Dyskusja o sytuacji na świecie 194

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.656
W przeciwieństwie do Ciebie nierobie nie siedzę 7 godzin w pracy na dupie, ale już nadrobiłem straty w obowiązkach i rafałki dalej w plecy w zbieraku.
 

Leandere

Szlachcic
Wynik reakcji
4.989
W przeciwieństwie do Ciebie nierobie nie siedzę 7 godzin w pracy na dupie, ale już nadrobiłem straty w obowiązkach i rafałki dalej w plecy w zbieraku.

Co z tego, że w zbieraku do tyłu, jak w członach do przodu, i to mają ich pewnie z dziesięć więcej już
 

SurFer.RM

Rycerz
Wynik reakcji
1.717
Sorry że masz codzienne walenie konia do wyniku zbieraka opóźnione.
Ale pasuje, teraz jest tak samo opóźnione jak ty

Heh, do czego tutaj walić. Kiepski mam wynik, wstyd jak nie wiem.
Nie obrażaj co, tak właśnie zachowują się zwolennicy PO jak trzeba coś zrobić.
 

Deleted User - 849153659

Guest
szkalowanie Ukrainy bo UPA i walenie do rosji kiedy oni zrobili naszemu narodowi o wiele wiecej szkod
zabory, 17 wrzesnia 1939 albo wojna z bolszewikami w 1919-1921

Nie zgodzę się z Tobą.
Nie jest głównym problemem to, że Ukraińcy mieli brutalnych nacjonalistów.
Obecne pokolenie nie może za to odpowiadać. To oczywiste.
Problemem jest stosunek obecnego pokolenia do tego co oni robili. Jeśli dzisiejsza Ukraina czci Banderę, to o czym w ogóle dyskutować?
Jakkolwiek z przeszłości nie rozliczyli się Niemcy, to jednak wielokrotnie potrafili oni przynajmniej słowami przeprosić i wziąć na klatę dawne czyny.
Ukraińcy nie tylko tego zrobić nie potrafią, ale jeszcze wielbią zbrodniarzy.
Czy dziś byśmy rozmawiali z Niemcami, gdyby na sztandarze nosili Hitlera?
 

Srajman

Chłop
Wynik reakcji
23
Witajcie,
Szukam świrów na coopa, moge do kogoś wskoczyć jeśli rzucę kontem na 190

Moje zaangażowanie sięga zenitu, wysyłam fejki jak pojebany lecz oczekuje od innych graczy na 1 koncie wzajemne zaangażowanie. Wpakowałem się w niezły młyn ale o tym na pw jeśli ktoś będzie chętny mnie przygarnąć.

Mały problem u mnie jest
-Niska aktywność między 6-14
-Częste zmiany coopów, szukam właściwego, coopa wywaliłem z własnego konta że nie wysłał offow na akcje


Wszystko musi być jak w zegarku oraz lubie grać na 2 linii frontu.


Chętny ktoś?

Zapraszam pw
 

Deleted User - 849153659

Guest
Niestety przyjacielu UE nas blokuje Francja i Niemcy sobie rozgrywają politykę UE pod siebie. Kiedyś była regulacja cukru, zboża na zachód z Polski bo Niemcy, Francja broniły własnego interesu. Teraz my bronimy próbując blokować zboże z Ukrainy i nagle sprzeciw. Nie bronię tu pisu, ale pokazuje hipokryzje UE nie jest idealna. Trochę jest na wzór autorytaryzmu pod przywództwem największych '' udziałowców '' Niemcy, Francja, Belgia - bo Bruksela w zasadzie ''.

I tak powinniśmy zacieśniać stosunki z krajami nadbałtyckimi oraz południowa flanką nasza. Co do Ukrainy tak, ale na zasadach równych. Nie, że oni sobie nakładają embarga na nas bo im coś się nie podoba a my jak próbujemy blokować coś to oburzenie.
Pomagamy im tyle pieniężnie utrzymując ich rodaków, oddawaliśmy wiele sprzętu, ubrań - których brakowało na front. Zero wdzięczności, jeszcze mi kiedyś dziewczyna co się z nią spotykałem z Ukrainy powiedziała, że Bandera to bohater XD.
Szowinizm na Ukrainie niestety jest powszechny. Powinno się tępić nazioli niezależnie od kraju pochodzenia.

Nie jestem politykiem, ale bardzo się nią interesuję.
Znam ją w stopniu takim, jak przystało na zwykłego obywatela. I z tej perspektywy dziwi mnie co piszesz, bo Ty politycznie angażowałeś się mocno.

Nie wiem skąd zaskoczenie, że Niemcy dyktują warunki.
A jakie my mamy w rękach narzędzia, żebyśmy to my dyktowali? Jakie argumenty?
Gospodarka Niemiec dziś jest 5xwiększa od naszej. Jest tam duży przemysł.
A u nas?
U nas istnieje przekonanie, że bogactwo zbuduje się na zadłużaniu, bo możemy sobie na to pozwolić.
Ok, 10-15 lat to zadziała, co dalej?

Zejdźmy na ziemię. Ja wiem, że patriotyzm każe nam myśleć, że jesteśmy sercem europy i powinniśmy rządzić i dzielić. Nie jesteśmy.
Jak świat światem to siła gospodarcza i militarna decydowały o tym czy się liczysz.
Dlatego USA dominują i dlatego Chiny chcą wyjść z cienia.

Oczekujemy bóg wie czego. To tak jakby Litwa chciała dominować nad nami i naszą gospodarką, albo być równorzędnym partnerem. To nierealne
 

Deleted User - 849153659

Guest
Zgadzam się, UE nie jest idealna, ale to najlepsza opcja na ten moment dla Polski.
Imo powinniśmy zacieśniać jak najbardziej stosunki z krajami nadbałtyckimi, Czechami, Słowacją i Ukrainą

Tu znowu się niestety Boszku z Tobą nie zgodzę.
Za chwilę zostanę oskarżony o to, że jestem wszystko na nie jeśli chodzi o Ukrainę.
Ale będąc obiektywnym Ukraina pokazała już, że nie jest zdolna do zawierania sojuszu na równych warunkach i docenianiu roli tego 'silniejszego'.
Dopóki Duda nie powiedział, że już nie mamy co dać, było ok. Po tych słowach, zaczęły się relacje psuć.
Toż to widać, trzeba mieć klapki na oczach by tego nie dostrzec.
Zbudowanie z nimi trwałych długoterminowych relacji gospodarczych jest niemożliwe.
Zwłaszcza, że nie liczą się np z naszymi rolnikami a rolnictwo Ukrainy jest w stanie w rok zniszczyć rolnictwo Polski.
Jedyna współpraca jaka jest możliwa i sensowna, to ta dotycząca bezpieczeństwa.
Już chyba nawet nasza pro ukraińska władza zrozumiała, że tak jest, bo coś o tworzonym traktacie zrobiła się cisza
 
Do góry