Światy Arkadia - nowy schemat funkcjonowania

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.008
Drodzy Gracze,

wielu z Was grało lub wciąż intensywnie gra na światach typu Arkadia. Z założenia miały to być światy służące jako "szkółka", na których mniej doświadczeni Gracze mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności, w bardziej sprzyjającym środowisku (z licznymi obostrzeniami dotyczącymi atakowania, bez możliwości przejęcia wioski startowej). Od dłuższego jednak czasu powracała wciąż dyskusja "co dalej?", sprowadzająca się przede wszystkim do poszukiwania sposobów zakończenia takiego świata (sami też pytaliśmy o Wasze pomysły, w tym temacie).

Po konfrontacji pomysłów z wszystkich wersji lokalnych oraz po wielu rozmowach udało nam się wypracować następujący algorytm gry na takich światach:
* Światy Arkadia powstawać będą częściej niż obecnie (teraz czekamy na zapełnienie mapy przed otwarciem kolejnych)
* Gra na dotychczasowych zasadach (wśród których najważniejsze to limit ataków wynoszący 120% punktów oraz niemożność atakowania wioski startowej) będzie trwała przez 12 miesięcy.
* Po upływie 12 miesięcy parametry świata będą stopniowo liberalizowane. Poprzez krokowe zwiększanie limitu punktów do ataku a w późniejszym okresie także poprzez redukcję kosztów szlachcica. Będzie to tzw. "faza przejściowa".
* Po upływie 18 miesięcy (lub wcześniej, w zależności od sytuacji na świecie) świat wejdzie w tzw. "fazę końcową", w której zlikwidowane zostaną całkowicie limity atakowania oraz niemożność atakowania wioski startowej. Ustawiony zostanie także warunek zwycięstwa w postaci posiadania X % wiosek przez liderujące plemię (poziom X będzie uzależniony od sytuacji na świecie).
* Po upływie 21 miesięcy (jeśli warunek zwycięstwa nie zostanie spełniony wcześniej) świat będzie zamykany, a liderujące plemię zostanie ogłoszone jego zwycięzcą.

Co nas czeka wkrótce?
* W najbliższych dniach spodziewamy się startu świata Arkadia 4. (dokładny termin nie jest znany, podamy go w osobnym ogłoszeniu).
* Światy Arkadia 1-3, jako istniejące już sporo powyżej roku, zostaną wkrótce przeniesione w stan fazy przejściowej. Szczegóły będą ustalane osobno dla każdego z tych światów i będziemy o nich informować na dedykowanych im działach forum, a także poprzez wiadomość w grze wysyłaną do Graczy danych światów.

Wierzymy, że takie zasady funkcjonowania światów przyczynią się do urozmaicenia rozgrywki na nich i dostarczą Wam tylko dodatkowych pozytywnych emocji.

Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team
 
Ostatnia edycja:
Do góry