Zmiana systemu Punktów Premium

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Tak Kmicu, przyznaję się do błędu rachunkowego... ale:cool: Powiedz mi, ile osób kupi 5k pkt premium na raz?:) 0.3%? Bo dostaną bana, skończą bo sytuacja życiowa.. i premium im się idzie...;) O tym nie pomyślałeś nie?;)
 

DeletedUser

Guest
Ja tylko chce sprzeciwic sie wliczaniu nowego systemu przeliczania do badz co badz zawartych juz umow... czyli wykupujac punkty 3 miesiace temu zawieralem umowe na uwczesne stawki... dlaczego teraz chce sie mnie okrasc?

Jesli bede chcial wykupic dodatkowe ppunkty premium to wtedy sie bede stosowal do nowych stawek, w przeciwnym wypadku to jest po prostu wyludzenie...
 

DeletedUser26539

Guest
Jasne, nie stać na przelew, ale stać na sms (który jest droższy).

Ta podwyzka uderzacie w najmlodszych graczy , zaden rodzic nie da dziecku pieniedzy na przelew "na jakas glupia gre" taka prawda , natomiast dostaja doladowania komorkowe i oszczedzaja zapewne (wysylajac mniej smsow lub mniej rozmawiajac) po to by wlasnie mogli wykupic premium
Szmer bajery jakie ulatwienia ?? Od roku nic , kompletnie nic nie zostalo dodane (skrypty legalne sa pomyslami graczy nie waszymi , 0 waszej tam zaslugi...)
Juz nie wspomne o pracy niektorych adminow ktorzy na swoich forach maja sie za "najmadrzejszych" i wszystie niewygodne posty znikaja ...
Mi ta cena nie robi roznicy - zapewne jak wielu tym co pracuje i kupuja raz na jakis czas 20 pkt ale ta podwyzka automatycznie tracicie 20-30 % graczy mlodszych ktorych nie stac na kupno premium
A odejscie paru takich graczy z plemienia na kazdym swiecie (1-15) moze skutkowac ze odejda inni
chetnie zobacze miny adminow za pare miesiecy gdy sie zaczna masowe odejscie i kontynenty beda szarzec ,wtedy tez bedziecie w dobrych nastrojach ?

Brawo !!!
Milej gry , chyba sami tu zostaniecie ...nie zapomnijcie zgasic swiatla bo my za prad wam nie zaplacimy :)
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
Bryfft możesz mi odpowiedzieć? Jeśli to żart to jest on przedni(widać po postach).
Nie, to nie żart.

xsomix napisał:
post powtarzalny do znudzenia moda aż odpowie
Będę powtarzał aż do uzyskania odpowiedzi co jakiś czas by nie było że nie zauważyliście
To może zadaj pytanie. Żadnego pytajnika w Twojej wypowiedzi nie ma.

Kiedy ktoś powie plima aplirris?
Cóż, nie w tym wątku.

Od roku nic , kompletnie nic nie zostalo dodane
??!! Poczytaj może changelogi kolejnych wersji ;).
 

DeletedUser82365

Guest
Ciężko tę sprawę komentować, rozumiem podwyżki np o wskaźnik inflacji czy minimalnie większe (oczywiste) na runku gier internetowych ale podwyżka ceny premium za sms o ponad 50 %...

jakieś zmiany systemu pkt jakbyśmy mieli do czynienia z ciemną masą?

Czemu to ma służyć?
Co mam pisać graczom którzy będą zmuszeni kończyć grę z powodów finansowych? Stare Światy zaczną wymierać biore to za pewnik, co będzie z nowymi trudno powiedzieć...

Mam nadzieję, że to jednak żart

P.S. Moje pytania są pytaniami retorycznymi, każdy rozumie sens podwyżki ale w tym momencie sugeruje tylko, że to już jest "zdzierstwo", może ujawnienie większej ilości faktów zmieniłoby moje podejście (np firma pośrednicząca w zakupie pkt premium przez sms żąda relatywnie większych wpływów)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Pytanie do pana
Bryfft

Na czas obecny
20 Punktów Premium
46,00 PLN/9
Konto Premium kosztuje miesięcznie 5 punktów Premium

Czyli średnio 30 dni--co daje mi 120 dni za 46zł

Nowe zasady
600 Punktów Premium -> 45,99 PLN
100pkt to 14 dni czyli 6x14=84 dni za ten sam czas

Ja od razu mówię że jeżeli włacę przed 07.04.2010 kwotę na 120 dni premium a zostanie mi to zmienione to podam was do sądu za oszustwo. Myślę że nie będę musiał długo szukać chętnego prawnika (za free) by to wygrał bo to będzie mały rozgłos dla niego że skarży grę internetową w którą gra tak duża ilość ludzi a będzie to ciekawostka dość dużą.
Chcę poinformować was że zmiany takowe nie mogą być robione z zakupionym już towarem bo kp to już jest niestety towar
Chciał bym byś się wypowiedział jak chcecie wybrnąć z tego oszustwa bo ktoś może już ma wykupione 100pkt premium co oznacza duże straty.

post powtarzalny do znudzenia moda aż odpowie:D
Będę powtarzał aż do uzyskania odpowiedzi co jakiś czas by nie było że nie zauważyliście;)

Jeśli uważasz, że wprowadzenie zmiany polegającej na tym że kupiłeś MNIEJ a dostaniesz WIĘCEJ jest oszustwem... to nie wiem jak mogę odpowiedzieć inaczej niż bezradnie załamując ręce...
 

DeletedUser30593

Guest
Jasne, nie stać na przelew, ale stać na sms (który jest droższy).
Tak; tak, ale weźmy pod uwagę to, że młodzież czyli większość graczy nie ma zbyt dużo pieniędzy. Na KP wykorzystują pieniądze na koncie w telefonie ponieważ są one zakupione przez rodziców - a gdyby zrezygnowali z SMS musieliby gnać na pocztę i dawać ze swojego kieszonkowego - proste?

Następna sprawa, pomysł jest po prostu do niczego - nie będę nic więcej mówił, bo posypią się wulgaryzmy.

I to co mnie najbardziej wkurza; administracja cały czas mydli oczy - potraktujcie nas jak ludzi i powiedzcie wprost o co chodzi. Np. wręcz nie do wytrzymania jest sytuacja kiedy gracz pyta się ile kosztuje KP na miesiąc, a admin mu odpowiada ile kosztuje na 28 dni.

A tu do graczy; skończcie pisać te herezje: ''przestaniemy grać'', ''nie będziemy premki kupować'', ''co to ma być''...itp. Dobrze wiemy, że prawie nikt z tych osób nie skończy gry, ani nie przestanie kupować premium - po prostu wszyscy jesteście uzależnieni i nie zerwiecie z waszą kochaną grą. Po drugie - w temacie wypowiedziało się jakieś 100 osób, a proszę zobaczcie na stronę główną - pół miliona graczy. Moim skromnym zdaniem jeśli 1% przestanie grać i kupować; to i tak nie wpłynie to aż tak bardzo na finanse inno. Po za tym tą stratę odrobią ci gracze którzy będą kupować premkę.

No a tak w ogóle to mam wrażenie, że wszyscy mają żal do Bryffta - on tylko wykonał polecenia.
 

DeletedUser

Guest
Bryfft, widać wszystko jak na otwartej dłoni ; ), powinniście dać jeszcze jeden temat, że niby ten na serio, a tamten to żart :D Wtedy, może więcej osób byłoby przekonanych ^ ^ Ten zostawić do 6, a tamten usunąć, bo tamten to niby na prima aprylis :D
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
No a tak w ogóle to mam wrażenie, że wszyscy mają żal do Bryffta - on tylko wykonał polecenia.
E tam, biorę to na klatę, jak to się teraz mówi ;).

Ciężko tę sprawę komentować, rozumiem podwyżki np o wskaźnik inflacji
To byłyby podwyżki co chwilę. Nie lepiej raz na dłuższy czas?

powinniście dać jeszcze jeden temat, że niby ten na serio, a tamten to żart
Naprawdę nie chcę nikogo martwić, ale to NAPRAWDĘ nie jest żart :(.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Ja tylko chce sprzeciwic sie wliczaniu nowego systemu przeliczania do badz co badz zawartych juz umow... czyli wykupujac punkty 3 miesiace temu zawieralem umowe na uwczesne stawki... dlaczego teraz chce sie mnie okrasc?

A kto chce Cię okraść? Zapraszam do uważnej lektury ogłoszenia. Jeśli w momencie wprowadzenia zmiany będziesz posiadał wykupione już punkty wg starych zasad, to zostaną one przekonwertowane w taki sposób że w NAJGORSZYM wypadku za nowe punkty będziesz mógł użyć premium na tyle samo dni co przed zmianą. A w większości przypadków będziesz mógł używać premium dłużej (lub tak samo długo ale jeszcze jakieś punkty Ci zostaną). Dlaczego uważasz to za kradzież? :confused:
 

DeletedUser

Guest
...choc osobiscie mam nadzieje, ze to prima aprilisowy zart... bo taka podwyzka nikomu sie nie oplaci... polowa ludzi zakonczy gre, a Ci twardsi beda grali bez premium ;)
 

DeletedUser

Guest
Jeśli uważasz, że wprowadzenie zmiany polegającej na tym że kupiłeś MNIEJ a dostaniesz WIĘCEJ jest oszustwem... to nie wiem jak mogę odpowiedzieć inaczej niż bezradnie załamując ręce...

nie no to jaja--według CIebie 120 to mniej niż 84!!!!!
Oszukujecie nas o ponad 36 dni co jest ponad 25% mojego zakupu.
Jakie mniej --kupiłem wcześniej więcej a dostanę mniej dni???!!!
 

DeletedUser113653

Guest
Dobra dobra spokój już!
Wyluzujcie się, to nie wina naszych admistratorów tylko Niemców! Czy nie wiecie ile to bryfft i innych GA przyniosło tej grze? Wczoraj co było to samo? Bo uważacie, że 25ms to dla was za mało a w innych wersiach plemion to po ile mają czasu- anglicy po 400ms? Z dziwieni? Bryfft wykonuje swoją prace jako GA, przeciesz jest odpowiedzialny za projekt plemion... Można troche po narzekać, ale już dość.. Proponuje wyjśc na dwór:>

Tak jak mówie bryfft nie jest niczym winny tak jak GA! Napiszcie to do Niemiec, że koszt KP jezt za drogi...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
zmiana-
20*46=920 co daje więcej wynika z tego że lepiej zrobić ostre zapasy jak chcemy zaoszczędzić
(sorki bo źle wyczytałem--przyznaję się do błędu

(Już posiadane Punkty Premium będą przeliczone na nowy system przez pomnożenie ich przez 46)
 

DeletedUser

Guest
Bryff..powiedz jakie auto i jakie premie..wiem ze cena nie zalezy od was..ale jasno ile macie procent z tego nie owijajmy w bawelne..;)

chce uslyszec te slowa motywujace..takowe przedsiewziecia.."Pamietajcie my zarobimy..i wy zarobicie.." no?;) bo wciaz czekam i czekam..a tu mowia o oplatach zwiazanych z smsem( co wierutne klamstwo jak juz mowilem mam znajomego co pracuje w tej branzy IT i to grosze wychodza z tych 10 zl placicie niecale 1,89;)..hehe..wiec jasno jakie auto ;)
 

DeletedUser

Guest
Jak by to były żarty to by napisali 1 kwietnia nie..? Troszkę inteligencji.. a co do zmian to i tak nie korzystam z KP.. :D Kp jest dla noobków i leniów..
 

DeletedUser112533

Guest
zmiana-
20*46=920 co daje więcej wynika z tego że lepiej zrobić ostre zapasy jak chcemy zaoszczędzić
(sorki bo źle wyczytałem--przyznaję się do błędu

(Już posiadane Punkty Premium będą przeliczone na nowy system przez pomnożenie ich przez 46)

Nie zdziwię się jak się ludzie obkupią a potem napiszą że z powodu licznych protestów wycofują się z podwyżki... A co zarobią to ich...
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie już nie chodzi nawet o kasę, tę bym przeżył. Ale o sposób wprowadzenia tych zmian. Czy o to chodzi, żeby tak ważna kwestia jak koszt realny gry na miesięcznym abonamencie musiała być obliczana tutaj przez graczy i adminów? Przecież to śmiech na sali.

Osobiście współczuję roli Bryfftowi i innym GA, bo co byście nie powiedzieli o tym, że Innogames to firma nastawiona na profit - sposób w jaki tym razem zadziałali jest po prostu słaby.
 

DeletedUser112533

Guest
Jak by to były żarty to by napisali 1 kwietnia nie..? Troszkę inteligencji.. a co do zmian to i tak nie korzystam z KP.. :D Kp jest dla noobków i leniów..

Puści się na Ciebie ze 2k krzyżyków to zobaczymy czy się połapiesz bez KP.
 

DeletedUser72875

Guest
Na czas obecny
20 Punktów Premium
46,00 PLN/9
Konto Premium kosztuje miesięcznie 5 punktów Premium


"W praktyce oznacza to 30 tygodni Konta Premium za 89,99 zł."
ha ha ha



Nawet przy tak wielkim hurtowym zakupie jestesmy do tyłu.

W starym cenniku mozna było kupić za 92 zł 2x20 pkt co przekładało się na 8 miesięcy KP. przeliczając to na dni wychodziło ok 8 mies x 30 dni = 240 dni.

Obecnie za podobna kwotę 89.99 zł dają nam 30 tyg x 7 dni= 210 dni

Tak więc mimo zakupu hurtowego za 90 zł (w starym cenniku mozna było sobie kupić 2 x po 46zł=92 zł) w rezultacie płacimy za KP sporo drożej.
Nie wspomnę tu już o ryzyku związanym z zakupem na długie okresy. Wiadomo, ze trudno przyszłosc przewidzieć i czesto się zdarza, ze zakupywane hurtowo w duzych ilosciach punkty nie zostaja nigdy wykorzystane. Czysty zysk dla sprzedajacego !!!


Cała zmiana to jedno wielkie kuglarstwo.
W rozesłanej do wszystkich wiadomości nie napisano że jest to PODWYŻKA CEN tylko zmaina zasad.

Całość przygotowano w taki sposób aby maksymalnie utrudnić porównanie obu systemów. Prawdopodobnie liczono na to, że duza część graczy nie zada sobie trudu policzenia i uwierzy w "słowo" do nich napisane, że w istocie nic na tym nie stracą..

Użyta tu technika kamuflowania prawdziwego obrazu zmian przypomina mi kuglarskie sztuczki banków i innych instytucji, polegające na wypisywaniu najistotniejszych szczegółów umów drobnym druczkiem w nadziei, że nie każdy zwróci na to uwagę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry