Świąteczny Turniej "Najlepsi z Najlepszych" - opinie, komentarze, propozycje :)

Status
Zamknięty.

Malgorzata

Super Operator Gry
Plemiona Team
Super Operator Gry
Wynik reakcji
13
Zapraszamy do dyskusji o świątecznym konkursie "Najlepsi z Najlepszych".
Rozważamy II - noworoczną - edycję naszego turnieju...

Zainteresowani?
 

Hoka Hey

Łucznik
Wynik reakcji
9
Hehe to porażka jest.byłem na ircu gdy to było rozgrywane.można by to zorganizować ale:
1 Trzeba wybrać lepsze pytania.np pytanie w stylu ilu jest graczy na św 47 albo ile łupu bierze taran nie było najlepsze.
2 głos na kanale w trakcie trwania konkursu powinni mieć tylko uczestnicy
 

DeletedUser

Guest
Głos mieli tylko uczestnicy, Twoje wiadomości widziałeś tylko Ty. :>
Szczerze mówiąc, to miałam z Ciebie niezłą "polewkę", jak mówiłeś o tym na kanale #plemiona.

[20:19:25] <HokaHey> heh ja im wszystko pisze odp i jeszcze mie nie wyrzucili
 

DeletedUser146505

Guest
Jako organizator konkursu jestem zadowolony z tego że ogólnie był:)
 

Hoka Hey

Łucznik
Wynik reakcji
9
To inna sprawa:)nie wiedziałem że tak można.ale pytania musicie przyznać że były delikatnie mówiąc głupie
 

DeletedUser

Guest
No trzeba przyznać, że początek był fatalny :)

Dużo ruchu, spóźnienia graczy, którzy się zgłosili, nieznajomość reguł zabawy, wszechobecny spam.

Na szczęście, gdy już 2-3 graczy zostało wyeliminowanych, wszystko zaczęło wyglądać profesjonalnie :) czasem jeszcze błędy się zdarzały, ale rzadko ;)

Pytania - niektóre ciekawe, np. ilość wszystkich GO, czy na którym świecie istniały obozy wojskowe, ale większość polegała niestety na szybkości w znajdywaniu informacji, np. ilość plemion/graczy na poszczególnym świecie.

Niemniej, jak na pierwszy taki konkurs, wyszło całkiem dobrze. Gratuluję oczywiście zwycięzcom (nagrodę mogliście sobie uzebrać większą :p) i wszystkim tym, którzy przeszli przez sito (średnio udanego) losowania.
 

DeletedUser

Guest
A ja przegapiłem. :| Róbcie edycję noworoczną, obiecuję czuwać. :D
 

DeletedUser

Guest
Pomysl samego konkursu jest fajny, ale wykonanie tego, ktore wlasnie sie skonczylo bylo fatalne !!

Po 1. losowanie nie odbylo sie zgodnie z zasadami konkursu ( pkt 8 i 9 tj "Losowanie odbędzie się w dniu 26 grudnia o godzinie 19:00 na kanale IRC." oraz " Z każdego świata gry zostanie wylosowany jeden gracz. Ze zgłoszonych graczy (około 49) zostanie wylosowanych 8 graczy, którzy wezmą udział w konkursie." )
Losowanie przebiegalo zupelnie inaczej. Nie odbylo sie o godzinie 19, tylko 19:26. Tlumaczenie bylo takie, iz bylo za malo osob w kanale turnieju. A ja sie pytam - co mnie to obchodzi ? Ja zgodnie z planem bylem o godzinie 19. Losowanie powinno sie odbyc o tej godzinie a wylosowane osob od tej godziny, ktorych nie bylo, kolejka powinna omijac i losowanie powinno trwac nieprzerwanie dalej tak dlugo az wylosowana by zostala odpowiednia liczba osob tj zgodnie z regulaminem 49 osob. A od razu ( po 19:26 ) zostalo wybierane 8 osob ( czyli niezgodnie z regulaminem bo z pominieciem jego czesci ).

Po 2. Losowanie odbywalo sie na zasadzie podaniu jednej liczby przez 3 jurorow. Suma tych 3 liczb byla przypisana przez jury do poszczegolnych graczy, ktora znalo tylko jury. W takim badz razie losowanie moglo byc z gory przesadzone o uczestnictwie niektorych graczy. Tymbardziej, ze czlowiek odpowiadajacy za przygotowanie turnieju nie jest administratorem plemion !

Po 3. Dokladne zasady gry turnieju mialy byc wyjasniane po godzinie 19 w kanale turnieju, jednak zasady zostaly przedstawione dopiero po 1 rundzie rozgrywki … ( okolo 20:30 )

Po 4. Pytania powtorzyly sie dwokrotnie :
( wklejam logi )
[20:17] * Malgos prosi by nie odzywac sie poza kolejnoscia
[20:17] <+coller> ja miałem 2 ...
[20:17] <+oxik> ale zasady nie zostaly wyjasnione ;d
[20:18] <+michol96> aa 96
[20:18] <@PedroCosta> 2 juz bylo
[20:18] <@PedroCosta> 1. Jaki łup biorą pikinierzy?
[20:18] <+michol96> 25
[20:18] <@PedroCosta> dobrze

[21:19] <+oxik> dawaj 96 ;d
[…]
[21:20] <@PedroCosta> 1. Jaki łup biorą pikinierzy?
[21:20] <+oxik> 25
[21:20] <+oxik> pozdro
[21:20] <@PedroCosta> oxdobrze
z czego raz zwrocilem uwage osobie odpowiedzialnej za organizowanie turnieju, na co dostalem odpowiedz :
[21:21] <[ViP]Rogal_> te pytanie o pikinierach juz bylo
[21:23] <PedroCosta> nie
[21:23] <[ViP]Rogal_> bylo, przewin sobie
[21:23] <PedroCosta> nara
pozostawiam to bez komentarza

Po 5. wiekszosc pytan zamiast z gry, byly o grze np
[20:37] <@Malgos> 4. Liczba graczy na świecie 49?

Majac 30 sekund na odpowiedz kazdy roztropny gracz mogl sobie wejsc na strony zewnetrzne zwiazane z plemionami i sprawdzic odpowiedz.

Po 6. Pytania nie byly doprecyzowane np :
[21:28] <@PedroCosta> 1. Kiedy sie zakonczył specjal3?

Podac rok, miesiac czy dokladna date co do dnia ? A moze wystarczy podac, ze w XXI w ?

Po 7. Czlowiek odpowiadajacy za przygotowanie turnieju na wytykane mu przeze mnie powyzsze bledy ( glownie pkt 1-3 ) odpowiadal :
[23:24] <PedroCosta> spadaj typie
oraz probowal ze mnie drwic i znalezc jakikolwiek pretekst aby zakonczyc ta niewygodna dla niego rozmowe :
[23:12] <PedroCosta> grasz na 1 swiecvie?
[23:13] <[ViP]Rogal_> nie
[23:13] <[ViP]Rogal_> a co to ma wspolnego z ta rozmowa ?
[23:14] <PedroCosta> no to czemu na poczatek rozmowy mowiles ze grasz?
[23:14] <[ViP]Rogal_> gram na 19
[23:14] <PedroCosta> ale pisales ze na 1
[23:14] <PedroCosta> gosciu idz lepiej ode mnie
[23:14] <[ViP]Rogal_> przytocz mi ten teks gdzie o tym pisalem
[23:14] <[ViP]Rogal_> tekst*
[23:15] <PedroCosta> [22:52] <[ViP]Rogal_> ja gram na 1 swiecie wiec z kad mam wiedziec co dokladnie sie dzieje na innych
[23:15] <PedroCosta> no i co teraz?
[23:17] <[ViP]Rogal_> chodzilo mi o 19, zrzarlem 9
[23:17] <[ViP]Rogal_> a co to ma wspolnego z konkursem ?
[23:17] <PedroCosta> to ze mnie oszukac chciales nara
[23:18] <[ViP]Rogal_> i jakie to ma znaczenie czy 1 czy 19 ? jesli gram na jednym swiecie, nie wazne jakim to z kad mam wiedziec co sie dzieje na innych

Literowke moze popelnic kazdy. Za to chamskim trzeba chciec byc.
Podkreslilem ostatnie zdanie, ktore odnosi sie do mojego punktu 5.

Slowo turniej w tym przypadku odnosi sie do rywalizacji pomiedzy graczami opierajac sie na ich wiedzy. Jednak pytania byly takie ze ten "turniej" powinien opierac sie na szybkosci otwierania stron twstats.com, plemiona.pl/stat czy chociazby wiki.plemiona.pl

Tak wiec dla informacji dodam, ze osoby ktore lubia rywalizacje nie powinny brac udzialu w tym konkursie, bo tu jej brakuje. Tu nie liczy sie wiedza tylko w glownej mierze szybkosc otwierania stron, ktorych przyklady podalem wyzej.

Apeluje o zmiane osoby odpowiedzialnej za organizacje tego oraz podobnych konkursow w przyszlosci aby podobne sytuacje nie mialy miejsca. Proponuje na taka osobe kogos pelnoletniego, kto jest administratorem plemion, poniewaz pan PedroCosta jak sam przyznal, nie jest popularnie zwanym adminem
:
[23:18] <PedroCosta> i nie jestem w administracji plemion jak by co:)

A ponizszy post ewidentnie swiadczy o tym, ze tej osobie zalezalo "tylko na przedstawieniu, nie patrzac na jego jakosc"
Jako organizator konkursu jestem zadowolony z tego że ogólnie był:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysl samego konkursu jest fajny, ale wykonanie tego, ktore wlasnie sie skonczylo bylo fatalne !!

Po 1. losowanie nie odbylo sie zgodnie z zasadami konkursu ( pkt 8 i 9 tj "Losowanie odbędzie się w dniu 26 grudnia o godzinie 19:00 na kanale IRC." oraz " Z każdego świata gry zostanie wylosowany jeden gracz. Ze zgłoszonych graczy (około 49) zostanie wylosowanych 8 graczy, którzy wezmą udział w konkursie." )
Losowanie przebiegalo zupelnie inaczej. Nie odbylo sie o godzinie 19, tylko 19:26. Tlumaczenie bylo takie, iz bylo za malo osob w kanale turnieju. A ja sie pytam - co mnie to obchodzi ? Ja zgodnie z planem bylem o godzinie 19. Losowanie powinno sie odbyc o tej godzinie a wylosowane osob od tej godziny, ktorych nie bylo, kolejka powinna omijac i losowanie powinno trwac nieprzerwanie dalej tak dlugo az wylosowana by zostala odpowiednia liczba osob tj zgodnie z regulaminem 49 osob. A od razu ( po 19:26 ) zostalo wybierane 8 osob ( czyli niezgodnie z regulaminem bo z pominieciem jego czesci ).

Po 2. Losowanie odbywalo sie na zasadzie podaniu jednej liczby przez 3 jurorow. Suma tych 3 liczb byla przypisana przez jury do poszczegolnych graczy, ktora znalo tylko jury. W takim badz razie losowanie moglo byc z gory przesadzone o uczestnictwie niektorych graczy. Tymbardziej, ze czlowiek odpowiadajacy za przygotowanie turnieju nie jest administratorem plemion !

