Dźwiękowe powiadomienia o nowych wiadomościach i raportach

  • Rozpoczynający wątek Magneto86
  • Data rozpoczęcia

Czy opisane powiadomienia dźwiękowe powinny zostać wprowadzone?


  • W sumie głosujących
    154
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mój pomysł jest bardzo prosty do wytłumaczenia, ale nie wiem jak wygląda sytuacja z wykonaniem go gdyż po prostu się na tym nie znam...

Chodzi mi o powiadamianie sygnałem dźwiękowym o nowej wiadomości i raporcie albo nawet o nowym poście/temacie na forum Plemienia (oczywiście kiedy włączona jest strona z grą). Oczywiście powinna być możliwość włączania i wyłączania poszczególnych powiadomień w ustawieniach. - tak, aby powiadamiano nas dźwiękiem tylko o tym, o czym chcemy być powiadamiani.
Usługa taka dostępna jest w poczcie WP (dotyczy ona nowej wiadomości e-mail).

Dlaczego uważam, że powiadomienia dźwiękowe są potrzebne? Jestem pewien, że wielu ludzi tak jak ja, pracuje lub uczy się przy komputerze (albo po prostu ma w pobliżu włączony komputer) i jednocześnie ma włączone Plemiona. Dzięki takim dźwiękom będą wiedzieć natychmiast o nowych akcjach na Plemionach i nie będą musieli tak często przerywać pracy, żeby zajrzeć na Plemiona czy nie ma czegoś nowego.



edit:



Co do obiekcji dotyczących zbyt częstego 'pikania' w późniejszej fazie gry:
- Tak jak napisałem można ustawić sobie powiadomienia tylko takich zdarzeń, które nas najbardziej interesują (na które czekamy). W przypadku graczy, którzy mają po pareset wiosek pozostawało by jedynie powiadamianie o nowych wiadomościach (lub zupełne wyłączenie powiadomień). No ale tak naprawdę to jaki procent graczy miało kiedykolwiek więcej niż 50 wiosek? Myślę, że wcale nie tak dużo...

Temat jest bardzo szeroki. Takie powiadomienia o charakterze np dźwięku kukułki, piknięć, kliknięć itp (jak w smsach albo gg) można stosować w wielu przypadkach i co ciągle podkreślam: gracze powinni mieć prawo decydować czy chcą z tego korzystać zaznaczając odpowiednie opcje w ustawieniach.


W dyskusji poniżej pojawiają się nowe, ciekawe ulepszenia do mojego pomysłu:

-Odnośnie wysłanego na naszą wioskę ataku:
Myślę, że do powiadomień o atakach również powinien być dźwięk (dot. KP). Nawet mając włączony cały dzień komputer, nie zawsze można zauważyć w porę atak i czasem traci się godzinę i więcej czasu. A tak dźwięk informujący o ataku i już można sprawdzać co idzie :D
Jest to małe ułatwienie:)

- Odnośnie raportów:
Najlepiej by było gdyby można było w włączać i wyłączać dźwięk w każdym typie raportów oddzielnie (tak jak to jest we filtrze).

- Odnośnie dostępności gracza z naszej listy przyjaciół:
To idąc dalej dźwięk może posłużyć informowaniu nas, który gracz zapisany w Przyjaciołach jest w tej chwili dostępny. Coś takiego, jak w GG.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tak, jeśli chodzi o wiadomości i raporty. Nie, co do wpisów na forum. Niekiedy na forum jest tyle spamerów, że ciągle byśmy ten dźwięk słyszeli. A poza tym, to czymś by się różniły sygnały na poszczególnych światach? Bo skąd mam wiedzieć, czy ktoś nie napisał do mnie na s35, czy 34? Chyba powinno być jakieś zróżnicowanie. Albo chociaż jakiś napis, w rogu, typu Masz nową wiadomość/raport na serwerze X. Jakby tak było, to byłoby świetnie.
 

DeletedUser

Guest
to jest jak najbardziej do zrobienia:D tylko wiadomo, że powinna być opcja off (mute):D pomysł bardzo dobry:D inne zdarzenia mogły być również udźwiękowione, myślę, że najbardziej przydatnym było by udźwiękowić moment gdy wojsko wraca do wiochy:D wtedy unikniemy nudzenia się wojska i od razu będzie można wysłać na farme:p
 

DeletedUser

Guest
Tak, jeśli chodzi o wiadomości i raporty. Nie, co do wpisów na forum. Niekiedy na forum jest tyle spamerów, że ciągle byśmy ten dźwięk słyszeli. A poza tym, to czymś by się różniły sygnały na poszczególnych światach? Bo skąd mam wiedzieć, czy ktoś nie napisał do mnie na s35, czy 34? Chyba powinno być jakieś zróżnicowanie. Albo chociaż jakiś napis, w rogu, typu Masz nową wiadomość/raport na serwerze X. Jakby tak było, to byłoby świetnie.

można zrobić tak że masz 5 dźwięków do wyboru:D i na każdym świecie ustawiasz sobie inny:p
 

DeletedUser116793

Guest
Tak, jeśli chodzi o wiadomości i raporty. Nie, co do wpisów na forum. Niekiedy na forum jest tyle spamerów, że ciągle byśmy ten dźwięk słyszeli. A poza tym, to czymś by się różniły sygnały na poszczególnych światach? Bo skąd mam wiedzieć, czy ktoś nie napisał do mnie na s35, czy 34? Chyba powinno być jakieś zróżnicowanie. Albo chociaż jakiś napis, w rogu, typu Masz nową wiadomość/raport na serwerze X. Jakby tak było, to byłoby świetnie.

Swoim postem zaproponowałeś całkowicie cos innego. To tak dla info.


Co do pomysłu.

Będąc Top1 po kilku dniach, gracz przeżyłby katusze tym ciągłym pikaniem. Chyba nie wiesz ile wiadomości na tym etapie się dostaje. Zresztą później też.

Atakujac gracza 1mln, wysyłając 120 ataków w tym 50 feaków chciałbyś aby ci zaczęło pikać przez 2 minuty co sekundę?

Rozumiem że nie wszystkim by pikało ale i tak mnie to nie przekonuje. No chyba że z KP/

Głos na NIE
 

DeletedUser123313

Guest
Coprawda zagłosowałem na "Może tak, może nie - napewno nie będę korzystał z tej opcji.", jednak troszkę bardziej skłaniam się do opcji nie. Powiem szczerze że dobrym graczem nie jestem, ale tak sobie pomyślałem co by przeżywał gracz który jest najwyżej w rankingu. Szczególnie w początkowej fazie gry. Byłoby to troszkę denerwujące gdy co jakiś czas słyszysz dźwięk oznajmiający wiadomość. Coprawda można wyłączyć głośniki (też dobre rozwiązanie), ale niektórzy słuchają czegoś innego w tym czasie, choćby muzyki.

Podobnie jest z raportami, tak jak napisał Gramtuprzypadkowo. Masowe ataki, aż tu nagle przychodzi czas dostania raportu...(pik, pik, pik). Też troszkę denerwujące czyż nie?

Jednak rozumiem że w Ustawieniach byłaby opcja "Włącz/Wyłącz dźwięk przy dostarczeniu wiadomości/raportu"?

No przecież wyraźnie napisałem, że TAK. - potem to jeszcze pogrubiłem.
Dlaczego nie czytacie uważniej opisu?

Wybacz mój błąd, pisałem tego posta kilka minut (inne forum). Mam jeszcze jedno pytanie. Może troszkę głupie, ale cóż...ile taki dźwięk by trwał? Tak hm...sekundowo. Przyznam że jeżeli chodzi o ostatnią część pomysłu (przykład z uczeniem się/pracą) jest bardzo dobry i dla takich osób zapewne mógł by się przydać, jednak zawsze są pewne zastrzeżenia.

Jeszcze jedno pytanie. Czy ta opcja byłaby dla wszystkich graczy, czy dla graczy posiadających konto premium?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jednak rozumiem że w Ustawieniach byłaby opcja "Włącz/Wyłącz dźwięk przy dostarczeniu wiadomości/raportu"?



No przecież wyraźnie napisałem, że TAK. - potem to jeszcze pogrubiłem.
Dlaczego nie czytacie uważniej opisu? - mam wrażenie, że odpowiadacie po przeczytaniu jedynie tytułu ankiety :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ceraves

Łucznik
Wynik reakcji
409
Pomysł uważam za dobry, jednak sygnał dźwiękowy przydałby się wyłącznie we wiadomościach/wybranych raportach, gdyż na forum plemienia byłoby to raczej mało praktycznie i denerwujące, z resztą nie spotkałem się jeszcze z forum mającym takie udziwnienie... W rapkach byłoby to o tyle dobre, że czasem przy manewrowaniu wojem by się to przydało... Najlepiej by było gdyby można było w włączać i wyłączać dźwięk w każdym typie raportów oddzielnie (tak jak to jest we filtrze).
 

DeletedUser

Guest
Pomysł trafiony, szczególnie jeśli będzie opcja wyłączenia dźwięku ;) Ale poważnie. Dlaczego dźwięk mam być tylko do wiadomości i raportów? Myślę, że do powiadomień o atakach również powinien być dźwięk (dot. KP). Nawet mając włączony cały dzień komputer, nie zawsze można zauważyć w porę atak i czasem traci się godzinę i więcej czasu. A tak dźwięk informujący o ataku i już można sprawdzać co idzie :D

Jest to małe ułatwienie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To idąc dalej dźwięk może posłużyć informowaniu nas, który gracz zapisany w Przyjaciołach jest w tej chwili dostępny. Coś takiego, jak w GG. Chociaż myślę, że nie byłoby to zanadto potrzebne, bo sam nie korzystam z opcji Przyjaciele, ale może komuś się spodoba.
 

DeletedUser

Guest
Może się mylę, ale o powiadamianiu o nowych atakach, nie wiem tylko w jakiej formie, było coś w skryptach...
Pomysł niezły - gracze TOP, wielowioskowcy i tak dalej, nie używaliby tej opcji.
A uczącym się, pracującym przy komputerze pomysł mógłby znacząco ułatwić życie.
Oczywiście dla wszystkich, nie tylko dla KP.
 

DeletedUser

Guest
Dopiero zaczynam śledzić ten dział, dlatego pytam:


Czy mogę udoskonalać swój pierwszy post o te informacje / dodatkowe pomysły które mi tutaj dopisujecie? Czy to już było by 'podkradanie' waszych pomysłów?

Czy mogę dopisać do 'swojego' pomysłu to co podpowiedział np -Toolbar-??
 

DeletedUser

Guest
Tak, oczywiście, że możesz, tylko dopisz jako cytat ze mnie.
 

DeletedUser116793

Guest
Nie musisz nic cytować.

Wystarczy edytuj post i dopisz co chcesz. Nikt z nas przecież nie ma praw autorskich na te pomysły :D
 

DeletedUser

Guest
odnośnie propozycji, pomysł ogólnie dobry, ale moim zdaniem tylko do wiadomości na pw...
 

DeletedUser

Guest
Jestem ZA, lecz jest mały problem - to nie byłoby cos takiego jak w GG - przychodzi wiadomość i w tej samej chwili mamy powiadomienie. Fakt, coś takiego jest możliwe, ale o ile mi sie wydaje nie za bardzo w PHP, a bardziej we Flashu, bo tu potrzebna jest stała komunikacja z serwerem, a nie "jednorazowa", podczas odświerzenia strony.

PS. do Magneto86:
Nie jest trudne wstawienie dźwięku na stronę, lecz tak jak napisałem wyżej - problem jest z komunikacją z serwerem - dane są pobierane tylko przy odświerzeniu strony, a takie powiadomienie powinno się zrobić w technologii Server Side.
 

DeletedUser

Guest
tak jak na początku napisałem - nie znam się na php ani na flashu.
Pomysł mi się spodobał jak zauważyłem tą opcję na poczcie WP.
Jeżeli dobrze pamiętam, to żeby to działało to trzeba było pobrać jakąś wersję flasha (ale głowy nie daję).

Na tej poczcie w ustawieniach wybiera się jak często strona ma się odświeżać sama (np 5 min, 1min, 30 sek albo 10 sek) - i dźwięki występują jak strona się odświeża.
Dało by się coś takiego zrobić w Plemionach?

Dodam, że jeżeli wyłączy się tą opcję, to strona przestaje sama się odświeżać.
 

DeletedUser

Guest
ile taki dźwięk by trwał? Tak hm...sekundowo. Przyznam że jeżeli chodzi o ostatnią część pomysłu (przykład z uczeniem się/pracą) jest bardzo dobry i dla takich osób zapewne mógł by się przydać, jednak zawsze są pewne zastrzeżenia.

Jeszcze jedno pytanie. Czy ta opcja byłaby dla wszystkich graczy, czy dla graczy posiadających konto premium?

mam na myśli takie dźwięki jak w sms albo w gg. Zwykłe krótkie piknięcia, których rodzaje można sobie przyporządkować do konkretnego zdarzenia.
Jeżeli chodzi o to czy to ma być tylko dla KP to nie mam pojęcia. Wiadomo, że większość by wolała, żeby dla wszystkich, ale to zależy już od InnoGames...
 

DeletedUser67487

Guest
Ja popieram tylko raporty, przyjaciele to strata dźwięku i czasu
 
Status
Zamknięty.
Do góry