Classic- dyskusja przedstartowa

Status
Zamknięty.

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Wystarczy zrobić tak jak pisze max członków plemienia 200
wyłączyć zastępstwa , które uważam za oszustwo.
blokada plemienia niech będzie 60 dni
i wszystko jest grywalne tylko Ludzie co nie potrafią grać normalnie widzą to za niegrywalny św

Przy tej prędkości świata i jednostek- biorąc pod uwagę warunek zakończenia świata- 80 Graczy w plemieniu to już sporo.
Ty możesz uważać zastępstwa za oszustwo, a my wiemy, że mamy Graczy w różnym wieku i niejednokrotnie nagle pojawiają się sytuacje podbramkowe, gdzie jest to niezbędne- czy to wbić klina, czy posłać offa na akcję. Nie wszyscy graja nolife.
Blokady na wyjście z plemienia nie będzie i to z banalnego powodu, światy classic tego nie znają i znać nie muszą.
 

Sir .BluE.

Miecznik
Wynik reakcji
241
Drobne bonusy to dodatkowe, niestandardowe ustawienia świata. Przykładowo:

- zwiększona bazowa produkcja w kopalniach
- brak samouczka
- reguła zagrody
- brak odznaczeń na świecie
- wyłączone zaproszenia na świat w fazie wstępnego logowania (kmic wczoraj potwierdził, że można to wyłączyć i tak się stanie)

Wsparcie wojskowe widzę już zmienione i 100ms, kozak :cool:

Jak będzie z regułą zagrody?
I dlaczego brak odznaczeń na świecie? Wcześniej nie było o tym informacji, a powinny być. Każdy normalny gracz się pod tym podpiszę.
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Wsparcie wojskowe widzę już zmienione i 100ms, kozak :cool:

Jak będzie z regułą zagrody?
I dlaczego brak odznaczeń na świecie? Wcześniej nie było o tym informacji, a powinny być. Każdy normalny gracz się pod tym podpiszę.

Tak, zaakceptowane zmiany pojawiły się w ustawieniach startowych :)

Reguła zagrody pozostanie, myślimy nad parametrami. Natomiast odznaczenia... cóż :>
Na światach typu Classic, Special czy Szybkie zwyczajnie ich nie ma i nigdy nie było.
 

Król Lisów

Chłop
Wynik reakcji
2
Zawsze mnie zastanawiało czemu nigdy nie skorzystano z takiego ustawienia:

Wojska przeciwnika które są poza wioska w trakcie przejęcia zostają w zagrodzie dla przejmującego. Ciekawe utrudniające uatawieniea
 

Sir .BluE.

Miecznik
Wynik reakcji
241
Tak, zaakceptowane zmiany pojawiły się w ustawieniach startowych :)

Reguła zagrody pozostanie, myślimy nad parametrami. Natomiast odznaczenia... cóż :>
Na światach typu Classic, Special czy Szybkie zwyczajnie ich nie ma i nigdy nie było.

Miałem na myśli właśnie parametr, osobiście myślałem nad 2400 per lvl to mamy około 3,5 zagrody deffa w obronie.
Co do odznaczeń.. porównywać classica, a speciala albo szybkie :cool: Zastanówcie się nad tym, bo to jak normalny świat to chociaż odznaczenia za wygranie świata powinny być ;P
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Miałem na myśli właśnie parametr, osobiście myślałem nad 2400 per lvl to mamy około 3,5 zagrody deffa w obronie.
Co do odznaczeń.. porównywać classica, a speciala albo szybkie :cool: Zastanówcie się nad tym, bo to jak normalny świat to chociaż odznaczenia za wygranie świata powinny być ;P
Arek, czy ktoś powiedział, że nie będzie Komnaty? Nie. Na świecie nie będzie odznaczeń za pierwsze przejecie wsi, pokonanie jednostek etc.
 

Sir .BluE.

Miecznik
Wynik reakcji
241
Arek, czy ktoś powiedział, że nie będzie Komnaty? Nie. Na świecie nie będzie odznaczeń za pierwsze przejecie wsi, pokonanie jednostek etc.

Można było tak wywnioskować. Tak jak kolega wyżej zapytał, dzienne odznaczenia będą?
Co do parametru reguły zagrody jednak tak jak pisał wyżej Keymil, po przeliczeniu sobie paru symulatorów na etapie kilkuset wsi jednak ten parametr musi być większy niż pisałem z racji paczek.
 

Keymil LoveOrHate

Szlachcic
Wynik reakcji
6.026
Można było tak wywnioskować. Tak jak kolega wyżej zapytał, dzienne odznaczenia będą?
Co do parametru reguły zagrody jednak tak jak pisał wyżej Keymil, po przeliczeniu sobie paru symulatorów na etapie kilkuset wsi jednak ten parametr musi być większy niż pisałem z racji paczek.

Chyba że da się zrobić ze z każdym dniem współczynnik będzie się zmieniać :) bo jeśli dadzą załóżmy od 8 zagród to pierwsza kilka tygodni nikt nie zrobi nawet takiego bunkru i nikt nie odczuje że gramy na świecie z reguła zagrody :) a jakby tak ja w międzyczasie zwiększac :)
Kiedy się dowiemy jakie będzie wydobycie w kopalniach ?
 

hermitowski

Miecznik
Wynik reakcji
59
Już się zastanawialem, czy by nie wykluła się nowa strategia robienia większej ilości wiosek zwiadowczych, podsyłasz 2 zagrody zwiadu i wioska już się broni z połową siły :D. Ale z drugiej strony nieograniczone podsyłanie deffa ma inne 'wady'. Aczkolwiek fajnie byłoby móc podsyłać deffa do wiosek barbarzyńskich.

Wsparcie wojskowe: bez ograniczeń, tylko do członków plemienia + w momencie opuszczenia plemienia całe wsparcie w wioskach dawnych współplemieńców zostaje odesłane do domu, a jeżeli jakieś jest w tym momencie w drodze, to po dotarciu do celu natychmiast zawróci do wioski macierzystej

Kolega się pyta, co się dzieje z wojskiem (wsparciami), gdy założyciel rozwiąże plemię.


Część zadanych wcześniej przeze mnie pytań jest już nieaktualna ze względu na zmianę ustawień, ale wciąż mnie nurtują odpowiedzi na te dwa pytania:

a) Czy jest planowany jakiś event na początkowym etapie świata?
b) Czy jest planowana jakaś 'normalna' kampania targetująca wszystkich graczy, np. oferta kupna PPków + jakiś bonus do inwentarza, np. wojenny wysiłek.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.988
- wyłączone zaproszenia na świat w fazie wstępnego logowania (kmic wczoraj potwierdził, że można to wyłączyć i tak się stanie)

Gwoli sprostowania: potwierdziłem ze można wyłączyć, ale nie mogę potwierdzić w jakim stopniu będzie to skuteczne... niestety tego nie przetestuję nie mając do dyspozycji świata z aktywnym wstępnym logowaniem :/

Sir .BluE. napisał:
Co do odznaczeń.. porównywać classica, a speciala albo szybkie :cool: Zastanówcie się nad tym, bo to jak normalny świat to chociaż odznaczenia za wygranie świata powinny być ;P

Tylko że to NIE JEST normalny świat :) Ta rozgrywka odbywać się będzie na świecie plc1, czyli dokładnie tym na którym odbywały się wszystkie rundy Classica i Speciala. Zatem porównanie Classica do Speciala jest jak najbardziej na miejscu, bo to jest jeden serwer, którego nazwa zmienia się stosownie do bieżących potrzeb. Zatem to NIE będzie normalny świat (którego wyniki zostaną po wsze czasy zapisane w Komnacie oraz na twstats) ale - tak jak Szybkie - świat w systemie turowym. Zatem w Komnacie czy twstats będą widoczne obecne wyniki, ale docelowo serwer będzie zrestartowany (i odbywać się będą na nim kolejne światy Special/Classic), więc i wyniki obecnych rozgrywek znikną.
A na światach turowych z założenia nie ma odznaczeń, nie ma nawet przewidzianego mechanizmu ich przyznawania. I odznaczenia takie prawdopodobnie by i tak zniknęły wraz z restartem świata.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry