Dyskusja o sytuacji na świecie 194

Mautrykill

Łucznik
Wynik reakcji
498
Niesamowite co Memcen mu zaszczepił do głowy.

@Mautrykill przedstawiam Ci Twój scenariusz wykiwania i postawienia się Amerykanom i Unii.

Wygrywa Konfederacja z 40% poparciem.
Samodzielne rządy.
Opodatkowują wielkie Amerykańskie firmy i korporacje. A także Niemieckie i inne.
Wypinają się na wszystkie zmiany proponowane przez UE.
Lekceważymy traktaty i prawa Unijne.
Odmawiamy Amerykanom realizowania ich polityki.

2 dni po tym dolar wybija na kurs 7.50 zl, euro 7 zł
Ropa skacze do 14 zł za litr, po tygodniu zaczyna jej brakować.
Agencja ratingowe gruzują wiarygodność kredytową.
Zagraniczne i krajowe inwestycje wstrzymane.
Unia zakręca wszystkie środki za łamanie traktatów.
Inflacja skacze do 50%
Poparcie Konfy spada do 1%
Ludzie podjeżdżają pod sejm z taczkami.

To pomysł na Twoją politykę. Idź weź zimny prysznic

Na pewno nie opodatkowałaby ich odrazu po przejęciu władzy.

Konfederacja 40% dochodzi do władzy.
Usuwa programy socjalne, obniża podatki. Polska staje się krajem opłacalnym do ulokowania tutaj swoich oszczędności lub do zainwestowania w fabryki i inne produkcje.

Chyba że wcześniej socjaliści wywiożą ich na taczkach.

Btw. opodatkowanie zagranicznych korporacji podczas obniżenia podatków dla wszystkich na równo jest całkiem sensowne i nikt nie powiedział że amerykanie wyrzucą nas spod swojego skrzydła, jeżeli dalej będziemy prowadzić ich antyrosyjską i antyeuropejską politykę.

Nie ma też co pisać scenariuszy bo wiemy że tak nie będzie. Bardziej prawdopodobny jest konflikt atomowy niż to że konfa będzie samodzielnie rządzić.
 

Isarisu

Szlachcic
Wynik reakcji
3.657
Ale odklejka xD
Memcwel sam przyznał ze to o podatkach to był żart a wy dalej w to wierzycie xD
 

Mautrykill

Łucznik
Wynik reakcji
498
Ktoś tutaj był z Polską 2050

Jak możecie głosować na zbiór klaunów? Ryszard Petru wielki lider który kilka lat temu zrobił wałek na frankowiczach i urlopował na Maderze. Macie krótką pamięć :D
 

Mautrykill

Łucznik
Wynik reakcji
498
Zdecydowanie Dania.
Płaciłem wtedy podatki bardzo wysokie. Bodajże 42% pensji, ale w tym czasie naprawiłem sobie wszystkie zęby i zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania krwi na tamtejszą służbę zdrowia.
Mam znajomych co przyjechali z Danii do Szwajcarii. Podobno jest duża różnica :) Tutaj też niedługo będą wybory i prawicowe SVP jest blisko wygranej :p
 
Do góry