Dyplomacja

Krised

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.256
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Miałem chwilę czasu w pracy na rozmyślanie nad plemionami a mianowicie systemem dyplomacji.
Jak chyba każdy wie aktualnie system dyplomacji to jakieś nieporozumienie i wymaga lekkiej przebudowy.
Mianowicie dobrze było by jak by stosunki dyplomatyczne były po prostu widoczne dla wszystkich (@FabcioZiomekPL też będzie miał wtedy łatwiej przy robieniu mapek :)). Tak jak mam rankingi pokonanych itp dla czego stosunki nie miał by być widoczne.
Oczywiście taka zmiana zaangażowała by trochę bardziej opiekuna świata który dostawał by informacje o wrzucaniu takowych informacji. Albo byłby przycisk w zakładce plemienia gdzie jedna i druga strona po wprowadzeniu warunków musiała by to zaakceptować. Warunki oczywiście nie były by widoczne od tego są krety :)
Daje temat pod dyskusje przepraszam że tak bez ładu i składu to napisane ale w pracy jestem.
Pozdrawiam serdecznie i plusowego szczęścia przy atakach życzę wszystkim.
 

Rinne

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.694
O rany ^^

Dobrze, powiem tylko dlaczego najpewniej nie uda się niczego takiego wprowadzić.
Po pierwsze... Ludzie nie chcą, aby przeciwnik znał ich dyplomację. Ona nie jest niejawna z przypadku i wiele układów początkowo jest nieoficjalnych, "pod stołem", wiedzą o tym wyłącznie radni obu plemion albo wyłącznie lider/dyplomata, a gracze trzymani są na dystans w niewiedzy, bo taka wiedza jest cenna.
Po co przeciwnik ma wiedzieć, że mam dogadanego koalicjanta przeciwko niemu? Po co od razu miałby szukać koalicjanta dla siebie?
Jeśli przeciwnik dysponuje wiedzą, że moje plemię jest w jakiś... w jakikolwiek sposób zabezpieczone, to wykorzysta tę informację.

Na tym polega gra taktyczna i niestety wprowadzenie takich ustawień skończyłoby się tak, że gracze w ekipach dostaliby polecenie, aby oznaczyć sobie kolorem na mapie (bo przecież w późniejszym etapie i tak każdy gra z KP) plemiona wskazane przez dyplomatę, na forum pojawiłaby się informacja, ale w plemiennej zakładce dyplomacja takie plemiona wcale nie musiałyby być dodane ^^
Twoja propozycja sprawiłaby, że ludzie przestaliby myśleć, analizować, dowiadywać się, kombinować czy próbować przewidzieć ruchy przeciwnika... Zamiast tego weszliby w rankingu w zakładkę dotyczącą takiej dyplomacji i wszystko mieliby na tacy.

Wiedza to jedna z najcenniejszych rzeczy w tej grze. Doceniam, że miałeś pomysł, ale gracze sami nie pozwolą na wprowadzenie lub nawet przy potencjalnym wprowadzeniu takiej "mechaniki", gracze, plemiona i ich liderzy po prostu obchodziliby tę mechanikę, aby uchronić swoją dyplomację i nie robiliby tego na złość kronikarzowi czy kartografowi, tylko chroniliby wyłącznie interesy swojego plemienia. Musisz brać pod uwagę, że nie każdy świat to suche 50% vs 50% mapy i wszystko jasne, bo zdarzają się... rzadko, bo rzadko, ale nadal istnieją światy, na których dyplomacja jest niejasna - i dobrze, bo jest ciekawiej :)
 
Ostatnia edycja:

Krised

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.256
Ok jednak mimo wszystko dalej uznaje że system dyplomacji wymaga aktualizacji.
Fajnie że napisałeś swoje zdanie. Czyli tak nie byłby to system jawny dla wszystkich.
Co jednak sądzicie o tym żeby jednak dodany przycisk np akceptowania stosunku dyplomatycznego w plemieniu. Ciężko to wytłumaczyć pisząc tylko. Bardziej chodzi mi też o to żeby np w zakładce dyplomacja była opcja gdzie można ustalić warunki sojuszu czy pona długość czas wypowiedzenia itp teraz punkty są wrzucane na forum wiadomo, jednak taka zakładka była by super usprawnieniem :)
 

Kamil9191

Chłop
Wynik reakcji
2
Jestem za. Dyplomacja dalej nie będzie jawna. Nikt nie zmusi dyplomaty do kliknięcia, poza tym zawsze można zmienić dyplomację lub komunikować się poza grą. Po prostu łatwiej dostępne byłyby informacje, z którymi plemiona i tak się nie kryją.
Taki system wymagałby dopracowania, plemię może mieć sojuszników, którzy między sobą walczą, albo mogą być walki każdy na każdego.
 
Do góry