Po 3. Dokladne zasady gry turnieju mialy byc wyjasniane po godzinie 19 w kanale turnieju, jednak zasady zostaly przedstawione dopiero po 1 rundzie rozgrywki … ( okolo 20:30 )

Po 4. Pytania powtorzyly sie dwokrotnie :
( wklejam logi )



z czego raz zwrocilem uwage osobie odpowiedzialnej za organizowanie turnieju, na co dostalem odpowiedz :

pozostawiam to bez komentarza

Po 5. wiekszosc pytan zamiast z gry, byly o grze np


Majac 30 sekund na odpowiedz kazdy roztropny gracz mogl sobie wejsc na strony zewnetrzne zwiazane z plemionami i sprawdzic odpowiedz.

Po 6. Pytania nie byly doprecyzowane np :


Podac rok, miesiac czy dokladna date co do dnia ? A moze wystarczy podac, ze w XXI w ?

Po 7. Czlowiek odpowiadajacy za przygotowanie turnieju na wytykane mu przeze mnie powyzsze bledy ( glownie pkt 1-3 ) odpowiadal :

oraz probowal ze mnie drwic i znalezc jakikolwiek pretekst aby zakonczyc ta niewygodna dla niego rozmowe :


Literowke moze popelnic kazdy. Za to chamskim trzeba chciec byc.
Podkreslilem ostatnie zdanie, ktore odnosi sie do mojego punktu 5.

Slowo turniej w tym przypadku odnosi sie do rywalizacji pomiedzy graczami opierajac sie na ich wiedzy. Jednak pytania byly takie ze ten "turniej" powinien opierac sie na szybkosci otwierania stron twstats.com, plemiona.pl/stat czy chociazby wiki.plemiona.pl

Tak wiec dla informacji dodam, ze osoby ktore lubia rywalizacje nie powinny brac udzialu w tym konkursie, bo tu jej brakuje. Tu nie liczy sie wiedza tylko w glownej mierze szybkosc otwierania stron, ktorych przyklady podalem wyzej.

Apeluje o zmiane osoby odpowiedzialnej za organizacje tego oraz podobnych konkursow w przyszlosci aby podobne sytuacje nie mialy miejsca. Proponuje na taka osobe kogos pelnoletniego, kto jest administratorem plemion, poniewaz pan PedroCosta jak sam przyznal, nie jest popularnie zwanym adminem
:


A ponizszy post ewidentnie swiadczy o tym, ze tej osobie zalezalo "tylko na przedstawieniu, nie patrzac na jego jakosc"

Eh, tak to już jest z tymi turniejami...
Ja się zastanawiałem, czy nie wziąć w nim udziału, ale przypomniał mi się poprzedni i się rozmyśliłem. Widzę, że słusznie.
 

DeletedUser116373

Guest
Cały turniej oglądałem z boku i można było się czasem pośmiać :) Ogółem dużo chaosu i niedociągnięć. Myślę, że organizatorzy wyciągną konsekwencje i noworoczny konkurs wypali.

Pytania 95,96,97,98 czy jakoś tak to wszystko prawie z tym łupem było ;)
 

DeletedUser45136

Guest
Wie ktoś gdzie moge znaleść liste graczy biorących udzial w tym turnieju?
 

DeletedUser151354

Guest
czyli po prostu mogłem być wylosowany ale nie chciało się przeprowadzić losowania według zasad jakie miało mieć...moim zdaniem powinno zostać wszystko przeprowadzone od nowa.
 

DeletedUser151354

Guest
właściwie to ja składam zażalenie bo z powodu błędnego przeprowadzenia losowania zostałem pozbawiony możliwości wygrania. I teraz chce odszkodowania xP
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Ogólnie bardzo ładny konkurs! Drobne błędy musiały być bo to pierwsze tego typu zawody. Dziękuję Małgosi i Pedro za cały wysiłek. Warto było :).
 

DeletedUser

Guest
Bledy nie byly drobne, tylko razace …
nie bylo warto sie zapisywac
 

DeletedUser119490

Guest
Skoro niejaki Pedro Costa był zarządzającym konkursem, to czego Wy oczekiwaliście ? Trzeba było od razu wpisać /quit i oszczędzić sobie nerwów z tym dzieciakiem :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry