Czat GrupoWy

  • Rozpoczynający wątek veltronic
  • Data rozpoczęcia

Dobry pomysł?

  • Dobry

    Głosy: 160 96,4%
  • Słaby

    Głosy: 6 3,6%

  • W sumie głosujących
    166
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, na wstępie dodam, że "Czat grÓpowy" jest napisany specjalnie, żeby więcej osób poczytało :)


Moim pomysłem byłby nowy czat, a mianowicie "Czat grupowy"
Każdy chyba planował z kolegami wspólną akcje, ale jak tu się dogadać? na forum, NIE, mogą być krety...
No więc wchodziło by się właśnie w czat grupowy (1.) i pokazywało by się normalne okienko jak przy "napisz wiadomość" Tylko, że tam gdzie jest "Do" pisało by się np kozik;jakiśtam;player1 nicki pisało by się po ";" chodzi oto aby każdy gracz mógł pisać ( 2. ) ( ten co był wpisany )

1.CZAT grupowy:
2qvtri8.png


2. wyglądało by to mniej/więcej tak:
1zgc02e.png


co o tym myślicie?


Ale ja jestem mistrz painta :p
 

DeletedUser

Guest
no dokładnie, i to o wiele... a myślę, że jest to bardzo prosty pomysł i realny do wprowadzenia go do gry. dużo roboty nie ma.
 

DeletedUser176138

Guest
Dobry pomysł , jestem za , ułatwiło by to kumunikacje przy planowaniu akcji i tp .
 

DeletedUser159480

Guest
W zasadzie.. nie jest to głupi pomysł. Tylko dodałbym jedną kwestię. Taka 'rozmowa' powinna się automatycznie odświeżać w momencie napisania kolejnej wiadomości, tak aby rozmowa nie była sztucznie podtrzymywana poprzez ciągłe klikanie w jakąś stronkę, która to wszystko zmieli i pokaże. Warto również, za czym jestem w 100% dodać opcję na forum, która umożliwiałaby dostęp TYLKO I WYŁĄCZNIE określonym graczom np. zakładka 1 dla graczy x, y oraz z, zakładka 2 dla graczy x, c oraz d, itd.
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Cóż jak support się tym nie zainteresuje to pozostaje napisanie skryptu :D Więc głosować w ankiecie mi tu fastem bo chcę wiedzieć ile osób jest tym zainteresowana bo pomysł genialny ;x
 
Ostatnia edycja:

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Głosuję na TAK, ale z małym zastrzeżeniem - rozmawiałem z Jurigagiem, przedstawił mi swój koncept na rozwiązanie tej kwestii i jest rewelacyjny :)

Nie będę zdradzał o co chodzi dokładnie, niech Juri to rozegra po swojemu, ale zachęcam wszystkich do głosowania na TAK - jeśli będzie sporo głosów, to Juri zmobilizuje się do opracowania skryptu. Czas oczekiwania na realizację konceptu na pewno będzie krótszy, niż gdyby robili to profesjonaliści z Inno (czyli nie lata oczekiwania, a kilka tygodni) :)
 

DeletedUser

Guest
a to nie może być tak, że jurigag da im te skrypt gotowy, a oni go wprowadza w następnej wersji?



głosować, zachęcać znajomych!!! ;)
 

DeletedUser167001

Guest
Juri napisz ten skrypt i trzeba się z supportem dogadać :)

To na pewno bardzo dobry pomysł, nie raz był poruszany na forach niektórych plemion, ale ciężki do zrealizowania.


A teraz mamy szansę :)
 

DeletedUser

Guest
Fajnie by bylo gdyby dzialalo to na zasadzie fakich komunikatorow jak np. GG. Ale... Na plemionach :) Skonczyly by sie dzialy na forum typu kontakt. Mozna by dodac opcje sprawdzenia dostepnosci gracza na czcie (czy jest online) .
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
@UP
To wyżej już jest za ciężkie do implementacji, ale bardziej rozmowy grupowe tak jak w temacie są wykonalne. Ale zabiorę się za to najszybciej za kilka tygodni, wpierw czekam na dodanie jednego skryptu, dodam do niego parę nowych ficzerów i wezmę się za to.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Jeśli to zatrybi, jeśli ten skrypt chwyci, jeśli będzie to pomocne i będzie dużo osób korzystało, to InnoGames na pewno taki skrypt stworzy, połączy z grą, a skrypt Jurigaga zdelegalizują i zabronią używania, bo będzie powielał funkcje konta premium.

Tak było wielokrotnie w przeszłości, tak będzie w przyszłości. Obecne funkcje konta premium, to w pewnej mierze bezczelne kopiowanie pomysłów ludzi, którzy taką polityką zniechęcili się do pisania skryptów.

Pamiętacie, jak wyglądał dział skryptów dwa lata temu? Fakt, że było trochę bałaganu, ale ruch był niesamowity! Co chwilę ktoś publikował nowy skrypt, albo wysyłał prośbę o napisanie czegoś przydatnego.

Niemniej - Juri, nie zniechęcaj się :)

jak pytal przedmowca - jak sie robi taki skrypt i ile? :D

co prawda pytanie nie do mnie, ale mam pewne blade pojęcie, więc spróbuję odpowiedzieć

do napisania skryptu wystarczy edytor tekstu "notepad", czy coś takiego - ten domyślny, który macie w windowsie; podejrzewam jednak, że większość skrypterów używa bardziej rozbudowanych narzędzi, które mają specyficzne funkcje ułatwiające pisanie skryptów (łącznie ze sprawdzaniem poprawności kodu) - np. NetBeans, KDevelopment, czy choćby Bluefish

w takim edytorze tworzy się plik tekstowy, zapisuje z rozszerzeniem *.user.js i jeśli jest napisany prawidłowo - działa :)

sprawdź sam :)

otwórz najprostszy edytor tekstu, napisz w nim coś takiego:
Kod:
alert('działa');

zapisz plik jako "dziala.user.js" (upewnij się, że w rozszerzeniu nie ma .txt), zainstaluj skrypt w Greasemonkey lub Tampermonkey

przy każdym odświerzeniu strony będzie Ci się pojawiać okienko :)

ile czasu pisze się taki skrypt, który planuje napisać Juri, to zależy od tego, jak bardzo rozbudowany ma być; do tego jeszcze trzeba doliczyć czas potrzebny na testowanie i poprawki
w takiej podstawowej opcji (łączenie się z serwerem, sprawdzanie, czy są nowe wiadomości, obsługa wpisów itd), bez bajerów i bez opcji konfiguracyjnych, to ludzie z dużym doświadczeniem (którzy robili już podobne rzeczy), napisaliby coś takiego pewnie w kilka godzin
 
Ostatnia edycja:

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Cóż, mam wolne ale aktualnie za bardzo mi się nad tym bawić nie chce :p Poczekam az wiecej osob zaglosuje w ankiecie bo aktualnie dla 35 osób to nie ma sensu tego robić....
 

DeletedUser96857

Guest
Świetny pomysł!



[...] Warto również, za czym jestem w 100% dodać opcję na forum, która umożliwiałaby dostęp TYLKO I WYŁĄCZNIE określonym graczom np. zakładka 1 dla graczy x, y oraz z, zakładka 2 dla graczy x, c oraz d, itd.
Taki pomysł już był na forum. Niestety został odrzucony :/ .
 
Status
Zamknięty.
Do góry