeby ich kosować. Czy byłyby zamykane składy czy nie, reszta świata nie pozwoliłaby ARESom na łykanie barbarek przez dwa miesiące. bo reszta też gdzieś offy musi wysyłać i zdobywać teren żeby się liczyć w wyścigu po blaszki. LOHNS dostało obietnicę 25 blaszek, ale taką samą obietnicę mogliby dostać na świecie bez zamykanych składów, szczególnie kiedy widać bylo że to już ten etap gdzie powstają dwie koalicje. Mogli siedzieć za plecami WYG i czekać na swoją kolej aż do nich SPEEDy podejdą albo dogadać się z północą i namieszać, wybrali to drugie.

Kalkulować i tak te ekipy muszą bo liczba blaszek jest ograniczona. Na 150 świecie nie było zamykanych składów a i tak koalicje powstały szybko i były zmiany dyplo podyktowane przede wszystkim kalkulacją kto więcej blaszek może dać (kosownicy z bez czy LOSE które zmieniło stronę jak zrozumiało że !N!UPPO im nie da blach). Na 170 nie było zamykanych składów, koalicja 70% świata na P!/GO/JUTRO powstała w zasadzie na etapie wcześniejszym niż tutaj, na mniejszym świecie, BELLUM od P! oddzielały dwa inne plemiona jak już byli w koalicji na nich podpisani. To że składy zamkną się za 4 miesiące nie powinno mieć znaczenia (chyba że ktoś jest głupi i nie umie liczyć) bo zanim się zamkną świat będzie rozstrzygnięty a finaliści znani.
Jeśli uważasz, że Aresy podjęły decyzję na początku serwera a DUDU boi się kosować TI to najwyraźniej wiesz tylko tyle ile dzieje się pięć kratek w prawo i pięć kratek w lewo od Ciebie. Niech zostanie, że każdy ma swoją rację bo to bezsensu się nad tym rozczulać. :)
 

ROCCATmateo

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.953
Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie, użyj swojej ulubionej opcji "szukaj", 85-88% akcji odbiło APK, 75% jednym członem. Muchy i Ares razem wzięte przyjęło tego dnia trochę ponad 10% ofów. Tak, pomogli, ale w przytłaczającej większości ratował nas własny deff zrobiony w barbach podbitych na obrzeżach.

No tak, skok 2-3 frontowców z APK (wtedy ok. 30-35 wiosek) to żadna pomoc. To nie tak, że def od was, który musiałby tam popłynąć, mógł popłynąć na wasz główny front. Kiepsko ci idzie analiza, ale nie spodziewałem się, że aż tak.
 

Choriel

NACZELNY MENEL
Wynik reakcji
3.096
Swoją drogą w ogóle mnie ten ruch nie dziwi, biorąc pod uwagę, że SNUFFY od jakiegoś czasu kombinuje coś z Briką. Dyskusje toczą się non stop, aPK to beczka prochu dla SPEED.
W tej całej układance w mojej opinii brakuje SPEEDOM jednego elementu, żeby to się udało potrzebują Witam po swojej stronie.
A jest szansa to zrobić, Witam wybrzydzać nie może.
Tak tylko powiem bo może nie w temacie. Keymil wypowiedział nam pona :p
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.915
Jeśli uważasz, że Aresy podjęły decyzję na początku serwera a DUDU boi się kosować TI to najwyraźniej wiesz tylko tyle ile dzieje się pięć kratek w prawo i pięć kratek w lewo od Ciebie. Niech zostanie, że każdy ma swoją rację bo to bezsensu się nad tym rozczulać. :)
Wiadomo że dyplomacja to ciągłe podejmowanie wyborów a rozmowy miedzy stronami, w tym wrogimi, toczą się na okrągło, ja podważam to że wpływ na te decyzje ma wizja zamknięcia skladów.
Mistrzu wszechwiedzący, kiedy ARES podjęło decyzję po czyjej stronie staje? Bo jeszcze w marcu mieliśmy oficjalnie z nimi PoN, kiedy obie strony miały po kilka wiosek na gracza, tak jak napisałem. Sugerujesz że mi się przyśniło i PoNa podpisaliśmy później?
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.915
No tak, skok 2-3 frontowców z APK (wtedy ok. 30-35 wiosek) to żadna pomoc. To nie tak, że def od was, który musiałby tam popłynąć, mógł popłynąć na wasz główny front. Kiepsko ci idzie analiza, ale nie spodziewałem się, że aż tak.
No super, 30 wiosek z 300, nie negujemy tej pomocy tylko śmiejemy się z waszego płaczu jak to w trzy plemiona odbijaliśmy akcję. Gdyby chociaż połowę akcji wzięły ARES i Muchy na siebie to bym powiedział że w trzy plemiona, ale to jednak było APK z niewielkim wsparciem Much i Ares, możliwe że kluczowym, ale stosunkowo niewielkim.
 

ROCCATmateo

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.953
No super, 30 wiosek z 300, nie negujemy tej pomocy tylko śmiejemy się z waszego płaczu jak to w trzy plemiona odbijaliśmy akcję. Gdyby chociaż połowę akcji wzięły ARES i Muchy na siebie to bym powiedział że w trzy plemiona, ale to jednak było APK z niewielkim wsparciem Much i Ares, możliwe że kluczowym, ale stosunkowo niewielkim.

Patrzysz ślepo w liczby bez jakiejkolwiek ich interpretacji, bez tych zagród najprawdopodobniej powtórzylibyście wynik z pierwszej akcji, gdyż nie bylibyście w stanie obstawić wszystkich kluczowych wiosek, a samymi gniazdami na tamtym etapie nie dalibyście rady się wybronić.
 

Choriel

NACZELNY MENEL
Wynik reakcji
3.096
Tu
View attachment 64264

gamechanger te 360k ro od ares XD
Tu nie chodzi o ilość RO jakie nabiło to Ares a ilość wsi które wam zadefowalo. Tak wiem teraz walniesz post o rw xD
Tylko że na tamte wioski wchodziły wtedy fejki ale tu chodzi bardziej o to ile wsi wam z obstaw opadło.
Zacznijcie patrzeć na to obiektywnie a piszecie głupoty typu wielkie apk xdd
 

Pa-Triota

NAJLEPSZY FRONTOWIEC SPEED
Wynik reakcji
1.677
Wiadomo że dyplomacja to ciągłe podejmowanie wyborów a rozmowy miedzy stronami, w tym wrogimi, toczą się na okrągło, ja podważam to że wpływ na te decyzje ma wizja zamknięcia skladów.
Mistrzu wszechwiedzący, kiedy ARES podjęło decyzję po czyjej stronie staje? Bo jeszcze w marcu mieliśmy oficjalnie z nimi PoN, kiedy obie strony miały po kilka wiosek na gracza, tak jak napisałem. Sugerujesz że mi się przyśniło i PoNa podpisaliśmy później?
By nie narazić moich wieloletnich relacji(bo być może ktoś czegoś nie wie dla dobra ogółu) to umilknę w tym temacie :) Niech będzie po Twojemu, mi to totalnie lotto bo nie chce nikogo przekonywać do swojej racji albo poglądów.
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.200
Gratulacje dla sPEED za wygranie świata. Próbowałem zrobić wszystko, by te cwaniaczki nie wygrały, ale poległem. Zbyt wielu graczy plemion obecnie to wystraszone pieski bez zasad i wolą się układać z diabłem niż go pokonać.


Brawo sPEED, chociaż jak na jubileusz poziom świata był zerowy.

Ja walczę dalej, bracie!
 

Doktor Hałs312

Szlachcic
Wynik reakcji
8.915
Patrzysz ślepo w liczby bez jakiejkolwiek ich interpretacji, bez tych zagród najprawdopodobniej powtórzylibyście wynik z pierwszej akcji, gdyż nie bylibyście w stanie obstawić wszystkich kluczowych wiosek, a samymi gniazdami na tamtym etapie nie dalibyście rady się wybronić.
Ty z kolei gdybasz nad różnicami co by było gdyby to czy tamto, podczas gdy rzeczywistość jest taka że nawet gdybyśmy powtórzyli wynik z pierwszej akcji, to niewiele by to zmieniło bo barbarki na obrzeżach zrobiły brrrr
 
Do góry